Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 56 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-14, 16:19   #721
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Dziękuję jeszcze raz za każdą odpowiedź w sprawie rat i odkurzaczy. Mam już swój sprzęt wzięty na swoje pierwsze raty faktycznie w RTV AGD nie chcieli żadnego oświadczenia, i tylko przy określonej ilości rat było 0%. Na wstępie zaznaczyłam, że takie chce a facet mi zaczął proponować kwoty z kosmosu, bo zaczęłam sama przeliczać na telefonie, i wciskać ubezpieczenie razem z koleżanką. Ale w końcu się udało jakoś dogadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w euro od razu powiedziałam że interesuje mnie tylko opcja 0% i innej nie wezmę, więc pani uznała że nie ma co kombinować
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Szukam jakiegos fajnego, niedrogiego, ekologicznego środka do wycierania powierzchni, takiego codziennego. Do wytarcia stołu, przetarcia szafki, nie do usuwania trudnych plam czy stricte mycia. żadne diy nie wchodzi w grę, tylko i wyłącznie szybkie spsikanie i wytarcie.
Aktualnie mam frosh i wiem o yope

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
A może być opcja minimum DIY? Frosch ma płyn uniwersalny do mycia, litrowy koncentrat kosztuje jakieś 8 zł. Ja go sobie rozcieńczam w wodzie i potem wlewam do butelki z rozpylaczem, jedna taka porcja rozrobiona wystarcza mi na minimum dwa miesiące. Po prostu spryskuję nim np. blat, wycieram i gotowe. Ten koncentrat jest tak wydajny że mam go ponad dwa lata i jeszcze zostało mi ponad pół butelki.
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
To ja się przyznam, że dwukrotnie uratowałam dzieci. Raz ruda dziewczynkę na basenie.
A drugi raz jest niesamowity, bo pracowałam w barze na plaży. Było po deszczu, pomost mokry, żywej duszy. Znad krzyżówki podniosłam wzrok na ułamek sekundy i zobaczyłam że dziewczynka poślizgnęła się i plum do wody na przeszło 2 m. Wyskoczyłam jak oparzona, kumpela nie wiedziała o co chodzi. Krzyknęłam tylko żeby dzwoniła po ratowników. No i wyłowiłam 5 latkę. Na sekundę babci zniknęła z oczu. Krótka chwilą i mała już ryczała i wszyscy wkoło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z dziećmi jest łatwiej, bo ważą dużo mniej i łatwiej je opanować. Super że udało Ci się pomóc, ale przy dorosłych trzeba jednak zachować dużo większą ostrożność. Ja sama pływam bardzo dobrze i na pewno też starałabym się pomóc gdyby była taka potrzeba, ale wątpię żebym była w stanie wyciągnąć z wody np. mężczyznę który waży 100 kg. Przy dzieciach też bym się nie wahała, ale to jednak zupełnie inna sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 17:38   #722
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
To ja się przyznam, że dwukrotnie uratowałam dzieci. Raz ruda dziewczynkę na basenie.
A drugi raz jest niesamowity, bo pracowałam w barze na plaży. Było po deszczu, pomost mokry, żywej duszy. Znad krzyżówki podniosłam wzrok na ułamek sekundy i zobaczyłam że dziewczynka poślizgnęła się i plum do wody na przeszło 2 m. Wyskoczyłam jak oparzona, kumpela nie wiedziała o co chodzi. Krzyknęłam tylko żeby dzwoniła po ratowników. No i wyłowiłam 5 latkę. Na sekundę babci zniknęła z oczu. Krótka chwilą i mała już ryczała i wszyscy wkoło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dwa razy byłaś aniołem stróżem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 19:29   #723
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Szukam jakiegos fajnego, niedrogiego, ekologicznego środka do wycierania powierzchni, takiego codziennego. Do wytarcia stołu, przetarcia szafki, nie do usuwania trudnych plam czy stricte mycia. żadne diy nie wchodzi w grę, tylko i wyłącznie szybkie spsikanie i wytarcie.
Aktualnie mam frosh i wiem o yope

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Lidl pure home w5? Psikam, przecieram ścierką, zapominam
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 19:44   #724
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Od jakiegoś czasu (ok 2 lata) jak się zestresuje to strasznie boli mnie żołądek, mam już tego dość. Dwóch lekarzy zaliczonych, jedna zdiagnozowała ponowne zapalenie żołądka, a po badaniach, gdzie wszystko w porządku rozłożyła ręce i zapisała hydroksyzyne, drugi "to niech się pani tyle nie stresuje".
Co ja jeszcze mogę zrobić?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 20:16   #725
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu (ok 2 lata) jak się zestresuje to strasznie boli mnie żołądek, mam już tego dość. Dwóch lekarzy zaliczonych, jedna zdiagnozowała ponowne zapalenie żołądka, a po badaniach, gdzie wszystko w porządku rozłożyła ręce i zapisała hydroksyzyne, drugi "to niech się pani tyle nie stresuje".
Co ja jeszcze mogę zrobić?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Te badania to gastroskopia była ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 21:50   #726
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy taki domowy test na alergię na kota ma sens czy szkoda pieniędzy?
https://www.â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â...E&gclsrc=aw.ds

Wyczaszkowalo :/
Chodzi o Allergy-Check - szybko test do wykrywania przeciwciał, dostępny w doz.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-08-14 o 21:53
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 02:24   #727
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Znacie jakieś materiały online z dobrymi ćwiczeniami na poprawę dykcji (pl)?
__________________

archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-15, 08:22   #728
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Za 2 tygodnie bede miala malego kociaczka, bedzie mial 4 tygodnie, wychowuje sie bez mamy.

Kupilam mu mleko w proszku, puszki z jedzeniem, kuwete, zwirek, zabawki, poidelko, miseczki, torbe transportowa, butelke. Co jeszcze musze kupic? O czyms zapomnialam?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 08:34   #729
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Za 2 tygodnie bede miala malego kociaczka, bedzie mial 4 tygodnie, wychowuje sie bez mamy.

Kupilam mu mleko w proszku, puszki z jedzeniem, kuwete, zwirek, zabawki, poidelko, miseczki, torbe transportowa, butelke. Co jeszcze musze kupic? O czyms zapomnialam?
Może jakieś posłanie, koszyczek, drapak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 08:39   #730
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88069940]Może jakieś posłanie, koszyczek, drapak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Wlasnie nie wiem czy warto kupic osobne poslanie i koszyczek, bo w sumie mam sporo kocykow i mase zakamarkow, gdzie kicia moglaby znalezc miejsce dla siebie. Drapak! Na pewno kupie, dziekuje

Myslicie, ze lepiej kupic taki normalny czy z przyczepiona zabawka?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 08:45   #731
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy tych chusteczek do prania które wyłapują kolory można użyć drugi raz jeśli się nie zafarbowała? Czy są jednorazowe i nie zadziała kolejny raz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-15, 09:09   #732
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Wlasnie nie wiem czy warto kupic osobne poslanie i koszyczek, bo w sumie mam sporo kocykow i mase zakamarkow, gdzie kicia moglaby znalezc miejsce dla siebie. Drapak! Na pewno kupie, dziekuje

Myslicie, ze lepiej kupic taki normalny czy z przyczepiona zabawka?
Drapak, najlepiej przyszłościowo dość długi, żeby mógł się kot wyciągnąć.

Polecam do poczytania : grupa na fb o kotach merytorycznie, na YouTube jest też Kitten Lady i ma całą serię o małych kotach.

Generalnie 4tygodnie to dużo za wcześnie i dobrze by było, żeby został dłużej z matką. Jeśli nie ma takiej opcji, to dobrze by było mieć kota do socjalizacji. Małe koty też fajnie brać w dwupaku.

Transporter do przewożenia do weta. I pomyśl później o jakiś kocich półkach, bo jest duża szansa, że będzie chciał iść kot w górę.


BTW tak małego kota będzie trzeba karmić, możliwe że z butelki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:14   #733
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

To mleko w proszku to specjalne dla kotów? Bo od zwykłego może biegunki dostać. Mój sierściuch obchodzi dziś 11 urodziny i zastanawiam się czy by mu się jakiś mały towarzysz nie przydał bo strasznie upierdliwy się zrobił, chyba z nudy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:20   #734
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

A kotu nie wystarczy mleko bez laktozy zamiast specjalnego kociego? Bo tak mi coś kiedyś wet wspomniał i ja daję bez laktozy (ale w malutkiej ilości jak piszczy bo widzi że leje do kawy).

Ponawiam pytanie o domowy (z apteki) test na uczulenie na kota, czy jest sens czy lepiej zrobić pakiet badań w Diagnostyce? W diagnostyce widzę że jest bardzo drogie to, a wydaje mi się że po latach dostałam właśnie silnej alergii

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-08-15 o 09:21
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:20   #735
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Za 2 tygodnie bede miala malego kociaczka, bedzie mial 4 tygodnie, wychowuje sie bez mamy.

Kupilam mu mleko w proszku, puszki z jedzeniem, kuwete, zwirek, zabawki, poidelko, miseczki, torbe transportowa, butelke. Co jeszcze musze kupic? O czyms zapomnialam?
Dla takiego maluszka drugiego kota w podobnym wieku żeby się razem wychowywały
Ale serio. Takie maluchy bardzo prawdopodobnie będą miały różne problemy behawioralne. Koci towarzysz znacznie zmniejszy to ryzyko.
Polecam też szelki - na początek wystarczą te najprostsze. Na czas podroży, u weterynarza czy wyprowadzając na balkon - super sprawa.
Moja nie ma legowiska. Obserwowaliśmy na bieżąco, gdzie wybiera swoje ulubione miejsca do leżenia i położyliśmy tam kocyk.
Polecam też trawkę dla kotów. Ja po prosu sieję owies w doniczce z ziemią. Żeby zapobiegać zakłaczaniu.
Szczotkę do czesania i od małego przyzwyczajaj do tego kotka - nawet jak nie będzie miał długiej sierści to warto od czasu do czasu przeczesać zwierza.
Jeśli planujesz obcinać pazurki to też im wcześniej przyzwyczaisz i nauczysz tym mniejszy będzie później kłopot.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:28   #736
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Drapak, najlepiej przyszłościowo dość długi, żeby mógł się kot wyciągnąć.

Polecam do poczytania : grupa na fb o kotach merytorycznie, na YouTube jest też Kitten Lady i ma całą serię o małych kotach.

Generalnie 4tygodnie to dużo za wcześnie i dobrze by było, żeby został dłużej z matką. Jeśli nie ma takiej opcji, to dobrze by było mieć kota do socjalizacji. Małe koty też fajnie brać w dwupaku.

Transporter do przewożenia do weta. I pomyśl później o jakiś kocich półkach, bo jest duża szansa, że będzie chciał iść kot w górę.


BTW tak małego kota będzie trzeba karmić, możliwe że z butelki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wspomnialam- kot wychowuje sie bez matki, butelke juz zakupilam

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
To mleko w proszku to specjalne dla kotów? Bo od zwykłego może biegunki dostać. Mój sierściuch obchodzi dziś 11 urodziny i zastanawiam się czy by mu się jakiś mały towarzysz nie przydał bo strasznie upierdliwy się zrobił, chyba z nudy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, specjalne dla kotow + jedno w proszku bez laktozy (weterynarz nam kiedys polecal coby nie przeplacac)

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Dla takiego maluszka drugiego kota w podobnym wieku żeby się razem wychowywały
Ale serio. Takie maluchy bardzo prawdopodobnie będą miały różne problemy behawioralne. Koci towarzysz znacznie zmniejszy to ryzyko.
Polecam też szelki - na początek wystarczą te najprostsze. Na czas podroży, u weterynarza czy wyprowadzając na balkon - super sprawa.
Moja nie ma legowiska. Obserwowaliśmy na bieżąco, gdzie wybiera swoje ulubione miejsca do leżenia i położyliśmy tam kocyk.
Polecam też trawkę dla kotów. Ja po prosu sieję owies w doniczce z ziemią. Żeby zapobiegać zakłaczaniu.
Szczotkę do czesania i od małego przyzwyczajaj do tego kotka - nawet jak nie będzie miał długiej sierści to warto od czasu do czasu przeczesać zwierza.
Jeśli planujesz obcinać pazurki to też im wcześniej przyzwyczaisz i nauczysz tym mniejszy będzie później kłopot.
O szczotka i trawka! Dziekuje
Na drugiego towarzysza nie moge sobie pozwolic.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:32   #737
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy ktoś leczył się w śląskim ośrodku leczenia chorób oczu w Żorach?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:40   #738
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Przedwczoraj zauwazylam, ze opakowanie (zamkniete) plackow ziemniaczanych przyczepilo mi sie do tylnej sciany lodowki i przez to zamrozila sie polowa opakowania. Polozylam znowu na miejsce wiec pewnie sie rozmrozilo. Czy moge te placki jeszcze dzisiaj zjesc?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 10:17   #739
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Czy tych chusteczek do prania które wyłapują kolory można użyć drugi raz jeśli się nie zafarbowała? Czy są jednorazowe i nie zadziała kolejny raz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy można, nie próbowałam, ale ja te chusteczki dzielę sobie na 2 części, a czasami nawet na 4 części - zależy jakie kolory ze sobą mieszam. Zawsze to jakaś oszczędność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-15, 10:27   #740
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu (ok 2 lata) jak się zestresuje to strasznie boli mnie żołądek, mam już tego dość. Dwóch lekarzy zaliczonych, jedna zdiagnozowała ponowne zapalenie żołądka, a po badaniach, gdzie wszystko w porządku rozłożyła ręce i zapisała hydroksyzyne, drugi "to niech się pani tyle nie stresuje".
Co ja jeszcze mogę zrobić?
Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
fizjoterapeuta.

Trafiłam do mojej fizjoterapeutki z zupełnie innym problemem, przy okazji pomaga mi z żołądkiem....
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 10:43   #741
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Książki nt emocji, radzenia sobie z emocjami/agresją, samoakceptacją, bycia w związku.

Polecicie jakieś mega dobre i fajne książki o tej tematyce? Wiem, jest ich cała masa, mam kilka na oku, bo przeszperałam blogi, ig, yt itd. ale polecajki z Wizażu zawsze spoko :-D
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 12:33   #742
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy żabki są dzisiaj otwarte?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 12:38   #743
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88070306]Czy żabki są dzisiaj otwarte?[/QUOTE]Żabki nie mają jednakowych dni otwarcia, to zależy od każdej indywidualnie. Spora część jest, ale nie wszystkie. Przykładowo ta koło mnie jest w święta zamknięta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 13:07   #744
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Jak to sprawdzić bo zalogowałam się przez profil zaufany i pierwsze co wyskakuje to jakiś wniosek do pobrania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak się loguje przez profil zaufany trzeba "podpisać" elektronicznie ten wniosek, potem przy logowaniu powinno Cię wpuścić.


[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88070306]Czy żabki są dzisiaj otwarte?[/QUOTE]
Jeśli wlaściciel stoi za ladą to tak. Pracownicy mają ustawowo wolne. Wiem, że kiedyś na święta zatrudniali specjalnie na um. o dzieło wtedy te osoby mogły stać za ladą. Mieli to ukrócić prawnie, ale chyba nie ukrócili.
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY


Edytowane przez white_bear
Czas edycji: 2020-08-15 o 13:09
white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 13:08   #745
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Tak jak się loguje przez profil zaufany trzeba "podpisać" elektronicznie ten wniosek, potem przy logowaniu powinno Cię wpuścić.



Jeśli wlaściciel stoi za ladą to tak. Pracownicy mają ustawowo wolne.
Niekoniecznie. Pracownicy mogą być też zatrudnieni na umowie zlecenie i wtedy pracują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 13:16   #746
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Pracownicy mogą być też zatrudnieni na umowie zlecenie i wtedy pracują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tak, nie doprecyzowałam tutaj. Dlatego edytowałam tamten post, ale już zdążyłaś na niego odpowiedzieć. Pisząc pracownicy miałam na myśli osoby pracujące na umowę o pracę.
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 13:23   #747
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Tak tak, nie doprecyzowałam tutaj. Dlatego edytowałam tamten post, ale już zdążyłaś na niego odpowiedzieć. Pisząc pracownicy miałam na myśli osoby pracujące na umowę o pracę.
Faktycznie edytowałaś post, więc się zgadzamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 13:26   #748
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy ktos mial robione zastrzyki witaminowe i czuje sie po nich lepiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 13:57   #749
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy jeśli do czerwca byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony i pracowałam 4 lata a potem miałam 2 miesiące przerwy to jeśli będę chciała wrócić od września do tej firmy to będę miała znowu 3 miesięczny okres wypowiedzenia czy wszystko nalicza się od początku i będę miala najpierw dwutygodniowy, potem miesięczny itd?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 14:14   #750
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88070306]Czy żabki są dzisiaj otwarte?[/QUOTE]

moja jest otwarta, ale nie ma reguły. zależy od właściciela
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 23:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.