Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-11, 23:23   #691
Skrzypokrzywa
Przyczajenie
 
Avatar Skrzypokrzywa
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
GG do Skrzypokrzywa
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Ja też będę studiować prawo na UMCS-ie. W piątek zawożę papiery. Niestety nie widzę informacji, że dokumenty mają być w białej podpisanej teczce tak jak na innych uczelniach. Ktoś coś wie, czy tak, czy nie?
Skrzypokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 22:45   #692
_Snow_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Hej studenci z KUL-u!
Mam pytanie dotyczące wyboru języka obcego. Muszę zaznaczyć język i poziom w serwisie rekrutacyjnym. Czy musi być to koniecznie język zdawany na maturze (w moim przypadku angielski)? Są dostępne również takie jak rosyjski, hiszpański, włoski i opcja "nie znam tego języka". Zastanawiam się czy mogłabym wziąć włoski, którego nigdy się nie uczyłam?
_Snow_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 10:16   #693
heavydirtysoul
Raczkowanie
 
Avatar heavydirtysoul
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 43
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Tak, oczywiście, możesz wziąć sobie włoski od podstaw, nie musi to być język, który zdawałaś na maturze

Pe es z ciekawości, jaki kierunek?
heavydirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 16:50   #694
_Snow_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez heavydirtysoul Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście, możesz wziąć sobie włoski od podstaw, nie musi to być język, który zdawałaś na maturze

Pe es z ciekawości, jaki kierunek?
No właśnie...wciąż nie jestem pewna.
Po wybraniu języka wyświetliło mi formularz, który muszę wydrukować i dostarczyć. Są na nim kierunek, dane osobowe, adres i "Język zdawany na maturze":/
Na pewno mogę wziąć coś innego niż angielski?
_Snow_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 15:30   #695
nikto0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Witam. W przyszłym roku zdaję maturę. Mam pytania. Czy ktoś zna progi punktowe lub liczbę osób na miejsce w KUL na matematykę lub UMCS na matematykę albo fizykę. Czy lepiej na takie kierunki iść na KUL czy UMCS?
nikto0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-02, 19:22   #696
lostdaydreamer
Przyczajenie
 
Avatar lostdaydreamer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez heavydirtysoul Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście, możesz wziąć sobie włoski od podstaw, nie musi to być język, który zdawałaś na maturze

Pe es z ciekawości, jaki kierunek?

A może wiesz jak to jest z tym lektoratem od podstaw? Da się czegoś nauczyć? Ja wybrałam hiszpański i zastanawiam się czy nie iść jeszcze dodatkowo do szkoły językowej. Dlatego szukam opinii . Jak ktoś uczył się hiszpańskiego od podstaw będę wdzięczna za informacje jak to wszystko wygląda. Pozdrawiam
lostdaydreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 16:54   #697
czekoczeko7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Hej
Jest tu ktoś kto robił magisterkę na UMCS?
Składam właśnie podanie o stypendium socjalne i się zastanawiam jak to z tym jest. Wg dochodu powinnam je dostać, ale trzeba tam było jeszcze napisać co studiowałam wcześniej i uzasadnienie i boję się że jednak mi tego przez to nie przyznają.. jak było w waszej sytuacji? Wgl czy w tym uzasadnieniu serio muszę się jakoś mega rozpisywać, czy tylko cokolwiek, bo będą patrzeć tylko na dochód?
czekoczeko7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-27, 17:29   #698
cro2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nikto0 Pokaż wiadomość
Witam. W przyszłym roku zdaję maturę. Mam pytania. Czy ktoś zna progi punktowe lub liczbę osób na miejsce w KUL na matematykę lub UMCS na matematykę albo fizykę. Czy lepiej na takie kierunki iść na KUL czy UMCS?
Z UMCSem nie powiem bo ja zupełnie inny wydział, ale co do matematyki na kulu to...nw czy w ogole istnieje jakiś próg. Kolega miał poprawkę z matematyki i złożył awaryjnie na matme zeby sie potem przenieść.. co więcej - dostał się. Generalnie jak chodzi o lubelskie uczelnie to jak ktoś sobie w miarę rad i to nie patrzyłabym na progi. Dopy nie urywa, tu agehów i esgehów ni ma.
cro2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 21:10   #699
Cytry_nv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć wszystkim,

zdaję w tym roku maturę i planuję iść do Lublina, nie mogę się tylko zdecydować czy na UMCS czy KUL. Jaka panuje atmosfera na tych uczelniach, bo w KUL-u przeraża mnie ten człon "katolicka", czy dużo tam wymagają od studenta (chodzi mi o kierunek administracja), czytałem wiele opinii na ten temat ale zdania są mocno podzielone. Który uniwerek polecacie?
Cytry_nv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 14:59   #700
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Cytry_nv Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

zdaję w tym roku maturę i planuję iść do Lublina, nie mogę się tylko zdecydować czy na UMCS czy KUL. Jaka panuje atmosfera na tych uczelniach, bo w KUL-u przeraża mnie ten człon "katolicka", czy dużo tam wymagają od studenta (chodzi mi o kierunek administracja), czytałem wiele opinii na ten temat ale zdania są mocno podzielone. Który uniwerek polecacie?
Nie wiem jak administracja, ale wszyscy moi znajomi ktorzy poszli na KUL ostatecznie skonczyli pracujac w czyms innym niz studiowali
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 16:15   #701
Cytry_nv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

A jak odnośnie samej uczelni? Byli zadowoleni?
Cytry_nv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-10, 09:53   #702
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

UMCS to część mojego życia. Studiowałem tam. Miałem dobrych wykładowców, biblioteka będąca miejscem nauki i relaksu. Gdy w moim życiu pojawiła się depresja to odnalazłem tam pomoc w postaci biura ds. niepełnosprawnych wraz z psychologiem. Co do kierunków to znam wyłącznie ścisłe. Uczelnia godnie nosi imię Marii Skłodowskiej Curie. Ale mam koleżankę studentkę KUL i... uczelnia ta nie jest jakimś zakonem lub seminarium duchownym. Fakt faktem, duchowni stanowią część kadry a jako przedmioty ogólnokształcące masz katolicką naukę społeczną czy też biblia i jej istota w kulturze.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 14:59   #703
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Nie wiem jak administracja, ale wszyscy moi znajomi ktorzy poszli na KUL ostatecznie skonczyli pracujac w czyms innym niz studiowali
Ale to raczej wina Lublina. To blok wschodni, tam jest trudno o pracę. Miałam kilkoro znajomych, którzy studiowali i na KUL i na UMCS, ale za pracą potem z Lublina uciekli.

Niektóre rzeczy są lepsze na KUL, niektóre na UMCS, niektóre takie same (KUL jest na przykład znany z dobrej polonistyki i edytorstwa). Ale warto wiedzieć, że uczelnie katolickie działają na tych samych zasadach co publiczne i podlegają Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kościołowi bezpośrednio podlegają tylko wydziały teologiczne (co w sumie oczywiste). Poza tym może się zdarzyć jako dodatkowy jakiś przedmiot typu filozofia katolicka, ale to zwykle tyle. Chyba że jesteś jakoś mocno uprzedzona i po prostu przeszkadza Ci obecność księży na korytarzach. Jeśli na widok księdza reagujesz jak członkowie Ku Klux Klanu na czarnoskórego, no to rzeczywiście może nie być miejsce dla Ciebie.

Co do samej administracji, to to ogólnie nie jest jakiś powalająco wymagający kierunek. To takie uproszczone prawo, które skupia się na prawie administracyjnym i urzędniczym i przygotowuje do bycia urzędnikiem. W sumie to dziś chętnych na urzędników zaczyna brakować, zwłaszcza w większych miastach, tylko pensje małe.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 09:20   #704
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Na UMCS-ie w tej chwili nawet zmienili nazwę kierunku na prawno-administracyjny.

Co do pensji urzędników i ilości etatów jest to fakt. Jest ścisła hierarchia albo po prostu oczekiwania od ,,klientów'' że koszty administracji powinny być jak najmniejsze a ,,urzędasy'' są z góry obwiniani o całe zło. Nawet instytucje pod które poszczególne urzędy podlegają specjalnie nie decydują się o zwiększeniu tego o czym przedtem mówiłem.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-12 09:20:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.