awersja seksualna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-20, 11:32   #1
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23

awersja seksualna


czy któraś z was zmagała się z awersją seksualną . Myślę że ma to coś wspólnego że zostałam wychowana przez mamę i babcię w przekonaniu że seks jest zły, brudny że ma służyć jedynie prokreacji bo jeżeli jakaś kobieta robi to dla przyjemności to się nie szanuje ,że kobieta nie może lubić seksu ,facet chce zawsze zaliczyć kobietę itp.
Skutkiem tego jest że boję się włączyć telewizor że będzie tam taka scena bo na samo myśl staję się nerwowa, płaczę ,staję się blada jak trup ,jest mi słabo ,niedobrze, czasami zdarza się że mam problemy ze snem .Do pewnego czasu myślałam że to normalne dopóki nie dowiedziałam się że moje kuzynki które mają 7 i 10 lat potrafią oglądać takie rzeczy w telewizji bez skrępowania o tym mówić wymawiać takie słowa jak seks, penis itp., a ja w wieku 20 lat na samą myśl mam takie objaw jak wyżej napisałam .Do seksuologa ani psychologa nie mogę iść ponieważ nie dam rady z nikim o tym rozmawiać a nawet seksuologa tu gdzie mieszkam nie ma i musiałabym bardzo daleko jeździć może któraś z was poradziła sobie z podobnym problemem i będzie mi w stanie coś poradzić jak to zrobiła ,jakie są efekty tego na dzień dzisiejszy itp. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:29   #2
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: awersja seksualna

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
czy któraś z was zmagała się z awersją seksualną . Myślę że ma to coś wspólnego że zostałam wychowana przez mamę i babcię w przekonaniu że seks jest zły, brudny że ma służyć jedynie prokreacji bo jeżeli jakaś kobieta robi to dla przyjemności to się nie szanuje ,że kobieta nie może lubić seksu ,facet chce zawsze zaliczyć kobietę itp.
Skutkiem tego jest że boję się włączyć telewizor że będzie tam taka scena bo na samo myśl staję się nerwowa, płaczę ,staję się blada jak trup ,jest mi słabo ,niedobrze, czasami zdarza się że mam problemy ze snem .Do pewnego czasu myślałam że to normalne dopóki nie dowiedziałam się że moje kuzynki które mają 7 i 10 lat potrafią oglądać takie rzeczy w telewizji bez skrępowania o tym mówić wymawiać takie słowa jak seks, penis itp., a ja w wieku 20 lat na samą myśl mam takie objaw jak wyżej napisałam .Do seksuologa ani psychologa nie mogę iść ponieważ nie dam rady z nikim o tym rozmawiać a nawet seksuologa tu gdzie mieszkam nie ma i musiałabym bardzo daleko jeździć może któraś z was poradziła sobie z podobnym problemem i będzie mi w stanie coś poradzić jak to zrobiła ,jakie są efekty tego na dzień dzisiejszy itp. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
To tylko Twoje wyobrażenie o pracy z psychologiem/seksuologiem Zapewniam Cię, że tak to nie wygląda.
I niestety, ale innego wyjścia nie ma. Chyba nie wyobrażasz sobie męczyć się tak całe życie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:47   #3
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: awersja seksualna

Innego wyjścia nie masz jeśli chcesz się pozbyć problemu, powinnaś udać się do psychologa albo seksuologa. To jest ich praca, oni spotykają się na co dzień z różnymi problemami, więc nie masz się czego obawiać. Wstydzić się powinna twoja mama i babcia, że tak cię wychowały, a nie ty.
Możesz sama spróbować wdrążyć się w temat seksualności. Słyszałam o książce Anji Rubik skierowanej do młodzieży. Podobno bardzo dobrze jest napisana, może pomogłaby ci się oswoić.

Edytowane przez Frozen_Rose
Czas edycji: 2020-10-20 o 16:58
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 19:31   #4
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: awersja seksualna

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Innego wyjścia nie masz jeśli chcesz się pozbyć problemu, powinnaś udać się do psychologa albo seksuologa. To jest ich praca, oni spotykają się na co dzień z różnymi problemami, więc nie masz się czego obawiać. Wstydzić się powinna twoja mama i babcia, że tak cię wychowały, a nie ty.
Możesz sama spróbować wdrążyć się w temat seksualności. Słyszałam o książce Anji Rubik skierowanej do młodzieży. Podobno bardzo dobrze jest napisana, może pomogłaby ci się oswoić.
Profil sexedpl na Instagramie oraz profil Katarzyny Koczułap, młodej, świetnej psycholożki i seksuolożki. Sexed raz w tygodniu ma również anonimowe czaty ze specjalistami. Możesz tam napisać, nie bedzie Cię widać

EDIT:
Dzisiaj, czyli w środę od 19 do 21 na sexed.pl jest czat właśnie z w/w Kasią
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-10-20 o 23:24
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 21:42   #5
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
brak seksu a zdrowie

czy dożywotnia abstynencja seksualna ma jakieś negatywne skutki zdrowotne u kobiety (w internecie znalazłam tylko o skutkach ubocznych u mężczyzn
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-08, 00:51   #6
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: brak seksu a zdrowie

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
czy dożywotnia abstynencja seksualna ma jakieś negatywne skutki zdrowotne u kobiety (w internecie znalazłam tylko o skutkach ubocznych u mężczyzn
Zadaj to pytanie specjalistom na czacie sexed.pl, który Ci podałam wyżej. Jest co tydzień, albo i dwa razy w tygodniu.
Jak dla mnie to negatywne skutki może mieć Twój lęk...
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 07:47   #7
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: brak seksu a zdrowie

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
czy dożywotnia abstynencja seksualna ma jakieś negatywne skutki zdrowotne u kobiety (w internecie znalazłam tylko o skutkach ubocznych u mężczyzn
Po co masz sobie to robić? Bezpieczny seks jest zdrowy i przyjemny, pozwala budować bliskość z partnerem. Do ginekologa też chodzić nie będziesz?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:47:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.