Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-01, 19:58   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984

Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.


Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-21 o 17:47
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:02   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Jeszcze nadzieja w tym, że ta ustawa nie przejdzie, w sensie, że nie przegłosują.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:06   #3
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
nie, siedzą sami niewinni, każdy to wie
Zatem jesteś zupełnie spokojna, że w wypadku przyjęcia ustawy w takiej formie do więzienia trafią tylko winne?
Czy to, że po naturalnym/niesprowokowanym poronieniu będzie np. tylko co 10 to już dostateczny komfort?
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:08   #4
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Zatem jesteś zupełnie spokojna, że w wypadku przyjęcia ustawy w takiej formie do więzienia trafią tylko winne?
Że nie trafi więcej niewinnych niż dotychczas.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:35   #5
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Japitu Pokaż wiadomość
Czyli jeśli ktoś pobije kobietę w ciąży i dojdzie do zabicia płodu, to dostanie dodatkowe zarzuty, poza samym pobiciem kobiety. Natomiast do poronień kobiet, bo np. nosiła ciężkie pudła, to jest § 6. Przynajmniej ja tak to rozumiem, poprawcie mnie jeśli się mylę.
no dobrze. Do szpitala trafia kobieta z poronieniem w toku. Żeby ustalić ocenę tego faktu, trzeba ustalić, czy poronienie było samoistne, czy nie. Żeby ustalić kwalifikację czynu - wywołania poronienia - trzeba ustalić, czy było wywołane umyślnie, czy nieumyślnie.

Już samo to, że w zasadzie do każdego poronienia trzeba angażować prokuratora, jest dowodem sadystycznych upodobań do dręczenia kobiet. Poronienie bywa doświadczeniem traumatycznym w rozmaitych znaczeniach tego słowa. Dokładanie do tego konieczności tłumaczenia się przed prokuratorem, jest zwyczajnym znęcaniem się nad kobietami. Bo żeby ustalić, czy poroniła umyślnie czy nieumyślnie, trzeba tę kobietę przesłuchać. Przesłuchać też trzeba jej bliskich, może znajomych, może współpracowników. Powiedz, czego nie rozumiesz do tego momentu? Naprawdę, wyobrażenie sobie, że jak poronisz chcianą ciążę, to zmuszanie do tłumaczenia się z tego, że nie chciałaś, jest torturowaniem Cię, przekracza zdolności Twojej wyobraźni.

No to odwołajmy się do rzeczy zgoła niewyobrażonych. Osoby oceniające ten projekt, nie mając lokalnego materiału porównawczego, odwołują się do doświadczeń krajów, w których obowiązują zbliżone regulacje. Mamy zatem Salwador. Procesy kobiet, które poroniły przez organizacje prawnoczłowiecze uznawane są za skandaliczne przykłady niesprawiedliwych procesów. W których nie bierze się pod uwagę zeznań osób, świadczących na korzyść obwinionej; prokuratura nie dostarcza takich dowodów; kobiety przesłuchiwane są pod wpływem środków znieczulających, zaraz po zabiegu.

I są skazywane. Nie dlatego, że ktoś im udowodnił, że chciały pozbyć się ciąży. Wystarczy, że mąż zeznał, że to nie było jego dziecko. Albo zeznała tak sąsiadka. Z tego sąd wyciąga wniosek, że poronienie zostało wywołane umyślnie. Jak się żaden taki mąż albo sąsiadka nie trafią, to i tak prokuratura, a za nią sąd, radzą sobie - wystarczającą przesłanką do tego, żeby skazać kobietę, jest to, że nie dbała o siebie.

Skutki tych barbarzyńskich regulacji w Salwadorze są takie, że kobiety umierają, bo nie szukają pomocy lekarskiej w przypadkach poronienia.

Nie widzę najmniejszego powodu, by sądzić, że ludzie, którzy z dokładnie tych samych powodów forsują dokładnie te same przepisy, mieli radykalnie odmienne zdanie na temat egzekwowania tych przepisów.

I nawet jeśli nie będzie można skazać kobiety, która poroniła, bo spadła z roweru, z uzasadnieniem o niedbaniu o siebie, to konieczność tłumaczenia się, że spadła przypadkiem, a nie rozmyślnie, jest koszmarem. Zwłaszcza w przypadku chcianej ciąży. Biorąc pod uwagę, że zawsze może się jednak trafić ktoś, kto zezna, że spadła umyślnie, ów koszmar może nie ograniczać się jedynie do złych wspomnień, ale przełożyć na parę lat w więzieniu.

Ciekawym też polem do namysłu jest zagadnienie, jak interpretowane będzie nieumyślne spowodowanie poronienia w przypadku osób innych niż ciężarna. I jak zmieni to sytuację kobiet na różnych polach ich życiowej aktywności.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeszcze nadzieja w tym, że ta ustawa nie przejdzie, w sensie, że nie przegłosują.
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie".

Edytowane przez rembertowa
Czas edycji: 2016-04-01 o 20:33
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:39   #6
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

To teraz wyobraźmy sobie matkę trójki dzieci, która po poronieniu zostaje uznana winna i skazana. Jeśli wyrok jest w zawieszeniu, to problemy pewnie trafia w pracę a więc pośrednio w dzieci. Jeśli wyrok nie będzie w zawieszeniu to dzieci tracą matkę na 3 lata.
A tak w ogóle czy potraficie sobie wyobrazić kobietę po poronieniu w więzieniu? Bo to przekracza zdolności mojego pojmowania.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:45   #7
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeszcze nadzieja w tym, że ta ustawa nie przejdzie, w sensie, że nie przegłosują.
Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Że nie trafi więcej niewinnych niż dotychczas.
dziewczyny, ja rozumiem, że nadzieja umiera ostatnia, ale serio w to wierzycie?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
To teraz wyobraźmy sobie matkę trójki dzieci, która po poronieniu zostaje uznana winna i skazana. Jeśli wyrok jest w zawieszeniu, to problemy pewnie trafia w pracę a więc pośrednio w dzieci. Jeśli wyrok nie będzie w zawieszeniu to dzieci tracą matkę na 3 lata.
A tak w ogóle czy potraficie sobie wyobrazić kobietę po poronieniu w więzieniu? Bo to przekracza zdolności mojego pojmowania.
mnie to przeraża. jeśli zajdę w ciążę, przez bite 9 miesięcy moja stopa polskiej ziemi nie dotknie.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 20:46   #8
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Hahaha, uzasadnienie "wszyscy są równi wobec prawa". Wszyscy, czyli zarodki i płody, ale nie narodzone kobiety. Wycierają sobie gębę ideologizowaniem konstytucji, zapominając o zapisie o prawie do decydowania o sobie.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:46   #9
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Przerażający jest ten projekt ustawy. Nie wiem jak złym i bezdusznym człowiekiem trzeba być, żeby coś takiego wymyślić.
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:53   #10
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
To teraz wyobraźmy sobie matkę trójki dzieci, która po poronieniu zostaje uznana winna i skazana. Jeśli wyrok jest w zawieszeniu, to problemy pewnie trafia w pracę a więc pośrednio w dzieci. Jeśli wyrok nie będzie w zawieszeniu to dzieci tracą matkę na 3 lata.
Dlatego wlasnie nie potrafie sobie tej sytuacji wyobrazic. Ile pieniedzy pojdzie na prowadzenie tych dochodzen , jakie beda konsekwencje dla bliskich tych ludzi, co jesli oboje (matka i ojciec a moze i babcia, bo sasiadka widziala jak podawala torby kobicie, no musialy byc ciezkie, inaczej by nie poronila c`nie) dostana wyrok? Nie kazdy ma rodzine, ktora zaopiekuje sie pozostalymi dziecmi? Trafia wtedy do Domu Dziecka? Rodziny zastepczej?

Nie potrafie sobie tego wyobrazic, przeciez to bedzie totalny chaos, kobiety beda tracic hurtowo prace, co potem?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:54   #11
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Z tego co czytam na innym forum, to w tej chwili marszałek odrzucił projekt ustawy z powodu braków formalnych, marszałek jest z PiS. Ponoć, podobno, tak restrykcyjna ustawa nie jest jednak na rękę obecnie rządzącym i raczej ustawa nie przejdzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 20:55   #12
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Sharlottka Pokaż wiadomość
Przerażający jest ten projekt ustawy. Nie wiem jak złym i bezdusznym człowiekiem trzeba być, żeby coś takiego wymyślić.
well, nie chcę być jakoś tu szczególnie obcesowa, ale biorąc pod uwagę naukę Kościoła katolickiego, to trzeba po prostu być katolikiem.

Ta ustawa to katolickie stanowisko wobec przerywania ciąży przełożone na język prawniczy. W Kościele za aborcję przysługuje ekskomunika, ale jak zapisać to w Kodeksie Karnym? Nawiasem mówiąc, do wszystkich tych, które sądzą, że nie przejdzie: za niewłaściwe głosowanie w sprawach "ochrony rzycia" też przysługuje. Biskupi na pewno o tym pamiętają.

Dlatego mogę solennie obiecać, że w dniu, w którym ten potworek prawny wejdzie w życie, przezwyciężę swój wstręt do kontaktów z tą instytucją i dokonam apostazji.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 20:59   #13
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Z tego co czytam na innym forum, to w tej chwili marszałek odrzucił projekt ustawy z powodu braków formalnych, marszałek jest z PiS. Ponoć, podobno, tak restrykcyjna ustawa nie jest jednak na rękę obecnie rządzącym i raczej ustawa nie przejdzie.
ja mam taką wizję, że to jest granie pod publiczkę, żeby ludzie się uspokoili, a potem znów w nocy uchwalą i będzie po sprawie.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:05   #14
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja rozumiem, że nadzieja umiera ostatnia, ale serio w to wierzycie?
Tak.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:06   #15
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Bardziej mnie przekonuje to, że jednak nie chcą sami siebie podstawić pod ścianą i z powodów czysto politycznych ta ustawa nie przejdzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:06   #16
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Z tego co czytam na innym forum, to w tej chwili marszałek odrzucił projekt ustawy z powodu braków formalnych, marszałek jest z PiS. Ponoć, podobno, tak restrykcyjna ustawa nie jest jednak na rękę obecnie rządzącym i raczej ustawa nie przejdzie.
jakieś źródło?

Ale nawet jeśli by tak było, to braki formalne są brakami formalnymi; uzupełniasz je i składasz projekt jeszcze raz. To nie jest sąd, żeby nie można było dwa razy sądzić za to samo. Zwolennicy torturowania kobiet są dobrze zorganizowani, wymagane podpisy zbiorą szybko i złożą jeszcze raz. Jest stanowisko Episkopatu, wiatr w żagle.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:10   #17
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Przecież napisałam, że wyczytałam to na innym forum.
Forum gazeta, wątek na emama.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:11   #18
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
no dobrze. Do szpitala trafia kobieta z poronieniem w toku. Żeby ustalić ocenę tego faktu, trzeba ustalić, czy poronienie było samoistne, czy nie. Żeby ustalić kwalifikację czynu - wywołania poronienia - trzeba ustalić, czy było wywołane umyślnie, czy nieumyślnie.

Już samo to, że w zasadzie do każdego poronienia trzeba angażować prokuratora, jest dowodem sadystycznych upodobań do dręczenia kobiet. Poronienie bywa doświadczeniem traumatycznym w rozmaitych znaczeniach tego słowa. Dokładanie do tego konieczności tłumaczenia się przed prokuratorem, jest zwyczajnym znęcaniem się nad kobietami. Bo żeby ustalić, czy poroniła umyślnie czy nieumyślnie, trzeba tę kobietę przesłuchać. Przesłuchać też trzeba jej bliskich, może znajomych, może współpracowników. Powiedz, czego nie rozumiesz do tego momentu? Naprawdę, wyobrażenie sobie, że jak poronisz chcianą ciążę, to zmuszanie do tłumaczenia się z tego, że nie chciałaś, jest torturowaniem Cię, przekracza zdolności Twojej wyobraźni.

No to odwołajmy się do rzeczy zgoła niewyobrażonych. Osoby oceniające ten projekt, nie mając lokalnego materiału porównawczego, odwołują się do doświadczeń krajów, w których obowiązują zbliżone regulacje. Mamy zatem Salwador. Procesy kobiet, które poroniły przez organizacje prawnoczłowiecze uznawane są za skandaliczne przykłady niesprawiedliwych procesów. W których nie bierze się pod uwagę zeznań osób, świadczących na korzyść obwinionej; prokuratura nie dostarcza takich dowodów; kobiety przesłuchiwane są pod wpływem środków znieczulających, zaraz po zabiegu.

I są skazywane. Nie dlatego, że ktoś im udowodnił, że chciały pozbyć się ciąży. Wystarczy, że mąż zeznał, że to nie było jego dziecko. Albo zeznała tak sąsiadka. Z tego sąd wyciąga wniosek, że poronienie zostało wywołane umyślnie. Jak się żaden taki mąż albo sąsiadka nie trafią, to i tak prokuratura, a za nią sąd, radzą sobie - wystarczającą przesłanką do tego, żeby skazać kobietę, jest to, że nie dbała o siebie.

Skutki tych barbarzyńskich regulacji w Salwadorze są takie, że kobiety umierają, bo nie szukają pomocy lekarskiej w przypadkach poronienia.

Nie widzę najmniejszego powodu, by sądzić, że ludzie, którzy z dokładnie tych samych powodów forsują dokładnie te same przepisy, mieli radykalnie odmienne zdanie na temat egzekwowania tych przepisów.

I nawet jeśli nie będzie można skazać kobiety, która poroniła, bo spadła z roweru, z uzasadnieniem o niedbaniu o siebie, to konieczność tłumaczenia się, że spadła przypadkiem, a nie rozmyślnie, jest koszmarem. Zwłaszcza w przypadku chcianej ciąży. Biorąc pod uwagę, że zawsze może się jednak trafić ktoś, kto zezna, że spadła umyślnie, ów koszmar może nie ograniczać się jedynie do złych wspomnień, ale przełożyć na parę lat w więzieniu.

Ciekawym też polem do namysłu jest zagadnienie, jak interpretowane będzie nieumyślne spowodowanie poronienia w przypadku osób innych niż ciężarna. I jak zmieni to sytuację kobiet na różnych polach ich życiowej aktywności.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------


"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie".
Napisałaś konkretnie o tym, że w projekcie ustawy jest: "nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka poczętego". To tam jest. Dla ozdoby? - do tych słów się odniosłam. Nie wiem, po co przekręcasz i implementujesz mi teraz coś innego. Że podpunkt 6 oznacza jednocześnie przesłuchania i profilaktyczne przykucie kajdankami kobiety do szpitalnego łóżka to możesz mieć niestety rację. Tylko, że nie o tym pisałam. Dla mnie taki koszmar jest rzeczywiście nie do wyobrażenia.

BTW przeczytałam właśnie, że w Salwadorze jest łatwo dostępny zabieg sterylizacji kobiet i bardzo dużo osób przed 30 rokiem życia (40%!) z niego korzysta. Czy to jest zgodne z nauką KK i u nas tez wprowadzą?
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:14   #19
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Bardziej mnie przekonuje to, że jednak nie chcą sami siebie podstawić pod ścianą i z powodów czysto politycznych ta ustawa nie przejdzie.
Ja już ze 2 takie artykuły widziałam.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 21:14   #20
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Bardziej mnie przekonuje to, że jednak nie chcą sami siebie podstawić pod ścianą i z powodów czysto politycznych ta ustawa nie przejdzie.
mają większość, więc przedwczesnych wyborów nie będzie, a do następnych sprawa przygaśnie i ludzie pozapominają, bo o ile osobiście nie doświadczą przesłuchania i oskarżenia, to im to będzie wisieć.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:15   #21
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Bardziej mnie przekonuje to, że jednak nie chcą sami siebie podstawić pod ścianą i z powodów czysto politycznych ta ustawa nie przejdzie.

Jeszcze przyszło mi do głowy, że jeśli by to przeszło, to już żaden pracodawca nie zatrudniałby kobiety w wieku rozrodczym, w końcu to w pracy mogłaby poronić, bo podniosła ciężkie pudło i pracodawca mógłby mieć sprawę karną. Straszny bubel prawny.

Edytowane przez Japitu
Czas edycji: 2016-04-01 o 21:16
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:15   #22
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Pewnie czytałyśmy to samo. Nie przejdzie, ale awantura będzie, o TK, obrocie ziemią i innych "kwiatkach" się zapomni na czas tej awantury. Może o to chodzi....
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2016-04-01 o 21:16
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:16   #23
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeszcze nadzieja w tym, że ta ustawa nie przejdzie, w sensie, że nie przegłosują.
Ja jestem spokojna, że w Polsce Salwadoru nie będzie, a nawet mam nadzieję, że partia rządząca ustawę tę przegłosuje. Wtedy wreszcie w zapomnienie pójdzie konserwatywne prawo z 1993 roku nazywane "kompromisem", otwierając drogę do budowy państwa liberalnego.

Sądzę, że gdy ustawa wejdzie w życie, ludzie masowo wyjdą na ulice, zaczną się strajki generalne, rozpocznie się masowa dechrystianizacja i w kilka miesięcy partia rządząca oraz wiodący związek wyznaniowy legną jednocześnie w gruzach. A na tych gruzach powstanie państwo szanujące prawa człowieka, państwo o oświeceniowym, a nie chrześcijańskim, systemie wartości.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:18   #24
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Japitu Pokaż wiadomość

Jeszcze przyszło mi do głowy, że jeśli by to przeszło, to już żaden pracodawca nie zatrudniałby kobiety w wieku rozrodczym, w końcu to w pracy mogłaby poronić, bo podniosła ciężkie pudło i pracodawca mógłby mieć sprawę karną. Straszny bubel prawny.
bo najwinniejsza będzie zawsze kobieta. mogła kegla ćwiczyć i utrzymać ciążę, albo się zbuntować (to ostatnie zdanie głosem krysi pe).
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:18   #25
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Ja jestem spokojna, że w Polsce Salwadoru nie będzie, a nawet mam nadzieję, że partia rządząca ustawę tę przegłosuje. Wtedy wreszcie w zapomnienie pójdzie konserwatywne prawo z 1993 roku nazywane "kompromisem", otwierając drogę do budowy państwa liberalnego.

Sądzę, że gdy ustawa wejdzie w życie, ludzie masowo wyjdą na ulice, zaczną się strajki generalne, rozpocznie się masowa dechrystianizacja i w kilka miesięcy partia rządząca oraz wiodący związek wyznaniowy legną jednocześnie w gruzach. A na tych gruzach powstanie państwo szanujące prawa człowieka, państwo o oświeceniowym, a nie chrześcijańskim, systemie wartości.
Nie wiem co bierzesz, ale zmień dilera.
Już były powody do ogólnych buntów i strajków od grudnia. Ale społeczeństwo nadal jakieś nieruchawe i nierychliwe. Więc to co piszesz jakieś politycal fiction.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:20   #26
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Pewnie czytałyśmy to samo. Nie przejdzie, ale awantura będzie, o TK, obrocie ziemią i innych "kwiatkach" się zapomni na czas tej awantury. Może o to chodzi....
A wiesz ze to może być to? A jak odrzuca ta ustawę to wyjdą na zbawców i postepowych i ze o naród dbają.
Może to jest taki myk aby odwrócić uwagę? Tylko po co Szydło te głupie wywiady daje z poparciem w takim razie?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:21   #27
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Bardziej mnie przekonuje to, że jednak nie chcą sami siebie podstawić pod ścianą i z powodów czysto politycznych ta ustawa nie przejdzie.
z czysto politycznych powodów prędzej spodziewałabym się kolejnego "kompromisu" między nienawidzącymi kobiet. W rodzaju: wyłączą karalność w jakimś przypadku, może wrócą do medycznej definicji ciąży, coś pogrzebią w ustawie, i tyle.

Owszem, całkowity zakaz aborcji nie jest im na rękę. Ale przecież i organizacje nienawidzące kobiet, i Episkopat, doskonale wiedzą, że PiS jest pod ścianą, nie może przecież sprzeciwić się Kościołowi. Nie może też tak po prostu wyrzucić do śmieci projektu obywatelskiego - w końcu na rozmaitych od projektów obywatelskich dojechali do władzy. Do głosowania dojdzie. Tu co najwyżej mogą nie zarządzić dyscypliny partyjnej, co zdaje się deklarowała Szydło; będzie, że słuchają obywateli, pracują nad ich projektami, głosują zgodnie z sumieniem. Nawet jak ktoś z PiSu się wyłamie, to przecież mamy w sejmie jeszcze tych państwa od Kukiza, w tym reprezentację narodowców, mamy PO - która, jak pamiętamy, światopoglądu nie posiada, więc jej posłowie i posłanki często-gęsto głosują za różnymi formami zakazu aborcji. Trzeba by sprawdzić, jak głosowali w poprzednich podejściach ci, co teraz siedzą w sejmie. A dyscypliny też nie zarządzą.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:22   #28
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
A wiesz ze to może być to? A jak odrzuca ta ustawę to wyjdą na zbawców i postepowych i ze o naród dbają.
Może to jest taki myk aby odwrócić uwagę? Tylko po co Szydło te głupie wywiady daje z poparciem w takim razie?

Wiesz co, my jesteśmy na przegranej pozycji w kwestii odgadnięcia ich intencji. Myślisz normalnie i logicznie, żeby wiedzieć, co oni myślą, musiałabyś kombinować z pozycji radykalnego szaleńca, opętanego wizją spisku. Umiesz tak? Bo ja nie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:25   #29
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ja sobie nie wyobrażam i nawet nie będę próbowała co to będzie gdyby przyszła poprawka. Czuje się zobowiązana by wtedy wyjść na ulicę i walczyć. Amen.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 21:25   #30
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5827597 1]Dlatego wlasnie nie potrafie sobie tej sytuacji wyobrazic. Ile pieniedzy pojdzie na prowadzenie tych dochodzen , jakie beda konsekwencje dla bliskich tych ludzi, co jesli oboje (matka i ojciec a moze i babcia, bo sasiadka widziala jak podawala torby kobicie, no musialy byc ciezkie, inaczej by nie poronila c`nie) dostana wyrok? Nie kazdy ma rodzine, ktora zaopiekuje sie pozostalymi dziecmi? Trafia wtedy do Domu Dziecka? Rodziny zastepczej?

Nie potrafie sobie tego wyobrazic, przeciez to bedzie totalny chaos, kobiety beda tracic hurtowo prace, co potem?[/QUOTE]


Cechą charakterystyczną dla państw totalitarnych jest system represji i silna kontrola więc nie trzeba sobie nic wyobrażać. To już było.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.