zmarszczki pod oczami 30-latki - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-23, 15:30   #91
MoreThanYouKnow
Przyczajenie
 
Avatar MoreThanYouKnow
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 14
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

mam ten problem ze zmarszczkami jak urodziłam synka to tym tym bardziej widze u siebie te bruzdy.. na bank to jest przez niewyspania, bo a to wstawac, a to karmić, a to samemu sie nie pośpi.. ogólnie dramat. ostatnio szukałam info o kremie przeciwzmarszczkowym i musze się zapytam w wątku o nim bo nigdzie nie widziałam info konkretniejszego o nim :/
__________________
Najczęściej unikam siebie w chwilach samotności.
MoreThanYouKnow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 22:26   #92
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Zmarszczki pod oczami to był mój największy strach, jeżeli chodzi o starzenie się skóry. Tym bardziej, że mam głęboko osadzone oczy i wiecznie podkrążone, plus alergia. Wiadomo, łzawienie oczu, ciągłe tarcie, oczy podpuchnięte.

Ostatnio zaczęłam nakładać masło kakaowe, ale tak naprawdę jedyne po czym widzę różnicę, to jest retinol i mocno nawilżające kremy. Zobaczymy, jak to dalej będzie, bo niby mam dopiero 31 lat, ale z uwagi na powyższe to nad tą strefą się trzęsę okropnie.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 16:58   #93
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Zmarszczki pod oczami to był mój największy strach, jeżeli chodzi o starzenie się skóry. Tym bardziej, że mam głęboko osadzone oczy i wiecznie podkrążone, plus alergia. Wiadomo, łzawienie oczu, ciągłe tarcie, oczy podpuchnięte.

Ostatnio zaczęłam nakładać masło kakaowe, ale tak naprawdę jedyne po czym widzę różnicę, to jest retinol i mocno nawilżające kremy. Zobaczymy, jak to dalej będzie, bo niby mam dopiero 31 lat, ale z uwagi na powyższe to nad tą strefą się trzęsę okropnie.
Jakiego retinolu używasz? I nakładasz bezpośrednio na tę cienką skórę pod oczami? Kiedyś czytałam, że niektórym ten retinol pod oczami spowodował jeszcze więcej nieodwracalnych zmarszczek, dlatego ja się obawiam nakładania go pod oczy.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 18:07   #94
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Jakiego retinolu używasz? I nakładasz bezpośrednio na tę cienką skórę pod oczami? Kiedyś czytałam, że niektórym ten retinol pod oczami spowodował jeszcze więcej nieodwracalnych zmarszczek, dlatego ja się obawiam nakładania go pod oczy.

Wcześniej miałam Liqpharm 0,3% i ten mi się chyba lepiej sprawdzał. Obecnie The Ordinary 0,5% w skwalanie. Tak czy inaczej, jak już się wchłonie, to nawilżam kremem. Teraz częściej nawilżający z Neutrea.

Przy retinolu trzeba dbać o nawilżenie, bo lubi skubany wysuszać. Miałam krem pod oczy z retinolem z Arkany, ale to była masakra, jak pogłębiał zmarszczki.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 13:08   #95
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Mi retinol zrobił masakrę pod oczami. Skóra zrobiła się cieniutka, strasznie wysuszona i efektem tego było uwydatnienie zmarszczek.
Od jakiegoś czasu używam kremów Clareny, pod oczy i do twarzy oraz stosuję serum Liq z witaminą C oraz z witaminą E. Jak dla mnie serum z witaminą C jest rewelacyjne i testowałam już sporo takich z witaminą C i to jest zdecydowanie najlepsze. Nawet nakładam je delikatnie pod oczy, nic się nie dzieje złego, nie uczula, nie szczypie.
Widzę poprawę cery używając w/w preparatów. Skóra jest odżywiona, jaśniejsza, skóra pod oczami nawilżona.
Wcześniej stawiałam tylko na kremy apteczne, dermokosmetyki i nie było takich efektów. Kremy Clareny zakupiłam u mojej kosmetyczki i nie żałuję. Mogę je szczerze polecić, biją nawet na głowę Vichy, która generalnie jest dobrą marką, ale jednak najlepszą nie jest.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 16:27   #96
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

I jakim retinolu piszecie? O retinoidach na recepte czy jakichs kremach pod oczy?
Ja bym sie nie zdecydowala na retonoidy pod oczy, bo chociaz ich efekty na twarzy potrafia byc spektakularne, tak doniesienia o efekcie "skory staruszki" pod oczami, ktory zostaje na stale, skutecznie mnie od tego pomyslu odstraszaja. I bez tego mam fatalna okolice podoczna jak na moj wiek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 10:31   #97
ester_28
Przyczajenie
 
Avatar ester_28
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 18
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Też zaczynałam z retinolem, ale tak jak piszecie strasznie wysuszał. Od zawsze mam problem z wysuszoną skórą a retinol tylko to podwoił i wydawało mi się że te zmarszczki były jeszcze bardziej widoczne. Potem przerzuciłam się na krem firmy nacomi, ale dziwnie mnie uczulił. Z vianka okazał się całkiem dobry ale taki najlepszy w składzie i działaniu to izoze eye. Tak się zastanawiałam dlaczego, ogólnie jest z naturalnych składników co jest spoko, ale chyba najbardziej tutaj u mnie to zadziałał ten skwalan. Sporo o nim czytałam i wychodzi na to, że to on tak mi ładnie napiął skórę pod oczami.
__________________
Piękno jest w każdej z nas
ester_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-31, 14:02   #98
autorma
Raczkowanie
 
Avatar autorma
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 34
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

U mnie retinol również wysuszał oraz miałam na twarzy efekt staruszki ale jedynie na początku. Trzeba te kilka tygodni przeczekac. Ratował mnie krem z betuliną Sylveco, w zasadzie jedyny krem, który sobie radził z nawilżeniem skóry przy retinolu na początku kuracji. Potem jednak skóra do retinolu się przyzwyczajała oraz było tylko lepiej.
Jesienią planuje ponowie wrócić do Atredermu, bo nie odkryłam w sumie żadnego innego środka, który by tak dobrze pogrubiał skórę pod oczami.
No i testuję obecnie krem z jadem węża https://lavandin.pl/pl/products/hong...0ml-38217.html


Zobaczymy jak na mnie podziała

Edytowane przez autorma
Czas edycji: 2020-08-17 o 10:33
autorma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 14:10   #99
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Czy nakładacie krem z filtrem pod oczy? Niestety większość typowych kremów na dzień pod oczy jest bez spf :/ a produktów z spf 50 typowo pod oczy nie spotkałam jeszcze.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 14:39   #100
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88036725]Czy nakładacie krem z filtrem pod oczy? Niestety większość typowych kremów na dzień pod oczy jest bez spf :/ a produktów z spf 50 typowo pod oczy nie spotkałam jeszcze.[/QUOTE]
Nie, tylko taki do twarzy z spf 30 lub 50, ale wcieram dość wysoko pod oczy, natomiast w taki sposób, by się przypadkiem nie dostał do oka, bo te z filtrami bardzo szczypią.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 15:40   #101
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Nie, tylko taki do twarzy z spf 30 lub 50, ale wcieram dość wysoko pod oczy, natomiast w taki sposób, by się przypadkiem nie dostał do oka, bo te z filtrami bardzo szczypią.
No właśnie to szczypanie jest najgorsze. Poza tym zastanawiałam się czy ciężka konsystencja kremu spf 50 nie szkodzi w jakiś sposób cienkiej skórze pod oczami, ale lepszego rozwiązania nadal nie znalazłam, choć koleżanka poleciła mi używanie pod oczy pomadki ochronnej spf 50, niemniej nie przekonuje mnie to rozwiązanie. Krem typowo pod oczy znalazłam co najwyżej z spf 30.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-31, 21:52   #102
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88036725]Czy nakładacie krem z filtrem pod oczy? Niestety większość typowych kremów na dzień pod oczy jest bez spf :/ a produktów z spf 50 typowo pod oczy nie spotkałam jeszcze.[/QUOTE]

Są takie produkty np Lancaster. Ja nie używam filtrów pod oczy, chociaż bardzo bym chciała. W ogóle nie mogę używać filtrów w codziennej pielęgnacji - mam zbyt tłustą cerę, żeby dało się na nią nałożyć wymagany 1 ml i żeby to jakoś wyglądało w ciągu dnia. Zaś oczy mam zbyt wrażliwe, każdy jeden filtr nakładamy pod oczy powoduje prędzej czy później szczypanie, łzawienie i podrażnienie. Czasem od razu po aplikacji, czasem dopiero po jakimś czasie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-31 21:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.