Jaka dieta dla wegetarianki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-08, 10:21   #31
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Dieta dla wegetarian

A ja to chyba jestem pol wegetarianka - albo sie nia staje. Ostatnio jem tylko piersi z kurczaka i kielbaski z grilla Moze dojdzie do tego, ze stane wie wege...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 11:21   #32
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez gaga87
A ja to chyba jestem pol wegetarianka - albo sie nia staje. Ostatnio jem tylko piersi z kurczaka i kielbaski z grilla Moze dojdzie do tego, ze stane wie wege...
Nie ma czegos takiego jak pół wegetarianka to tak jak jakbys byla, nie wiem, w połowie kobietą na przyklad.. Albo w te albo wewte.

Ja jestem wege ok 3 lat i jakos radze sobie z dietka, dobrze sie czuje. Od kiedy nie jem mięsa odkryłam tyle nowych smakow ze szok Polubilam wiele warzyw ktorych nie tykałam, nauczylam sie gotowac.. i w ogole- same pozytywy
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 18:04   #33
Lady_Macabre
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Macabre
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 573
GG do Lady_Macabre
Cool Dot.: Dieta dla wegetarian

dokladnie, w obu kwestiach zgadzam sie z przedmowczynia... kurczak i kielbaski z grilla to i tak sporo padliny nawet jak na NIEwegetarianska diete
Lady_Macabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 18:14   #34
kamilaklaudia
Raczkowanie
 
Avatar kamilaklaudia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 107
Dot.: Dieta dla wegetarian

A ja dzisiaj się przypadkowo dowiedziałam od lekarza ze wegetarianizm to najlepsza droga do anoreksji ..najpierw sę człowiek odchudza..potem przechodzi na wegetarianizm..apotem w to brnie i kończy się anoreksją
kamilaklaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 18:18   #35
kapucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Truj Miasto
Wiadomości: 79
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez kamilaklaudia
A ja dzisiaj się przypadkowo dowiedziałam od lekarza ze wegetarianizm to najlepsza droga do anoreksji ..najpierw sę człowiek odchudza..potem przechodzi na wegetarianizm..apotem w to brnie i kończy się anoreksją
Brak mi słów..
kapucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:14   #36
Lady_Macabre
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Macabre
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 573
GG do Lady_Macabre
Dot.: Dieta dla wegetarian

wow... widze ze tu coraz ciekawiej :P czekam na kolejne wypowiedzi 'pol-wegetarianek' i widzacych magiczne zwiazki pomiedzy wegetarianizmem i anoreksja :P
Lady_Macabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:48   #37
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez kamilaklaudia
A ja dzisiaj się przypadkowo dowiedziałam od lekarza ze wegetarianizm to najlepsza droga do anoreksji ..najpierw sę człowiek odchudza..potem przechodzi na wegetarianizm..apotem w to brnie i kończy się anoreksją
Ciekawa jestem co to za lekarz

Tak wnioskując można stwierdzić, że wszystkie diety prowadzą do anoreksji Bo narpierw niby dla zdrowia rezygnujesz z czekolady, później dochodzą ciasteczka, następne sa cukierki... w koleice czeka już cola i chipsy... i brnie się i brnie, aż wkońcu kończy się to anoreksją

A tak serio to nieźle mnie rozbawiłaś
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-10, 10:37   #38
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez sylwia18
Czy musze pamiętać o czymś jeszcze czego nie powinno zabraknąć w mojej diecie? W jakie witaminy warto sie zaopatrzyć w aptece?
Sylwia, jednym z takich "krytycznych" składników pokarmowych dla wegetarian jest kobalamina (wit. B 12). Jej źródłem są produkty zwierzęce, dlatego też u wegan stwierdza się niedobory tej witaminy. Wegatarianie ponoszą mniejsze ryzyko, o ile tylko spożywają dostateczną ilość jajek, mleka, sera itp.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:16   #39
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Thumbs up Dot.: Dieta dla wegetarian

W diecie kapuścianej nie ma mięsa
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:43   #40
kamilaklaudia
Raczkowanie
 
Avatar kamilaklaudia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 107
Dot.: Dieta dla wegetarian

o tym akurat mówiła mi lekarka ..a właścwie to nie mi..która pracuje w szptalu specjalistycznym gdzie leczy sie takich ludzi
kamilaklaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 11:53   #41
ptiszonek
Raczkowanie
 
Avatar ptiszonek
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 128
GG do ptiszonek
Dot.: Dieta dla wegetarian

Ja też nie jestem vege, na początku weliminowałam całe mięso z jadłopsisu także ryby, ale okazało się, że moj organizm tak nie może (słabe paznokcie, włosy, cera, podatnośc na infekcje), przywróciłam ryby i jest ok, żadnych witamin z apteki nigdy nie brałam.
Kupiłam niedawno dwie książki dot. nie tyle diet ile racjonalnego odżywiania. Pierwsza to "dieta w wielkim mieście" Izy Czajki a druga "dieta dobrych kalorii" Philipa Lipetza. Polecam do przeczytania obie, ale ten pierwszy tytuł jest świetny, bo napisany przez dietetyczkę, która wyjaśnia wiele rzeczy i podaje przykładowe jadłospisy dostosowane właśnie do spodobu odżywiania "pacjentów" i ich miastowego (stresowego) trybu życia, czyli np. vege w biurze etc. Drugi tytuł jest co prawda napisany w stylu amerykańskiego poradnika na plażę , ale i tu jest dużo wartościowych uwag i rad jak dobierać jedzenie, co z czym a czego nie...
No i obie książki kładą nacisk na jedno: aby schudnąć trzeba jeść - kwestia jest taka, że trzeba wiedzieć co i kiedy... nie jakieś diety kapuściane, buraczane czy fioletowe z zegarkiem w ręku tylko głowa na karku i troszkę zdrowego rozsądku , bo inaczej kolejna superdieta równa się ssanie w żoładku i rozdrażnienie a ochota na ćwieczenia przechodzi nam po tygodniu...
Kamilaklaudia: , ciekawy tryb myślenia, ja się kiedyś dowiedziałam o mojej Pani ginekolog, że ona po pacjentkach widzi, które są vege i absolutnie nie poleca, bo vege mają problemy z zajściem w ciążę....
ekspertem nie jestem, ale wątpię, żeby posiadanie dzieci zależne było od ilości zjadanej szynki....
__________________
kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=262535
ptiszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 09:34   #42
Kamyczek1111
Przyczajenie
 
Avatar Kamyczek1111
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta dla wegetarian

hey Trochę mnie dziwi ,że niektóre z was mówią ,że są wegetariankami a jedzą jajka i piją mleko ... Wegetarianie nie jedzą jajek ani nei piją mleka gdyż są pochodzenia zwierzęcego... jestem laktoowowegetarianką ...,ponieważ jem jajka i piję mleko oraz produkty pochodzenia zwierzęcego ale nie samo mięso...
Chciałabym wiedzieć jakie są plusy i minusy wegetarianizmu- Czego się obawiać a co daje ... ?
__________________
I think of you each day more else
Kamyczek1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:10   #43
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Kamyczek1111
hey Trochę mnie dziwi ,że niektóre z was mówią ,że są wegetariankami a jedzą jajka i piją mleko ... Wegetarianie nie jedzą jajek ani nei piją mleka gdyż są pochodzenia zwierzęcego... jestem laktoowowegetarianką ...,ponieważ jem jajka i piję mleko oraz produkty pochodzenia zwierzęcego ale nie samo mięso...
Chciałabym wiedzieć jakie są plusy i minusy wegetarianizmu- Czego się obawiać a co daje ... ?
Poprostu wiele z nas pewnie nie wiedziało, że istnieje coś takiego jak laktoowowegetarianka Ja na przykład nie miałam o tym pojęcia. Pije mleko, jem jogurty, kefiry, maslanki - ale dla mnie to nie to samo co zabijanie zwierząt po to żeby je sobie zjeść. Dojenie krowy i picie mleka, a nie jedzenie wszelkiego mięsa dla mnie to nadal wegetarianzim Przecież dojąc taką krówkę nie zabijasz jej w żaden sposób i nie powodujesz, że cierpi. Dla mnie głownym powodem przejścia na wegetarianizm było właśnie współczucie dla zwierząt i taki wewnętrzny protest - że ja się na to nie zgadzam Swoją drogą fajnie ta nazwa brzmi: za każdym razem gdy ktoś mnie pyta czemu nie jem mięsa odpowiadam, że jestem wegetarianką. Od dziś powinnam mówić: jestem laktoowegetarianką - pewnie większośc ludzi będzie na mnie patrzyć ze zdziwnieniem

Przyznam się, że jajka tez jem Ale tylko w naleśnikach
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:36   #44
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Milka19
Poprostu wiele z nas pewnie nie wiedziało, że istnieje coś takiego jak laktoowowegetarianka
Polecam wątek na Gotowaniu pt Wegetariańskie to i owo.
Oprócz przepisów, dyskusja i wyszczególnienie rodzajów wegetarianizmu.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 08:35   #45
Kamyczek1111
Przyczajenie
 
Avatar Kamyczek1111
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Dieta dla wegetarian

hey Rozumiem ...Nie wszyscy znają latoowowegetarianizm... Nie można go mylić z laktowegetarianizmem ... Wiem... Gdybyście mówił ,że jesteście laktoowowegetariankami to większość patrzałaby na was z zdziwieniem... Tak jak na mnie ale ja wolę to troszkę bardziej dokładnie
Mnie też wydaje się ,że pijąc mleko... nie zabijam zwierząt... ale co do jedzenia jajek to się zgadzam ,ponieważ to z jajek rodzą się młode...więc jest to rodzaj zabijania... ale co do mleka to troszkę tego nie rozumiem...
Żeby bardziej pomóc zwierzętom używam tylko kosmetyki nie testowane... na zwierzętach...
__________________
I think of you each day more else
Kamyczek1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 09:43   #46
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla wegetarian

Jeśli chodzi o jajka to ja też uważam, że to zabijanie Bo w końcu z tego jajeczka mógłby urodzić się kurczaczek Ale mi nalesniki bez jajej nie chcą się odkleić od patelni Wiem, że nie jest to żadne usprawiedliwienie, ale jednak bez jajek obejść się nie mogę
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 09:48   #47
Ravia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 41
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Kamyczek1111
hey Rozumiem ...Nie wszyscy znają latoowowegetarianizm... Nie można go mylić z laktowegetarianizmem ... Wiem... Gdybyście mówił ,że jesteście laktoowowegetariankami to większość patrzałaby na was z zdziwieniem... Tak jak na mnie ale ja wolę to troszkę bardziej dokładnie
Mnie też wydaje się ,że pijąc mleko... nie zabijam zwierząt... ale co do jedzenia jajek to się zgadzam ,ponieważ to z jajek rodzą się młode...więc jest to rodzaj zabijania... ale co do mleka to troszkę tego nie rozumiem...
Żeby bardziej pomóc zwierzętom używam tylko kosmetyki nie testowane... na zwierzętach...
Ja znam tę nazwę ale raczej nie używam bo jest długa i mało ludzi wie co to znaczy. Najczęściej nie mówię też że jestem wegetarianką tylko że po prostu nie jem mięsa. Po takim stwierdzeniu zazwyczaj następuje pytanie: "A ryby jesz?" na co ja robię moją minę nr 5 i z ironią pytam czy ryba to roślinka lub coś w tym stylu. Hihihi, no po prostu wkurzają mnie te wszystkie pytania i w ogóle często ataki na mnie jak tylko powiem że nie jem mięsa. No ale to inny temat.
Co do mleka i jajek. Jajka które sa w sklepach pochodzą od kur niezapłodnionych więc nie ma możliwości żeby się z nich wykluł kurczak. Najczęściej takie kury to przez całe życie nie widzą ani jednego koguta, więc nie mają jak być zapłodnione. Co nie znaczy ze można sobie z czystym sumieniem jeść takie jajka. Niestety Jeśli wegetarianizm to filozofia życia a nie np. jedynie pomysł na zdrowszą dietę, to powinniśmy się interesować w jakich warunkach są trzymane zwierzęta w hodowlach kurzych. Polecam artykuł ze strony Zielonych - jak odczytywać pieczątki na jajkach.
http://www.konin.zieloni2004.pl/modu...rder=0&thold=0
Ogólnie mówiąc najgorsza jest 3 na początku ciągu cyfr. Im niższa cyferka tym lepsze warunki dla kur (myślę, że tylko w wypadku 0 jajko mogłoby być zapłodnione, bo takie kury chodzą swobodnie i robią co chcą ) Niestety ja w żadnym supermarkecie nie spotkałam jeszcze jajek z cyfrą inną niż 3 Mleko też uzyskiwane jest w różny sposób. W fermach zajmujących się tylko produkcją mleka często jest tak że krowa całe życie spędza w boksie, nie mogąc nawet sie odwórcić. Nie znalazłam niestety danych mówiących o tym jak wygląda pozyskiwanie mleka w Polsce. Jakby ktoś coś znalazł to bardzo proszę o informacje.
Jeśli chodzi o kosmetyki to kiedyś też mi sie wydawało że używam takich nie testowanych na zwierzętach. Niestety okazuje się że symbol króliczka nie zawsze jest tego gwarancją. Tutaj znajdziecie trochę informacji o testach na zwierzetach http://www.ok.jawsieci.pl/pl-testy/ a tu listę kosmetyków cruelty-free http://www.ok.jawsieci.pl/index.htm Produkty z tej listy dostępne w Polsce są dość dorgie jak dla mnie W każdym razie warto poczytać, aby być bardziej świadomym.
Na koniec polecam książkę Petera Singera "Wyzwolenie zwierząt". Jest to filozof z Australii, który stał się inspiracją dla Ruchu Wyzwolenia Zwierząt który walczy o lepsze warunki chowu zwierząt. Można nie zgadzać się z całą filozofią Singera, która jest dość kontrowersyjna, natomiast jego poglądy dotyczące zwierząt bardzo mnie przekonują .W tej książce opisuje on jak wyglądają hodowle w USA i różnych krajach Europy. Podaje też dużo racjonalnych argumentów popierających wegetarianizm. Można potem użyć jako obronę przed atakiem wszystkożerców
Ravia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:36   #48
Kamyczek1111
Przyczajenie
 
Avatar Kamyczek1111
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Dieta dla wegetarian

Nom... też mam problem z tym jak ktoś mnie pyta czemu nie jem mięsa ...
A ja mu na to ,że poprostu nie jem i tyle... Mimo ,że mam w tym jakiś inny udział ,bo poprostu jestem przeciwna zabijaniu zwierząt...Wolę raczej nie mówić i nie odpowieadać na zbędne pytania... Moje koleżanki twierdzą ,że jest coś z mną nie tak jak np. wchodzimy razem do jakiegoś sklepu z kosmetykami a ja szukam tylko tych z znaczkiem ''nie testowane na zwierzętach'' to jest dla mnie 2 powód do wegetarianizmu... Uważam ,że kosmetyki można testowac na wiele innych sposobów...
Uważam także ,że nawet z strony moich znajomych ... jest to nie miłe gdy nie umieją zaakceptować mojej decyzji ... a niektórzy mówią ,że robie to na pokaz... to nieprawda !!! Kto ma się stawiać za zwierzętami jak nie ja ???
__________________
I think of you each day more else
Kamyczek1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 19:49   #49
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Dieta dla wegetarian

To "nie testowane na zwierzętach" to taki chwyt reklamowy,dziwne,żeby krem testowano na zwierzętach np.króliku i patrzyli czy mu się zmarszczki nie zmniejszają albo czy nie jest uczulony lepiej chyba żeby nie było składników pochodzenia zwierzęcego...
a perfumów używacie?piżmo jest bardzo często ich składnikiem
a buty,torebki?plastikowe nosicie?paski do spodni,porfele?

mleko?-nie jest przeznaczone dla ludzi tylko dla cielaków,które są brutalnie odstawiane od piersi.Dojone o kilka razy dziennie za dużo,w ciemnych klatkach i trawy na oczy nie widzące.

żeby była jasność-ja nie jem mięsa,nie nazywam się wege,bo nie daję się zwariować ideologii-mimo,że słuszna.wrażliwa jestem aż nadto-mój wujek ma masarnię i zobaczyłam kiedyś o jeden obrazek za dużo....ale nie jem,bo nie jest mi to do szczęścia potrzebne.a czytając to i owo utwierdzam sie w przekonaniu,że dobrze robię
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 16:23   #50
motylek_lol
Raczkowanie
 
Avatar motylek_lol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta dla wegetarian

ooo hej! ja jestem laktowegetarianką
motylek_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 17:44   #51
nasty_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 89
Dot.: Dieta dla wegetarian

oprócz tego staraj się jeść witaminy z grupy B
nasty_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:49   #52
łezia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dieta dla wegetarian

ta pani ktora powiedziala ze wege prowdzi do anoreksji powinna troche sie doksztalcic
poza tym jest kilka rodzajow wegetarianizmu:

fruktarianizm - polega na wyeliminowaniu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, ludzie wyznający tą dietę nie jedzą nic co musieliby sami zerwać z drzewa, jedzą tylko to co spadło już z drzewka. Piją tylko wode źródlaną. A więc jedzą: owoce które same spadły z drzewa i warzywa.

weganizm - wyeliminowanie wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego (nawet miodu) , odżywianie się jedynie warzywami i owocami. A więc jedzą: owoce i warzywa

laktowegetarianizm - z produktów zwierzęcych dopuszcza tylko mleko i przetwory mleczne. A więc jedzą: owoce, warzywa i mleko oraz jego przetwory

owowegetarianizm - z produktów ziwerzęcych dopuszcza tylko jajka i ich przetwory. A więc jedzą: owoce, warzywa, jajka oraz ich przetwory

lakotoowowegetarianizm - dopuszcza mleko, jajka i ich przetwory. A więc jedzą: owoce, warzywa, jajka i mleko oraz ich przetwory

semiwegetarianizm - dopuszcza tylko ryby i drób. A więc jedzą: owoce, warzywa, jajka i mleko oraz ich przetwory, ryby i drób

mowi sie wege bo to najbardziej znany... kiedy powiem ze jestem wegetarianka wiadomo ze nie jem miesa ryb.. dopuszczam nabial i jajka... kiedy mowie jestem laktowegetarianka trzeba tlumaczyc o co chodzi
tak jest prosciej szybciej i przyjemniej))

jestem wege od prawie 6 lat
nie barkuje mi niczego co pol roku robie badania i wszystko zawsze jest ok
nigdy nie zastanawialam sie co mam zjesc zeby uzupelnic braki miesa
jadlam i jem to na co mam ochote w danej chwili
jak widac skutek tego jest swietny
tym z was ktore maja jakiekolwiek problemy polecam zrobic sobie badania i zakupic jakies witaminki (niepamietam jakie jadlam... wiekszosc z takich witaminek zawiera zelatyne niestety)
a wypadajace wlosy.... to problem wiekszosci... nie tylko wege... mi wypadaly zawsze i przez to ze zostalam wege ani sie nie zmiejszylo ani nie zwiekszylo
łezia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:30   #53
lilith_191
Raczkowanie
 
Avatar lilith_191
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: eŁDeZet
Wiadomości: 235
Dot.: Dieta dla wegetarian

Jestem wegetarianką od 4 roku zycia ze względu na religię, a od 18 laktowegetarianką (nie piję mleka, ale za to jem jogurty, twarożki i sery bezpodpuszczkowe), chciałabym zupełnie zrezygnować z produktów zwierzęcych, ale mam uczulenie na soję i obawiam się,że mogłabym mieć problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości białka.
Jakos niedawno problemem stała się dla mnie dość duża bolesność stawów, głównie kolanowych, ale jak sądze to ze wzgl. na to,że bardzo dużo trenuje.
Glukozamina i chondroityna, które działają (podobno) tylko na zasadzie placebo niestety nie będą w stanie zwiększyć ilości produkowanej mazi stawowej. Nie chcę jeść żelatyny...
__________________
piszę pracę magisterską
lilith_191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 12:54   #54
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Talking Dot.: Dieta dla wegetarian

HeEEj Napiszę krótko... nie wiem jak się nazywa rodzaj wegetarianizmu, jaki ja prowadzę, ale jest tak.. kiedy chcę stosować jakąś dietę mięso zastępuję rybami i jest ok Co do jajek... jeżeli kóra nie ma zmiaru wysiadywać jajka to nic się z niego nie wykluje, także nie zabijacie zwierzątka. Co do mleka... ?! Dojąc krowę, człowiek jej tylko pomaga, bo gdyby jej nie wydoił to bolałby ją wymiona, także nie rozumiem w jaki sposób tu można zwierze zabijać????? A swoją drogą... nie jem soi, jem strasznie niezdrowo i żyje włosy ani pazurki mi nie wypadają, cera ładna, jest spooko Hehehe Niom... ale właśnie... od jutra to się zmieni Przechodzę na dietę... Good Bye chipsy... Good Bye czekolada... Good Bye frytusie... Nie... mam normalnie depresje z tego powodu
Zdrowia życzę wszystkim weegetarianką
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 13:00   #55
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez łezia Pokaż wiadomość
ta pani ktora powiedziala ze wege prowdzi do anoreksji powinna troche sie doksztalcic
poza tym jest kilka rodzajow wegetarianizmu:

fruktarianizm - polega na wyeliminowaniu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, ludzie wyznający tą dietę nie jedzą nic co musieliby sami zerwać z drzewa, jedzą tylko to co spadło już z drzewka. Piją tylko wode źródlaną. A więc jedzą: owoce które same spadły z drzewa i warzywa.

weganizm - wyeliminowanie wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego (nawet miodu) , odżywianie się jedynie warzywami i owocami. A więc jedzą: owoce i warzywa

laktowegetarianizm - z produktów zwierzęcych dopuszcza tylko mleko i przetwory mleczne. A więc jedzą: owoce, warzywa i mleko oraz jego przetwory

owowegetarianizm - z produktów ziwerzęcych dopuszcza tylko jajka i ich przetwory. A więc jedzą: owoce, warzywa, jajka oraz ich przetwory

lakotoowowegetarianizm - dopuszcza mleko, jajka i ich przetwory. A więc jedzą: owoce, warzywa, jajka i mleko oraz ich przetwory

semiwegetarianizm - dopuszcza tylko ryby i drób. A więc jedzą: owoce, warzywa, jajka i mleko oraz ich przetwory, ryby i drób

mowi sie wege bo to najbardziej znany... kiedy powiem ze jestem wegetarianka wiadomo ze nie jem miesa ryb.. dopuszczam nabial i jajka... kiedy mowie jestem laktowegetarianka trzeba tlumaczyc o co chodzi
tak jest prosciej szybciej i przyjemniej))
To jaki ja jestem typ? Nie jem mięsa, ani drobiu, jem tylko ryby i owoce morza, pije mleko i jem jego przetwory, jem jajka, owoce i warzywa i pszenne produkty. Wkurza mnie jak ktoś myśli że jem drób, bo mnie drób obrzydza... Więc do jakiego rodzaju wegetarian ja należę?
P.S. Kosmetyki 'oriflame' nie są testowane na zwierzętach
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 15:02   #56
yassue
Raczkowanie
 
Avatar yassue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 243
Dot.: Dieta dla wegetarian

Amberlinka, zaden
fajnie z tym semiwegetarianizmem. cos na ksztalt semikanibalizmu..

dziewczyny niektore z was maja tu dosc powierzchowne podejscie do (nie)jedzenia jajek i mleka.. nie chodzi tylko o to by nie zjadac martwych zwierzatek, ale chyba tez zeby nie przykladac sie do ich cierpienia..? przeczytajcie np tu http://www.republika.pl/weganizm/weganizm.htm
zaznaczam ze ja i mleko i jaja jem, ale jest to swiadoma decyzja, wiem co sie z tym laczy i jak choc minimalnie zmniejszyc konsekwencje (czyli np kupowac jaja z chowu nie-klatkowego)

pozdro dla wege
yassue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 15:28   #57
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez amberlinka Pokaż wiadomość
HeEEj ale jest tak.. kiedy chcę stosować jakąś dietę mięso zastępuję rybami i jest ok
Jak można jedno mięso zastąpić drugim
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 16:02   #58
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Jak można jedno mięso zastąpić drugim
Niesety, większość ludzi uważa, że ryba to nie zwierzę
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 16:07   #59
blueone
Rozeznanie
 
Avatar blueone
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 545
Dot.: Dieta dla wegetarian

odnośnie absurdalnych poglądów lekarzy na temat wege to moja koleżanka usłyszała kiedyś od swojego rodzinnego,że jak nie będzie jadła kurczaków to jej cycki nie urosną:P
blueone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 16:17   #60
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez blueone Pokaż wiadomość
odnośnie absurdalnych poglądów lekarzy na temat wege to moja koleżanka usłyszała kiedyś od swojego rodzinnego,że jak nie będzie jadła kurczaków to jej cycki nie urosną:P

Na temat idiotycznych mitów zw. z wegetarianizmem można by stworzyć kilka wątków.
Ale nie sądzę, by był sens.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.