Co je¶æ, aby nie schudn±æ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2020-09-06, 18:16   #1
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 2 698

Co je¶æ, aby nie schudn±æ?


Witam,

Wa¿ê 46 kg, a mój wzrost to 160 cm. Mam niedowagê ale niestety nie mogê je¶æ wszystkiego z tego powodu, ¿e jestem po operacji szczêkowej i mam zakaz gryzienia- wszystko muszê miksowaæ. Taki stan mo¿e trwaæ d³u¿ej bo niestety mam równie¿ ubytki zêbowe, po prostu nie mam za bardzo czym gry¼æ a nim co¶ powstawiam minie sporo czasu. Wiêc miksujê co tylko siê da, pijê NutriDrinku, jogurty, zupy ale niestety ciê¿ko dostarczyæ sobie odpowiedni± ilo¶æ kalorii w takich papkach. Normalnie wystarczy³oby, ¿e zjad³abym zupê oraz syty obiad jako jeden z posi³ków a teraz w grê wchodzi tylko sama zupa...... Nie wiem co robiæ, zaczynam baæ siê tej niedowagi,wszystko jest niby w porz±dku ale jednak nie wiem kompletnie jak dostarczyæ sobie t± wymagan± ilo¶æ zapotrzebowania energetycznego w postaci takich miksów?
Anonimka1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-09-08, 13:27   #2
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 294
Dot.: Co je¶æ, aby nie schudn±æ?

Istniej± od¿ywki dla sportowców, które maj± do¶æ sporo kalorii.
Teery jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-09-08, 15:21   #3
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 319
Dot.: Co je¶æ, aby nie schudn±æ?

Dodawaj mas³a orzechowe (s± ró¿ne rodzaje), orzechy, nasiona, wiórki kokosowe, to wszystko ma du¿o kalorii w ma³ej ilo¶ci i da siê zblendowaæ. Poza tym jak kto¶ wspomnia³ - s± ró¿nego rodzaju od¿ywki dla sportowców. Jak lubisz to mo¿esz te¿ popijaæ soki / nektary owocowe, to te¿ dodatkowe kalorie. Zupy s± z regu³y niskokaloryczne, wiêc tym raczej za du¿o nie dostarczysz, ale nie rezygnowa³abym zupe³nie - jakich¶ witamin te¿ potrzebujesz.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-09-08 15:21:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.