Naturalne oleje i olejowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Dowiedz się więcej o składnikach naturalnych - forum z ekspertem.

Notka

Dowiedz się więcej o składnikach naturalnych - forum z ekspertem. Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-10-08, 22:35   #1
Dakomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3

Naturalne oleje i olejowanie


Czesc.
Ostatnio sporo slyszalam o cudownym dzialaniu olejow i chcialabym zaczac je stosowac, jednak jako totalny zoltodziob nie wiem jakie wybrac.
Po pierwsze twarz - skora ze sklonnosciami do zapychania i wypryskow, jednoczesnie wrazliwa i potrzebujaca nawilzenia
Po drugie wlosy - cienkie, wypadajace garsciami, potrzebuja nawilzenia i odzywienia po rozjasnianiu, luska raczej normalna, skora glowy wrazliwa, czesto swedzi, przetluszcza sie.
Po trzecie - cialo. Szukam jakiegos mocno nawizajacego oleju ktory zmieszany z kawa i sola himalajska bedzie pelnil role peelingu (olej kokosowy, czy moze shea?)

Doradzicie mi jakie oleje wybrac? I czy musze je czyms rozcienczac, czy moge klasc czysty olej na twarz, wlosy?
Dakomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 15:42   #2
Emade7
Przyczajenie
 
Avatar Emade7
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Też bym chciała dowiedzieć się czegoś o olejkach do twarzy, mam ten sam problem co Ty (zaskórniki i zapychanie) i dodatkowo mam troche "dziurek" w twarzy
Emade7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 09:53   #3
Kasia000000012345
Przyczajenie
 
Avatar Kasia000000012345
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 13
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Oooo, też się chętnie czegoś dowiem na ten temat! Nigdy nie używałam olejków, a może warto. Właśnie przeczytałam artykuł na wizażu o olejkach do twarzy i chyba jest zalecany głównie osobom z suchą skórą. Czy to prawda? Czym jest ten osławiony olejek arganowy?
Kasia000000012345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 23:05   #4
basiamak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Słuchajcie dziewczyny też słyszałam o cudownym działaniu olejków. Mam strasznie suchą skórę co doprowadza mnie po prostu do szału. Czytałam kilka dni temu ciekawy artykuł dotyczący właśnie tego tematu: http://www.zdrowie-publiczne.info/ol...c-sie-oszukac/

Co ważne olej i olejek nie jest tym samym produktem!

Mam nadzieje, że pomogłam. Ja osobiście zamówiłam olejek arganowy podzielę się wrażeniami jak tylko go dostanę.
basiamak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 09:29   #5
zuzannapik
Raczkowanie
 
Avatar zuzannapik
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 133
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Moje włosy mają długość do ramion, na prawie całej długości mają naturalny kolor i błagają o moją litość. Czas najwyższy się o nie zatroszczyć. Mój plan: olejowanie włosów przynajmniej 2 razy w tygodniu i wypróbowanie przynajmniej 3 różnych olejów i 3 różnych metod.

Zaczynam od oleju migdałowego i od najmniej intensywnej terapii – dwa razy w tygodniu będę zanurzać włosy w misce z ciepłą wodą i 1-2 łyżkami oleju. Trzeba chwilę je tak potrzymać a następnie zawinąć w ręcznik i zostawić tak na jakiś czas. Pierwszy raz potrzymam tak włosy godzinę a następnie będę wydłużać czas i zwiększać nieco dawkę oleju.

Po miesiącu zmienię olej (chyba, że ten migdałowy naprawdę zachwyci mnie swoim działaniem) i przejdę na 'drugi stopień wtajemniczenia'. Postaram się powtarzać zabieg 3 razy w tygodniu i nakładać olej na włosy posmarowane odżywką. Wtedy spróbowałabym słynnego oleju arganowego.

Kolejny olej – to kokosowy. Wtedy będę stosować go wciąż 3 razy w tygodniu, ale w najbardziej intensywny sposób – będę nakładać go bezpośrednio na włosy, lekko tylko zwilżone i zostawiać na przynajmniej godzinę.

Jeżeli któraś z was by spróbowała mojej opcji olejowania - dajcie znać
zuzannapik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:01   #6
dr Bożena Bierzniewska
Przyczajenie
 
Avatar dr Bożena Bierzniewska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Cytat:
Napisane przez Dakomi Pokaż wiadomość
Czesc.
Ostatnio sporo slyszalam o cudownym dzialaniu olejow i chcialabym zaczac je stosowac, jednak jako totalny zoltodziob nie wiem jakie wybrac.
Po pierwsze twarz - skora ze sklonnosciami do zapychania i wypryskow, jednoczesnie wrazliwa i potrzebujaca nawilzenia
Po drugie wlosy - cienkie, wypadajace garsciami, potrzebuja nawilzenia i odzywienia po rozjasnianiu, luska raczej normalna, skora glowy wrazliwa, czesto swedzi, przetluszcza sie.
Po trzecie - cialo. Szukam jakiegos mocno nawizajacego oleju ktory zmieszany z kawa i sola himalajska bedzie pelnil role peelingu (olej kokosowy, czy moze shea?)

Doradzicie mi jakie oleje wybrac? I czy musze je czyms rozcienczac, czy moge klasc czysty olej na twarz, wlosy?
Olejki towarzyszyły ludziom od wieków i były jednymi za pierwszych stosowanych kosmetyków. Wykorzystywano przede wszystkim ich właściwości nawilżające i regenerujące skórę i włosy. Korzystały z nich osoby dorosłe, natłuszczano nimi skórę dzieci i niemowląt. Olejkami, które szczególnie można polecić są olej arganowy i makadamia. Pierwszy z nich ma wyjątkowe właściwości regenerujące, nawilżające. Ma w swoim składzie witaminę E w postaci kompleksu tokoferoli. Najnowsze kosmetyki takie jak na przykład Luksusowy Olejek Arganowy firmy Eveline Cosmetics może jednocześnie pielęgnować twarz, ciało i włosy. Jego tak zwana „sucha formuła” sprawia, że pielęgnuje i jednocześnie nie powoduje nieprzyjemnego świecenia skóry. Olej makadamia wykazuje niezwykłą zgodność z lipidami skóry dzięki czemu bardzo dobrze dostosowuje się do potrzeb epidermy. Zapewnia jej naturalne nawilżenie i odżywia skórę. Dzięki temu ulega ona wygładzeniu,ujędrnieniu, a wszelkie niedoskonałości takie jak na przykład rozstępy stają się mniej widoczne.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez spinka91 Pokaż wiadomość
Oooo, też się chętnie czegoś dowiem na ten temat! Nigdy nie używałam olejków, a może warto. Właśnie przeczytałam artykuł na wizażu o olejkach do twarzy i chyba jest zalecany głównie osobom z suchą skórą. Czy to prawda? Czym jest ten osławiony olejek arganowy?
Olejek arganowy, zwany „złotem Maroka” to niezwykle cenne źródło witaminy E, która jest zwana witaminą młodości. Jest biozgodny z lipidami skóry dzięki czemu jest wyjątkowo dobrze tolerowany, nie niesie ryzyka alergizacji ani podrażnień. Dodany do kosmetyku wzbogaca go o naturalne tokoferole, które pomagają w usuwaniu wolnych rodników. Olej arganowy wyjątkowo skutecznie regeneruje skórą, odbudowuje barierę lipidową i działa ochronnie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wyjątkowo dobrze nadaje się do pielęgnacji cery atopowej, skłonne do wysuszenia i alergii. Można go znaleźć nie tylko w formach olejków, ale także stanowi cenny dodatek do kremów przeznaczonych dla skór w różnych przedziałach wiekowych. Połączenie z innymi składnikami (na przykład peptydami o działaniu odmładzającym) wpływa na wielopłaszczyznowość działania kremu.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez zuzannapik Pokaż wiadomość
Moje włosy mają długość do ramion, na prawie całej długości mają naturalny kolor i błagają o moją litość. Czas najwyższy się o nie zatroszczyć. Mój plan: olejowanie włosów przynajmniej 2 razy w tygodniu i wypróbowanie przynajmniej 3 różnych olejów i 3 różnych metod.

Zaczynam od oleju migdałowego i od najmniej intensywnej terapii – dwa razy w tygodniu będę zanurzać włosy w misce z ciepłą wodą i 1-2 łyżkami oleju. Trzeba chwilę je tak potrzymać a następnie zawinąć w ręcznik i zostawić tak na jakiś czas. Pierwszy raz potrzymam tak włosy godzinę a następnie będę wydłużać czas i zwiększać nieco dawkę oleju.

Po miesiącu zmienię olej (chyba, że ten migdałowy naprawdę zachwyci mnie swoim działaniem) i przejdę na 'drugi stopień wtajemniczenia'. Postaram się powtarzać zabieg 3 razy w tygodniu i nakładać olej na włosy posmarowane odżywką. Wtedy spróbowałabym słynnego oleju arganowego.

Kolejny olej – to kokosowy. Wtedy będę stosować go wciąż 3 razy w tygodniu, ale w najbardziej intensywny sposób – będę nakładać go bezpośrednio na włosy, lekko tylko zwilżone i zostawiać na przynajmniej godzinę.

Jeżeli któraś z was by spróbowała mojej opcji olejowania - dajcie znać
Wybór metody postępowania jest bardzo indywidualny chociaż warto zapytać czy naprawdę warto wykorzystywać metody dość uciążliwe i czasochłonne w czasach gdy mamy wiele kosmetyków o działaniu regenerującym włosy. Warto zwrócić uwagę, że zastosowanie nadmiaru olejów, szczególnie naturalnych może przyczynić się do nadmiernego obciążenia włosów i po kilku zabiegach nawet tuż po myciu będą one sprawiały wrażenie przetłuszczonych. W swojej praktyce lekarskiej niejednokrotnie spotykałam się z taką sytuacją nawet u pacjentów nadużywających odżywek. W regeneracji suchych i zniszczonych włosów warto polecić olejki, ale raczej w formie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Szczególnie warte uwagi są połączenia olejków z keratyną (Seria LiquidSilk Argan&Keratin). Olejek odżywia łodygę włosa, regeneruje go, chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Keratyna to wyjątkowo cenny substrat, który uzupełnia uszkodzenia naturalnej keratyny, odbudowuje zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną część włosa. Dodatek płynnego jedwabiu wygładza powierzchnię i zamyka łuski włosa. Tuż po umyciu włosy należy lekko osuszyć ręcznikiem i nałożyć maskę lub odżywkę na uszkodzone części włosa. Po kilku minutach włosy należy dokładnie spłukać niezbyt gorącą wodą. Systematyczne powtarzanie takich zabiegów zregeneruje nawet dość mocno zniszczone włosy.
dr Bożena Bierzniewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 09:24   #7
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

czy można myć włosy odpowiednio wybranym olejem regularnie przez cały rok? czy tylko podczas odpowiedniej kuracji?
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 14:56   #8
dr Bożena Bierzniewska
Przyczajenie
 
Avatar dr Bożena Bierzniewska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
czy można myć włosy odpowiednio wybranym olejem regularnie przez cały rok? czy tylko podczas odpowiedniej kuracji?
Nie ma przeciwwskazań aby cały rok wykorzystywać kosmetyki zawierające w swoim składzie olejki (Seria LiquidSilk Argan&Keratin). Olejki w wyniku metod kosmetycznych są tak przygotowane, że nie powodują nadmiernego obciążenia włosów. Mają one działanie pielęgnujące włosy i w połączeniu ze składnikami myjącymi i innymi substancjami o działąniu regenerującym przyczyniają się do naturalnej odbudowy łodygi włosa i wygładzenia jego powierzchni. Olejki dodawane do kosmetyków powodują, że włos ulega pogrubieniu, staje się mniej łamliwy i łatwiej chroni się przed niekorzystnymi czynnikami wynikającymi ze środowiska zewnętrznego.
dr Bożena Bierzniewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 18:25   #9
vansa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Mam pytanie, czy komuś po olejowaniu wypadaly włosy przez to, że oleje mocno obciążyły włosy?
vansa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 10:13   #10
kropkaspain
Przyczajenie
 
Avatar kropkaspain
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

Cytat:
Napisane przez vansa Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy komuś po olejowaniu wypadaly włosy przez to, że oleje mocno obciążyły włosy?
Niestety,zaliczyłam taka "wpadkę",po tym jak trzymałam olej zbyt długo,bo całą dobę..:/ Straciłam wtedy naprawdę sporo kudełków Od tej pory trzymam oleje do -góra kilku godzin.Po prostu co za dużo,to nie zdrowo

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Mam pytanie.Jak to się stać mogło,że po pewnym czasie regularnego stosowania oleju arganowego 100% na same końcówki,zaczęły mi się one przesuszać,łamać i kruszyć,skoro jest taki cudnisty?Zapytałam o to sprzedawczynię w hurtowni fryzjerskiej,a ona mi na to,że to oczywiste ,że czysty argan wysusza.. Co o tym sądzić?Czy to wina tego,że był bez żadnych dodatków?Czy jest on po prostu nie dla moich włosów?

Edytowane przez kropkaspain
Czas edycji: 2014-10-22 o 10:06
kropkaspain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 07:44   #11
wi0lus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalne oleje i olejowanie

wydaje mi się, że nie każde włosy dobrze reagują właśnie na olej arganowy, znam przypadki, że włosy wysuszały się, puszyły i robiły porowate. Też bym chciała znać przyczynę. Pozdrawiam!
__________________
<ciach_reklama>
wi0lus jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Dowiedz się więcej o składnikach naturalnych - forum z ekspertem.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 08:44:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.