Tęcza odcień na głowie czyli szaleństwa domowego farbowania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!

Notka

Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego! Uwaga! Weź udział w konkursie i wygraj jeden z dziesięciu mega-zestawów Delia, w skład których wchodzą kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz kosmetyki kolorowe. Co musisz zrobić? Weź udział w dyskusji, załóż swój wątek na tym dedykowanym forum. Opowiedz o swoich przygodach i doświadczeniach z koloryzacją w domu, sprawdzonych sposobach na szybkie, łatwe i przyjemne farbowanie włosów.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-10-05, 15:12   #31
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Tęcza odcień na głowie czyli szaleństwa domowego farbowania


O tym jak farbę na głowę nakładać

Dzisiaj chciałam napisać o tym jak ja nakładam farbę na głowę. Pisałam już o tym co należy do wykonania zabiegu przygotować także te punkty pominę. W sumie - zaczynamy!

1. Oczywiście przygotowujemy stanowisku, wszystko musimy mieć pod ręką. Farbę mieszamy albo w dołączonym do opakowania pojemniczku albo w miseczce (o których było wcześniej). Włosy mamy mieć przygotowane jak instrukacja danej farby każe - niektóre farby nakładamy na włosy umyte, niektóre na wilgotne, niektóre na suche... Buzię smarujemy kremem. Nakładamy rękawiczki.
2. Włosy dzielimy na sekcje. Ja robię sobie długi przedziałek na środku głowy. Włosy po bokach dzielę na dwie partie, włosy z tyłu dzielę również przedziałkiem na pół - i znowu w poprzek na dwie partie. W sumie mamy osiem sekcji. Każdą upinam wsuwkami do włosów lub klamerkami.
3. Odpinam włosy jednej z sekcji przy przedziału z przodu głowy. Rozczesuje całość dokładnie grzebieniem. W pierwszym ruchu nakładam farbę na włosy tuż przy głowie przy samym przedziałku. Farbę nakładam na włosy na ok 3cm długości.
4. Grzebieniem podnoszę pasemko z farbą i przerzucam je na drugą stronę przedziałka. Przerzucone tak pasemko ponownie smaruję farbą - z drugiej strony tak jakby.
5. Pasemko pod uprzednio umalowany również smaruję farbują na 3cm długości. Znowu przerzucam i dociskam do poprzedniego.
6. Za każdym razem włosy z farbą przeczesuję grzebieniem.
7. I tak aż nałoże farbę na całą sekcję przerzucając i farbując pasmo po paśmie aż cała sekcja znajdzie się po przeciwnej stronie przedziałka.
8. Teraz odpinam sekcję po tej samej stronie tylko niższą, drugą boczną na dany bok głowy.
9. Robię z nią to samo co z sekcją wyżej. Farbuje, przerzucam, przeczesuje. Tak aż do wyczerpania włosów.
10. Pofarbowaną sekcje przerzucam spowrotem na ich właściwą stronę.
11. To samo robię z sekcją z drugiej strony przedziałka - przerzucam, farbują aż do wyczerpania. Potem farbuję drugą sekcje drugiej strony głowy.
12. Teraz zabieram się za tył głowy. Wybieram jeden bok, odpinam górną sekcje. Włosy farbuje pasmo po paśmie, przerzucam tym razem do przodu głowy. Tak aż do szyji. Włosy opuszcza.
13. Farbuję identycznie ostatnie dwie tylne sekcje.
14 Uff - mamy pofarbowane wszystkie włosy od skóry.
15. Teraz bierzemy się za reszte włosów. Wracamy do przodu, wybieramy pierwszy bok i pasemko po pasemku bierzemy do rąk i farbujemy na całej długości. Znowu ufarbowane pasemko przerzucamy na drugi bok głowy. Jak pofarbujemy cały bok to ufarbowane włosy przerzucamy na ich normalną stronę i farmujemy tak żeby trzymały sie głowy - na mokro, z farbą będą się trzymać i nie opadac, nie ubrudzą nas. Farbujemy drugi bok.
16. Idziemy do tyłu, znowu pasemko po pasemku farbujemy włosy pomocniczo przerzujcając je na przód a następnie po powrocie formujące takie jakby górki na głowię z włosów.
17. Jak wszystko mamy ufarbowane to najlepiej iść nad wanne, opuścić głowę w dół i wszystkie włosy dokładnie pomasować. Trzymająć głowę w dół nie ubrudzimy się.
18. Jak dokładnie wmasujemy farbę we włosy to tworzymy z nich na głowie kok. Wszystkie zbieramy razem na czubku głowy i uklepujemy dosłownie.
19. Bierzemy resztki farby i nakładamy je wzłuż lini włosów nad buzią - to ważne ponieważ te włosy najbardziej widać, muszą być dokładnie ufarbowane.
20. Jak już mamy farbę nałożoną to :
- ja mam włosy grube więc nakładam na głowę foliówkę i ręcznik
- jak ktoś ma słabsze włosy to niech nałoży na głowę tylko luźno foliówkę żeby się nie ubrudzić
21. Po czasie jaki potrzebny jest na zabieg (od 20-40 minut) odwijamy włosy, idziemy znowu nad wanne i pownownie całość rozmasowujemy. Dobrze jest włosy rozmasować i odczekać z opuszczoną głową ok 5 minut żeby farba ponownie równo się rozłożyła.
22. Zaczynamy spłukiwanie. Po prostu kierujemy na włosy strumień wody i płukamy aż woda nie będzie czysta.
23. Jak spłuczemy farbę myjemy włosy. Po umyciu nakładamy dołączoną do farby odżywkę.
24. Viola! Możemy włosy wysuszyć, modelować i cieszyć się nowym kolorem.

Zabieg ten spokojnie można przeprowadzić samemu. Potrzebne jest tylko dużo lusterko. Oczywiście wygodniej będzie jak ktoś zrobi to za was - kroki wyglądają dokładnie tak samo tylko, że te z którymi sobie nie radzicie wykona ktoś inny.




__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-10-05 o 15:38
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 15:40   #32
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Tęcza odcień na głowie czyli szaleństwa domowego farbowania

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Odrobina inspracji
dla fanek długich, pieknych włosów



Poniżej prezentuje Wam kilka z moich inspracji kolorystyczny jeżeli o włosy chodzi Na kolażu kolory są różne ale wszystkie łączy jedno - piękne zadbane długie włosy. Marzę o takich - no ale moje niestety mają dopiero 30cm długości... ach żeby tak miały już 70


(wszystkie zdjecia pochodzą z blogów modowych, modę udostępnić adresy na pw jakby ktoś się zakochał tak mocno jak ja )

Poprosiłabym adresy blogów.
Świetny wątek, aż mam ochotę zafarbować moje jeszcze w naturalnej wersji włosy..
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 08:51   #33
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Tęcza odcień na głowie czyli szaleństwa domowego farbowania

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Poprosiłabym adresy blogów.
Świetny wątek, aż mam ochotę zafarbować moje jeszcze w naturalnej wersji włosy..
Wysłałam Ci wiadomość prywatną
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 19:52   #34
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Tęcza odcieni na głowie czyli szaleństwa domowego farbowania

Heeeeej, może słyszałyście/próbowałyśmy taki oto sposób na rozjaśnienie włosków naturalny :


Oto przepis:
- 3 garści suszonego korzenia rabarbaru
- sok z 1 cytryny
- odrobina olejku roślinnego

W sklepach zielarskich można dostać sproszkowany korzeń bądź w małych kawałeczkach. Jeżeli dostaniemy w kawałeczkach to należy go "sproszkować" np. w młynku do kawy
Wsypujemy proszek do miseczki, dodajemy soku z cytryny i olejek roślinny i mieszamy aż powstanie papka. Do papki dolewamy gorącej wody i ciągle mieszamy aż do uzyskania takiej masy. Zostawiamy naszą farbę na 15 minut i znowu dodajemy gorącej wody. Następnie nakładamy ją na umyte włosy, zawijamy w folię i ręcznik i tak siedzimy
Autorka sugeruje, żeby wcześniej sprawdzić ta farbę na odciętym puklu włosów, żeby zobaczyć czy kolor nam się spodoba i żeby wiedziec ile odczekać

znaleźne z innego wątku.
czekam na odpowiedzi!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 19:09   #35
Rewolwer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 12
Dot.: Tęcza odcień na głowie czyli szaleństwa domowego farbowania

Hej doradźcie mi dziewczyny jaką powinnam kupić szamponetkę platynową i czy to w ogóle pomoże,przy moich pomarańczowo-żółtych włosach .Ano i kiedy powinnam ją położyć,żeby nie obciążać włosów. Powiem,że w sobotę farbowałam swoje włosy ciemny blond paletą -skandynawski blond a w niedzielę loreal-bardzo jasny blond perłowy,który jak widać nie wyszedł ; /
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02956.jpg (28,0 KB, 19 załadowań)
Rewolwer jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.