Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-02, 10:23   #1
Effy_Es
Raczkowanie
 
Avatar Effy_Es
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 145

Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście?


Hej,

pytanie z ciekawości. Sama mam doświadczenie z różnymi dziwnymi pracodawcami.
Ciekawią mnie wasze historie.
Effy_Es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:13   #2
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście?

Cytat:
Napisane przez Effy_Es Pokaż wiadomość
Hej,



pytanie z ciekawości. Sama mam doświadczenie z różnymi dziwnymi pracodawcami.

Ciekawią mnie wasze historie.
W pierwszej poważnej pracy szefowa kazała mi myć swoje naczynia typu kubki, talerzyki itp To był urząd, ja byłam świeżo po studiach, no ale nie bylam absolutnie na stanowisku pani sprzątającej bo dział był finansowy Generalnie dziś wspominam ze śmiechem.
W innej pracy szef oszczędzał na ogrzewaniu i mogliśmy włączyć kaloryfery tylko na 2-3 h w ciągu dnia. Myślę że do dziś zastanawia się czemu odeszłam I ten sam człowiek przynosił codziennie całego świeżego ananasa bo był na jakiejś diecie odchudzającej i gdy jego wspólnik pytał czy może się kawaleczkiem poczęstować, to mówił że nie bo to jego i niech sobie sam kupi

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-28, 13:16   #3
lunabeetz
Raczkowanie
 
Avatar lunabeetz
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 52
Dot.: Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście?

Pracowałam w nieogrzewanym biurze, do którego musiałam dojeżdżać ponad 1,5 godziny pociągiem. Codziennie. Pracowałam za minimalną krajową, ceny dojazdów ponosiłam sama.
Po przyjechaniu do biura byłam jedyną osobą, która tam siedziała, bo szef i reszta wychodzili na spotkania z klientami/pracowali zdalnie jako freelancerzy, więc te dojazdy były totalnie bez sensu. Ale i tak nie dostałam pozwolenia na pracę zdalną, bo "nawet jeśli się widzimy na 5 minut, to przynajmniej mamy jakiś kontakt ze sobą".
Po jakimś czasie udało mi się wyprosić zakup farelki, ale niestety była ona zbyt mała jak na tak duże pomieszczenie, zaczęłam wiec pracować w kurtce i rękawiczkach
Szef, w ramach oszczędności, poprosił mnie, abym zaczęła przynosić do pracy swoją własną kawę, herbatę i ręczniczki papierowe, bo i tak byłam jedyną osobą, która była w biurze i nikt inny z tego nie korzystał.
Do moich obowiązków należało pisanie artykułów, w praktyce musiałam robić wszystko: maile z klientami, przyjmowanie reklamacji, wystawianie produktów na aukcje, zamawianie wizytówek... Zależy od tego, co akurat było potrzebne.
Moje biurko stało niedaleko drzwi do toalety, więc jak tylko ktoś z niej koształ, to niestety wszystko słyszałam.
Wytrzymałam jakieś 3 miesiące. Uważam, że i tak długo
lunabeetz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-28, 14:24   #4
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście?

Cytat:
Napisane przez lunabeetz Pokaż wiadomość
Pracowałam w nieogrzewanym biurze, do którego musiałam dojeżdżać ponad 1,5 godziny pociągiem. Codziennie. Pracowałam za minimalną krajową, ceny dojazdów ponosiłam sama.
Po przyjechaniu do biura byłam jedyną osobą, która tam siedziała, bo szef i reszta wychodzili na spotkania z klientami/pracowali zdalnie jako freelancerzy, więc te dojazdy były totalnie bez sensu. Ale i tak nie dostałam pozwolenia na pracę zdalną, bo "nawet jeśli się widzimy na 5 minut, to przynajmniej mamy jakiś kontakt ze sobą".
Po jakimś czasie udało mi się wyprosić zakup farelki, ale niestety była ona zbyt mała jak na tak duże pomieszczenie, zaczęłam wiec pracować w kurtce i rękawiczkach
Szef, w ramach oszczędności, poprosił mnie, abym zaczęła przynosić do pracy swoją własną kawę, herbatę i ręczniczki papierowe, bo i tak byłam jedyną osobą, która była w biurze i nikt inny z tego nie korzystał.
Do moich obowiązków należało pisanie artykułów, w praktyce musiałam robić wszystko: maile z klientami, przyjmowanie reklamacji, wystawianie produktów na aukcje, zamawianie wizytówek... Zależy od tego, co akurat było potrzebne.
Moje biurko stało niedaleko drzwi do toalety, więc jak tylko ktoś z niej koształ, to niestety wszystko słyszałam.
Wytrzymałam jakieś 3 miesiące. Uważam, że i tak długo
koszmar mam nadzieje, ze podzielilas sie swoimi wspomnieniami na goworku
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-04, 13:58   #5
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście?

Miałam sporo takich doświadczeń pracując w małych, polskich firmach typu JDG
Nie chcę zbyt dużo opisywać żeby ktoś mnie nie skojarzył. Ale dziwnych i absurdalnych sytuacji było wiele, między innymi też związane z oszczędnościami (prośba o wyłączanie radia, rzadsze korzystanie z toalety w ramach oszczędności )
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 15:14   #6
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście?

W swojej pierwszej pracy byłam zatrudniona jako pomoc nauczyciela w przedszkolu (prywatnym). Miałam zdobywać doświadczenie z dzieciakami, a skończyło się na tym, że byłam sprzątaczką, która do tego jesienią grabiła liście i odśnieżała zimą 🫣 takie uroki bycia młodym i niedoświadczonym.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 09:02   #7
Magdalena19901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Najgorszy pracodawca, jakiego miałyście/mieliście?

Miałam takiego. Zwolniłam się z pracy. Codziennie wracałam do domu z nerwami i płaczem. Miałam dość nikomu nie życzę takiego szefa.
Magdalena19901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-23 10:02:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.