Co dalej...POMOCY!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-27, 16:38   #1
Magda1517
Przyczajenie
 
Avatar Magda1517
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Question

Co dalej...POMOCY!!!!



Witajcie mam pytanie chodzę do 3 gimnazjum...i bardzo chciała bym zostać Kosmetyczką ale nie wiem jaką szkołę wybrać czy lepsze liceum,szkoła zawodowa,a może technikum. I o jakim profilu? Proszę wskażcie mi najlepszą szkołę po której będzie mi łatwiej dostać się na studia albo studium (a i tu mam pytanie co lepsze studia czy studium?)
Z góry WIELKIE DZIĘKI

__________________
Madzia
__________________
Madzia
Magda1517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:58   #2
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

najlepej idz do liceum, a potem na odpowiednie studia, w zadnym wypadku do szkoly zawodowej
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 17:00   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

Zdecydowanie lepiej wybrac studia
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 18:37   #4
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

Dlaczego usilnie modyfikujesz czcionkę? To wręcz przeciwnie odpycha wzrok i nie mam ochoty czytać tekstu który odróżnia się tak mocno od reszty postów.

Na Twoim miejscu poszłabym do dobrego LO, klasy biol-chem i zdawała oba te przedmioty na poziomie rozszerzonym. Później studia (ewentualnie studium).
O zawodówce nawet nie myśl. W Polsce raczej nie ma dobrych szkół zawodowych fryzjerskich ani kosmetycznych. Osobiście wolę kosmetyczkę z wykształceniem wyższym niż zawodowym (Jak i pewnie każdy kto już do kosmetyczki chce pójść to woli dopłacić więcej i mieć w pełni profesjonalną usługę).

Po drodze oczywiście lektura min. naszego forum, różnorakich artykułów, praktyka na sobie.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 19:00   #5
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

Ja rowniez polecam liceum-klasa biologiczno chemiczna. Pozniej studia. W szkolach medycznych jest czesto kosmetologia. Musisz zainteresowac sie, jaka szkola wyzsza jakie stawia warunki dla osob chcacych sie do niej dostac. Napewno jest to matura z biologi i chemii. Nie wiem niestety na jakim poziomie. No i trzeba zdobyc odpowidnia ilosc punktow z tej matury. To jest ranking, nie wszyscy sa przyjmowani. Innych szkol nie polecam z powodow wyzej wymienionych.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 22:15   #6
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

Ja właśnie chciałam tak samo (choć sprawy potoczyły się w niesamowicie innym kierunku - informatyk ;p) , najpierw liceum ogólnokształcące a po nim 2letnia policealna - technik usług kosmetycznych może takie coś u Ciebie jest ? zresztą sama nie wiem dokładnie co to za kierunek chociaż wydaje mi się że dobrze myśle
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 16:30   #7
Magda1517
Przyczajenie
 
Avatar Magda1517
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Wink Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

Dzięki Wszystko fajnie..ale.....ja raczej chemii,biologii,fizyki,ma tmy...nie lubię . Myślałam raczej o profilu humanistycznym. Bo kosmetyczka [nią chce zostać] kosmetolog to 2 różne zawody. Ale dziękuję za pomoc
__________________
Madzia
Magda1517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 17:00   #8
marta271
Zakorzenienie
 
Avatar marta271
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3 953
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez Magda1517 Pokaż wiadomość
Dzięki Wszystko fajnie..ale.....ja raczej chemii,biologii,fizyki,ma tmy...nie lubię . Myślałam raczej o profilu humanistycznym. Bo kosmetyczka [nią chce zostać] kosmetolog to 2 różne zawody. Ale dziękuję za pomoc
Jak nie lubisz biologi ani chemii, ani przedmiotów medycznych, to nie masz co sie wybierac na kosmetologie
__________________
Ślub: 17.06.2017 !!!
marta271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:23   #9
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

dokladnie. No i nie jestem pewna czy kosmetyczka nie ma stycznosci z kosmetologia. Poza tym w dzisiejszych czasach ludzie bez wyksztalcenia maja bardzo trudno. Jesli nie bedziesz po zadnej szkole to bedziesz miala duze problemy ze znalezieniem pracy. Jak juz znajdziesz to mozliwe ze bedziesz miala problemy ze zdobyciem klientow. Musialabys byc bardzo dobra w tym co robisz zeby ich miec. Klientki oczekuja inteligentnej obslugi, ktora im doradzi itd ale nie glupoty. Medyczne sprawy Cie nie omina. Ja ja ide do fryzjerki i widze ze ona nie ma zadnych podstaw zawodu to odechciewa mi sie nawet jesli dobrze jej wychodzi. Boje sie ze zrobila dobrze przez przypadek. Tak samo klienti beda baly sie oddac Tobie jesli nie bedziesz miala wyksztalcenia i nie bedziesz mowila sensownie-a to wymaga wiedzy. Takze polecam jednak studia, ewentualnie jakies dobre studium. Musisz do tego podejsc powaznie. Ja wiem bo sama przez to przeszlam-16 lat to troche malo zeby decydowac o calym swoim zyciu. Ja wybralam klase mat. fizyczna ale okazalo sie ze wcale tych przedmoitow nie zdawalam na maturze tylko biologie i chemie rozszerzone. Mialam duzo trudniej bo sama musialam sie wszystkiego nauczyc. Szkola mi niewiele dawala a na przeniesienie sie do innej klasy bylo za pozno Dlatego lepiej teraz wybrac dobrze. Ogolnie system jest porabany
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 21:55   #10
Maagdusia2401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 33
GG do Maagdusia2401
Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

zawodowka odpada..
Albo Lo albo Technikum odpowiednie
Maagdusia2401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 14:21   #11
Magda1517
Przyczajenie
 
Avatar Magda1517
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Co dalej...POMOCY!!!!

Interesuję się medycyną ale nie np.równaniami reakcji chemicznych i matematycznymi zadaniami .Czytałam że w niektórych szkołach jest chemia ale praktyczna czyli np.co może spowodować alergie u niektórych osób a nie jak będzie wyglądało to w postaci równania. Tak wo gule to czy można zostać kosmetyczką po licem o profilu humanistycznym???:confuse d: Bo wiem że odpowiednia rozmowa z klientem jest ważna bo raczej żadna z was nie chciałaby rozmawiać z jakąś wariatką która nie ma pojęcia co robi bo pamięta tylko reakcje równań. Według mnie liczy się pasja i samo zainteresowanie tym zawodem a nie jakieś chemiczne reakcje. Już sama nie wiem. Myślałam też o psychologii ale kosmetyczka bardziej mnie interesuje....
__________________
Madzia
Magda1517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.