Czy jecie zdrowo? Część 2. - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-24, 12:02   #2251
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja tez musze od rana np. brac sie za sprawozdania i takie cieższe bardziej sprawy, gdzie mozg wysilam
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 14:58   #2252
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Może już wystarczy tego licytowania się, kto o której wstaje i dlaczego nie może wcześniej?

Wracając do wątku:
Czy któraś z was korzysta lub korzystała z gotowych dań pudełkowych (catering dietetyczny)? Oryginalna cena za taką przyjemność to więcej, nóż wydajemy na jedzenie na cały miesiąc dla dwóch osób, ale na Grouponie są bardzo fajne oferty za np.700zl za 20 dni przy kaloryczności 1500. Czy to może być zdrowa alternatywa, gdy co kilka dni nie ma komu iść do sklepu i kończy się na wyjściu do restauracji albo zamówieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 15:17   #2253
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może już wystarczy tego licytowania się, kto o której wstaje i dlaczego nie może wcześniej?

Wracając do wątku:
Czy któraś z was korzysta lub korzystała z gotowych dań pudełkowych (catering dietetyczny)? Oryginalna cena za taką przyjemność to więcej, nóż wydajemy na jedzenie na cały miesiąc dla dwóch osób, ale na Grouponie są bardzo fajne oferty za np.700zl za 20 dni przy kaloryczności 1500. Czy to może być zdrowa alternatywa, gdy co kilka dni nie ma komu iść do sklepu i kończy się na wyjściu do restauracji albo zamówieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A starczy Wam te 1500 kalori?
Bo u mnie by się skończyło płaceniem za katering dozeraniem kupnym.
1500 to jest skrajnie mało nawet dla nieduzej kobiety, która robi cokolwiek więcej niż tylko leży, pachnie i się akurat odchudza.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 16:31   #2254
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może już wystarczy tego licytowania się, kto o której wstaje i dlaczego nie może wcześniej?

Wracając do wątku:
Czy któraś z was korzysta lub korzystała z gotowych dań pudełkowych (catering dietetyczny)? Oryginalna cena za taką przyjemność to więcej, nóż wydajemy na jedzenie na cały miesiąc dla dwóch osób, ale na Grouponie są bardzo fajne oferty za np.700zl za 20 dni przy kaloryczności 1500. Czy to może być zdrowa alternatywa, gdy co kilka dni nie ma komu iść do sklepu i kończy się na wyjściu do restauracji albo zamówieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja często używam cateringu. Zwykle wybieram 1700/1800kcal. Czasami 2000.
Biorę ntfy i jestem bardzo zadowolona

Ale uważam, że cena, którą podałaś jest skrajnie mała. Nie ufałabym, że za taką cenę można mieć jedzenie dobrej jakości.
Ja płacę że zniżkami za lojalność ok 62-65 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 17:21   #2255
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A starczy Wam te 1500 kalori?
Bo u mnie by się skończyło płaceniem za katering dozeraniem kupnym.
1500 to jest skrajnie mało nawet dla nieduzej kobiety, która robi cokolwiek więcej niż tylko leży, pachnie i się akurat odchudza.
Kurcze, skąd ja sobie ubzdurałam to 1500 kalorii? A no tak - w aplikacji Fitatu pokazywało mi takie zapotrzebowanie i tak sobie umyslalam, że w tyle powinnam celować kalorii. Ale weszłam teraz na trzy różne wyliczniki zapotrzebowania kalorycznego i wyszło 1770, 2200 oraz 1950. Tylko ten pierwszy uwzględnia cel chudnięcie.

Ok, czyli nawet na te 2000 trzeba się zapatrywać, to w sumie niecała stówa różnicy.

A co do ceny - chce się właśnie przekonać, jaki będzie standard tego jedzenia. Bez oferty grouponowej to są właśnie typowe ceny rynkowe (1400-1500zl), a z gruponem wychodzi bardzo korzystanie. Można spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2019-06-24 o 17:25
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 17:38   #2256
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też tak mam. Nie lubię jak ktokolwiek, cokolwiek do mnie mówi rano. Rano to nawet brzęk łyżeczek w szufladzie urasta mi do rangi n-tej. Cisza,cisza,cisza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boże ja też nie lubię a zwykle jedno dziecko mi płacze a drugie ma tysiąc żądań. A mój mózg jeszcze nie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może już wystarczy tego licytowania się, kto o której wstaje i dlaczego nie może wcześniej?

Wracając do wątku:
Czy któraś z was korzysta lub korzystała z gotowych dań pudełkowych (catering dietetyczny)? Oryginalna cena za taką przyjemność to więcej, nóż wydajemy na jedzenie na cały miesiąc dla dwóch osób, ale na Grouponie są bardzo fajne oferty za np.700zl za 20 dni przy kaloryczności 1500. Czy to może być zdrowa alternatywa, gdy co kilka dni nie ma komu iść do sklepu i kończy się na wyjściu do restauracji albo zamówieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym z takiej oferty z grupona spróbowała.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A starczy Wam te 1500 kalori?
Bo u mnie by się skończyło płaceniem za katering dozeraniem kupnym.
1500 to jest skrajnie mało nawet dla nieduzej kobiety, która robi cokolwiek więcej niż tylko leży, pachnie i się akurat odchudza.
No nie wiem. Niska i drobna kobieta która się niewiele rusza będzie miała raczej niskie zapotrzebowanie. Tzn nie wiem ile ale ja mając 170 cm karmić piersią i coś tam ćwicząc zaczęłam schudnąć dopiero przy 1800-1900. Więc jak ktoś ma 150 i leży na kanapie to musi mieć mniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 20:48   #2257
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Kurcze, skąd ja sobie ubzdurałam to 1500 kalorii? A no tak - w aplikacji Fitatu pokazywało mi takie zapotrzebowanie i tak sobie umyslalam, że w tyle powinnam celować kalorii. Ale weszłam teraz na trzy różne wyliczniki zapotrzebowania kalorycznego i wyszło 1770, 2200 oraz 1950. Tylko ten pierwszy uwzględnia cel chudnięcie.

Ok, czyli nawet na te 2000 trzeba się zapatrywać, to w sumie niecała stówa różnicy.

A co do ceny - chce się właśnie przekonać, jaki będzie standard tego jedzenia. Bez oferty grouponowej to są właśnie typowe ceny rynkowe (1400-1500zl), a z gruponem wychodzi bardzo korzystanie. Można spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z mojego doświadczenia - większość cateringów w ogóle nie podpasowuje więc jak chcesz testować to zamów sobie zestawy próbne - one są tańsze ok. 30-35 zł i my mieliśmy tak że przez 2 tygodnie codziennie inna firma przywoziła. I po takim czasie już można sobie wyrobić opinię i porównać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-24, 20:55   #2258
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia - większość cateringów w ogóle nie podpasowuje więc jak chcesz testować to zamów sobie zestawy próbne - one są tańsze ok. 30-35 zł i my mieliśmy tak że przez 2 tygodnie codziennie inna firma przywoziła. I po takim czasie już można sobie wyrobić opinię i porównać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego nie podpasowuje? Bo niedoprawione, łykowate, o dziwnej konsystencji? Czy dlatego, że się trafia na nieswoje smaki, wiele rzeczy się nie lubi? Jak patrzę po boxach znajomych w pracy, to zawsze widzę same pyszności, nie lubię tylko dwóch rzeczy, ktore wyeliminuje wersja wege, więc o to się nie martwię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 21:03   #2259
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dlaczego nie podpasowuje? Bo niedoprawione, łykowate, o dziwnej konsystencji? Czy dlatego, że się trafia na nieswoje smaki, wiele rzeczy się nie lubi? Jak patrzę po boxach znajomych w pracy, to zawsze widzę same pyszności, nie lubię tylko dwóch rzeczy, ktore wyeliminuje wersja wege, więc o to się nie martwię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Różnie - już nawet dokładnie nie pamiętam - ale tak:
-smaki na pewno
-udziwnienia - np jakieś siemie lniane z marchewką. Albo np składniki których się nie lubi
-uproszczenia - na kolacje chleb, masło obok w jednorazowych pudełeczkach i do tego jakieś plasterki szynki i zwiędłe warzywa
-przyprawy - niektóre cateringi nie smakują dobrze - choć wyglądają dobrze. A są takie które wyglądają niepozorne a są pycha.
-brak wyboru - często menu przychodzi wraz z pudełkiem.
-mało warzyw - w niektórych jest za mało wg mnie albo są już zwiędłe

Ogólnie po testowaniu decyzja padła nice to fit you. Olbrzymia przewaga to wybór jedzenia - mam zawsze co najmniej 3 wybory na każdy posiłek i wybor tydzień z góry. Plus nie wiem jak oni to robią ale te dania są bardzo smaczne i nawet moi koledzy z pracy pytają co tak ładnie pachnie a to zwykle jakieś wege potrawy, których by nawet nie rozważali
No i hitem dla mnie jest owsianka Bounty (Kokosowa z gorzką czekoladą) i naleśniki z gorzką czekoladą z nadzieniem z daktyli, które przypomina karmel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2019-06-24 o 21:04
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 21:04   #2260
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Mnie w cateringu nie podobają się 2 rzeczy:

- cena
- ilość plastiku
także nie zdecydowałabym się.


Przegapiłam wczorajszą dyskusję o godzinach pracy.


Całe życie pracowałam na 7 i bardzo mi to pasowało, oczywiście, że pracę zaczynałam od kawy, ale o 15 koniec pracy i dzień dla siebie.


Teraz po zmianie pracy mam 2 razy w tygodniu na 9:30 do 18:30 i przeżywam jak mrówka okres. Dla mnie strata dnia. Pozostałe dni mam na 7:30 i o wiele bardziej te dni wolę.


Jedyna korzyść z tego siedzenia 2 razy w tygodniu do późna przez 9 h jest taka, że w piątki pracuję tylko 6 h i o 13:30 zaczynam weekend.


Miałam też kiedyś króciutki epizod pracy zmianowej, gdzie w tygodnie kiedy zaczynałam pracę o 6 byłam zdechła. Jednak wstawanie o 5 nie dla mnie, za to o 6-6:15 uważam za takie optymalne.


W weekendy bez budzika śpię zazwyczaj do 7-8, ale nie powiem zdarza mi się i do 10
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 21:33   #2261
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86931298]Ile masz lat? Pytam, bo jak byłam młodsza, to miałam jak Ty - musiałam spać przynajmniej do 9-ej. Aktualnie jak wstaje o 8-ej rano, to tez sie dobrze czuje. O 7-ej tez jest znosnie (kiedys byl to srodek nocy dla mnie). Jednak najgorzej jest jak musze wstac o 6-ej i wczesniej niz 6-ta. Mysle, ze to sie zmienia z wiekiem... Jak sie obserwuje starsze osoby, to raczej sie w lozku nie wylegują - do 10-ej rano, to bardziej domena nastolatków i studentów . Dorosle osoby 30+, nawet jak lubia pospac, to tak do 8-ej czy juz maksymalnie do 9-ej, juz nie wspominajac o seniorach, ktorzy naturalnie wstaja jeszcze wczesniej. Oczywiscie sa od tego pewne wyjatki, ale jednak jaka reguła w tym jest. Reasumujac: chronotyp zmienia się na przestrzeni całego rozwoju [/QUOTE]

No to wygląda Na to że wg chronotypu jestem nastolatką z błędną data urodzenia wskazująca 40+
What went wrong
Ja mam tak samo całe życie, wstawać ok 9 rano i kłaść się spać 00- 01. Jeśli miałam imprezę, albo posiedzę dłużej to nie mam problemu że spaniem do 11.00




Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-24, 21:48   #2262
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;86933487]
No to wygląda Na to że wg chronotypu jestem nastolatką z błędną data urodzenia wskazująca 40+
What went wrong
Ja mam tak samo całe życie, wstawać ok 9 rano i kłaść się spać 00- 01. Jeśli miałam imprezę, albo posiedzę dłużej to nie mam problemu że spaniem do 11.00

Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]

No niekoniecznie . Napisałam, zresztą sama zacytowałaś: "Dorosle osoby 30+, nawet jak lubia pospac, to tak do 8-ej czy juz maksymalnie do 9-ej, juz nie wspominajac o seniorach, ktorzy naturalnie wstaja jeszcze wczesniej."

Nastolatki potrafią spać do 12 czy 13-ej popołudniu . Minimum to 10/11-ta.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 21:48   #2263
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Różnie - już nawet dokładnie nie pamiętam - ale tak:
-smaki na pewno
-udziwnienia - np jakieś siemie lniane z marchewką. Albo np składniki których się nie lubi
-uproszczenia - na kolacje chleb, masło obok w jednorazowych pudełeczkach i do tego jakieś plasterki szynki i zwiędłe warzywa
-przyprawy - niektóre cateringi nie smakują dobrze - choć wyglądają dobrze. A są takie które wyglądają niepozorne a są pycha.
-brak wyboru - często menu przychodzi wraz z pudełkiem.
-mało warzyw - w niektórych jest za mało wg mnie albo są już zwiędłe

Ogólnie po testowaniu decyzja padła nice to fit you. Olbrzymia przewaga to wybór jedzenia - mam zawsze co najmniej 3 wybory na każdy posiłek i wybor tydzień z góry. Plus nie wiem jak oni to robią ale te dania są bardzo smaczne i nawet moi koledzy z pracy pytają co tak ładnie pachnie a to zwykle jakieś wege potrawy, których by nawet nie rozważali
No i hitem dla mnie jest owsianka Bounty (Kokosowa z gorzką czekoladą) i naleśniki z gorzką czekoladą z nadzieniem z daktyli, które przypomina karmel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź
Rzeczywiście trzeba trochę trafić w swoje smaki.
Zerknelam na to nice to fit you, ale bez rejestracji nie pokazuje cen... Pewnie standardowo 1500zl za wege 2000 kalorii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 21:54   #2264
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Rzeczywiście trzeba trochę trafić w swoje smaki.
Zerknelam na to nice to fit you, ale bez rejestracji nie pokazuje cen... Pewnie standardowo 1500zl za wege 2000 kalorii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdy nie biorę całego miesiąca tylko zwykłe 10 zestawów i sobie je dobieram jak mi wygodnie (to łatwe przez appke). Ostatnio bo różnych bonusach (punkty za lojalność, polecenie i oceny) płaciłam 56zł za 1 zestaw (a myślałam że więcej ) za 1700kcal (to jest 4 posiłki).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 21:59   #2265
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

To dość rozbudowana mają te funkcjonalności, ciekawe wybieranie konkretnych dni, konkretnych posiłków, większość cateringow tego nie oferuje z tego co przeglądam. No zobaczymy, pod koniec tego tygodnia będą próbne boxy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 22:05   #2266
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Mój brat próbował różnych i poleca Maczfita za bardzo zróżnicowane i smaczne posiłki, ale szczegółów nie znam, bo sama jestem za dużą sknerą i wolę sobie sama gotować. Ponoć gwarantują, że nie powtórzą się kombinacje posiłków (Chyba? ) i ponoć tak jest. Mąż na początku "przygody" z cukrzycą, żeby się rozeznać w diecie też brał Maczfita i też mu smakowały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 22:11   #2267
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To dość rozbudowana mają te funkcjonalności, ciekawe wybieranie konkretnych dni, konkretnych posiłków, większość cateringow tego nie oferuje z tego co przeglądam. No zobaczymy, pod koniec tego tygodnia będą próbne boxy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak! I to wygodne. Zdarza mi się, że w menu nie ma nic super do wyboru to wtedy przekladam ten zestaw na inny dzień

Plus np z mięsa jem tylko ryby - to w innym cateringu pn-pt dawali mi te ryby 3 razy w tygodniu na obiad. Aż tak ich nie kocham. Jak sie ma wybór to nie ma tego problemu.

No i ja wcale nie chce cateringu codziennie - potrzebuję w dni kiedy mam więcej pracy itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 22:16   #2268
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86933522]No niekoniecznie . Napisałam, zresztą sama zacytowałaś: "Dorosle osoby 30+, nawet jak lubia pospac, to tak do 8-ej czy juz maksymalnie do 9-ej, juz nie wspominajac o seniorach, ktorzy naturalnie wstaja jeszcze wczesniej." [/quote]
Navie chyba chodziło o to, że teraz wstaje o tej samej porze jak za czasów bycia nastolatką.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86933522]Nastolatki potrafią spać do 12 czy 13-ej popołudniu . Minimum to 10/11-ta.[/QUOTE]
Ja spokojnie do 10.00-11.00 też potrafię spać, a nastolatką byłam wieki temu .
Zauważyłam, że wiele osób wstaje w łykendy mniej więcej o tej samej porze co w tygodniu, ewentualnie z godzinę dłużej śpią. Mnie się ta zasada nie trzyma.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 23:53   #2269
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Navie chyba chodziło o to, że teraz wstaje o tej samej porze jak za czasów bycia nastolatką.





Ja spokojnie do 10.00-11.00 też potrafię spać, a nastolatką byłam wieki temu .

Zauważyłam, że wiele osób wstaje w łykendy mniej więcej o tej samej porze co w tygodniu, ewentualnie z godzinę dłużej śpią. Mnie się ta zasada nie trzyma.

Dokładnie tak, 9.00 rano dotyczy dni roboczych, ale nie mogę znaleźć pracy żeby wstawać o 9.00 więc się mecze, od zawsze
Trochę nieprecyzyjne się wyraziłam, nie lubię pisać z tel i staram się jak najkrócej.
weekend 11-12 to moja ulubiona pora na poranna kawę, mogłabym tak wstawać i w tygodniu, ale nie stać mnie na niepracowanie
zawsze w dni wolne śpię dłużej.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 02:06   #2270
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;86933729]Dokładnie tak, 9.00 rano dotyczy dni roboczych, ale nie mogę znaleźć pracy żeby wstawać o 9.00 więc się mecze, od zawsze
Trochę nieprecyzyjne się wyraziłam, nie lubię pisać z tel i staram się jak najkrócej.
weekend 11-12 to moja ulubiona pora na poranna kawę, mogłabym tak wstawać i w tygodniu, ale nie stać mnie na niepracowanie
zawsze w dni wolne śpię dłużej.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]

Mam dokladnie tak samo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 05:04   #2271
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;86933729]
weekend 11-12 to moja ulubiona pora na poranna kawę, mogłabym tak wstawać i w tygodniu, ale nie stać mnie na niepracowanie
zawsze w dni wolne śpię dłużej.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]
To samo u mnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 05:45   #2272
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja też pracuję 7-15, wstaję 5:30, bo jadę ok. godzinę do pracy. Mam dowolność co do widełek, ale chyba wolę jak jest, bo też sobie nie wyobrażam siebie jak wstaję o 6:00 i idę po zakupy, gotuję, sprzątam, a potem jadę do pracy, pewnie bym spała do oporu i tyle. Nie chciałoby mi się. Plus, pochodzę z małego miasta i tam jest mniej opcji na spędzanie czasu wieczorem, ulice wyraźnie zamierały ok. 18-19 (oprócz lata), sklepy też do tej godziny otwarte, oprócz supermarketów. Też śpię 7 godzin, kładę się po 22, cały czas walczę żeby trochę wcześniej. Chociaż, wczoraj padłam o 21 i wcale wyspana nie jestem. W weekendy bardzo różnie, na pewno dłużej niż w tygodniu, ale różnie, czasem 7-8, czasem po 11ej.

Co do tematu wątku - wiozę dziś do pracy na śniadanie nocną owsiankę z bananami, zmiksowałam mleko ryżowe z masłem orzechowym i zalałam wszystko. Wczoraj jadłam sałatkę z ryżem, paprykami, oliwkami i kaparami, cebulą czerwoną i koprem i sosem na bazie majonezu (majonez to moja kolejna słabość obok masła )

Edytowane przez brandie
Czas edycji: 2019-06-25 o 05:46
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 05:48   #2273
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja też pracuję 7-15, wstaję 5:30, bo jadę ok. godzinę do pracy. Mam dowolność co do widełek, ale chyba wolę jak jest, bo też sobie nie wyobrażam siebie jak wstaję o 6:00 i idę po zakupy, gotuję, sprzątam, a potem jadę do pracy, pewnie bym spała do oporu i tyle. Nie chciałoby mi się. Plus, pochodzę z małego miasta i tam jest mniej opcji na spędzanie czasu wieczorem, ulice wyraźnie zamierały ok. 18-19 (oprócz lata), sklepy też do tej godziny otwarte, oprócz supermarketów. Też śpię 7 godzin, kładę się po 22, cały czas walczę żeby trochę wcześniej. Chociaż, wczoraj padłam o 21 i wcale wyspana nie jestem. W weekendy bardzo różnie, na pewno dłużej niż w tygodniu, ale różnie, czasem 7-8, czasem po 11ej.
No właśnie, ja jak wstawałam o 4 czy 5 to nawet kładąc się spać o 19 wcale nie byłam wyspana, serio serio.
Teraz kiedy wstaje o 6 jest trochę lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 06:55   #2274
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Co do tematu wątku - wiozę dziś do pracy na śniadanie nocną owsiankę z bananami, zmiksowałam mleko ryżowe z masłem orzechowym i zalałam wszystko. Wczoraj jadłam sałatkę z ryżem, paprykami, oliwkami i kaparami, cebulą czerwoną i koprem i sosem na bazie majonezu (majonez to moja kolejna słabość obok masła )
Kocham Jak juz robie kanapke na chrupkim pieczywie kukurydzianym, to musi byc grubo masla i grubo majonezu. Jedyny dla mnie akceptowalny to Winiary i na szczescie w DE nie mam problemu z jego kupnem. Domowej roboty mi nie smakuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:06   #2275
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86933522]No niekoniecznie . Napisałam, zresztą sama zacytowałaś: "Dorosle osoby 30+, nawet jak lubia pospac, to tak do 8-ej czy juz maksymalnie do 9-ej, juz nie wspominajac o seniorach, ktorzy naturalnie wstaja jeszcze wczesniej."

Nastolatki potrafią spać do 12 czy 13-ej popołudniu . Minimum to 10/11-ta.[/QUOTE]Nie rozumiem, czemu tak usilnie trzymasz się tej założonej przez siebie tezy, skoro wiele osób pisze, że jest u nich wręcz przeciwnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Ja za nastolatki nie sypiałam nigdy do 11 czy 12 zresztą.
A takie rzeczy jak już to myślę, że bardziej zależą od ilości obowiązków niż chronotypu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:21   #2276
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kocham Jak juz robie kanapke na chrupkim pieczywie kukurydzianym, to musi byc grubo masla i grubo majonezu. Jedyny dla mnie akceptowalny to Winiary i na szczescie w DE nie mam problemu z jego kupnem. Domowej roboty mi nie smakuje.
Kurde, ja nigdy nie zrozumiałam szału na majonez/keczup/musztardę.

U nas w domu żadnego z powyższych nie ma, bo nikt tego nie je.


Tak samo się ludzie dziwia, że u mnie w domu nie kupuje się masła, ani margaryny, bo jesteśmy nauczeni smarować kanapki serkiem białym typu Almette.

Baaardzo rzadko tym masłem ktoś smaruje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86933820]No właśnie, ja jak wstawałam o 4 czy 5 to nawet kładąc się spać o 19 wcale nie byłam wyspana, serio serio.
Teraz kiedy wstaje o 6 jest trochę lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Coś w tym jest.

Najlepiej wstaje mi się koło 6-6.30, bez względu na ilość przespanych godzin. Jak pójdę spać 'z kurami', i prześpię te 10h nawet, to wstając przed 5 rano, nie będę miała tego 'komfortu wyspania sie;'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:24   #2277
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Kurde, ja nigdy nie zrozumiałam szału na majonez/keczup/musztardę.

U nas w domu żadnego z powyższych nie ma, bo nikt tego nie je.


Tak samo się ludzie dziwia, że u mnie w domu nie kupuje się masła, ani margaryny, bo jesteśmy nauczeni smarować kanapki serkiem białym typu Almette.

Baaardzo rzadko tym masłem ktoś smaruje.
A jak np. chcesz zjeść kanapkę z żółtym serem?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:27   #2278
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

A u mnie to wszystko jest , bo lubimy

Keczup na bialym serze czy grzankach, corka wiadomo uwielbia. teraz mam duzo robionego z cukinią

Musztarde uwielbiam do kanapek, czy no wlasnie miesnych, a ze teraz tego nie jemy to bardziej sluzy do sosów do salatek, czy seitana. I tez do sosu musztardowego do jaka gotowanego.

A majonez kocham na jajkach

No i masło, nieraz nic mi sie nie chce, bo juz nie wiem z czym jesc, to tylko jem z masłem. Ale jak mam serki to tez smaruje bez masla
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:36   #2279
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86934002]A jak np. chcesz zjeść kanapkę z żółtym serem?[/QUOTE]Kładę ser na chleb?
Ja też w ogóle nie używam masła, coś takiego nie istnieje w mojej kuchni. Keczupu tez nie.
Za to majonez i musztarde lubię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:36   #2280
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

U nas tylko musztarda. Ketchup rzadko, jak nam sie uda kupic o bardzo dobrym skladzie i w miarę akceptowalnej cenie. Ciezko o dobry ketchup. Znacie jakieś?
Maslo obowiazkowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-18 13:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.