Polip na woreczku żółciowym 14mm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-06, 15:52   #1
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731

Polip na woreczku żółciowym 14mm


Jak w tytule️ wiem, że małe polipy do 5-10mm nie są aż tak rzadko spotykane, wiele osób nawet nie wie, że je ma i że na takim etapie poza obserwacją i ew. dietą nic się z nimi na ogół nie robi. Ale czy ktoś miał aż tak dużego polipa i jak to się skończyło? Zabieg? Okazało się, że to jakaś mało kłopotliwa zmiana czy zawsze jest to grubsza sprawa?
Mnie na razie na zabieg nie skierują, okazało się, że jestem w ciąży. Polip miał 14mm w listopadzie, teraz nie wiem, bo nie miałam jeszcze kontrolnego USG i nawet nie chcą mnie na takie USG skierować, odkąd okazało się, że jestem w ciąży.
Czy jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i jednak wszystko było ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 14:10   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Polip na woreczku żółciowym 14mm

Nie zawsze jest to grubsza sprawa jednak polip o wielkosci powyżej 1cm zawsze budzi niepokój onkologiczny. Mniejsze polipy bardzo rzadko są spowodowane zmianami nowotworowymi, ale im wiekszy tym i większy niepokój budzi.
W twoim przypadku najprawdopodobniej skończy się propozycją operacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 11:02   #3
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Polip na woreczku żółciowym 14mm

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Nie zawsze jest to grubsza sprawa jednak polip o wielkosci powyżej 1cm zawsze budzi niepokój onkologiczny. Mniejsze polipy bardzo rzadko są spowodowane zmianami nowotworowymi, ale im wiekszy tym i większy niepokój budzi.
W twoim przypadku najprawdopodobniej skończy się propozycją operacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślałam i dopóki nie okazało się, że jestem w ciąży to taki właśnie był plan po 1 konsultacji. Teraz według lekarki plan się zmienił, na zabieg nie chce skierowania wypisać, na kontrolne USG też nie, leków nie dostałam (nospy nie mogę brać, spasmolina mi się kończy), mam czekać aż urodzę albo na atak kolki i wtedy na cito do szpitala. Praktycznie odesłała mnie z kwitkiem. Czekam na konsultację z innym chirurgiem, bo już wiem że usunięcie woreczka mogliby przeprowadzić w 2 trymestrze z minimalnym ryzykiem, na pewno nie większym niż czekanie co będzie dalej przez tyle następnych miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 15:12   #4
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Polip na woreczku żółciowym 14mm

Musze w koncu sprawdzic swojego, bo na plecach zrobil mi sie taki zblizajacy sie powoli do centymetra ;/
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 17:43   #5
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Polip na woreczku żółciowym 14mm

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Musze w koncu sprawdzic swojego, bo na plecach zrobil mi sie taki zblizajacy sie powoli do centymetra ;/
Oczywiście, że sprawdź, czy coś się dzieje.
Ja dziś miałam wizytę i najpierw lekarz się ze mną zgodził, że trzeba usunąć ze względu na wielkość polipa, spore ryzyko zezłośliwienia z czasem i też dolegliwości, jakie mam, a potem jak mu powiedziałam o ciąży to stwierdził, że nie ma opcji. Ale udało mi się wywalczyć receptę na lek rozkurczowy zamiast nospy i skierowanie na kontrolne USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-08 18:43:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.