Ból podczas zbliżeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-07, 10:34   #1
erLine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1

Ból podczas zbliżeń


Witam, przychodzę z takim problemem. Od praktycznie początku współżycia z partnerem odczuwam ból podczas zbliżeń. Byłam u ginekologa i pod względem anatomicznym wszystko jest okej. Stosujemy żele nawilżające (kilka różnych ich było). Nie jest to problem pozycji ponieważ jest tak w każdej. Najgorszy jest początek seksu, potem jest odrobinę lepiej. Przy wsuwaniu jednego palca przez partnera też odczuwam lekki ból i dyskomfort. Praktycznie od początku było tylko kilka bezbolesnych stosunków (sam początek związku), ale to przez krótką chwilę i już dawno. Też co do sprzętu partnera to raczej gabaryt "przeciętna średnia długość w PL", więc też nie chodzi o zbyt duży sprzęt. Jesteśmy załamani. Ani ginekolog nie może pomóc, jedyne rady to dłuższa gra wstępna, ale to też nie daje skutku. Seks nie sprawia mi przyjemności bo wiąże mi się tylko z bólem. Aktualnie kochamy się średnio raz w tygodniu. Lampka wina też nie pomaga, kiedy widzę, że partner inicjuje zbliżenie to nie mogę się nawet wyluzować bo w głowie mam tylko to, że zaraz będzie boleć.
erLine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 12:51   #2
Koralowa97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 41
Dot.: Ból podczas zbliżeń

Zmień ginekologa, idz do innego, a nawet do dwóch innych lekarzy, czasami jedna wizyta nie wystarczy, czasami lekarze traktują powierzchownie, ja tak mialam, 3 gin dopiero zauważył ze mam torbiele na jejnikach... i serio kazdy z nich robil usg. Drugie to, to ze ty sie stresujesz, nie możesz się rozluźnić, pochwa to tez mięśnie, które się rozciągają, później wracaja do swojej postaci. Długa gra wstępna nie wychodzi bo się stresujesz i myślisz o bólu, nie możesz wejść w trans, odciąć się. Musisz myśleć o seksie tylko i przyjemności ale nie możesz się niczym rozpraszać. Mieszkacie sami? Jest ktoś w domu gdy uprawiacie seks? To tez ma duży wpływ na to ze sie stresujesz. Dwa kupcie sobie jeszcze wibrator z poziomami wibracji, to też rozluźni Twoja pochwe, ale nie można szybko, jeżeli ma nie boleć to nawet bawcie się godzinę czy dwie. Problem tez duzy w głowie masz dlatego tak się dzieje, panikujesz a nie powinnaś.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Ah żele malo wskórają jak Ty nie jesteś mokra 🙈🤷☠♀️ tak niestety jest, żele mają wspomagać a nie zastępować, no i żele zazwyczaj używa się do zabawek korek analny, także potrafi rozluźnić pochwe, dziwne ? Moze ale jak odczuwasz przyjemność w jednym miejscu, to się podniecasz co powoduje rozluźnienie mięśni pochwy korek nie musi być duzy. To nie boli, to nie seks analny
Koralowa97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 23:03   #3
Koralowa97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 41
Dot.: Ból podczas zbliżeń

Aj,i takze istotne, czy przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne?
Koralowa97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 13:51   #4
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Ból podczas zbliżeń

Też polecam zasięgnąć opinii jeszcze jednego albo nawet kilku specjalistów
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 01:51   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Ból podczas zbliżeń

Cytat:
Napisane przez erLine Pokaż wiadomość
Witam, przychodzę z takim problemem. Od praktycznie początku współżycia z partnerem odczuwam ból podczas zbliżeń. Byłam u ginekologa i pod względem anatomicznym wszystko jest okej. Stosujemy żele nawilżające (kilka różnych ich było). Nie jest to problem pozycji ponieważ jest tak w każdej. Najgorszy jest początek seksu, potem jest odrobinę lepiej. Przy wsuwaniu jednego palca przez partnera też odczuwam lekki ból i dyskomfort. Praktycznie od początku było tylko kilka bezbolesnych stosunków (sam początek związku), ale to przez krótką chwilę i już dawno. Też co do sprzętu partnera to raczej gabaryt "przeciętna średnia długość w PL", więc też nie chodzi o zbyt duży sprzęt. Jesteśmy załamani. Ani ginekolog nie może pomóc, jedyne rady to dłuższa gra wstępna, ale to też nie daje skutku. Seks nie sprawia mi przyjemności bo wiąże mi się tylko z bólem. Aktualnie kochamy się średnio raz w tygodniu. Lampka wina też nie pomaga, kiedy widzę, że partner inicjuje zbliżenie to nie mogę się nawet wyluzować bo w głowie mam tylko to, że zaraz będzie boleć.
Jeju czemu sobie to robisz? Boli, więc nie pozwalaj mu na penetrację. Są inne rodzaje seksu, a on ma nie boleć (chyba, że obie strony tego chcą). Poszukaj w swoim mieście fizjoterapeutki uroginekologicznej.
Po tym co sobie robisz i co robi obojętny na Twój ból partner możesz nabawić się awersji. Zgoda na seks zawsze musi być entuzjastyczna, tylko taka się liczy. Wymuszona przez Twojego faceta zgoda to już gwałt.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-01-10 o 01:52
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 18:29   #6
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Ból podczas zbliżeń

możesz jeszcze się skonsultować u urofizjoterapeutki, jeśli ginekologicznie jest ok.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 13:06   #7
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261
Dot.: Ból podczas zbliżeń

Może to być psychika, ale może to też być np. endometrioza. Czy masz bardzo bolesne miesiączki?
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 14:06:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.