Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-05, 09:38   #151
laluna70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

I tu bardzo proszę o tłumaczenie, interesuja mnie same motywy kwiatowe, załączam jednak opis całości dla chcacych skorzystać ze wzoru
1.

FLOWER
Ch 4, join with sl st to form a ring.
Rnd 1 Ch 5, *sc in ring, ch 3, rep from * 6 times. Join with sl st to 2nd ch of beg ch. Place marker for beg of rnd. Slip marker each rnd.
Rnd 2 *[Sc, hdc, 3 dc, hdc, sc] in next ch-3 sp, rep from * 6 times. Join with sl st to beg sc.
Rnd 3 Sc through back of sc of Rnd 2, ch 6, * sk next sc, sc through back of next sc of Rnd 2, ch 6, rep from * 5 times. Join with sl st to beg sc.
Rnd 4 *[Sc, hdc, 5 dc, hdc, sc] in next ch-6 sp, rep from * 6 times. Join with sl st to beg sc.
Rnd 5 Sc through back of sc of Rnd 4, ch 6, * sk next sc, sc through back of next sc of Rnd 4, ch 6, rep from * 5 times. Join with sl st to beg sc.
Rnd 6 Rep Rnd 4.
Fasten off.

FINISHING
Weave in ends.

2.
SCARF
Motif (make 16 Motifs - 4 each with B, C, D or E as contrast color)
With 2 strands of A held tog, ch 4; join with sl st in first ch to form a ring.
Rnd 1: Ch 3 (counts as first dc), work 9 dc in ring; join with sl st in top of beg ch. Fasten off A.
Rnd 2: Join 2 strands of contrast color held tog with sl st in any dc, ch 4 (counts as dc, ch 1), *dc in next dc, ch 1; rep from * around; join with sl st in 3rd ch of beg ch - 10 ch-1 sp.
Rnd 3: Ch 1, sc in same st as join, (2 hdc, dc, 2 hdc) in next ch-1 sp, *sc in next dc, (2 hdc, dc, 2 hdc) in next ch-1 sp; rep from * around; join with sl st in first sc.
Fasten off.

3.
SCARF
With larger hook and 2 strands held together, ch 29.
Row 1: (Dc, ch 3, dc) in 6th ch from hook, *sk next 3 ch, (dc, ch 3, dc) in next ch; rep from * 4 more times, sk next 2 ch, dc in last ch.
Row 2: Ch 2, turn, 3 sc in next ch-3 sp, *sc in sp between next 2 dc, 3 sc in next ch-3 sp; rep from * 4 more times, sc in top of turning ch.
Row 3: Ch 3, turn, sk first 2 sc, (dc, ch 3, dc) in next sc, *sk next 3 sc, (dc, ch 3, dc); rep from * 4 more times, dc in ch-2 sp of previous row.
Rep Rows 2 and 3 until piece measures about 57 in. (145 cm) from beg; end with Row 2. Do not fasten off.

Picot Edging
Note:
Edging is worked along 3 sides of Scarf.
With RS facing, ch 4 (for picot); pivot to work in ends of rows along long edge of Scarf, 3 sc in end of next row, sc in end of next sc row, ch 4, *2 sc in end of next row, sc in end of next sc row, ch 4; rep from * to next corner sp, 4 sc in corner sp; pivot to work along opposite side of foundation ch, sc between next 2 dc, **3 sc in next ch-3 sp, sc between next 2 dc; rep from ** to next corner, work 4 sc in corner sp; pivot to work in ends of rows along opposite long edge of Scarf, sc in end of next row (in ch-2 sp at row end), ***ch 4, 2 sc in end of next row, sc in end of next row; rep from *** to last dc row, 3 sc, ch 4 in end of last dc row, ch 4, sl st in end of last row (in ch-2 sp at row end). Fasten off.

ROSES (make 8)
With larger hook and 2 strands held together, ch 6; sl st in first ch to form a ring.
Rnd 1: Ch 6, dc in ring, *ch 3, dc in ring; rep from * 3 more times, ch 3; join with sl st in 3rd ch of beg ch.
Rnd 2: (Sc, hdc, 3 dc, hdc, sc) in each ch-3 sp around; join with sl st in first sc.
Rnd 3: Working behind sts of Rnd 2, ch 5, *sc in next dc of Rnd 1, ch 5; rep from * around, join with sl st in first ch.
Rnd 4: (Sc, hdc, 5 dc, hdc, sc) in each ch-5 sp around; join with sl st in first sc.
Rnd 5: Working behind sts of Rnd 4, ch 5, *sc in next sc of Rnd 3, ch 5; rep from * around; join with sl st in first ch.
Rnd 6: (Sc, hdc, 6 dc, hdc, sc) in each ch-5 sp around; join with sl st in first sc. Fasten off.

ROSE CENTERS (make 8)
Note:
Work in continuous rnds; do not join or turn. With smaller hook and 2 strands held together, ch 4; sl st in first ch from to form a ring.
Rnd 1: Ch 1, work 2 sc in each ch around – 8 sc.
Place marker in first st for beg of rnd; move marker up as each rnd is completed.
Rnds 2 and 3: Sc in each sc around.
Stuff center with fiberfill.
Rnds 4 and 5: Sc in each sc around.
Rnd 6: *Sl st in next st, sk next st; rep from * around – 4 sc.
Fasten off.

LARGE LEAVES (make 4)
With smaller hook and 2 strands held together, ch 17.
Row 1: Sc in 3rd ch from hook, sc in each ch across to last ch, 3 sc in last ch (for point); pivot to work along opposite side of foundation ch, sc in each ch across – 31 sc.
Row 2: Ch 1, turn, sk first st, sc in each sc to center sc of 3-sc point, 3 sc in center sc (point), sc in each sc to last 3 sc; leave last 3 sc unworked.
Rows 3–7: Rep Row 2.
Fasten off.

SMALL LEAVES (make 8)
With smaller hook and 2 strands held together, ch 13.
Work as for Large Leaves.

FINISHING
Sew a Rose, 2 Large Leaves and one Small Leaf to each end of Scarf.
Sew remaining Roses to Scarf as desired, sewing a Small Leaf at base of each Rose. Sew a Rose Center to each Rose. Weave in ends.


4.
ROSE (make 12; 6 each with E and F)
Foundation Ch:
Working along one edge of Ruffles, insert hook from front to back to front to form a loop on hook; *skip about 1 in. (2.5 cm) of Ruffles, and insert hook from front to back to front again to form a second loop on hook; draw loop just made through first loop on hook (1 ch made); rep from * 9 more times; join last ch made to first ch with sl st to make a ring.
Rnd 1: *Ch 5, sl st in next ch of ring; rep from * 9 more times. Fasten off.

ROSE CENTER (make 12; 2 each with C and D, 4 each with A and B)
Ch 15.
Rnd 1: Tr in 5th ch from hook, 2 tr in next 2 ch, 2 dc in next 3 ch, 2 hdc in next 3 ch, 2 sc in last 2 ch; turn to work in free loops along opposite side of foundation ch, ch 1, sk next ch, sl st in next 2 ch, insert hook into skipped ch and next ch of foundation ch, yarn over draw through both chs (sl st together completed), sl st in next 6 ch. Fasten off. Cut yarn leaving a long end for sewing. Roll Rose Center into a spiral and sew together at base.
Pairing Centers with Roses as desired, sew one Center into each Rose.

NECKLACE
Working in sl sts on wrong sides of Roses, join D and with sl st in any sl st of first Rose, ch 25, sl st in sl st opposite joining sl st, *ch 12, join with sl st in any sl st of next Rose; rep from * until all Roses have been joined. Sc in each sl st of last Rose, *ch 14, sl st in sl st opposite joining sl st of next Rose; rep from * to first Rose; sc in each sl st of first Rose; join with sl st in first sl st.

FINISHING
Weave in ends.



I na koniec bardzo proszę o przepis na okrągłą poduchę szydełkową, załączam przykładowe 2 zdjęcia


Edytowane przez laluna70
Czas edycji: 2010-02-18 o 14:06 Powód: Zmiana pytania
laluna70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 08:40   #152
ewcia486
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Witam -- bardzo prosze pomozcie, podpowiedzcie jakim wzorem zrobiony jest ten sweterek, za pomoc serdecznie dziekuje. pozdrawiam ewka
ewcia486 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 08:46   #153
ewcia486
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ


Edytowane przez ewcia486
Czas edycji: 2010-02-06 o 08:50
ewcia486 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:35   #154
joanna110977
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: gdzieś na Południu Polski
Wiadomości: 207
GG do joanna110977
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Cześć wszystkim Wizażankom
Szukam pomocy:Zaczęłam robić na drutach,wymarzył mi sie długi szalik w pionowe pasy(robiłam dwa prawe,dwa lewe) i wyszedł super, a ponieważ nabrałam ochoty na czapkę zaczęłam ja robićTeż jest w pionowe pasy do kompletu i robię ją na pięciu drutach ...jestem mniej więcej w połowie i tu zaczęły się schody.Zbliża się pora na "zwężanie " jej u góry i nie bardzo wiem jak powinnam zacząć zbierać oczka ,od których zacząć i po ile w rzędzie zbierać.Może któraś z Was może mi pomócLiczę na pomoc i czekam na jakieś wskazówki.Pozdrawiam.Joan na
joanna110977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:41   #155
stewka
Zakorzenienie
 
Avatar stewka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Świnoujście/Wieliszew
Wiadomości: 3 652
GG do stewka
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

i tu Ci mogę odpowiedzieć, wszystko zależy jak chcesz zakończyć ( chodzi mi o kształt-fason czapki) jak miałaś po dwa prawe i 2 lewe oczka to możeszod razu zmniejszyć tak żeby zostało po 1 prawym i lewym a potem same prawe i zmniejszać, albo najpierw prawe zmniejszyć na 1 a potem lewe zmniejszyć na 1 i same prawe do końca, a jak chcesz bardziej stopniowo to z dwóch rób jedno co jakiś czas ale w równych odstępach, wszystko zależy od Ciebie i Twojego gustu, grunt to przy takim wzorze zrobić to równomiernie-symetrycznie ale zamotałam
__________________



moje wytwory

fotosik
mój niteczkowy wąteczek
blog by_giraffe


Edytowane przez stewka
Czas edycji: 2010-02-07 o 20:43
stewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:55   #156
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Jeśli czapka ma np. 70 oczek to aby równo wyszło /wyjaśnienie Stewki/
bierz np 6 i 7 oczko - w następnym okrążeniu 5 i 6 i tak dalej - czapka ułoży się w takie paski
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:58   #157
joanna110977
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: gdzieś na Południu Polski
Wiadomości: 207
GG do joanna110977
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Dziękuję za odpowiedź...tak szybko
Myślę ,że coś wykombinujęPozdrawiam
joanna110977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 19:25   #158
karmelcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Witam,
jak widać kłopotów ciąg dalszy na stronie jest podany wzór. Z tłumaczenia wynika zeby nabrac 93 oczka, nie wiem jak wystartowac z głownym motywem ;podany jest na 51 oczek, mam zrobione 93. szara kratka to bez oczka, czyli poprostu przełożyć? przerobic? jak przerobic motyw 51 oczek na 93??
pomocy!
karmelcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 19:32   #159
karmelcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

i jeszcze..
agnieszkab przetłumaczyła ssk jako " \ - 2 razem na prawo na odwrot "
jak to zrobic?
karmelcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 08:37   #160
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez karmelcik Pokaż wiadomość
i jeszcze..
agnieszkab przetłumaczyła ssk jako " \ - 2 razem na prawo na odwrot "
jak to zrobic?
Witam
Na poczatek polecam zapoznac sie z teoria oczek prawych i lewych
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83675&page=6

Ja nazywam symbol "ssk" - 2 razem na prawo na odwrot, ponizewaz ja przerabiam oczka na drutach metoda "ortodoksyjna", gdzie wszystkie oczka "patrza w te sama strone", wtedy "2 razem na prawo na odwrot" wyglada tak: pierwsze oczko prawe zsuwasz na prawy drut jak oczko prawe, kolejne oczko przerabiasz na prawo, wczesniej zsuniete oczko przeciagasz przez przerobione i spuszczasz tym samym z drutu, wtedy one sa przerobione na prawo na odwrot.
Oczywiscie jezeli ty przerabiasz oczka metoda "heretycka" to u ciebie bedzie na odwrot: ssk - 2 razem na prawo, a 2ktog - 2 razem na odwrot. Na powyzszym linku sa podane stronki z abc robotek na drutach gdzie wszystko jest wyjasnione. W razie jakis jeszcze niejasnosci zapraszam

Co do schematu: nabierasz 93 oczka, przerabiasz pierwsze rzedy tak jak napisalam, a potem wg schematu: brzeg (oddzielone sa czerwonymi liniami), potem trzykrotnie motyw 24-oczkowy i znowu brzeg, co razem daje 93 oczka , szarych kratek sie wogole nie bierze pod uwage, tak jakby ich nie bylo, poprostu nie wiedzieli jak te fale narysowac w rownych kratkach

Mam nadzieje ze pomoglam a w razie czego pytajcie

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2010-02-13 o 08:38
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 13:52   #161
karmelcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Witaj,
j chyba jakaś ciemnota jestem, wymyslilam sobie wzor a wiedza zbyt mała. za zdjecia wynika ze szal jest prosty nie falowany, a na zdjeciu brzeg szala jest tak rowniutko wykonczony, dlatego tak mi sie wszystko miesza

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

ale i tak BAAAARDZO dziekuje za pomoc inaczej wrocilabym to szalikow prawa-lewa
karmelcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 14:00   #162
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez karmelcik Pokaż wiadomość
Witaj,
j chyba jakaś ciemnota jestem, wymyslilam sobie wzor a wiedza zbyt mała. za zdjecia wynika ze szal jest prosty nie falowany, a na zdjeciu brzeg szala jest tak rowniutko wykonczony, dlatego tak mi sie wszystko miesza
Nic sie nie przejmuj, nikt sie nie urodzil alfa i omega a po to tu jestesmy zeby sobie na wzajem pomagac swoimi doswiadczeniami
Ja tez wiele rzeczy robilam po kilka razy az uzyskaly pozadany ksztalt czy wzor mam nadzieje ze twoj szal wyjdzie ci taki jak oczekujesz oczywiscie czekamy na foto z efektem twojej pracy
pozdrawiam
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 14:03   #163
karmelcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

aaa i wyszło ze heretyk jestem . ot. teraz musze przemyslec po jakiemu robić szal
Również serdecznie pozdrawiam
karmelcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 16:04   #164
karmelcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

a zgłębiając temat trafiłam na taką oto stronę:
http://2knitornot2knit.blogspot.com/...itch-purl.html
pozdrawiam!
karmelcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:49   #165
asiakol8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Milicz
Wiadomości: 11
GG do asiakol8
Smile Chcesz zrobić kolczyki na szydełku?! Zobacz!

Ostatnio wpadłysmy z mamą na pomysł zrobienia kolczyków na szydełku! Poszło całkiem nie źle. Teraz rozdajemy je znajomym. Polecam to świetny i oryginalny pomysł na prezent. Nie drogi i oczywiście samemu się go zrobiło!
Jeżeli chcesz nauczyć się sama je robić to napisz do mnie. Chetnie Ci pomogę.
A jeśli chcesz zobaczyć moje szydełkowe kolczyki to proszę o kontakt na mail: asiakol8@interia.pl
Jest mozliwość ........ . Różne kolory, wzory, rozmiary. Można je obejrzeć wchodząc na link: .........
Pozdrawiam

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2010-02-13 o 18:59 Powód: reklama
asiakol8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:02   #166
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Chcesz zrobić kolczyki na szydełku?! Zobacz!

Cytat:
Napisane przez asiakol8 Pokaż wiadomość
Ostatnio wpadłysmy z mamą na pomysł zrobienia kolczyków na szydełku! Poszło całkiem nie źle. Teraz rozdajemy je znajomym. Polecam to świetny i oryginalny pomysł na prezent. Nie drogi i oczywiście samemu się go zrobiło!
Jeżeli chcesz nauczyć się sama je robić to napisz do mnie. Chetnie Ci pomogę.
A jeśli chcesz zobaczyć moje szydełkowe kolczyki to proszę o kontakt na mail: asiakol8@interia.pl
Jest mozliwość ........ . Różne kolory, wzory, rozmiary. Można je obejrzeć wchodząc na link: .........
Pozdrawiam

Edytowałam wątek - reklama - proszę na przyszłość tego nie robić - tutaj chwalimy się swoimi pracami - wymieniamy radami - nie sprzedajemy
A odnośnie nauki - jest wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ale+szyde%B3ku
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 17:49   #167
asiakol8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Milicz
Wiadomości: 11
GG do asiakol8
Smile Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Bardzo przepraszam za reklamę! Wynikło to z mojej niewiedzy, a nie z chęci zarobkowych. W takim razie odwołuje wszystko co napisałam wcześniej, oprócz tego, że razem z mamą fascynujemy się robótkami na szydełku. Wspaniałe hobby!
PS: Studiuję fizjoterapię i wiem,że taka aktywność do późnej starości wyraźnie zmniejsza zachorowalność na otępienia czy demencję!
Szydełka w dłoń i do dzieła! Pozdrawiam
asiakol8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 20:14   #168
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

a ja chciałam sie pochwalić swoim pierwszym poważnym dziełem wykonanym na drutach (z szydełkiem nie mam żadnych problemów, wiec przyszedł czas na naukę na drutach) otóż wykonałam sama sobie czapeczkę, śliczną piekną białą i moją tylko moją!!

wiem wiem, dla niektórych to pryszczyk a dla mnie, hmmm....

Dziękuję za pomoc
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 21:18   #169
marchefkie
Przyczajenie
 
Avatar marchefkie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Wiadomości: 22
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

kasmi, to wrzuć fote
marchefkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-19, 08:53   #170
laluna70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
poduchy szydełkowe

Dziewczyny, bardzo proszę o przepis na szydelkowe okrągłe poduchy, załączam 2 pzykładowe zdjęcia, jakie chciałabym zdrobić.
laluna70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 12:42   #171
oŚka
Raczkowanie
 
Avatar oŚka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 66
Poszukuje schematu!!

Witam serdecznie mam problem bo poszukuje schematu do poniższego statku, kiedyś wiem że go miałam ale gdy komputer mi się popsuł to utraciłam wszystkie dane. Byłabym bardzo szczęśliwa jakby ktoś miał tak owy schemacik.
Załącznik 2881338
oŚka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:37   #172
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez laluna70 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o przepis na szydelkowe okrągłe poduchy, załączam 2 pzykładowe zdjęcia, jakie chciałabym zdrobić.
Nie są takie same - ale ....
Tak naprawdę to te Twoje robione są jak kółka - a takie bardziej ozdobne - myślę że każdą serwetkę można przystosować
http://picasaweb.google.pl/solange935/DiversosCroch#

Cytat:
Napisane przez oŚka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie mam problem bo poszukuje schematu do poniższego statku, kiedyś wiem że go miałam ale gdy komputer mi się popsuł to utraciłam wszystkie dane. Byłabym bardzo szczęśliwa jakby ktoś miał tak owy schemacik.
Załącznik 2881338
Coś podobnego
http://show.7ya.ru/private-showphoto...PhotoID=157988
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:21   #173
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez laluna70 Pokaż wiadomość
I tu bardzo proszę o tłumaczenie, interesuja mnie same motywy kwiatowe, załączam jednak opis całości dla chcacych skorzystać ze wzoru
Mysmy juz sobie przetlumaczyly szalik widoczny na zdjeciu nr 3 oto opis:
SZALIK: Szydelkiem nr 6,5 , biorac nitke podwojnie zrobic 29 o lancuszka.
rzad 1: (slupek 3 o. lancuszka, slupek) w 6 oczko lancuszka od szydelka, *opuscic 3 oczka lancuszka, (slupek, 3 o.
lancuszka, slupek) w nastepne oczko lancuszka*, *-* powtorzyc 4 razy, opuscic 2 oczka, slupek w ostatnie oczko.
rzad 2: 2 o. lancuszka, *3 polslupki w luk z 3 oczek, polslupek pomiedzy slupkami podwojnymi*, *-* powtarzac do konca, polslupek w o. lancuszaka.
rzad 3: 3 o. lancuszka, opuscic 2 polslupki, *(slupek, 3 o. lancuszka, slupek) w nastepny polslupek (srodkowy), opuscic 3 polslupki*,
*-* powtarzac do konca, slupek w luk lancuszka na koncu rzedu.
Powtarzac rzedy 2-3 az szal osiagnie ok 145cm dlugosci. Zakonczyc na rzedzie 2. Nie odcinac nitki
Wykonczenie: (na 3 bokach szala)
Na prawej stronie szala - dluzszy bok: 4 oczka lancuszka zamknac w pikotek, 3 polslupki w rzedach ze slupkami, *1 polslupek w rzedach z
polslupkami, pikotek z 4 o. lancuszka, 2 polslupki w rzedach ze slupkami*, powtarzac *-* do konca boku, 4 polslupki w luku na rogu,
krotszy bok szala: *polslupek pomiedzy slupkami, 3 polslupki w luk*, *-* do konca, 4 polslupki w rogu
dluzszy bok szala - jak powyzej. zakonczyc
ROZE (8 sztuk): szydelkiem 6,5mm biorac wloczke podwojnie zrobic 6 oczek lancuszka, zamknac w kolko oczkiem scislym.
rzad 1: 6 oczek lancuszka, slupiek w koleczko, *3o. sl. w kolko* powtorzasyc *-* 3 razy, 3o., polaczyc oczkiem scislym z 3 oczkiem pierwszego lancuszka
rzad 2: (polslupek, polslupek z nawinieciem, 3 slupki, polslupek z nawinieciem, polslupek) wykonac w kazdym z 3o. lancuszka ponizej, polaczyc ocziem
scislym z pierwszym polslupkiem
rzad 3: (pisze zeby pracowac pomiedzy oczkami poprzedniego rzedu ale chodzi im chyba o branie oczek od tylu) 5 oczek lancuszka, *polsl. w kolejny
polslupek (od tylu), 5o.*, powtarzac *-*, polaczyc o.scislym w pierwsze oczko lancuszka
rzad 4: (polsl., polslupek z nawinieciem, 5 slupkow, polslupek z nawinieciem, polsl.) w kazdy lancuszek, o.scisle na koncu w pierwszy polsl.
rzad 5: (znowu pisze zeby pracowac pomiedzy oczkami poprzedniego rzedu) 5o., *polsl. w polsl. (od tylu), 5o.*, powtazac *-*, o.scisle w pierwsze
o.lancuszka
rzad 6: (polsl., polslupek z nawinieciem, 6 sl, polslupek z nawinieciem, polsl.) w kazdy lancuszek, powtarzac, o.scisle w pierwszy polsl. i zakonczyc
SRODKI ROZ: robic w kolko, nie zawracac. Szydelkiem nr 5,5mm i podwojna wloczka zrobic 4o. i zamknac w kolko o.scislym
rzad 1: 1o., 2 polsl. w kazde oczko - razem 8 polsl., zaznaczyc sobie poczatek rzedu zeby sie nie pomylic
rzad 2 i 3: polsl. w kazdy polsl. (teraz chyba trzeba napelnic czyms srodek?)
rzad 4 i 5: polsl. w kazdy polsl.
rzad 6: *1 o.scisle w polsl., 1 polsl. opuscic*, powtarzac *-*, zakonczyc
Duze liscie (4 szt): szydelkiem 5,5 i podwojna nitka 17 o. lancuszka
rzad 1: polslupek w 3 o. lancuszka, w kazde oczko lancuszka po polslupku, w ostatnie oczko 3 polslupki, (wracajac) wykonac w kazdym oczku po polslupku -
razem 31 polslupkow
rzad 2: 1 o. lanc. opuscic 1 polslupek, polslupek w polslupek az do srodkowego polslupka z 3 na srodku, 3 polslupki w polslupek, polslupki w polslupki,
ostatnie 3 polslupki pozostawic nieprzerobione.
rzad 3 potworzyc jeszcze 5 razy, zakonczyc
Male liscie (8 szt.): szydelkiem nr 5,5 i podwojna nitka 13 o. lanc., wykonywac jak duze liscie


Kwiatek ze zdjecia nr 1:
KWIATEK: 4o. lanc. zamknac w kolko oczkiem scislym.
rzad 1: 5 o. lanc., *polslupek w okrag, 3 o. lanc.*, *-* powtorzyc 6 razy. zamknac o. scisym w 2 o. lanc.
rzad 2: *(polsl., polsl. z nawinieciem, 3 slupki, polsl. z nawinieciem, polslupek) w luk z 3 o. lanc.*, powtorzyc *-* 6 razy, zamknac o. scislym.
rzad 3: polslupek za tylna nitke poprzedniego polslupka, 6 o. lanc., *opuscic polsl., polslupek za tylna nitke poprzedniego polslupka, 6 o. lanc.*,
powtorzyc *-* 5 razy, zamknac o. scislym
rzad 4: *(polsl., polsl. z nawinieciem, 5 slupkow, polsl. z nawinieciem, polslupek) w luk z 6 o. lanc.*, powtorzyc *-* 6 razy, zamknac o. scislym
rzad 5: polslupek za tylna nitke poprzedniego polslupka, 6 o. lanc., *opuscic nastepny polslupek, 6 o. lanc.*, powtorzyc *-* 5 razy, zamknac o. scislym
rzad 6: powtorzyc rzad 4, zakonczyc, porozciagac



Szalik ze zdjecia nr 2:
SZALIK: zrobic 16 motywow w roznych kolorach. 4 o. lanc. zamknac w okrag oczkiem scislym.
rzad 1: 3 o. lanc. (zamiast 1 slupka), 9 slupkow w okrag, zakmknac o. scislym. Zmienic kolor
rzad 2: 4 o. lancuszka (zamiast 1 slupka i 1 o. lanc.), *slupek w slupek, 1 o. lanc.*, powtarzac *-* zamknac o. scislym w 3 o. lancuszka rzedu
poprzedniego (razem 10 polslupkow z oczkiem lancuszka)
rzad 3: 1 o. lanc., polslupek w o. scisle, (2 polsl. z nawinieciem, slupek, 2 polsl. z nawinieciem) w luk z o. lanc., *polsl. w slupek, (2 polsl. z
nawinieciem, slupek, 2 polsl. z nawinieciem) w luk z o. lanc.*, powtarzac *-*, zamknac o. scislym. zakonczyc




Reszte postaram sie przetlumaczyc w najblizszym czasie
pozdrawiam

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2010-02-21 o 21:10
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 20:05   #174
Oli92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Schemat sweterka

Witam.
Szukam schematu do załączonego sweterka. Niestety nie znalazłam na forum wątku, w którym znalazłabym potrzebne informacje. Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś potrafił mi pomóc. Prosiłabym w miarę możliwości o łatwy schemat lub opis, ponieważ jestem jeszcze nie zbyt wprawiona w robótkach na drutach.
Z góry bardzo dziękuję.
Oli92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:43   #175
PassioNatA
Rozeznanie
 
Avatar PassioNatA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 622
GG do PassioNatA
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

To ja wrzucam fotki, opis i schemat na tuniczkę. Mam nadzieję że komuś się przyda a ja z prośbą. Nie za bardzo rozumiem opisy raczej schematy i nie wiem co oznacza w wytłumaczeniu ten niby wykres na osi: owinięcie...itp... ( model 4)
To jest robótka którą dodaję do mojej długiej listy " muszę to zrobić".
__________________
Moje prace:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233982


"Twórczość jest ciągłą walką rodzącego się kształtu z oporną materią"
PassioNatA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 18:18   #176
cczarek123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Exclamation Druty!

Poszukuję wzorów do robienia swetrów damskich na drutach koniecznie z opisem wykonania
cczarek123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 14:24   #177
ziemska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Poszukuje linków z japońskimi wzorami szydełkowymi, była bym wdzięczna za pomoc
ziemska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:06   #178
Doreksik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 139
Dot.: SZUKASZ CZEGOŚ NA SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ zobacz TUTAJ

Poszukuję bolerka na druty dla rocznej dziewczynki. Najlepiej takiego z zaokrąglonym brzegiem. Robię na drutach od lat, a z tym brzegiem jakoś nie mogę sobie poradzić.
Doreksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:39   #179
Lucrecia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucrecia3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 2 581
Poszukuję wzorów na szydełkowe spódniczki z Małej Diany. PROSZĘ O POMOC

Witam,
poszukuję wzorów i opisów na szydełkowe spódniczki na lato z różnych numerów Małej Diany.
Jeśli ktoś może mi pomóc będę ogromnie wdzięczna.
__________________
24.06.2008r. = MÓJ DZIEŃ



HISZPANIA
Lucrecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 20:28   #180
Gagusia22
Raczkowanie
 
Avatar Gagusia22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 86
szydełkowy statek

Witajcie!!!!!
Mam ogromną proźbę szukam wzoru na szydełkowy statek, łódź, okręt, może macie jakieś wzorki, bo nie mogę nigdzie znaleźć.
__________________
GAGUSIA22
http://gagunia.fotosik.pl/albumy/206529.html
Gagusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 17:48:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.