Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-13, 16:45   #211
ashoka
Przyczajenie
 
Avatar ashoka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Czy opłaca się pójść kosmetologię?? Czy znajdę później pracę?

Chciałabym pójść na ten kierunek tylko obawiam się, że później okaże się, że kosmetologów jest bardzo dużo i nie znajdę sobie żadnej pracy.Także byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógł mi to dokładnie wyjaśnić czy kosmetologów jest wielu, gdzie mogą znaleźć pracę, bo moje szukanie odpowiedzi w internecie i pytanie znajomych daje mi skrajnie różne odpowiedzi.Przepraszam jeżeli zrobiłam jakiś błąd (nie jestem dobra z polskiego)i dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
ashoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 22:50   #212
osscia77
Przyczajenie
 
Avatar osscia77
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Kosmetologia zaoczna czy dzienna?

Witajcie, jeżeli już był podobny wątek to przepraszam, nie znalazłam o kosmetologii podobnego pytania do mojego.

Matura prawie za mną, a interesuje sie kosmetologią. Niestety nie wiem, czy wybrać kierunek stacjonarny czy niestacjonarny.
Myślałam o pracy, czy to weekendy jesli wybiore dzienne, czy w dni robocze w przypadku zaocznych.
Nie wiem jak to jest, czy duzo nauki bedzie, czy znajde czas, dlatego proszę doradźcie mi, jezeli macie juz takie doswiadczenia za sobą
osscia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 06:07   #213
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetologia - gdzie najlepiej studiować?

Oj... ta kosmetogia... u mnie w okolicy wakatów strasznie mało, większość dziewczyn zostaje kosmetyczkami. I mam duże wątpliwości czy kosmetyczka potrzebuje studiów tym bardziej, że sama nią jestem bez nich...
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 14:24   #214
Meriem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 29
Dot.: Czy opłaca się pójść kosmetologię?? Czy znajdę później pracę?

Cytat:
Napisane przez ashoka Pokaż wiadomość
Chciałabym pójść na ten kierunek tylko obawiam się, że później okaże się, że kosmetologów jest bardzo dużo i nie znajdę sobie żadnej pracy.Także byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógł mi to dokładnie wyjaśnić czy kosmetologów jest wielu, gdzie mogą znaleźć pracę, bo moje szukanie odpowiedzi w internecie i pytanie znajomych daje mi skrajnie różne odpowiedzi.Przepraszam jeżeli zrobiłam jakiś błąd (nie jestem dobra z polskiego)i dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Witam, ja również planuję iść na kosmetologię i towarzyszą mi podobne obawy. Jednak czuję, że na tym kierunku najbardziej się odnajdę. Poza tym słyszałam już o kilku znajomych, które są po kosmetologii i są bardzo zadowolone zarówno z pracy jak i z zarobków. Także myślę, że trzeba być dobrej myśli.
Meriem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 21:03   #215
ashoka
Przyczajenie
 
Avatar ashoka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Czy opłaca się pójść kosmetologię?? Czy znajdę później pracę?

Cytat:
Napisane przez Meriem Pokaż wiadomość
Witam, ja również planuję iść na kosmetologię i towarzyszą mi podobne obawy. Jednak czuję, że na tym kierunku najbardziej się odnajdę. Poza tym słyszałam już o kilku znajomych, które są po kosmetologii i są bardzo zadowolone zarówno z pracy jak i z zarobków. Także myślę, że trzeba być dobrej myśli.

Dokładnie, kosmetologia to coś dla mnie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo drażni mnie to, że większość salonów kosmetycznych w mojej okolicy zatrudnia kobiety po kursach oczywiście nie sugeruję tu, że takie dziewczyny nic nie wiedzą ale akurat te z mojej okolicy na prawdę mają o wiele mniejszą wiedze ode mnie, jednak wiele kobiet im ufa. Pewne dwie "kosmetyczki" z salonu u mnie gdy przyszłam do nich w lato aby zapisały mnie na zabieg kwasami na zimę, bo musiałam na pewien czas wyjechać i nie miałabym kiedy się zapisać, no to one wyskoczyły mi z propozycją aby zrobić to już teraz. Na dworze było 30 stopni i mocne światło, a one swoje, że jak chce ten zabieg to mam go robić teraz i że to one są kosmetyczkami i to ja powinnam się ich słuchać. Oczywiście z moim problemem poradziłam sobie sama a progu tego salonu już nigdy nie przekroczyłam. Ale ostatnio zaczęłam interesować się medycyną estetyczną, dermatologią oraz kardiologią, więc chyba wybiorę coś z tego tym bardziej, że jak będę chciała zostać kosmetologiem będę mogła skończyć kolejne studia albo kurs, po prostu trochę obawiam się tego, że ciężko będzie mi znaleźć później pracę. Mam jeszcze trochę czasu więc może skończę na czymś całkiem innym.
ashoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 06:24   #216
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Czy opłaca się pójść kosmetologię?? Czy znajdę później pracę?

Wszystko zależy od tego co chce się robić. Jeśli po tych kilku latach macie zostać kosmetyczkami to naprawdę szkoda czasu, bo tego wszystkiego można się znacznie szybciej, łatwiej i konkretniej nauczyć.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 19:58   #217
koalka9
Przyczajenie
 
Avatar koalka9
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBI

ja właśnie mam ostry dylemat czy pójść na kosmetologię na wszuie wiem, że większość ludzi ma już wybrane studia, ale najbardziej mnie zastanawia właśnie perspektywa pracy... ludzie co prawda piszą, że znajdują prace po studiach, że takie studia to dobry wstęp, że praktyki dużo i taka jest najważniejsza, ale dalej się zastanawiam...
koalka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-01, 20:17   #218
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBI

Cytat:
Napisane przez koalka9 Pokaż wiadomość
ja właśnie mam ostry dylemat czy pójść na kosmetologię na wszuie wiem, że większość ludzi ma już wybrane studia, ale najbardziej mnie zastanawia właśnie perspektywa pracy... ludzie co prawda piszą, że znajdują prace po studiach, że takie studia to dobry wstęp, że praktyki dużo i taka jest najważniejsza, ale dalej się zastanawiam...

Jeżeli widzisz siebie jako kosmetologa głównie w gabinetach kosmetycznych ( nie oszukujmy się ) to śmiało wybieraj te studia Osobiście wybierałam studia kosmetologiczne, kiedy kierunek ten wchodził i profil absolwenta był przekoloryzowany. Niestety rzeczywistość okazała się inna i zupełnie nie widziałam siebie przy robieniu paznokci czy wykonywaniu zabiegów. Dlatego musiałam się przekwalifikować co kosztowało trochę pieniędzy i czasu. Jeśli chodzi o perspektywy, to moje koleżanki , które widziały siebie w tym zawodzie znalazły pracę w salonach kosmetycznych, kilka w aptece na stanowisku dermokonsultantek i to by było na tyle.

Podsumowując nie polecam tych studiów, chyba, że ktoś naprawdę chce pracować z ludźmi i poprawiać ich wygląd.
__________________
22.04.2017
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 06:22   #219
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetologia- jakie studia wybrać ?

Wszystko zależy od realiów pracy - nie ma się co oszukiwać, nie ma wielu etatów po kosmetologii, wiele dziewczyn pracuje jako kosmetyczki, więc tutaj trzeba się po prostu zastanowić, czy ma sens tracenie takiej ilości czasu.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 11:39   #220
laskowyorzeszek
Przyczajenie
 
Avatar laskowyorzeszek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBI

Czy któraś z was wybiera się w tym roku na kosmetologie? Ja sie nad tym zastanawiam bo niestety matura podciela mi skrzydla i musze jak na razie zrezygnowac z lekarskiego
laskowyorzeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 22:50   #221
martazawada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBI

Cytat:
Napisane przez laskowyorzeszek Pokaż wiadomość
Czy któraś z was wybiera się w tym roku na kosmetologie? Ja sie nad tym zastanawiam bo niestety matura podciela mi skrzydla i musze jak na razie zrezygnowac z lekarskiego
Tak, ja się wybieram. Myślę nad NWSM we Wrocławiu, ale właśnie szukam jakiś opinii. Pewna jestem, że chcę właśnie ten kierunek studiować, tylko jeszcze nie wiem na której uczelni. Na państwowe już nie mam szans, a nie chcę tracić roku. A ty gdzie chcesz studiować? Może też we Wro?
martazawada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 19:14   #222
Fafik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBI

Hej
Wybieram się na studia kierunek - Kosmetologia, chciałam się zapytać was odnośnie uczelni.
Którą uczelnie polecacie?
Zależy mi na dobrej uczelni (dobre opinie, dobry poziom nauczania) oraz na tym aby student traktowany był jak człowiek.
Miasto nie ma znaczenia, rodzaj uczelni (prywatna czy publiczna) również nie ma znaczenia, ważne by poziom nauczania nie był zaniżony, a wykładowcy nie traktowali studentów "z pogardą".
Szukałam już takiego tematu, ale niestety nie znalazłam...

Z góry bardzo wam dziękuje
Fafik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 19:23   #223
Fafik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Kosmetologia która uczelnia??

Hej
Wybieram się na studia kierunek - Kosmetologia, chciałam się zapytać was odnośnie uczelni.
Którą uczelnie polecacie?
Zależy mi na dobrej uczelni (dobre opinie, dobry poziom nauczania) oraz na tym aby student traktowany był jak człowiek.
Miasto nie ma znaczenia, rodzaj uczelni (prywatna czy publiczna) również nie ma znaczenia, ważne by poziom nauczania nie był zaniżony, a wykładowcy nie traktowali studentów "z pogardą".
Szukałam już takiego tematu, ale niestety nie znalazłam...

Z góry bardzo wam dziękuje
Fafik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 22:33   #224
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kosmetologia która uczelnia??

Jeśli chcesz poziomu, to pewnie należy szukać na akademiach medycznych. Rankingi podpowiadają Collegium Medicum UJ, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Śląski Uniwersytet Medyczny. Kosmetologiem warto też niewątpliwie być w miejscu, w którym ludzie mają pieniądze i nie są bezrobotni, co skreśla Białystok. Zostają więc trzy szkoły medyczne w trzech największych miastach naszego pięknego kraju. Tylko że tam rekrutacja już się raczej zakończyła. O tej porze roku zostają dodatkowe rekrutacje i Wyższe Szkoły Gotowania na Gazie.

Z tym klimatem, to chyba się nasłuchałaś legend miejskich. Uczelnia to nie bufet w PRL, a odsetek miłych i chamskich ludzi wśród wykładowców zwykle rozkłada się w sposób naturalny, tak jak w społeczeństwie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 14:22   #225
LENNA007
Raczkowanie
 
Avatar LENNA007
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBI

Moja siora jest po kosmetologi. Fajny kierunek, ale zaczyna już być za bardzo popularny – trochę ciężko się wybić po tym, jak się nie ma swojej działalności.
LENNA007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 14:12   #226
TheBlack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBI

Hejka dziewczyny chciałam was spytać a jak u was z punktami? Ile miałyście żeby dostać się na kosmetologię w Białymstoku? Niestety mi w tym roku matura z biologi bardzo nie poszła i chciałam spytać czy ktoś z takim wynikiem jak ja próbował i dostał się na te studia? Miałam 40% z biologi a chemii nie zdawałam. Z góry dzięki za odpowiedź
TheBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 12:54   #227
Debinsk1K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 1
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Ja zdecydowałam się studiować kosmetologię podyplomowo, dodatkowo w formie online na WSKZ i jak do tej pory widzę same plusy. Program tych studiów jest bardzo rozbudowany, ale ze względu na formę nauka idzie sprawnie, bo mogę uczyć się kiedy chcę i w razie potrzeby wrócić do trudniejszych zagadnień, żeby je powtórzyć. Na pewno świetny sposób, żeby zdobyć gruntowne podstawy teoretyczne. Reszta to już praktyka i doświadczenie.
Debinsk1K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-23 13:54:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.