pomocy jak szybko schudnąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-05, 21:20   #1
Akrogu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 4

pomocy jak szybko schudnąć?


Cześć Dziewczyny,

za 6 mc będzie mój ślub, ale w tym czasie zamiast schudnąć zaczynam tyć. Prosze Was o dobre sposoby jak sobie z tym poradzić? ale takie really sprawdzone
Stresuje się bardzo a niestety ten stres zajadam, ciągle słodyczami i innymi przekąskami;/;/;/;/;//
please, dajcie znać jak mogę sobie poradzić;/
Ania
Akrogu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 08:42   #2
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Cytat:
Napisane przez Akrogu Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

za 6 mc będzie mój ślub, ale w tym czasie zamiast schudnąć zaczynam tyć. Prosze Was o dobre sposoby jak sobie z tym poradzić? ale takie really sprawdzone
Stresuje się bardzo a niestety ten stres zajadam, ciągle słodyczami i innymi przekąskami;/;/;/;/;//
please, dajcie znać jak mogę sobie poradzić;/
Ania



hej, doskonale Cię rozumiem u mnie za 7 miesięcy ślub i też chciałabym zrzucić zbędne kilogramy. I ciągle sobie mówie, ze od jutra dieta i ćwiczenia ale jeszcze się do tego nie zabrałam. Na pewno musisz zrezygnować ze słodyczy i słonych przekąsek, bardziej zwracać uwagę na to co jesz i na pewno więcej ruchu.
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-07, 11:45   #3
Akrogu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 4
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

dziękuje, tak, słodycze i inne przekąski,wiem na bok, z tym sportem gorzej, ale pilnuję aby robić dziennie do 10 tys kroków, co 3 dzień mi się udaje
boje się że to za mało i będzie katastrofa za te parę miesięcy
to miał być mój wymarzony dzień...;/;/
zastanawiam się co mogłabym jeszcze zastosować, mam siedzącą prace i niestety jest mi ciężko wiecej się ruszac…

Edytowane przez Akrogu
Czas edycji: 2020-03-07 o 12:03
Akrogu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 17:49   #4
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

No to zaczynasz się kontrolować, albo dalej zajadasz stres słodyczami.
Jeśli już musisz coś mieć w buzi, postaw na marchewkę, jabłka itp.
Nie ma genialnych, sprawdzonych sposobów. Wszystko zależy od chęci.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 10:18   #5
Laurkaa90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 40
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Przestań zajadać i zacznij ćwiczyć. Efekt gwarantowany
Laurkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 15:28   #6
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
No to zaczynasz się kontrolować, albo dalej zajadasz stres słodyczami.
Jeśli już musisz coś mieć w buzi, postaw na marchewkę, jabłka itp.
Nie ma genialnych, sprawdzonych sposobów. Wszystko zależy od chęci.
Ależ oczywiście, że jest pewien genialny i sprawdzony sposób. Nazywa sie DEFICYT KALORYCZNY najlepiej wraz z odpowiednim makro. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie (indywidualnie, bo każdy z nas jest inny) nie da się nie schudnąć.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 13:24   #7
AniaK1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 3
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Skorzystaj może z porady dietetyka. On wie najlepiej jak to zrobić. W dzisiejszych czasach nawet nie musisz go szukać, wizytę możesz umówić online. Sama tak zrobiłam, znalazłam dietetyczkę na xxx i wieczorem miałam konsultację video.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-03-16 o 15:53 Powód: reklama
AniaK1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-17, 07:18   #8
ingrAbel
Przyczajenie
 
Avatar ingrAbel
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 25
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Nie ma żadnego cudownego sposobu czy produktu na schudnięcie. Temat przeorany w internecie do granic możliwości przez co łatwo zgubić odpowiednią w nim drogę. Mniejsza kaloryczność posiłków od zapotrzebowania i ćwiczenia.
Najlepiej jednak wybrać się do dietetyka albo trenera personalnego, szkoda ryzykować zdrowiem (jeszcze) przed takim wydarzeniem.
ingrAbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-18, 16:04   #9
Akrogu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 4
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

powoli wdrażam plan w życie, teraz nawet jest chwila na ruch i ćwiczenia w domu

Zastanawiam się tylko na dodatkowym wsparciu, może dodać jakieś zabiegi - polecacie coś sprawdzonego ?

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Laurkaa90 Pokaż wiadomość
Przestań zajadać i zacznij ćwiczyć. Efekt gwarantowany
tak, chyba jestem na dobrej drodze, niespodziewałam się że ta kwarantanna mi pomoże

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ingrAbel Pokaż wiadomość
Nie ma żadnego cudownego sposobu czy produktu na schudnięcie. Temat przeorany w internecie do granic możliwości przez co łatwo zgubić odpowiednią w nim drogę. Mniejsza kaloryczność posiłków od zapotrzebowania i ćwiczenia.
Najlepiej jednak wybrać się do dietetyka albo trenera personalnego, szkoda ryzykować zdrowiem (jeszcze) przed takim wydarzeniem.
rzeczywiście z tym dietetykiem, może być dobre rozwiązanie i konsultacją online - jakoś mnie wcześniej to do mnie nie przemawiało, może dlatego że nie znam nikogo komu pomógł dietetyk;/
Akrogu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 09:19   #10
sonia2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Hej,
polecam dietetyka. Ja w styczniu odwiedziłam i okazało się że zbyt mało jem. Na tą chwilę jem 5 razy dziennie, przy czym śniadanie jest naprawdę duże. Oprócz śniadań to do pozostałych posiłków jem miskę warzyw (mogą być gotowane). Dodałam do tego pilates, siłownię (teraz oczywiście niemożliwe) oraz chodakowską i już mam efekty -5kg.
__________________
www.czarodziejka.com
sonia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 10:56   #11
Nicia30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Przede wszystkim znajdź sobie jakieś zajęcie, które wciągnie Cię na maksa i pozwoli Ci zapomnieć o podjadaniu. U mnie to zadziałało. Zacznij jeść regularnie i ogranicz porcje. Poza tym dużo pij. Woda, herbatki ziołowe typu body slim od malwy. Porzuć alkohol, szczególnie piwo, bo to bomba kaloryczna. Zacznij też jakieś proste ćwiczenia, choćby z youtube, tam jest dużo różnych kanałów z treningami. Cardio jest dobre na spalanie i dosyć łatwe na początek. Trzymam kciuki!
Nicia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-08, 00:55   #12
hejtoja12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Przede wszystkim nie musisz się głodzić jeśli odpowiednio ułożysz posiłki. W każdym posiłku warzywa+chude mięso (lub inne źródło pełnowartościowego białka). Kilka regularnych posiłków. Do tego odpowiedni trening oraz suplementacja i będą efekty.
hejtoja12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 10:13   #13
martynka765123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 6
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Zamów sobie catering Zmobilizuj się, żeby jeść tylko to co dostaniesz a efekt murowany ;p xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-04-09 o 10:27 Powód: reklama
martynka765123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 18:04   #14
Greengurl95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 171
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

duzo warzyw, malo owocow, zrezygnuj z miesia, duzo wody, siemielnaine, skakanka
Greengurl95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 16:08   #15
meagda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Witam, zwracam się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Pomoże mi to w napisaniu pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za poświęcony czas
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRGyMf1r1ShxhTpAS 6fAZ1MEJFaLOL0wxS3hxSMyTo J8SuOA/viewform

meagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 14:52   #16
Heavydirtysoul6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 30
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Cytat:
Napisane przez Greengurl95 Pokaż wiadomość
duzo warzyw, malo owocow, zrezygnuj z miesia, duzo wody, siemielnaine, skakanka
Wybacz, ale takich bzdur nie mogę czytać.
Autorko, nie rezygnuj z miesa, ogranicz tylko tłuste typu schab, karkówka. Za to jedz duzo filetów z kurczaka (pieczone, smażone na małej ilości tłuszczu, dobrze doprawiaj, nie żałuj przypraw. Jak widze te diety bez smaku a'la Chodakowska to długo bym tak niewytrzymała, a próbowałam), warzyw, owoce również. Ważny jest deficyt, dużo białka w diecie (ja jem 130g na 1600 kcal) oraz ruch, dużo ruchu. I polecam cheat day raz w tygodniu lub na 2 tygodnie, to pomaga nie złamać się na diecie (jesz słodycze, pizze) i oszukuje organizm żeby nie spowolnił metabolizmu. Musisz się rownież liczyć, że 6 miesięcy nie wystarczy, a czas zależy od tego ile chcesz schudnąć. W ten sposób schudłam 13kg, po raz pierwszy nie rzucilam diety po tygodniu
Heavydirtysoul6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 21:10   #17
spełniona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

słodycze są dla ludzi - organizm, zwłaszcza mózg ich potrzebuje. Ja staram się trzymać zasady, że jak pojem tych słodyczy, to w danym dniu rezygnuję z obiadu. Poza tym ogranicz chleb - na śniadanie czy kolację zrób sobie jedną kanapkę na chlebie ,a pozostałe na waflach ryżowych. W ogóle zrezygnuj z obiadów mącznych (placków, naleśników, pierogów, a makaron, jeśli już, to niewiele i gotowany na półtwardo . Oczywiście żadna pizza, czy inne zapiekanki. I oczywiście żadne ciasto - najgorsze jest połączenie mąki, cukru i tłuszczu ( z dwojga złego już lepiej pojeść cukierków, niż ciasta byle nie cukierków czekoladowych). Natomiast jedz więcej białka, głównie chudego mięsa (kurczak, indyk) i ryb, a także roślin strączkocyh - wszelkie gruchym fasolki są bardzo ok. Z węgowodanów lepszy jest ryż niż potrawy mączne (ale z ryżem gotowanym też nie należy przesadzać. Nadwaga to w 80 % właściwe odżywianie, a jedynie 20% ćwiczenia. Z ćwiczeń najlepsze są ćwiczenia interwałowe (czyli np. bardzo szybki bieg na przemian ze spacerem) - te ćwiczenia zrzucają tkankę tłuszczową. Ale to nie wystarczy, trzeba dołożyć ćwiczenia siłowe na zbudowanie mięśni, bo to mięśnie spalają najwięcej kalorii. Więc jeśli chcesz utrzymać wagę, to bez ćwiczeń siłowych się nie obędzie na dłuższą metę (mogą to być ćwiczenia wykorzystujące własny ciężar ciała - w internecie znajdziesz informacje zarówno na temat interwałów jak i ćwiczeń siłowych). Na siłowni poćwiczysz zarówno interwały (np. na bieżni) jak i siłowe.
Na tydzień przed weselem nie jedz żadnych słodyczy bo cukier zatrzymuje wodę w organiżmie i pomimo, iż nie będziesz miała nadwagi, to będziesz od tej wody spuchnięta jak balon. Chleb też ogranicz w ostatnim tygodniu, zastąp kaszami, ryżem.

Edytowane przez spełniona
Czas edycji: 2020-04-23 o 21:20
spełniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 16:48   #18
damianmuszyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 10
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Ograniczyć ilość spożywanych kalorii, przerzucić dietę na bardziej roślinną + wysiłek fizyczny.
damianmuszyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 06:22   #19
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Wystarczy miej jeść ale jeść. Nigdy śniadań nie jadłam. Od dziecka. Kiedy potrzebowałam schudnąć zaczęłam jeść sniadania ( czyli przyspieszyłam metabolizm)i zrezygnowałam z kolacji. Żadnych słodyczy, żadnych mącznych rzeczy. Nie ćwiczyłam. W ciągu 4 miesięcy schudłam 8kg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-28, 17:53   #20
GinaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

To, co mnie pomoglo schudnac (nawet w koncu troche za duzo) w wieku juz prawie 40 lat, kiedy to przemiana materii juz nie jest tak szybka jak 20 lat temu, to:
1. Ograniczenie weglowodanow (zero chleba, chyba ze robiony samemu na mace migdalowej, zero makaronow i bialego ryzu, etc)
2. Post przerywany - daje bardzo dobre efekty, tylko nie radze rzucac sie od razu na gleboka wode
3. Interwaly - ja robilam na orbitreku - jesli naprawde sie przylozysz, efekt murowany

Oprocz tego oczywiscie nie przejadanie sie "przekaskami" i troche cwiczen silowych.

Zanim jednak cokolwiek wdrozysz w zycie, zapoznaj sie z tym, poczytaj tak, zeby nie wyrzadzic sobie wiecej szkody niz pozytku.

W kazdym razie trzymam kciuki za Was, kobiety walczace o siebie!



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 14:05   #21
Wrongcase
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Jeżeli finanse pozwalają to trener personalny plus indywidualna dieta.
Wrongcase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 15:45   #22
Michu3pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Codzienne treningi na czczo dużo wody warzyw i owoców. Warto pomyśleć nad trenerem personalnym ale najważniejsza jest motywacja
Michu3pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 08:11   #23
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

Cytat:
Napisane przez Michu3pl Pokaż wiadomość
Codzienne treningi na czczo dużo wody warzyw i owoców. Warto pomyśleć nad trenerem personalnym ale najważniejsza jest motywacja
Treningi na czczo nie sprawdzą się u każdego. Warto najpierw przebadań tarczyce, insulinę i glukozę. Np. IO wyklucza treningi na czczo.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 15:48   #24
KiNa200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: pomocy jak szybko schudnąć?

W odchudzaniu najważniejszy jest deficyt kaloryczny - polecam poczytać o tym więcej Oczywiście regularne ćwiczenia przyspieszą efekty, ale warto też pamiętać o tym, żeby zachować w tym wszystkim zdrową głowę. Polecam poczytać też o czymś takim jak składnik uległości xxx No i oczywiście silna wola i systematyczność robi robotę. Trzymam kciuki za efekty

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2020-08-16 o 09:36 Powód: reklama
KiNa200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-14 15:48:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.