Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-19, 17:01   #61
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zaburzenia hormonalne

robilas test ciazowy ?z pewnoscia jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 19:43   #62
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: zaburzenia hormonalne

ja bralam tabletki 4 lata w styczniu odstawilam i tak z kazdym miesiacem mialam coraz slabsze miesiaczki a przerwy miedzy kolejnymi wydluzaly sie z kazdym cyklem.jest to niewatpliwie zasluga bycia na hormonach przez tyle lat.u ciebie dodatkowo dochodza problemy z tarczyca napewno bedziesz miala wywolywany okres.w moim przypadku ostatni cykl trwal 33 dni byl tak dlugi poniewaz zrobil mi sie torbiel z niepeknietego pecherzyka:/.torbiel ten powodowal bardzo skape krwawienie a raczej samo plamienie.lekarz mi powiedzial ze dopoki miesiacvzka trwa nawet 1 dzien to narazie jest wszystko ok.mnie to nie przekonuje.aktualnie zaczelam znowu brac hormony poniewaz nie wytrzymuje nerwowo oczekiwania na okres(mimo ze nie wspolzyje)naszczescie mam juz dzieci ale w twoim przypadku meczylabym lekarza o skierowanie na dodatkowe badania koniecznie zrob usg.byc moze nie masz cyklow owulacyjnych a moze masz zbyt krotka druga faze cyklu i stad te skape krwawienie(endometrium jest male)nic na odleglosc na 100%nie mozna powiedziec przyczyn moze byc kilka tu musi wypowiedziec sie fachowiec.pozdrawiam
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 21:58   #63
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

Mam pytanie kiedy najlepiej robic badania hormonalne i jakie staram sie o dziecko. Mam zaczac brac duphaston bo mam nie regularne miesiaczki po odstawieniu pigółek. A doktor powiedziała e narazie nie ma potrzeby robic badan, ale moze jednak warto samemu zrobic?
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:12   #64
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

ja robiłam badania hormonalne , to była pierwsza rzecz jaką kazała zrobić moja pani doktor, równiez straramy sie o dzidziusia i też miałam nieregularne @ więc pierwsze co to badania i z tego wyciągneła pózniej wnioski. Najleprzy dzień to 2-5 dnia cyklu -ja zapłaciłam za nie ok 300 zł. ale akurat w tym przypadku kasa się nie liczy.
a badania robilam takie:
  • DHEA-S
  • LH
  • FSH
  • PROLAKTYNA
  • TESTOSTERON
  • ESTRADIOL
  • ANDROSTENDION
  • TSH







Ja biore luteine na wywołanie @ a pózniej clostilbegyt na wywołanie jajeczkowania.
A jak długo staracie sie o dzidzie???
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:15   #65
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

A co jeśli teraz mam 5 dzień czy jakieś badania moge zrobić w innych dniach cyklu i jesli tak to jakie, z góry dziękuje za odpowiedź.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:21   #66
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

Cytat:
Napisane przez Nikita_Wawa Pokaż wiadomość
A co jeśli teraz mam 5 dzień czy jakieś badania moge zrobić w innych dniach cyklu i jesli tak to jakie, z góry dziękuje za odpowiedź.
te badania co wypisałam musisz zrobić w dniu od 2 do 5 dnia cyklu, jezeli zrobisz w inny dzień to wyniki wyjdą nieprawidłowe - zresztą tam gdzie będziesz robic te badania napewno wszystko ci powiedzą -nie martw się
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:23   #67
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

czyli musze czekac do kolejnego cyklu buu. Duphaston musze wykupic i zaczac brac zobaczymy co bedzie.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 22:32   #68
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

poczekaj do następnego @ i idz najlepiej w 2 d.c.
jak długo starasz sie o dzidziusia ? jeśli chcesz do nas dołączyć to zapraszam na nasz wątek w Mamie z klasą "próbować do skótku" i "a ja chciała bym byc juz mama"
pozdrawiam
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:35   #69
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

Tak na dobre staramy sie od lipca bo wtedy bylismy razem 24 na dobre razem przez trzy tyg, mój mąż był kierowcą ciężarówki wiec starania od kwietnia były sporadyczne, jednak po lipcowym wyjeździe w trase zaczeły sie problemy zanik okresu itp. Mamy już synka ma 8 lat ale chcemy mieć nastepne dziecko.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:48   #70
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

dziwi mnie tylko to, że twoj lekarz nie zalecił zadnych badan ale fajnie że macie juz syna i teraz staracie sie o drugie ,my z meżem bardzo chcemy dzidziusia i staramy sie prawie od pół roku i nic z tego teraz biore te leki może one cos zdziałaja ,bo już nic więcej nie mozna zrobić tylko czekać
Jak będziesz chciała o cos zapytac to zapraszam na nasz wątek
pozdrawiam
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:50   #71
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

Ta doktor podobno taka jest powiedziała ze narazie nie ma takiej potrzeby moze liczy na to ze wszystko wroci do normy ;-)
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 23:00   #72
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

Będzie dobrze - może po tym duphastonie wszystko wróci do normy i doczekacie sie wkrótce swojej drugiej pociechy -trzymam kciuki !!! Ale jak cos to popytac możesz o te badania w labolatorium ile kosztują i wogóle, możesz sobie zrobic na własna rękę nikt ci tego nie zabroni. TRZYMAJ SIE PA !
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 23:06   #73
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Badania hormonalne jakie i kiedy robić?

Dzieki tobie też zycze zeby sie udało, trzeba do wszystkiego podejsc na spokojnie i zostawic wszystko naturze a samo przyjdzie. Ja mam jeszcze czas do 30 wiec nie mam co sie spieszyc jak teraz nie zajde w ciąże to moze w przyszłym roku ale w nastepnym ;-)
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:34   #74
Lisey Landon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Niedoczynność przysadki mózgowej???

Witam wszystkich.
Chciałabym się dowiedzieć czy prawdą jest, iż stosunek hormonów LH:FSH powinien być jek najbliższy 1. Mam powody do zmartwień dlatego zrobiłam badania hormonalne. Mój gin powiedzał, że jest ok i nie zwraca uwagi na to co mnie boli...
FSH- 11,90 mlU/ml norma 2,8 -11 ,3 mlU/ml faza folikularna
LH -5,7 mlU/ml norma 1,1- 11,6 mlU/ml -II-
LH : FSH = 0,4789
Podobno jeśli jest poniżej -0,6 świadczy to o niedoczynności przysadki, czy jest to prawdą, czy być może źle szukam przyczyn moich dolegliwości?
Mam warżenie że lekarze odsyłający mnie jeden do drugiego bagatelizują moje dolegliwośsi.
Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam wszystkich
Lisey Landon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 13:52   #75
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Niedoczynność przysadki mózgowej???

nie podajesz, jak konkretnie wyglądają Twoje problemy, więc ciężko wywnioskować, czy masz jakieś objawy niedoczynności przysadki, ale Twój wynik nie wskazuje na to, ból też nie jest tego objawem. stosunek fsh do lh zmienia się chyba w przebiegu cyklu i u nikogo nie wynosi zawsze 1.
pozdrawiam!
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 14:54   #76
Lisey Landon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: Niedoczynność przysadki mózgowej???

Moim największym zmartwieniem jest utrata włosów-dla kobiety to dramat. Przez 5 lat brałam minulet-tabl anty. Kiedy grzywka przestała zasłaniać łysinkę wybrałam się do edokrynologa(odstawiłam tabl)- niestety niczego się nie dowiedziałam . Hormony wyszły w normie a testosteron b. niski. Więc doszukuję się przyczyn w przysadce.. mój wynik (jak już pisałam to 0,47.. ) więc mniej niż 0,6 a poniżej tego wyniku podejrzewa się niedoczynność. Tę informację znalazłam na stronie interentowej jakiejś kliniki(teraz nie wiem jakiej).A wynik powinien być jak najbliższy jedynce. Poza tym cierpię na silne bóle podczas miesiączki i słabsze w środku cyklu. Od odstawienia tabsów ma trądzik Bóle nie dają mi żyć przez parę dni i nic mi nie pomaga.A okres trwa ponad 7 dni. Przez ten czas byłam u 4 gin. Dwóch stwierdziło tyłozgięcie, 1 że nic takiego nie widzi a ten ostatni zupełnie co innego Zastanawia mnie ta rozbieżność w diagnozie budowy fizjologicznej!!!!
Mam większość objawów:
http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=32&typ=1
I chyba marudzę...
Dzięki pozdrawiam
Lisey Landon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 18:37   #77
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Niedoczynność przysadki mózgowej???

wydaje mi się, że:

- wcale nie marudzisz

- objawy podane na tej stronie są dość niespecyficzne- niedoczynność przysadki jest chyba dość rzadką przyczyną wypadania włosów, a to, że hormony przysadki są w normie oraz to, że miesiączkujesz, raczej przemawia przeciwko temu

- rozbieżności rozpoznań różnych ginekologów najlepiej chyba wyjaśniać z nimi- na forum ciężko się do tego odnieść
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 10:45   #78
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Badania hormonalne po postinorze???

Mam pytanie jw, po jakim czasie od przyjęcia postinoru można robić badania hormonalne, żeby wyniki nie wyszły zafałszowane??Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 10:50   #79
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Badania hormonalne po postinorze???

z tego co pamietam to na ulotce jest coś o 3 miesiącach. Może zajrzyj do niej ?
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-07, 11:17   #80
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Badania hormonalne po postinorze???

Sprawdzałam, niestety nie ma nic na ten temat...
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:34   #81
karolcia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 8
Badania hormonalne

Witam..
Odebralam dzis wyniki badan hormonalnych i prosilabym o jakakolwiek interpretacje.. Wizyte u endokrynologa mam dopiero za 2 tyg..

SHBG: 65,08
FSH: 1,78 mlU/ml
Estradiol: 134 pg/ml
Testosteron: 54,7
OM-MA (Ca-125): 12,3 U/ml

Moje dolegliwosci, to: straszne bole w brzucha i plecow (na dole) w pierwszy dzien miesiaczki, wymioty, utraty przytomnosci, dretwienie rak, nog i twarzy, a o procz tego nadmierne owlosienie. Mam 23 lata.
Bardzo dziekuje za jakakolwiek informacje!

Edytowane przez karolcia11
Czas edycji: 2007-01-19 o 11:59
karolcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 20:46   #82
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: Badania hormonalne

czesc jak wykonywalas te badania?pytam bo wlasnie sie wybieram do ginekologa bo mam straszny tradzik i tez chce badania takie wynowac a slyszalam ze to duze koszty i lezenie w szpitalu odpowiedz jak mozesz a co do wynikow nie mam pojecia
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:58   #83
karolcia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonalne

Witam Cie U mnie to wygladalo tak.. Dostalam skierowanie od rodzinnego lekarza z powodu tych wszystkich objawow do ginekologa-endokrynkologa, a tam od razu na wstepie - po rozmowie z lekarka i badaniu ginekologicznym - skierowanie na te badania. Powiedziala mi rowniez ze to nie sa wszystkie. Nie bylo koniecznosci szpitala, jak rowniez nie musialam za nie placic - wszystko na kase chorych.. A chociaz nie - za jedno musialam (26 zl za SHBG).. Ale to byla taka dziwna sytuacja, bo kazali mi - pobrac krew w poradni - tam gdzie reszte badan i z jedna fiolka z krwia pojechac przez pol miasta do szpitala i tam to zawiezc.. Ale przynajmniej wynik mialam po 2 godzinach.
Pozdrawiam Cie serdecznie! I mam nadzieje, ze ktos mi jeszcze pomoze.. ... Bo najgorsze jest to czekanie..
karolcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 18:20   #84
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Badania hormonalne

Cytat:
Napisane przez karolcia11 Pokaż wiadomość
Witam Cie U mnie to wygladalo tak.. Dostalam skierowanie od rodzinnego lekarza z powodu tych wszystkich objawow do ginekologa-endokrynkologa, a tam od razu na wstepie - po rozmowie z lekarka i badaniu ginekologicznym - skierowanie na te badania. Powiedziala mi rowniez ze to nie sa wszystkie. Nie bylo koniecznosci szpitala, jak rowniez nie musialam za nie placic - wszystko na kase chorych.. A chociaz nie - za jedno musialam (26 zl za SHBG).. Ale to byla taka dziwna sytuacja, bo kazali mi - pobrac krew w poradni - tam gdzie reszte badan i z jedna fiolka z krwia pojechac przez pol miasta do szpitala i tam to zawiezc.. Ale przynajmniej wynik mialam po 2 godzinach.
Pozdrawiam Cie serdecznie! I mam nadzieje, ze ktos mi jeszcze pomoze.. ... Bo najgorsze jest to czekanie..
witaj dobre w interpretacji sa dziewczyny z mama z klasa poczekalania wątek "próbować do skutku" wejdz na ten wątek przedstaw swoja sprawe czemu cie skierowali na badania i jakie masz wyniki one na pewno cos ci odpowiedza. ja robiłam badania hormonalne ale pod kątem niemorzności zajścia w ciąże ale miałam robione tylko PRL(prolaktyna) Progesteron i TSH(badanie tarczycy) Pozdrawiam i powodzenia. Grunt to badania i dobrze postawiona diagnoza a potem odpowiednie leczenie
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 19:14   #85
karolcia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonalne

Dziekuje Ci serdecznie za informacje - juz tam sie kieruje Moze ktos pomyslec ze jestem niecierpliwa, ale to wszystko trwa juz 3 lata.. Od tak dlugiego czasu nie wiem co sie ze mna dzieje, a to chyba juz za dlugo.. Fakt - jak zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne - jakies 2,5 roku temu obiawy zniknely - pozostalo tylko nadmierne owlosienie. Ale ile mozna.. Gdy tylko zrobilam przerwe w braniu tabletek koszmar powracal.. Tyle badan ile ja mialam robionych... Tyle łez i nieprzespanych nocy w oczekiwaniu na wynik (podejzenia: tężyczka, padaczka, guz mozgu.. itd.) Dopiero teraz dostalam skierowanie do endokrynologa.. Czym dluzej mysle o tym ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze - tym bardziej pragne dzidziusia.. Gdyby nie warunki materialne napewno bysmy sie juz zdecydowali, ale.. niestety.. Dziecku trzeba zapewnic przyszlosc.....
Jeszcze raz pozdrawiam!!!
karolcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 20:24   #86
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Badania hormonalne

A czy te badania na hormony sa platne czy tez na kase chorych?
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 20:29   #87
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Badania hormonalne

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
A czy te badania na hormony sa platne czy tez na kase chorych?
Badania hormonalne nie są refundowane.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 20:39   #88
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Badania hormonalne

A ile kosztuja?
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 21:03   #89
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Badania hormonalne

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
A ile kosztuja?
Poszukaj w wyszukiwarce. Wiele razy były już omawiane koszty badań. Zależy od regionu i oznaczanego hormonu.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 22:06   #90
karolcia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonalne

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Badania hormonalne nie są refundowane.
Hmm.. A ja robilam testosteron, TSH i estradiol na kase chorych, a placilam tylko za SHBG.. Nie wiem dlaczego tak...
karolcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.