Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-23, 20:31   #91
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Internat vs. stancja. Na czym to polega?

Liceum Teb edukacja to szkoła dla dorosłych, wiesz o tym?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 14:50   #92
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Internat vs. stancja. Na czym to polega?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Liceum Teb edukacja to szkoła dla dorosłych, wiesz o tym?
Z poprzedniego wątku autorki (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=837175) wynika, że zamierza iść do technikum.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 18:47   #93
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Internat vs. stancja. Na czym to polega?

Cytat:
Napisane przez sanpaj Pokaż wiadomość
Na tą chwile interesuje mnie szkoła na ulicy Wojska Polskiego ,mianowicie Teb Edukacja.
Na pewno TEB?
To typowe szkoły policealne, ale też technika, jaki zawód cię by interesował?
Jeśli chodzi o technika, to tutaj Ci specjalnie nie doradzę, bo mnie interesowały tylko licea . Masz jeszcze trochę czasu, więc jeszcze się rozejrzyj. Nie jestem pewna, że szczeciński TEB przyjmuje osoby po gimnazjum, niepełnoletnie, czy tylko dorosłych, sprawdź na stronie. W Szczecinie są też inne technika. No i nie wiem czy wiesz, ale TEB to szkoła prywatna, z czym wiążą się opłaty. Jeśli chodzi o najbliższe lokum, to będzie to bursa szkół artystycznych, która mieści się na ulicy Wawrzyniaka 7B (jeden przestanek tramwajem linii 9)
__________________
Live your life.
Take chances.
Be crazy.
Don't wait.
Because right now, you're the oldest you've ever been and the youngest you'll ever be.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 19:22   #94
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Internat vs. stancja. Na czym to polega?

Tak jak pisałam wyżej, autorka założyła inny wątek, w którym informacje są dopełnione. Ma możliwość pójścia do Teb po gimnazjum: http://www.teb.pl/rekrutacja/rekruta...aty-technikum/
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 13:48   #95
Love_Story2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 60
Question Życie w internacie

Witam , chciałam zapytać się o życie w internacie .
Wiem, że jest dopiero lipiec a do końca wakacji jeszcze szmat czasu jednak bardzo się martwię, ponieważ od września mam mieszkać w internacie (bursie międzyszkolnej).
Na początku che zapytać o posiłki . Czy np. na śniadanie wszyscy dostają to samo (np , w jeden dzień jest kanapka z szynką a w dródi z serem , itp.) , czy jest raczej wybór ,że jedzenie jest na stole a ty możesz sobie wybrać co chcesz jeść (tak jak na koloniach ?)

Kolejna sprawa to to ,że boje się iż się tam nie odnajdę ,nowa szkoła nowe osoby no i jeszcze mieszkanie z nimi (Jak dla mnie to za dużo!!!), najchętniej mieszkałabym w domu ale szkoła jest zbyt daleko żeby dojerzdżać codziennie
Więc byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś wypisał mi plusy i minusy mieszkania w internacie

Bardzo proszę o odpowiedzi
Love_Story2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 16:43   #96
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Życie w internacie

Jeśli chodzi o jedzenie, to na luksusy bym nie liczyła. tzn. u mnie nie było źle, ale to raczej typowe stołówkowe jedzenie.
A co do plusów i minusów to wszystko zależy od ludzi. Naprawdę, nawet w kiepskich warunkach może być bardzo fajne jeśli ludzie są ok.
No, chyba że dla kogoś wspólna łazienka to koniec świata, ale moim zdaniem to jest problem z gatunku stwarzanych sobie samemu w głowie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 18:31   #97
Love_Story2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 60
Dot.: Życie w internacie

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o jedzenie, to na luksusy bym nie liczyła. tzn. u mnie nie było źle, ale to raczej typowe stołówkowe jedzenie.
A co do plusów i minusów to wszystko zależy od ludzi. Naprawdę, nawet w kiepskich warunkach może być bardzo fajne jeśli ludzie są ok.
No, chyba że dla kogoś wspólna łazienka to koniec świata, ale moim zdaniem to jest problem z gatunku stwarzanych sobie samemu w głowie.
A jeżeli chodzi o wydawanie to jedzenie jest dawane na stół i karzdy sobie bierze , czy raczej idzie się do okienka i dostaje się kanapke na śniadanie lub kolację ?
Love_Story2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 15:08   #98
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Życie w internacie

Cytat:
Napisane przez Love_Story2 Pokaż wiadomość
Witam , chciałam zapytać się o życie w internacie .
Wiem, że jest dopiero lipiec a do końca wakacji jeszcze szmat czasu jednak bardzo się martwię, ponieważ od września mam mieszkać w internacie (bursie międzyszkolnej).
Na początku che zapytać o posiłki . Czy np. na śniadanie wszyscy dostają to samo (np , w jeden dzień jest kanapka z szynką a w dródi z serem , itp.) , czy jest raczej wybór ,że jedzenie jest na stole a ty możesz sobie wybrać co chcesz jeść (tak jak na koloniach ?)

Kolejna sprawa to to ,że boje się iż się tam nie odnajdę ,nowa szkoła nowe osoby no i jeszcze mieszkanie z nimi (Jak dla mnie to za dużo!!!), najchętniej mieszkałabym w domu ale szkoła jest zbyt daleko żeby dojerzdżać codziennie
Więc byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś wypisał mi plusy i minusy mieszkania w internacie

Bardzo proszę o odpowiedzi
A powiedz skąd internety mają wiedzieć w jakiej bursie ty będziesz mieszkać? Zadzwoń tam i zapytaj u źródła, a nie tutaj. Przecież tego typu placówki nie są robione wszystkie wg jednego wzorca. Możesz nawet trafić na taką (albo ją wybrać), gdzie wyżywienia nie będzie w ogóle. Sama w takiej mieszkałam przez pewien czas.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 15:47   #99
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 285
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

mieszkałam kiedyś w bursie przez miesiąc i nie wspominam tego dobrze. myślę, że dużo zależy od osobowości. towarzyskim osobom będzie podobało się przebywanie ciągle wśród ludzi, ja jako introwertyk nie czułam się tam komfortowo. dlatego teraz idąc na studia będę wynajmować stancję z facetem, akademik nigdy w życiu
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 16:44   #100
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

Nie do końca. Ja jestem typowym introwertykiem z lekką, ale zauważalną fobią społeczną. W bursie poznałam bardzo fajne osoby, zwłaszcza moją współlokatorkę. Czasami lepiej być "z musu" z ludźmi niż siedzieć non stop samemu. Poza tym, nie masz obowiązku znać wszystkich, a 1-3 osoby w pokoju to nie jest dziki tłum.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 16:55   #101
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 526
Dot.: Życie w internacie

Cytat:
Napisane przez Love_Story2 Pokaż wiadomość
A jeżeli chodzi o wydawanie to jedzenie jest dawane na stół i karzdy sobie bierze , czy raczej idzie się do okienka i dostaje się kanapke na śniadanie lub kolację ?
nie wiem jak jest tam gdzie zamierzasz mieszkać, ale napiszę ci jak było u mnie: wszystko wydawane z okienka, nie było żadnego wybierania że bierzesz to na co masz ochotę. śniadania: 2 bułki plus coś do tego; obiad: drugie danie wydawane, pon-czw ziemniaki, mięso plus coś do tego, piątek makaron z czymś, jedynie co to zupy mogło się jeść ile się chciało; kolacja: chleb był osobno można było brac ile się chce, ale też żadnego wyboru zwykły biały, a do okienka podchodziło się po coś do tego chleba. na śniadanie/kolację czasem jeszcze dawali jakieś owoce lub jogurt. no i stałe pory wydawania. do tego jak porównać poniedziałkowe śniadania i piątkowe kolacje ze śniadaniami i kolacjami w inne dni to było widać różnicę w ilości, szczególnie po tych piątkowych kolacjach, bo chyba zakładali że większość jeszcze nie przyjechała lub już pojechała. do tego nie mieliśmy żadnych lodówek i dostępu do kuchni, także jedzenie czegoś poza tym co nam oferowali raczej nie wchodziło w grę i ogólnie kwestię wyżywienia w internacie mimo że zazwyczaj było to zjadliwe, oceniam raczej na minus
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 18:22   #102
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

U nas były lodówki na piętrze i maszynka elektryczna, ale koleżance się udało w pokoju mikrofalę tak schować, że nikt nie zauważył
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 15:05   #103
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
mieszkałam kiedyś w bursie przez miesiąc i nie wspominam tego dobrze. myślę, że dużo zależy od osobowości. towarzyskim osobom będzie podobało się przebywanie ciągle wśród ludzi, ja jako introwertyk nie czułam się tam komfortowo. dlatego teraz idąc na studia będę wynajmować stancję z facetem, akademik nigdy w życiu
Asertywny introwertyk sobie poradzi bez problemu. Poza tym są też spokojne akademiki oraz pokoje jednoosobowe.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 16:50   #104
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

W mojej bursie większość dziewczyn była z dobrych lub bardzo dobrych szkół, więc silą rzeczy sporo czasu poświęcały na naukę. Jasne, że czasami dla zabawy robiło się dziwne rzeczy, cale pilnowali ciszy i spokoju, nie było muzyki na full czy nocnych imprez.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 19:08   #105
Intium
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

Ja sama zastanawiam się nad internatem i jestem na etapie poszukiwania opinii o jednym, do którego najprawdopodobniej złożę dokumenty. Widzę, że zdania bardzo różne

Edytowane przez Intium
Czas edycji: 2016-07-17 o 20:15
Intium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 17:47   #106
flowmaster1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Internat w Krakowie

Witam
Czy wie ktoś może czy jest w Krakowie na Podgórzu lub w okolicach internat, do którego może się zakwaterować uczennica szkoły policealnej?
flowmaster1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 19:06   #107
Ankafirankaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Jak wspominacie mieszkanie w bursie szkolnej?

Hejkaa Jak wspominacie wasze lata, czas spędzony w bursie szkolnej? Opowiedzcie! Ile lat temu tam mieszkaliście, ile lat wtedy mieliście, czy robiliście po nocach 'imprezki' czy były odpały i czy ogólnie poszeleliście! Na jakich ludzi trafiliście, jak spędzaliście tam wolny czad itp itp co miło wspominacie a co się wam nie podobało. Ja idę tam od września, mam 16 lat i kompletnie nie wiem czego się spodziewać bo najwięcej zależy od ludzi na jakich trafimy no nie? :/
Ankafirankaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 17:19   #108
Jula345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Bursy -Kraków

Wiem że dopiero listopad ale jestem juz w 3 klasie gimnazjum i myślę nad wyborem szkoły średniej , wiem ze na pewno będzie to Kraków , jednak wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia do bursy , wybieram się do technikum w centrum miasta na ulicy Kapucyńskiej i zależy mi na bursie która przede wszystkim ma malo weekendów wyjazdowych bo nieopłaca wracać mi się często do domu , ponieważ jest to za daleko oraz aby nie trzeba było wykupywać wyżywienia , wolalabym na własną rękę sobie je zapewnić i żeby atmosfera z wychowawcami była w miarę okej Może mi ktoś doradzic jakąś fajna bursę ?
Jula345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 23:00   #109
letmeloveu55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?POMOCY

witam😚 otóż sprawa wygląda następująco: w tym roku kończę gimnazjum i zaczynam na poważnie zastanawiać się już nad wyborem szkoły. Pochodzę z małego miasta w którym jest jedno liceum z poziomem, nie oszukujmy się, dosyć słabym. Coraz częściej myślę o pojsciu do Warszawy, mam ok. 60 km, codzienne dojazdy odpadają dlatego zostaje bursa/Internat.

I teraz mam kilka pytań do osób które były lub są w podobnej sytuacji. Jakie są warunki, czy ciężko się odnaleźć itp, ogólnie wszystko co wiecie.

Byłabym bardzo wdzięczna bo na razie nie mam pojęcia co robić.
letmeloveu55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-14, 17:47   #110
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?POMOCY

W Warszawie nieźle jest na Długiej, w żeńskiej bursie, pokoje 4-2 osobowe. Trójki masakrycznie ciasne, ale maturzystki miały zapewnione dwójki, do tego są sale do cichej nauki, więc uczyć się da.. Za moich czasów co prawda nie było internetu, ale może coś zmienili, a jak nie, to do codziennego użytku można spokojnie kartę aero kupić. O kadrze nic nie powiem, po mieszkałam dość dawno i pewnie się sporo zmieniło. Znajomy mieszkał na Okopowej, też był zadowolony, było chyba trochę luźniej z powrotami wieczorem, ale dziewczyny miały okna na wysokości chodnika przy dość ruchliwej ulicy, więc tak średnio. Jeśli melina na Zagójskiej jeszcze działa (słyszałam, że zamknęli), to powiem jedno: lepiej mieszkać pod mostem, spokojniej i towarzystwo normalniejsze pewnie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 19:52   #111
niepamietamnazwy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

Dobra to i ja.
Czy w szkołach nie wyśmiewają osób, które mieszkają bursach?
Bardzo chciałabym iść do szkoły do Warszawy, ale dojazdy nie wchodzą w grę mimo, że mieszkam od szkoły w porywach do 40 minut jazdy samochodem. Przecież samochodem nikt mnie wozić tam codziennie nie będzie, a podróż komunikacją miejską by trwała i trwała (mam kilka km do najbliższej stacji lub przystanku autobusowego).
Czy ciężko dostać się do bursy?
niepamietamnazwy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 19:57   #112
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

Cytat:
Napisane przez niepamietamnazwy Pokaż wiadomość
Dobra to i ja.
Czy w szkołach nie wyśmiewają osób, które mieszkają bursach?
Zależy z jakimi ludźmi masz do czynienia. Jeśli ktoś jest skończonym debilem, to może się wyśmiewać z czegokolwiek. Tak czy inaczej nie widzę powodu do kierowania się w swoim postępowaniu zdaniem debili.
Cytat:
Czy ciężko dostać się do bursy?
Skąd ludzie z forum mieliby to wiedzieć? Przecież zależy jaka to bursa. Nawet w jednym i tym samym miejscu sytuacja może wyglądać różnie w różnych latach/miesiącach.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 21:15   #113
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?

Cytat:
Napisane przez niepamietamnazwy Pokaż wiadomość
Dobra to i ja.
Czy w szkołach nie wyśmiewają osób, które mieszkają bursach?
Bardzo chciałabym iść do szkoły do Warszawy, ale dojazdy nie wchodzą w grę mimo, że mieszkam od szkoły w porywach do 40 minut jazdy samochodem. Przecież samochodem nikt mnie wozić tam codziennie nie będzie, a podróż komunikacją miejską by trwała i trwała (mam kilka km do najbliższej stacji lub przystanku autobusowego).
Czy ciężko dostać się do bursy?
U mnie w liceum nikt z nikogo się nie naśmiewał. Wszyscy byli dla siebie mili. Była dziewczyna mieszkająca w bursie i nikt nie zwracał na to uwagi. Ja mieszkałam u starszej pani i też nikt nie miał z tym problemu. Ale ludzie są różni, nie przewidzisz na kogo trafisz. Z miejscami bywa różnie. Jak złożysz podanie na początku terminu powinno się udać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-26 21:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.