do Cosinusa przy rekrutacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 21:05   #1
doderic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17

do Cosinusa przy rekrutacji


hey wizażyatki,
piszę bo mam dylemat, chce iść do cosinusa na administracje, w sumie to chce do policealnej, ale kumpela namawia mnie na cosinusa, ze fajna szkoła, ze warto, no i ze za darmo - dlatego nie idę na studia...
ale ja wolę dla pewności zapytać jeszcze kogoś o opinię - wiadomo kumpela chce byśmy razem chodziły, no ale chcę mieć pewność.
pomożecie, poradzicie- warto/nie warto?
doderic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:28   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

nie idziesz na studia dlatego że kosztuja?

studentów administracji jest jak mrówek. nawet po uniwersytecie państwowym można wylądować na kasie w hipermarkecie. a według mnie, pracodawca prędzej zatrudni kogoś po uniwerku niż po bezpłatnej szkole policealnej... ale to tylko moje zdanie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:33   #3
doderic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
nie idziesz na studia dlatego że kosztuja?

studentów administracji jest jak mrówek. nawet po uniwersytecie państwowym można wylądować na kasie w hipermarkecie. a według mnie, pracodawca prędzej zatrudni kogoś po uniwerku niż po bezpłatnej szkole policealnej... ale to tylko moje zdanie.
nie tylko dlatego... muszę siedzieć w domu, zająć się bratem, więc wchodzi tutaj kasa, ale też dość ciężka sytuacja w domu - nie mogę zniknąć na cały tydzień na zajęcia, a chcę coś robić stąd policealna byłaby najlepszym rozwiązaniem bo w weekendy , a administracja jest dość uniwersalna
doderic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:56   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

rozumiem
w takim razie szkoła policealna to dobry pomysł, jednak ja zastanowiłabym się też nad innymi kierunkami.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 07:27   #5
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Ja skończyłam szkołę policealną : Zaoczna POlicealna Szkola Administracji Cosinus. To byl mój dodatek zaocznie, bo dziennie chodziłam na studia. Ale... Już mówię. Jesli chcesz skończyć tę szkołe, bo chcesz mieć papier...cokolwiek...oczy wiście polecam. Za darmo, brak większych wymagań (przynajmnij u mnie). Minus? egzamin na technika jest państwowy. Dopuszczono do egzaminu 10 osób z 20 a zdało tylko 3.

Wiadomo, kwestia człowieka, jak pojmuje, jak się uczy,, jakie ma nastawienie.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 07:54   #6
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Ja co powiem tak - w szkole policealnej, jeśli oczywiście będziesz się uczyć, bo prześlizgnąć się jest bardzo łatwo - nabędziesz sporo umiejętności praktycznych;].

Co do egzaminu końcowego - jest to egzamin państwowy, taki sam jak w technikum, więc po tej szkole będziesz miała tytuł technika administracji. Coś jak matura, tylko bardziej konkretny;]. Żeby go zdać trzeba się trochę przyłożyć, a zawsze to jakiś papier do przodu;].

Studia zaoczne są drogie, więc jeśli słabo stoisz z kasą, a studia dzienne nie wchodzą w rachubę, to taka szkoła jak najbardziej . Na studia możesz pójść, kiedy twoja sytuacja się zmieni.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:39   #7
cypisek72
Raczkowanie
 
Avatar cypisek72
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 207
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Ja chodzę, warto bardzo fajna szkoła.
cypisek72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 18:24   #8
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Kumpela źle Ci doradza...wiadomo jaką opinią cieszą się szkoly cosinusa...chyba nie warto, tylko dlatego, żeby uczyć się razem...
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 19:46   #9
doderic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Kumpela źle Ci doradza...wiadomo jaką opinią cieszą się szkoly cosinusa...chyba nie warto, tylko dlatego, żeby uczyć się razem...
ale wiesz, w każdej szkole trzeba się uczyć razem...
poza tym kilka osób wcześniej raczej doradza,czemu ty przestrzegasz? powinnam coś wiedzieć?
doderic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 14:34   #10
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Cytat:
Napisane przez doderic Pokaż wiadomość
ale wiesz, w każdej szkole trzeba się uczyć razem...
poza tym kilka osób wcześniej raczej doradza,czemu ty przestrzegasz? powinnam coś wiedzieć?
Nie przestrzegam, po prostu są to szkoły o niskim poziomie nauczania- panuje wręcz opinia, że do cosinusa to po legitymacje na zniżki, nie mówię tu o Tobie, sama się tam nie uczyłam, ale znam pare osób, które skończyły cosinusa i pracy nie znalazły w tych zawodach...pracodawcy ze śmiechem patrzą na tego typu szkoły, choć egzamin jaki zdajesz jest państwowy więc coś tam trzeba umieć, ale tak jak ktoś już powiedział - szybciej pracę znajdzie absolwent studiów na administracji niż technik... tym bardziej, że jest to branża przeludniona...Zyczę podjęcia trafnej decyzji
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 14:45   #11
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Nie przestrzegam, po prostu są to szkoły o niskim poziomie nauczania- panuje wręcz opinia, że do cosinusa to po legitymacje na zniżki, nie mówię tu o Tobie, sama się tam nie uczyłam, ale znam pare osób, które skończyły cosinusa i pracy nie znalazły w tych zawodach...pracodawcy ze śmiechem patrzą na tego typu szkoły, choć egzamin jaki zdajesz jest państwowy więc coś tam trzeba umieć, ale tak jak ktoś już powiedział - szybciej pracę znajdzie absolwent studiów na administracji niż technik... tym bardziej, że jest to branża przeludniona...Zyczę podjęcia trafnej decyzji
wiesz co, masz trochę racji w ty co mówisz- tyle, że uważam, że jest to nieco stara opinia o cosinusie - mianowicie -jeszcze 2-3 lata temu może faktycznie poziom nie powalał, ale obecnie-uwierz zwala na kolana-choć rzecz jasna, nie jest to poziom studiów.
Powiem na swoim przykładzie- 3 lata temu ciągnęłam reklamę i studia, - skończyłam kierunek i teraz jestem na kosmetyce i z perspektywy czasu widzę, że szkoła idzie do przodu, u mnie nie było wariantu, żeby nauczyciel nie był przygotowany, są zawsze ppt i prezentacja na projektorze, dużo ciekawostek na zajęciach - po prostu wiem jak to wygląda od środka
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 14:26   #12
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

moja koleżanka była na kosmetyce, poziom większy niż się spodziewała, faktycznie wymagali wiedzy. a nauczali wykładowcy uniwersyteccy a nie byle kto. nauczyć się czegoś można wszędzie, trzeba tylko chcieć. zależy też jak się chce tę wiedzę wykorzystać- sam papierek technika i "bierzcie mnie wszyscy pracodawcy, bo zdobyłam tytuł"wiadomo- opada. ale umiejętności, zwłaszcza zdobyte na praktykach, w głowie zostają. tak uważam.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:17   #13
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Hej Ja myślę nad rozpoczęciem dwuletnich policealnych 'ochrona osób i mienia'
i od paru dni szukam odpowiedzi na pytanie (napisałam nawet do nich e-mail, ale szybkiej odpowiedzi się nie spodziewam, więc może któraś mi wyjaśni) cyt: ,, Ukończenie szkoły policealnej oraz uzyskanie tytułu technik ochrony fizycznej osób i mienia umożliwia uzyskanie licencji II-go stopnia Pracownika Ochrony Fizycznej Osób i Mienia (bez egzaminu państwowego!)" WTF? Że niby co? bez egzaminu państwowego na technika? Czy to jest tylko taka 'zachęta' (jak dla kogo..) a na zaliczeniu wygląda to normalnie?

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

jestem studentką dzienną bezpieczenstwa wewnętrznego, ale mam po tym tylko licencjata, technik ochrony i dodatkowe praktyki byłyby wskazane. No i zaczęłabym ten kierunek powiedzmy od października 2012 i skończyła równo z moim licencjatem Wtedy bym miała już 'dwa papierki' i wiecej praktyk
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 13:29   #14
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Ja chodze do Cosinusa na administrację pierwszy rok i jestem zadowolona Myślę, że w Twojej sytuacji to bardzo dobre rozwiązanie.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:10   #15
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Dzięki Choć myślę też dość intensywnie czy nie iść na Logistyka, bo w sumie interesował mnie bardzo ten kierunek a do firm i przedsiębiorstw jest on po prostu potrzebny No nie wiem, mam jeszcze czas zeby pomyslec. Chciałabym wiedzieć jak wyglądają te egzaminy na Logistyce, czy jest bardzo trudno, czy ujdzie..(nie chcę, żeby to kolidowało z moimi studiami dziennymi, bo są dla mnie bardzo ważne)
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 14:26   #16
Gabi_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 12
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Cytat:
Napisane przez Ann_Krk Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że podejście że szkoła policealna jest mniej warta w oczach pracodawcy jest bardzo stereotypowa. Po szkole takiej jak Cosinus dostaje się tytuł zawodowy technika oraz zdaje się egzamin zawodowy państwowy robiony przez OKE, więc zdając go, ma się oficjalne kwalifikacje w zawodzie i one są chyba najważniejsze, a nie gdzie się uczyło do tego egzaminu A że Cosinus zaoczny i darmowy no to tylko dodatkowy plus



Dokładnie tak! Mam podobne odczucia. Teraz osób po studiach jest masa, dyplom nie robi już wrażenia, liczy się praktyka i wyuczony zawód!

A jak jeszcze zrobicie fajne praktyki to już w ogóle super. Ja np. po praktykach po jakimś czasie dostałam telefon od pani u której miałam praktyki czy nie chciałabym u niej pracować
Gabi_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 12:58   #17
alicja_n12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 3
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

Ja polecę opiekuna medycznego w Cosinus. Honorują dyplom nawet za granicą, a tam ofert pracy dla opiekunów medycznych jest cała masa.

Kierunek trwa rok, ale jest mocny nacisk na praktykę!
alicja_n12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:50   #18
agatamarzec1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 3
Dot.: do Cosinusa przy rekrutacji

[QUOTE=alicja_n12;88160693]Ja polecę opiekuna medycznego w Cosinus. Honorują dyplom nawet za granicą, a tam ofert pracy dla opiekunów medycznych jest cała masa.

Kierunek trwa rok, ale jest mocny nacisk na praktykę![/QU


Moja mama właśnie zaczęła ten kierunek, pracuje w domu opieki i stwierdziła, że zrobi dodatkowe kompetencje. Póki co jest zadowolona. Dla niej to spoko opcja, bo nie płaci za naukę, jeździ na zajęcia co dwa weekendy i na tygodniu normalnie pracuje.
agatamarzec1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-28 15:50:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.