Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs – makijaż karnawałowy

Notka

Konkurs – makijaż karnawałowy Zapraszamy do udziału w konkursie "Makijaż karnawałowy z marką Rossmann".
Przed Wami doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności makijażowych i wygrania kart podarunkowych Rossmann.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 17:38   #31
Paulaaax33
Raczkowanie
 
Avatar Paulaaax33
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 78
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

bardzo ciekawe rady i potrzebne ciekawostki
będę tu zaglądać. zostawiam 5 i zapraszam do mnie
__________________



` musisz grać sam nawet gdy urwie się hejnał, wśród alei gwiazd, wciąż omijać ścierwa ..
Paulaaax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 10:30   #32
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Takie pytanko krótkie: jak ocenić wątek, bardzo bym chciala ale niewiem gdzie kliknąć
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:16   #33
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

u góry, po prawej masz "narzędzia" "przeszukaj ten wątek" i "oceń i 5 gwiazdeczek"
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:30   #34
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
u góry, po prawej masz "narzędzia" "przeszukaj ten wątek" i "oceń i 5 gwiazdeczek"
Dzięki Paula, tak myślałam że to właśnie to tylko w pracy nie chciało się kliknąć
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 20:27   #35
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

dziękuję ślicznie za oceny - postaram się na dniach dodac nowy post.

tymczasem trafiłam przez przypadek na zdjęcie z makijażem koronkowym ? chcialłbym Was zapytać-

podoba Wam się to ? Chcialabyście zabłysnać na karnawałowej imprezie takim makijażem? z jaką reakcja by się to spotkało jak sądzicie ?
zapraszam do dyskusji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg makijaż koronkowy.jpg (16,2 KB, 34 załadowań)
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 20:32   #36
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

wygląda to bardzo fajnie, ale nie wiem czy sprawdziło by się w "boju" - głównie ze względu na fakt, że jest to mimo wszystko makijaż bardzo odważny. Widzę natomiast inne zastosowanie czegoś takiego - zamiast maski na balu maskowym (byłam dwa lata temu na takim balu i chłopak miał taką właśnie malowaną na twarzy maskę - majstersztyk!).
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 20:48   #37
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Cudownie
Strasznie mi się podoba
Karnawał jest od tego żeby zaszaleć i jesli ktoś lubi sie wyróżniać z tłumu to jest to bomba

A co powiecia na cętki na oku? http://www.youtube.com/watch?v=Z-eu85ABKd8
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 07:37   #38
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
wygląda to bardzo fajnie, ale nie wiem czy sprawdziło by się w "boju" - głównie ze względu na fakt, że jest to mimo wszystko makijaż bardzo odważny. Widzę natomiast inne zastosowanie czegoś takiego - zamiast maski na balu maskowym (byłam dwa lata temu na takim balu i chłopak miał taką właśnie malowaną na twarzy maskę - majstersztyk!).
Zgadzam się z Paulą, na bal maskowy idealna, tylko oczywiście z użyciem jakichs mega trwałych kosmetyków.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:29   #39
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

witam przepraszam za "przerwę" w nadawaniu ale najpierw miałam problemy z wejściem na wizaż a następnie wyjechałam na kilka dni do Krakowa dziś powróciłam i na jutro zapowiadam jakaś długaśną notkę

co do poprzedniego mojego pytania.. przynaje szczerze, że makijaż koronkowy zrobił na mnie wrażenie ale w pełni się z Wami zgadzam, że zrobi forrore i użytek na balu a niekoniecznie na zwykłej imprezie
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:52   #40
Monikonsa89
Zakorzenienie
 
Avatar Monikonsa89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 550
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

witaj ja lubię odważne makijaże i nietypowe pomysły dlatego koronkowy makijaż to super pomysł! Wątek mi się podoba i zapraszam do odwiedzenia mojego
__________________
Mówcie do mnie Moniś

ja na maxmodels
http://www.maxmodels.pl/monikonsa.html
Monikonsa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 21:55   #41
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Do tej pory skupiałam się na teorii dzisiaj zrobimy mały krok do przodu i pokażę pierwsze makijaże zaczniemy od czegoś delikatnego - dla mniej odważnych kobietek, który lubią podkreślać swe atuty w sposób subtelny

nie jestem mistrzynią oddawania uroku makijażu na zdjęciach niestety ale będę się starać w miarę swoich sił

Na początek makijaż w różo-fioletach. Kolory w miarę neutralne pasujące do większości typów urody. Taki makijaż nadaje się również do większości strojów.

Dla podkreślenia głębokości spojrzenia , mam zrobioną kreskę eye linerem - czarnym oraz doklejone kępki rzęs. Na różowy cień został delikatnie nałożony pyłek, który nadaje oku blasku.

Co powiecie na taką karnawałową propozycję ?

P.S niestety zjadłam błyszczyk do zdjęć - ale pasuje tu delikatny róż lub bezbarwny błyszczyk.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3782.jpg (87,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3774.jpg (84,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz.jpg (22,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3768.jpg (64,2 KB, 34 załadowań)
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 22:14   #42
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Super wszystko opisałaś, będę zaglądała częściej
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 00:13   #43
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

wow piękne oczy - super makijaż i moje kolory
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 08:58   #44
OlZuMo
Zadomowienie
 
Avatar OlZuMo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Niemcy Hildesheim
Wiadomości: 1 265
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Fajnie delikatnie podoba mi sie Pozdrawiam i zapraszam do mnie ))
OlZuMo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 18:34   #45
Kamasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 42
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Super blog ! Jest co poczytać
Kamasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 19:35   #46
OlZuMo
Zadomowienie
 
Avatar OlZuMo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Niemcy Hildesheim
Wiadomości: 1 265
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Szacunek no rewelka ta maska ja jeszcze nie malowałam maski i chyba raczej sie nie zapowiada gdyż nawet nie wiem od czego zacząć :p ta podoba mi się bardzo * Zapraszam do siebie *
OlZuMo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 23:31   #47
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Cytat:
Napisane przez OlZuMo Pokaż wiadomość
Szacunek no rewelka ta maska ja jeszcze nie malowałam maski i chyba raczej sie nie zapowiada gdyż nawet nie wiem od czego zacząć :p ta podoba mi się bardzo * Zapraszam do siebie *
małe sprostowanie - załączona przeze mnie masak nie jest mojego aurostwa dałam ja jako przykład - a znalazłam w internecie


a dzisiaj coś bardziej odważnego - pomieszanie kolorów- turkus z fioletem ponieważ nie radzę sobie za dobrze ze zdjęciami - skorzystałam ze zdjęć z jednej z sesji - makijaż jest mojego autorstwa
zdjęcia - agencja fotograficzna Nikanor

do makijażu użyłam kredek firmy GOSH i cieni firmy Inglot oraz
różu firmy Gosh
rzęsy są naturalne - jak Wam się podoba taka odsłona makijażu ?
dla dopełnienia - mamy też zaakcentowane paznokcie nie zapominajmy ze to tez ważny element karnawałowego image !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mak2`.jpg (33,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mak 2.jpg (33,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz 2.jpg (49,3 KB, 23 załadowań)
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 10:35   #48
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Cytat:
Napisane przez margolka1986 Pokaż wiadomość
małe sprostowanie - załączona przeze mnie masak nie jest mojego aurostwa dałam ja jako przykład - a znalazłam w internecie


a dzisiaj coś bardziej odważnego - pomieszanie kolorów- turkus z fioletem ponieważ nie radzę sobie za dobrze ze zdjęciami - skorzystałam ze zdjęć z jednej z sesji - makijaż jest mojego autorstwa
zdjęcia - agencja fotograficzna Nikanor

do makijażu użyłam kredek firmy GOSH i cieni firmy Inglot oraz
różu firmy Gosh
rzęsy są naturalne - jak Wam się podoba taka odsłona makijażu ?
dla dopełnienia - mamy też zaakcentowane paznokcie nie zapominajmy ze to tez ważny element karnawałowego image !
Chociaz boję się takich kolorów "na sobie" to uważam że jest świetny
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 15:55   #49
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Cytat:
Napisane przez margolka1986 Pokaż wiadomość
Do tej pory skupiałam się na teorii dzisiaj zrobimy mały krok do przodu i pokażę pierwsze makijaże zaczniemy od czegoś delikatnego - dla mniej odważnych kobietek, który lubią podkreślać swe atuty w sposób subtelny

nie jestem mistrzynią oddawania uroku makijażu na zdjęciach niestety ale będę się starać w miarę swoich sił

Na początek makijaż w różo-fioletach. Kolory w miarę neutralne pasujące do większości typów urody. Taki makijaż nadaje się również do większości strojów.

Dla podkreślenia głębokości spojrzenia , mam zrobioną kreskę eye linerem - czarnym oraz doklejone kępki rzęs. Na różowy cień został delikatnie nałożony pyłek, który nadaje oku blasku.

Co powiecie na taką karnawałową propozycję ?

P.S niestety zjadłam błyszczyk do zdjęć - ale pasuje tu delikatny róż lub bezbarwny błyszczyk.
Fajny, delikatny, lubie fioletowe cienie
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 23:29   #50
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

pieknie, delikatnie i kobieco - ja sie ostatnio tez rozkochałam w fioletach w makijaz choc zawsze bałam sie że bede wygladać w nich jak topielec - staram sie uzywać cieplejszych odcieni fioletu i jest ok, czesto też je łacze z beżami
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 11:07   #51
agusia0584
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 495
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Bardzo interesujące. Sama skorzystam z paru porad .
__________________
agusia0584 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 16:54   #52
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

ja również lubię fiolety połączone z niebieskimi. Czasem jeszcze dorzucam do tego zielenie albo róż
Super połączenie
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 18:13   #53
OlZuMo
Zadomowienie
 
Avatar OlZuMo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Niemcy Hildesheim
Wiadomości: 1 265
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Ładny makijażyk delikatny fajnie że na zdj widac pazurki super kolorek i wszystko sie zgrywa z oczkami A co do maski to szacuneczek za szczerość kiss kiss Zapraszam również do siebie
OlZuMo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 22:14   #54
Krysia81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Myślę, że skorzystam z tych ciekawych porad. Choć z makijażem u mnie na bakier... jakoś nie mam do tego serca, ale na większe wyjścia jak najbardziej
Krysia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 22:47   #55
pazdzioline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

cenne rady ;-)
pazdzioline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 23:25   #56
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

obiecałam Wam wcześniej opisac typy urody, a więc... spełniam dane słowo i szczegółowo opisze typ letni, gdyż.. sama nim jestem będzie tak nieco humorystycznie aczkolwiek myślę, że można się z tego czegoś ciekawego dowiedzieć

miłej lektury :P


Historia kolorów, które najbardziej pasują do określonych typów ludzkiej karnacji i osobowości sięga lat 20 - tych minionego wieku. Wtedy to szwajcarski nauczyciel malarstwa Johannes Itten dał swoim uczniom nietypowe zadanie. Kazał im namalować obraz używając tylko tych kolorów, które są dla nich najodpowiedniejsze. Nie patrząc na efekty ich pracy, bezbłędnie określił zestawy kolorystyczne jakimi się posłużyli. Dowiódł w ten sposób, że z indywidualnym wyglądem każdego człowieka, harmonizują określone grupy kolorów, które zgodnie z ich występowaniem w przyrodzie, można przyporządkować czterem porom roku.

Tak oto wyodrębniono 4 podstawowe typy kolorystyczne – nazywamy je: wiosna, jesień, lato i zima. Dwa z tych typów (lato, zima) są typami chłodnymi, a pozostałe dwa ciepłymi. Jak w kilku zdaniach opisać każdy z typów ?
* Wiosna zazwyczaj traktuje świat z rezerwą i jest nieśmiała. Wszystko po to, by w efekcie można było określić ją jednym zdaniem: "cicha woda brzegi rwie".
* Gdy przed lustrem siada pani Lato, bije wokół aura gracji i spokoju, by po chwili wyłonić się mogła artystyczna dusza analityka i perfekcjonalisty.
* Jesień - od początku otwarta i entuzjastyczna, ufna, uśmiechnięta, bardzo ruchliwa. Ma wielu przyjaciół i wszystko robi po swojemu. Często się kłóci, lecz szybko godzi.
* Chłodem wieje, gdy wejdzie pani Zima. Wyróżnia się z tłumu, ze stoickim spokojem, zawsze pewna siebie, niezwykle ambitna, inteligentna, zapracowana przywódczyni.

Ten przytoczony przeze mnie humorystyczny wstęp pokazał jakimi cechami charakteru wyróżniają się wspomniane 4 typy kolorystyczne. Ale Analiza kolorystyczna, będąca przedmiotem dzisiejszych rozważań, zajmuje się troszkę czymś innym.
Jest ona odnalezieniem i określeniem m.in. naturalnej tonacji cery, oczu, włosów. Pozwala to na podjęcie decyzji w jakie kolory garderoby, włosów, makijażu podkreślą urodę danej osoby, a jakich powinna zdecydowanie unikać. Innymi słowy, to poszukiwanie harmonii i spójności. To świadomość barwy kolorystycznej. Większość z nas intuicyjnie wyczuwa, w jakich kolorach jest nam do twarzy, ale jest to ciągłe eksperymentowanie i próbowanie. Przy prawidłowym doborze kolorów i umiejętnym stosowaniu, uwydatnia się uroda, osobowość, charakter, więc warto zastanowić się nad tym.

Zajmijmy się dokładniej typem letnim .

Co charakteryzuje Lato ?
Zacznijmy od cery… jej odcień jest jasny i delikatny. Gładka skóra może mieć kolor różowo-beżowy, żółto-beżowy, czasem z różowymi policzkami lub piegami ( piegi są zawsze szarobrązowe). Wyróżniany jest też lekko błękitny lub chłodny oliwkowy odcień.
Mocne lato często bywa mylone z wiosną -zwłaszcza przy niewłaściwym doborze koloru włosów. Pomyłki takie wynikają z podobieństwa cery, które czasem występuje pomiędzy tymi dwoma typami kolorystycznymi. To, co jednak pozwoli pewnie zdiagnozować typ lato, to zaczerwienienia, a nie brzoskwiniowe rumieńce na twarzy
Będąc przy temacie skóry warto wspomnieć o czymś ważnym dla wielu kobiet czyli o opalaniu. Lato zazwyczaj dość dobrze znosi promienie słoneczne. Pierwsza opalenizna bywa czerwona, ale po kilku dniach osoby w typie lata mogą uzyskać piękną chłodno- oliwkową barwę skóry. Wyjątkiem są osoby o bardzo bladej cerze . U tej grupy zdecydowanie trudniej jest uzyskać oliwkową opaleniznę, częściej kończy się po prostu na zaczerwienieniach skóry.

Kolor włosów lata to najczęściej popielaty blond ze srebrnym połyskiem. Wraz z wiekiem kolor lubi ulegać zmianom. W latach młodzieńczych lato jest zazwyczaj blondynką – wraz z upływem czasu włosy zaczynają ciemnieć. Jeśli blond miał odcień słomiany, po zmianach przybierze on odcień popielaty. Jeśli początkowy włosy były popielate, zmieniają się w brązowe.

Kolor oczu to : często szaroniebieski, jasnoniebieski, szarozielony, niebieskozielony, także jasno brązowy. Charakterystyczne jest, że oczy wielu lat wydają się jakby zamglone, białko ich oka ma zwykle odcień mleczny i silnie kontrastuje z tęczówką.
Jakie ogólnie rzecz biorąc kolory pasują do lata ? Najodpowiedniejsze dla tego typu urody są wszystkie przyprószone, pastelowe odcienie. Rozmyte, przydymione, mleczne, delikatne. Zgaszone błękity, wszelakie połączenia różu i szarości, miętowe zielenie, złamane odcienie bieli, to kolory, które dominują w palecie typowego lata. Ale nie tylko one są dopuszczalne i wskazane. Jeśli lato lubi czerwień, może jak najbardziej sobie na nią pozwolić – jednak ważne jest by nie była ona jaskrawa, a wręcz „krzycząca” – trafnym wyborem będzie malinowa czerwień. Podobna sytuacja jest z kolorem żółtym – jest on pożądany, ale tylko w wydaniu stonowanej cytrynowej żółci. Jak widać będąc latem można nosić stroje prawie we wszystkich kolorach- Najważniejsze jest jednak to by dobrać ich właściwy odcień.
Z czego lato dla własnego dobra powinno zrezygnować ? Powinno wystrzegać się koloru złotego i pomarańczowego. Jeśli w swoim ubiorze decyduje się na ciemne kolory, to polecany jest grafit, który na pierwszy rzut oka nie różni się od czerni. Czerń postarza i sprawia, ze twarz wygląda bardzo blado. Śnieżna biel także nie dodaje latu uroku.
Makijaż dla lata, tak jak i dla pozostałych typów urody, powinien być jak najbardziej naturalny i upiększający. Powinny w nim dominować chłodne kolory.
Podkład i puder powinny mieć chłodny odcień różowy lub chłodny beżowy, nigdy ciepły beż, czy brzoskwiniowy.

Lato powinno niestety zrezygnować z samoopalaczy, różów w odcieniu terakoty, czy ciemnych matujących podkładów. Osoby w typie lata zazwyczaj mają sporo znamion i piegów- z tego powodu także nie powinny używać matujących fluidów i ciężkich pudrów
Z palety cieni do powiek dla lata najodpowiedniejsze będą kolory podkreślające barwę tęczówki- szarości, błękity, a także róże i fiolety. Ważne, aby kolory te były "brudne" i jakby przytłumione, nigdy ostre i krzyczące. Jeśli chodzi o malowanie ust najlepsze będą wszelakie różowe błyszczyki, perłowe i lodowe odcienie pomadek. Konturówkę najlepiej dobrać idealnie w kolorze warg. Ciepłe kolory w makijażu mogą jedynie tworzyć delikatny akcent. Bliżej tęczówki oka muszą być jednak kolory chłodne.
Dodatkowe porady dotyczą biżuterii, tkanin, wzorów na ubraniach i zapachów. biżuteria powinna być chłodna w kolorycie, połyskliwa lub przejrzysta. Pasują przezroczyste kamienie oraz perły. Z metali tylko srebro. Polecane są rubin, granat, kamienie mleczne, niebieskawe opale, zielony nefryt, szarozielony agat.
Ubrania z lśniących tkanin: jedwab, satyna, lureks. Bez obawy można nosić wzory abstrakcyjne i geometryczne w rozmaitych kolorach. Przedstawianemu typowi urody doskonale towarzyszą zapachy kwiatowe. Nie pasują natomiast zapachy korzenne i drewna, typowe dla jesieni.

wiecie, że Prawie 80% Polek i Polaków jest typem lata ??. Lato jest romantyczne, tak jak przedstawiciele takiego typu urody
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa

Edytowane przez margolka1986
Czas edycji: 2012-01-27 o 23:27
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 23:34   #57
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

skoro kobiecie o typie lata dobrze w szarościach to jeszcze makijaż w takich kolorach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2303.jpg (63,4 KB, 21 załadowań)
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 23:41   #58
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Przypomniało mi się, że w tym sezonie karnawałowym modna jest.. zieleń i blask na oku- więc dołączę jeszcze próbkę makijażu z zielenią na dolnej powiece - i błyszczącymi cieniami

próbujcie to wykonać w domu nie grozi to niczym złym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1787.jpg (115,6 KB, 29 załadowań)
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 23:03   #59
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

ładne te połączeniek olorów - tak promienna twarzyczka
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 23:46   #60
milvunia83
Zadomowienie
 
Avatar milvunia83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 583
Dot.: Na wizażu czytamy - w domu makijaże wykonamy - Karnawał 2012 !

Tyle swietnych porad! Dziękuję za ten wątek!
Piękne makijaże.
A tych rewelacyjnych zdjęć - troszkę zazdroszczę
__________________
Amelia nic się nie zmieniła, nadal ucieka w samotność. Lubi stawiać sobie głupie pytania na temat świata lub tego miasta.

W oczekiwaniu na dzidzię....



milvunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs – makijaż karnawałowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.