Brak zawi您k闚 sta造ch z瑿闚! I co dalej? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jako軼i 篡cia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-11-02, 17:01   #61
agn1234
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3
Dot.: Brak zawi您k闚 sta造ch z瑿闚! I co dalej?

Jeszcze mam kilka pyta.
Czy je郵i mam zawi您ki z瑿闚 sta造ch ale nadal mam mleczne z瑿y (18 lat ) kt鏎e si kiwaj to mo瞠 wyrosn望 z帳 sta造 ?Czy mo瞠 kto mia taki przypadek .Tylko jak pisa豉m wcze郾iej mam za miejsce dw鎩ek k造 sta貫 a w miejsce kie sta造ch mleczne ? Prosze o odpowiedz i z g鏎y dzi瘯uje
agn1234 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-08, 20:47   #62
makiii
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 102

Cytat:
Napisane przez agn1234 Poka wiadomo嗆
dzi瘯uje za odpowiedz .A czy wizyta u ortodonty lub prze鈍ietlenie wszystkich z瑿闚 jest refundowane przez nfz ? Bo zbytnio nie mam kasy .
nie s refundowane, ja na to co opisa豉m wyda豉m z 600z (ale to dlatego ze przymierza豉m si do aparatu, wi璚 zrobi豉m dodatkowe prze鈍ietlenie itp.)

samo zdjecie wszystkich z瑿闚 to koszt (przynajmniej u mnie w mie軼ie) 60-80z, jak z opisem to ze 20z wi璚ej (czyli ja zap豉ci豉m 100z), ortodonta to naprawd ci篹ko powiedzie ile we幟ie...
wydaje mi si 瞠 ka盥y dentysta (ortodonta/chirurg szcz瘯owy) powie Ci 瞠by zrobi prze鈍ietlenie, inaczej ci篹ko powiedzie cokolwiek o zawi您kach...

rozmawia豉m ostatnio z moj dentystk w sprawie mostu (瞠by zrobi tam gdzie jest mleczny z帳) i jednak bardziej op豉ca si zbiera na implant...
implant to jakie 5 tys za z瑿a niestety
makiii jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-19, 19:09   #63
niesia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

hej! dziewczyny zaczyta豉m si w Waszych historiach i nie 瞠bym chcia豉 Wam umniejsza, ale.... same poczytajcie

moja "z瑿owa" historia zacz窸a si ok 13 lat temu, bola造 mnie dolne jedynki i tak znalaz豉m si u ortodontki. pierwsze zdj璚ie i wtf? okaza這 si, 瞠: mam niedorozw鎩 szcz瘯i a to przez brak sta造ch z瑿闚. za to mia豉m ca陰 gromadk mleczak闚 tj. g鏎ne tr鎩ki i czw鏎ki, pi徠ek brak. do tego brak zawi您k闚 sta造ch ww. z瑿闚.
po kilku latach leczenia ruchomymi aparatami, wyrwaniu jednej mlecznej czw鏎ki (eh!) Pani doktor zachorowa豉 (chyba!) i tak zosta豉m z niczym przed pierwszym rokiem studi闚. zacz窸am szuka lekarza, ale po trzeciej pr鏏ie si podda豉m. 瘸den nie chcia si podj望 mojego leczenia. odpu軼i豉m, po czym rok temu nast徙i kolejny zryw, tym razem by豉m zdeterminowana i dzisiaj siedz w pi瘯nym aparacie szafirowym, z 逝kiem na podniebieniu i 鈍iadomo軼i, 瞠 w ko鎍u co si dzieje. mam cholernie drogie wizyty (150 z.), a wiem, 瞠 najgorsze jeszcze przede mn, bo przecie trzeba b璠zie wstawi co najmniej 4 implanty, ciu豉m kas i z u鄉iechem (a co!) patrz w przysz這嗆 najwy瞠j b璠 nosi豉 aparat do momentu, w kt鏎ym b璠zie mnie sta na uzupe軟ienia
g這wy do g鏎y! pozdrowionka!
niesia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-01-28, 12:22   #64
sztukakamuflazu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 224

ja te mam taki problem..z tym, 瞠 nie mam zawi您k闚 dw鎩ek dolnych (jak s造za豉m niestety tylko 10 osob w Polsce ma tak wad - bo u reszty nie ma zawiazkow u gory)..w ciagu 4 miesiecy zostala zrobiona szparka (miejsce) na jeden z帳ek i mam na ten czas noszenia aparatu atrap (z kompozytu, kt鏎a wygl康a jak z帳)...te przygotowuje si do implantacji
sztukakamuflazu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-02-04, 23:47   #65
parasolka92
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 73

Mam nadziej 瞠 jeszcze tu kto odpisze, bo nie ma sensu zak豉da nowego w徠ku.

Mam 21 lat, jestem za豉mana moim usmiechem nie mam sta造ch g鏎nych dw鎩ek, niestety rodzinnym problemem jest brak zawi您ek sta造ch z瑿闚. Kiedy pos逝chalam si m康rego stomatologa kt鏎y kaza mi trzyma mleczaki jak najd逝瞠j. Dzi moje jedynki s krzywe , mleczaki r闚nie, dodatkowo ledwo co si trzymaj ;( boje si 瞠 wypadn w najmniej oczekiawanym momencie. Z tego co s造sza豉m do implant闚 potrzebny jest korze. Mam takie pytanie, czy orientuje si kto ile kosztuje mostek i koronka? Planuj w tym roku zarobi na nowy usmiech , chcia豉bym jedynie wiedzie ile musz od這篡.

Edytowane przez parasolka92
Czas edycji: 2013-02-05 o 22:40
parasolka92 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-02-05, 20:14   #66
sztukakamuflazu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 224

Cytat:
Napisane przez parasolka92 Poka wiadomo嗆
Mam nadziej 瞠 jeszcze tu kto odpisze, bo nie ma sensu zak豉da nowego w徠ku.

Mam 21 lat, jestem za豉mana moim usmiechem nie mam sta造ch g鏎nych dw鎩ek, niestety rodzinnym problemem jest brak zawi您ek sta造ch z瑿闚. Kiedy pos逝chalam si m康rego stomatologa kt鏎y kaza mi trzyma mleczaki jak najd逝瞠j. Dzi moje jedynki s krzywe , mleczaki r闚nie, dodatkowo ledwo co si trzymaj ;( boje si 瞠 wypadn w najmniej oczekiawanym momencie. Aparat w moim wypadku odpada, poniewa jedna z jedynek by豉 leczona kana這wo. Z tego co s造sza豉m do implant闚 potrzebny jest korze. Mam takie pytanie, czy orientuje si kto ile kosztuje mostek i koronka? Planuj w tym roku zarobi na nowy usmiech , chcia豉bym jedynie wiedzie ile musz od這篡.
Kto Ci nagada g逝pot. Implant wchodzi w gr. Ja nie mam zawi您k闚 sta造ch z瑿闚 na dole i b璠 mia豉 odbudow ko軼i pod implant. To samo mo瞠sz mie w twoim przypadku. Zawsze mo積a za這篡 aparat, id do dobrej ortodontki na konsultacje.
Jak chcesz zrobi koronk to szlifuje si dwa z瑿y na igie趾i i wstawia si w 鈔odek koronk (nak豉dk) tylko po co taka ingerencja?
Mostek to szlifowanie dw鏂h s御iednich z瑿闚, koszt od.1.500-2.000z za z帳 i wytrzyma這嗆 to 5-15 lat.
Implant kosztuje ok 5tys i masz go na ca貫 篡cie.
sztukakamuflazu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-02-05, 21:41   #67
parasolka92
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sztukakamuflazu Poka wiadomo嗆
Zawsze mo積a za這篡 aparat, id do dobrej ortodontki na konsultacje.
.
No tak to jest jak si czyta g逝poty na internecie i jest milion r騜nych zna na jaki temat.

Co do aparatu w豉snie to rozwa瘸m, chocia zdaje sobie spraw 瞠 b璠 mia豉 ma貫 luki miedzy z瑿ami. Moje jedynki bardzo na siebie'nasz造' przez te dw鎩ki i je郵i po ich rozej軼iu nie b璠zie wi瘯szych luk, to wol mie swoje z przerwami ni sztuczne

Mam tylko jedno pytanie. Jak zwykle przewertowa豉m ca造 internet i zdania by造 podzielone. Czy mo積a za這篡 aparat sta造 jesli z帳 by leczony kana這wo? Mam kana這wo leczon nieszcz瘰n jedynk.. i boj si 瞠 to zmieni moje plany, poniewa jedni pisz 瞠 z帳ki musz by zdrowe, inny za pisz 瞠 leczenie kana這we nie przeszkadza. Jak to w ko鎍u jest?
Stary 2013-02-07, 22:09   #68
Goosiaa
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 438

Oczywi軼ie, 瞠 mo積a zak豉da aparat na leczone kana這wo z瑿y. Moja orto m闚i, 瞠 czasami taki martwy z帳 trudniej si przesuwa, ale wszystko jest do zrobienia.
Goosiaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-02-08, 12:43   #69
parasolka92
Raczkowanie

uff no to mi ul篡這 w takim razie trzeba wzi望 si w gar嗆 i ruszy do ortodonty Dzieki
Stary 2013-09-13, 14:07   #70
serduszkomartyna
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

witajcie ja ju jestem po problemie z brakiem zawi您k闚. mleczne tr鎩ki wyrwa豉m za這zy豉m aparat na 18 misiecy. i w miejsce pustych dw鎩ek mam kompozyty koszt 400z. nie r騜ni si wiele od zebow prawdziwych. s dobrze dobrane i w niczym mi nie przeszkadzaj wam te polecam takie rozwi您anie
serduszkomartyna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-11-13, 13:03   #71
kasiajakasia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 7

@serduszkomartyna a jak Ci si te kompozyty trzymaj? tzn na czym?

@hejho ciekawa jestem jak w ko鎍u rozwi您a豉 sw鎩 problem z brakiem zawi您k闚?

Ja tak瞠 mia豉m ten problem, ale ja nie mia豉m mleczak闚 ju. Zaraz ko這 jedynek wyro造 mi tr鎩ki, ale mia豉m szpary mi璠zy z瑿ami wszystkimi. Za這篡豉m aparat, zrobi豉m miejsce na dw鎩ki, tak jak Wy i pope軟i豉m najgorszy mo磧iwy b豉d. Nie by這 mnie sta na implanty, wi璚 orto doradzi mi most. Pocz徠kowo mia by adhezyjny, ale orto w ko鎍u mi go odradzi, bo podobno mia przypadki, 瞠 most si odcementowa.. I w ko鎍u zrobi mi "normalny" most opi這wuj帷 moje pi瘯ne, zdrowe jedynki do ma造ch kikutk闚 i nak豉daj帷 4 z瑿y (porcelana na cyrkonie). Wyda豉m na to 5 tysi璚y z這tych i jestem tak zdo這wana, mimo 瞠 minely juz 2 lata. Ciagle mysle ze mam sztuczne z瑿y. Ju pal sze嗆 te dw鎩ki,bo mi nie wyros造, ale tak mi szkoda moich jedynek, godzi豉m si na wszyustko co powiedzia mi orto a nie powinnam i nic juz z tym nie zrobi Wy te mia造軼ie podobne odczucia, czy tylko ja jestem inna? Nie powiedzia豉m te nikomu o tym, 瞠 mam tam co sztucznego, nawet przyjacio這m i facetowi, wiedz tylko rodzice i siostra. Strasznie mi 幢e z tego powodu, ale mam dopiero 23 lata .. I cz瘰to s造sz komplementy od ludzi, 瞠 tak super wygl康am teraz, a czuj si jak oszustka, bo nikt nie wie, 瞠 to nie moje z瑿y. Pisz ju w drugim w徠ku na tym forum, ale my郵, 瞠 Wy, kt鏎e mia造軼ie podobny problem lepiej mnie zrozumiecie. Przynajmniej mam nadziej.
Najgorsze, 瞠 orto wybra mi za jasny kolor mostu. W 鈍ietle sztucznym w gabinecie nie by這 tego wida, ale w dziennym rzuca si w oczy niestety. I nic sie z tym nie da zrobi bo most zacementowany jest na sta貫. I chodz ju 2 lata z tym eh
kasiajakasia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2014-06-30, 23:37   #72
201702081016
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 162

Cytat:
Napisane przez kasiajakasia Poka wiadomo嗆
@serduszkomartyna a jak Ci si te kompozyty trzymaj? tzn na czym?

@hejho ciekawa jestem jak w ko鎍u rozwi您a豉 sw鎩 problem z brakiem zawi您k闚?

Ja tak瞠 mia豉m ten problem, ale ja nie mia豉m mleczak闚 ju. Zaraz ko這 jedynek wyro造 mi tr鎩ki, ale mia豉m szpary mi璠zy z瑿ami wszystkimi. Za這篡豉m aparat, zrobi豉m miejsce na dw鎩ki, tak jak Wy i pope軟i豉m najgorszy mo磧iwy b豉d. Nie by這 mnie sta na implanty, wi璚 orto doradzi mi most. Pocz徠kowo mia by adhezyjny, ale orto w ko鎍u mi go odradzi, bo podobno mia przypadki, 瞠 most si odcementowa.. I w ko鎍u zrobi mi "normalny" most opi這wuj帷 moje pi瘯ne, zdrowe jedynki do ma造ch kikutk闚 i nak豉daj帷 4 z瑿y (porcelana na cyrkonie). Wyda豉m na to 5 tysi璚y z這tych i jestem tak zdo這wana, mimo 瞠 minely juz 2 lata. Ciagle mysle ze mam sztuczne z瑿y. Ju pal sze嗆 te dw鎩ki,bo mi nie wyros造, ale tak mi szkoda moich jedynek, godzi豉m si na wszyustko co powiedzia mi orto a nie powinnam i nic juz z tym nie zrobi Wy te mia造軼ie podobne odczucia, czy tylko ja jestem inna? Nie powiedzia豉m te nikomu o tym, 瞠 mam tam co sztucznego, nawet przyjacio這m i facetowi, wiedz tylko rodzice i siostra. Strasznie mi 幢e z tego powodu, ale mam dopiero 23 lata .. I cz瘰to s造sz komplementy od ludzi, 瞠 tak super wygl康am teraz, a czuj si jak oszustka, bo nikt nie wie, 瞠 to nie moje z瑿y. Pisz ju w drugim w徠ku na tym forum, ale my郵, 瞠 Wy, kt鏎e mia造軼ie podobny problem lepiej mnie zrozumiecie. Przynajmniej mam nadziej.
Najgorsze, 瞠 orto wybra mi za jasny kolor mostu. W 鈍ietle sztucznym w gabinecie nie by這 tego wida, ale w dziennym rzuca si w oczy niestety. I nic sie z tym nie da zrobi bo most zacementowany jest na sta貫. I chodz ju 2 lata z tym eh
G這wa do g鏎y dziewczyno!! Skoro wszyscy dooko豉 chwal Tw鎩 pi瘯ny u鄉iech to tylko si cieszy!!
Z ortodontami, dentystami i w og鏊e lekarzami cz瘰to bywa tak, 瞠 nie ka盥y jest w swoim fachu kompetentny. Dlatego czasem lepiej uda si do kilku stomatolog闚, zebra opinie i zadecydowa co zrobi.

Ja mam 24 lata i tak jak Ty nie mam sta造ch dw鎩ek g鏎nych. Co gorsza moje mleczaki wisz ju jak na w這sku. Ruszaj si i odczuwam du篡 dyskomfort w jamie ustnej. RTG pokaza這, 瞠 korzeni ju praktycznie nie ma. Co raz cz窷ciej my郵 co dalej.
Jako nastolatka nosi豉m aparat, bo z瑿y ros造 krzywo. Nie zdecydowano si na przesuni璚ie tr鎩ek w miejsce dw鎩ek, a ustawiono z瑿y tak, aby zrobi odpowiedni luk na wstawienie w dalekiej przysz這軼i impant闚 ( w miejsce tych mlecznych dw鎩ek).
Ale jak to w 篡ciu bywa. Po latach zacz窸y wyrasta mi 鏀emki, kt鏎e by造 do usuni璚ia ( wszystkie 4). Usun窸am je, ale i tak ich wy篡nanie si naruszy這 ustawienie wszystkich z瑿闚. I tak na chwil obecn wypada這by usn望 mleczaki, p鎩嗆 do ortodonty, wstawi aparat ortodontyczny, zrobi znowu miejsce i p騧niej wykona implanty.
Noszenie aparatu ( cho nie du穎 trzeba przesun望), to dodatkowe koszty plus wizyty, plus czas ( bo z tego co si orientuje ludzie nosz latami, 瞠 z瑿y si ustabilizowa造). Jak sobie pomy郵.... to kosmos! Licz oko這 3 tys. za jeden implant. Wypada這 by mie 10 tys. i mo積a si zacz望 bawi, tylko sk康 tu tyle wzi望??!!! Ucz si, nie pracuj. Nikt mi tego niezasponsoruje haha. B璠 szczerbata do ko鎍a 篡cia chyba, albo na prawd d逝go hahaha

Na most nigdy si nie zgodz, cho te wiele dentyst闚 pr鏏uje mi go wcisn望. )
Pozdrawiam
201702081016 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-12-27, 20:07   #73
izaa1333
Przyczajenie

Hej , mam pytanie do was. Widz 瞠 wi瘯szo嗆 z was interesuje si tego typu przypadkami wi璚 mo瞠 moglyby軼ie mi co doradzi. A wi璚 mam 16 lat i ju od 4 lat przesta豉m je寮zi do ortodonty ze wzgl璠u na to 瞠 jeden z nich powiedzia mi 瞠 w tym stanie narazie nie da si nic zrobi i jak szcz瘯a przestanie rosn望 to b璠zie mo積a wstawi imlanty i na tym koniec. Zapomnia豉m wspomnie o tym 瞠 genetycznje nie mam zawi您k闚 5 z瑿闚 w tym dw鏂h g鏎nych dw鎩ek nad czym najbardziej ubolewam.Teraz czytam na tym w徠ku 瞠 wiele z was poleca zacz望 wcze郾iej. Wysy豉m zdj璚ie z瑿闚. Bardzo prosze o jak捷 rade
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151227_205143.jpg (43,9 KB, 14 za豉dowa)
izaa1333 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-01-28, 12:52   #74
yaroray
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

16 lat to za wcze郾ie na implanty, ale mog poleci Ci powi瘯szenie g鏎nych dw鎩ek, pod warunkiem, 瞠 s one wystarczaj帷o mocno utwierdzone w dzi捷le. Osobi軼ie przetestowa貫m ten spos鏏 i znacznie zwi瘯szy si u mnie komfort pokazywania u鄉iechu. U mnie z瑿y zosta造 wyd逝穎ne, ale nie do d逝go軼i jedynek, 瞠by nie bra造 zbyt du瞠go udzia逝 w gryzieniu, bo to w ko鎍u mleczaki. Nie wiem dok豉dnie z czego zosta豉 zrobiona nadbud闚ka, ale podejrzewam, 瞠 z materia逝 na plomby. Koszt - 100 z za z帳, tak瞠 niewielki, a komfort niewyobra瘸lnie wi瘯szy. Oczywi軼ie musia豉by to skonsultowa ze stomatologiem.
yaroray jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-02-19, 22:38   #75
kaska_9412
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Arien_angel Poka wiadomo嗆
Ja mia豉m za這穎ny aparat sta造 16 lat temu (w 2 kl. podst.) - brak zawi您k闚 g鏎nych dw鎩ek i dolnych tr鎩ek. Wtedy aparaty sta貫 to jeszcze w Polsce "raczkowa造" - wygl康a豉m jak ufo i tak si czu豉m, troch to zaj窸o, ale po latach wiem, 瞠 by這 warto. Mam z瑿y bez luk, wszystkie swoje. Nie wida, 瞠 g鏎ne "dw鎩ki" to tr鎩ki, ani nie wida braku dolnych tr鎩ek. Teraz jest ju lepiej, bo si nikt a tak nie 鄉ieje, jest to ju rzecz normalna, nawet u doros造ch. Jedyny minus to ceny (za moich czas闚 by這 jeszcze za free).
Hej tez ma taki problem ze nie mam jednej dw鎩ki z prawej strony. mia豉m juz raz parat i stay ortodonta wstawi mi most kt鏎y wygl康a naprawd dobrze, niestety jedynka z lewej stony wysune豉 si do przodu i ponownie zacze豉m leczenie. Ortodontka powiedzia豉 瞠 to m鎩 wyb鏎 czy chce miec przesuwan tr鎩k w miejsce tr鎩ki czy jednak zostawiamy most i kiedys implant. Bardziej jednak sk豉nia豉 si przy przesuwaniu tr鎩ki. Ale ostatnio by豉m u chirurga wycina 8 i powiedzia ze nie bedzie to 豉dnie wygladac i lepszy implant...
teraz am dwie opcje:
1) zostawi asymetrie jedynek i zostawi miejsce na implant (nie ma miejsce na wyr闚nanie i implant)
2) wyr闚na asymetrie i przesun帷 3
Bardzo prosz was o pomoc mam 21 lat i naprawd chce juz zrobi to tak jak ma byc... Czy mo瞠sz wstawi zdj璚ie swoich z瑿闚 jak wygl po przerobieniu?
kaska_9412 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-03-03, 16:33   #76
effy7
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 7

Hej! Ciekawe czy jeszcze tu urzadujesz mam pytanko do Ciebie- prosz, odezwij si
effy7 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-03-05, 19:22   #77
yaroray
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

Chcia豚ym si podzieli swoimi do鈍iadczeniami. Mam 30 lat i mia貫m 4 mleczne z瑿y. W pewnym momencie jeden z nich zacz掖 by mocno lu幡y, co zmusi這 mnie do podj璚ia leczenia. Wstawi貫m sobie od razu 4 implanty, 瞠by efekt by najlepszy (g鏎ne dw鎩ki i tr鎩ki). Leczenie trwa這 oko這 rok. W tym czasie nosi si protez, potem z瑿y tymczasowe. Generalnie jest to nieco uci捫liwe, ale je瞠li kto chce 豉dnie wygl康a, to warto. Od miesi帷a mam ostateczne z瑿y i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Ko鎍owy efekt jest naprawd 豉dny. Nie ukrywam, 瞠 posz這 na to bardzo du穎 pieni璠zy. Oczywi軼ie implanty nie zawsze s mo磧iwe do zastosowania, zale篡 to g堯wnie od ilo軼i ko軼i, ale u mnie o dziwo nie by這 z tym problemu (ko嗆 mo瞠 zanika, je瞠li nie ma sta造ch z瑿闚). Co prawda u mnie po jednej stronie dzi御這 si cofn窸o i z瑿y s dosy d逝gie, ale m鎩 u鄉iech nie jest a tak wysoki, wi璚 nie mam z tym problemu. Przed zdecydowaniem si na implanty warto jest bardzo du穎 poczyta na ten temat, 瞠by p騧niej si czym nie zdziwi.
yaroray jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
brak zawi您k闚

Nowe w徠ki na forum Medycyna estetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-03-05 20:22:39

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.