Poród w szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-13, 09:53   #1
purplepills
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1

Poród w szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach


Witam wszystkie przyszłe jak i obecne mamusie 😉
Jestem nowa na forum. Od jakiegoś czasu szukałam świeżych informacji odnośnie warunków panujących obecnie na porodówce w Tarnowskich Górach. Niestety wszędzie są tylko stare posty sprzed 2010 roku.
Co prawda sama już rodziłam w Tarnowskich Górach w sierpniu 2014 przez cesarskie cięcie , ale chciałabym wiedzieć czy zmieniło się coś od tamtego czasu. Poród mam teraz na początek października 2016.

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia z poprzedniego pobytu:

- opieka nad kobietą po porodzie: położne były bardzo pomocne, zmieniały na bieżąco podkłady i ogólnie dbały o utrzymanie częstości i higieny. Niestety, ale po cesarce kobieta nie jest w stanie sama się umyć więc uważam, że jest to istotne. Leżałam w sali dwuosobowe z łazienką. Wszystko było nowe i czyste. Moja ocena sprzed 2 lat samej opieki nade mną to 4,5.

-opieka nad noworodkiem: szczerze powiem, że pierworódki mają ciężko bo wszystko dla nich jest nowe i muszą niestety polegać na pomocy pielęgniarek zajmujących się noworodkami, które nie są już tak pomocne. Ogólnie dzieci są traktowane jak na produkcji. Każde ,,niby wykąpane" , ,,niby wysmarowane kremem" i zwinięte w becik. Piszę niby, gdyż córka miała oparzenia, które zlikwidowałam w domu tymi samymi kosmetykami, które przekazałam w szpitalu w ciągu 2 dni. Wnioski można łatwo wyciągnąć. Na wszystkie pytania Panie niechętnie odpowiadały, z łaską przychodziły, żeby pomóc przystawić dziecko do piersi. Do tego każda mówiła co innego. Sprzeczne informacje na każdym kroku.Łatwiej im było napoić dziecko mlekiem modyfikowany lub glukozą niż pomóc matce, która tak na prawdę nie wie co ma robić. Teraz na pewno będę mądrzejsza i będę wiedziała na co mam zwracać uwagę. Moja ocena opieki nad noworodkiem i udzielanie informacji dla matek to 3 z minusem.

Mam jednak nadzieję, że od tamtego czasu coś zmieniło się na lepsze, oby nie na gorsze. Proszę więc o opinie i spostrzeżenia kobietki, które rodziły tam w ostatnim czasie.

Dziękuję i pozdrawiam.
purplepills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 09:17   #2
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Poród w szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach

Podbijam temat, planuje tam rodzić w kwietniu 2020, rodziłam sn w 2010 i w 2014, siostra ridziła cc w 2019. Moimnzdabiem od 10 lat tak samo. Położne złote kobiety, warunki spoko, panie noworodkowe raczej skupiają sie tylko na swojej robocie i są mało pomocne. Brak odpowiednich porad laktacyjnych, położne chcą pomóc ale faktycznie każda mówi co innego. Miałam problemy przy pierwszym dziecku 10 lat temu, udało mi si3 karmić dzięki znajomej z dośeiadczeniem, ale w 2019 moja siostra słyszała dokładniente same sprzeczne informacje co ja kiedyś.
Na pewno będę tam rodzić bo ufam położnym i swojemu lekarzowi ale opieke nad noworodkiem i karmienie piersią proponuje ogarnąć we własnym zakresie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 10:17:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.