Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-11, 15:57   #1
Tomacco94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2

Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii


Cześć wszystkim,

Piszę to trochę w roztrzęsieniu i chaotycznie, dlatego przepraszam za wszystkie błędy.

Może zacznę od początku, wyjechałem do UK od razu po maturze, gdzie studiowałem finanse, i w tym samym czasie pracowałem na pełem etat i odkładałem dość sporo pieniędzy, jeszcze w czasie studiów założyłem firmę, która się dobrze rozwinęła (obecnie 25 lat).
3 lata temu zakupiłem mieszkanie tu (Szkocja) i pół roku temu mieszkanie w Hiszpanii i tutaj pojawia się mój problem, a właściwie problemy.

Po zakupie nieruchomości uznałem, że powiem najbliższej rodzinie tj. rodzicom, bratu i babci, że jeżeli chcą to mogą sobie kiedykolwiek za darmo na wakacje pojechać, tylko żeby posprzątali, początkowo wszystko było ok, do czasu aż pojechałem do Polski na święta...

W czasie świąt babcia i mama (obie niestety) wypaliły, że posiadam to mieszkanie w Hiszpanii, pomimo próśb aby nie mówić wszystkim ciotkom i kuzynom, od tego momentu poszła cała spirala, zaczęły się komentarze "ty to masz szczęście!", "bardzo chętnie byśmy też pojechali" tudzież wprost wpraszanie się na zasadzie, że oni przyjadą wtedy a wtedy i ja im mam dać kluczyki na ten czas (tudzież moi rodzice w Polsce zostawią im kluczyki) mnie po prostu zamurowało, nie wiedziałem jak im odpowiedzieć... a nie chcę żeby reszta miała wakacje na mój koszt bo mnie nie obchodzą, są mi dalecy i całe życie mieli mnie za nic (poniżali mnie itp.)...

Dwóch kuzynów wypaliło, że "he he może byśmy razem ten byznes poprowadzili kuzyn, no co z kuzynem się nie podzielisz?!?!" i tym podobne, żebym innym załatwił pracę.

Było tego wszystkiego o wiele więcej, mniej lub bardziej żenujących sytuacji.

Moje pytania do was to: Jak odmówić tej namolnej rodzinie?

Czy sami macie takie historie, gdzie ktoś się do was wpraszał lub wam zazdrościł?

Czy jest to normalne, taka postawa roszczeniowa?

Bardzo zależy mi na waszych kobiecych opiniach, jako że potraficie spojrzeć na takie rzeczy bardziej obiektywnie i chłodnym okiem
Tomacco94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 17:24   #2
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Powiedz całej rodzinie, że sprzedałeś te mieszkanie.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 17:29   #3
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Powiedz całej rodzinie, że sprzedałeś te mieszkanie.
I tak w końcu wyjdzie, że nie sprzedał jak się dowiedzą, że poleciała mama czy inna babcia.

Albo bądź asertywny i powiedz, że nie czujesz się z tym komfortowo albo skłam, że podnajmujesz komuś jak Ciebie w nim nie ma.
Pracy bym nie załatwiała rodzinie, zwłaszcza takiej, za którą nie przepadam. Będą oczekiwali specjalnego traktowania i wysokich pensji przy zerowym nakładzie pracy. A Ty nie brzmisz jak ktoś, kto potrafiłby im zwrócić uwagę lub zwolnić
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 17:30   #4
zilia
EUNE Challenger
 
Avatar zilia
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Powiedz tym ciotkom i kuzynom, że to mieszkanie zarezerwowałeś najbliższej rodzinie, tzn. rodzicom, babci i bratu i innym tego mieszkania nie dasz. Tyle. Jak się obrażą to chyba Cię to nie obchodzi, skoro to taka daleka rodzina i ich nie lubisz?
A rodzince też bym coś powiedziała, że jednak prosiłam ale wygadali na prawo i lewo.
__________________
kochane, potrzebuję wsparcia... czy zechcesz dać złotówkę na moją zrzutkę?
https://zrzutka.pl/pomoc-dlugi

wiem, że ludzie najbardziej wspierają osoby chore, ale.. moje życie nie jest mniej warte...
zilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 17:37   #5
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
I tak w końcu wyjdzie, że nie sprzedał jak się dowiedzą, że poleciała mama czy inna babcia.
Mogłyby
trzymać język za zębami i nie mówić gdzie dokładnie jadą,
Póki oficjalnie będzie miał to mieszkanie to się natretow nie pozbędzie
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 17:55   #6
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

I tak Cie nie ma w Polsce wiec Cie nie beda nachodzic i prosic o klucze, jak beda dzwonic pisac to albo ignoruj albo najpier odpisz ze “przepraszam ale na razie nie ma takiej mozliwosci” a jak nie przestana to nie odbieraj/ wycisz wiadomosci od nich.
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 18:07   #7
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Powiedz że nie da rady bo wynajales przez airbnb i mieszkanie jest zajęte.

Reszta komentarzy i docinkow do przemilczenia. Komentarze o dzieleniem się biznesem zbywalabym tylko "hehe zobaczymy" i zapominala. Pewnie są zazdrosni ale na to nic nie poradzisz, jedyne co możesz zrobić to odciąć się od tego robić swoje. Ty nie jesteś im nic winien
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 18:10   #8
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Powiedz, że wynająłeś to mieszkanie. Po pierwsze, przestaną się wpraszać. A po drugie, od razu pomyślą, że jednak w tej Twojej firmie tak dużo nie zarabiasz skoro musiałeś je wynająć, i przestaną Cię wypytywać o załatwienie pracy.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 18:28   #9
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez zilia Pokaż wiadomość
Powiedz tym ciotkom i kuzynom, że to mieszkanie zarezerwowałeś najbliższej rodzinie, tzn. rodzicom, babci i bratu i innym tego mieszkania nie dasz. Tyle. Jak się obrażą to chyba Cię to nie obchodzi, skoro to taka daleka rodzina i ich nie lubisz?
A rodzince też bym coś powiedziała, że jednak prosiłam ale wygadali na prawo i lewo.
Ja też bym tak zrobiła. Bez jaj, nie kłamałabym, bo nie robię nic złego i wcale nie muszę udostępniać swojego mieszkania wszystkim pociotką. Do bliższej rodziny też bym miała pretensje, że pozapraszali ludzi bez konsultacji bez mną.

A co pracy też powiedziałabym wprost, że przykro mi, ale nie szukam wspólników, ani pracowników, więc na mnie nie mają co liczyć.

Jak się obrażą to ich problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2020-01-11 o 18:31
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 19:09   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

A brat i rodzice sie wybieraja? Bo moze to tylko takie gadanie, o czyms trzeba bylo przy swiatecznym stole.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 19:10   #11
Tomacco94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Tak, tylko, ze pozostali zaczeli mi terminy podawac i loty sprawdzac jakby wszystko bylo juz ustalone. Po prostu postawa roszczeniowa wobec mnie.
Tomacco94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 19:26   #12
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Ludzie mnie czasem naprawdę zaskakują. Nie umiałabym tak się komuś wbijać na chatę na wakacje, a już szczególnie rodzinie ze słabym kontaktem. Takie osoby potrafią być bardzo problematyczne. Założę się, że nawet gdyby im zrobić przysługę i zaprosić to potem w zamian będzie się tylko obiektem plotek. Lepiej uważać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 19:37   #13
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Tak mi się historia autora skojarzyła z filmem 'Cicha noc'.



Słuchaj, jak ich nie lubisz, oni cię poniżali w przeszłości, brak im taktu to tak naprawdę w ogóle nie musisz z nimi utrzymywać kontaktu, a co dopiero wyświadczać im przysługi i gościć jak się wpraszają
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 19:43   #14
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Tomacco94 Pokaż wiadomość
Tak, tylko, ze pozostali zaczeli mi terminy podawac i loty sprawdzac jakby wszystko bylo juz ustalone. Po prostu postawa roszczeniowa wobec mnie.
pozostałym powiedz, tak jak tu dziewczyny proponują, że mieszkanie jest wynajęte.

Rodzicom i rodzeństwu mów, że muszą z wyprzedzeniem ustalić termin przyjazdu, bo mieszkanie wystawiłeś do wynajmu wakacyjnego. I powiedz wprost, że jeżeli podadzą adres lub udostępnią to mieszkanie komuś innemu, to więcej nie zgodzisz sie na ich przyjazd.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 20:39   #15
Wrona_11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 16
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Widzisz.. Tak już jest, że najczęściej ludzie, którym w życiu nie wyszło zazdroszczą innym. Nie mają pojęcia, że żeby coś osiągnąć musiałeś więcej czasu poświęcić nauce, pracy. Myślą, że właśnie "miałeś szczęście". Sam pewnie wiesz ile trudu w to włożyłeś.

Do mamy żalu bym nie miała, bo pewnie chciała po prostu pochwalić się jakiego ma syna, że coś osiągnął. Zwróciłabym jedynie uwagę, że niepotrzebnie o tym powiedziała dalszej rodzinie.

Jeżeli chodzi o wakacje to absolutnie nie zgodziłabym się na to. Jeżeli pozwolisz raz to będziesz miał bardzo często gości. Masz prawo się nie zgodzić na to i masz prawo zabronić rodzicom dawania innym osobom kluczy
Wrona_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 20:46   #16
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Nie wdawaj się w żadne dyskusje, mówisz nie i tyle, przylatywać tam może tylko Twoja mama i babcia i koniec tematu. Nie musisz się nikomu z niczego tłumaczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Tzn rodzice, rodzeństwo i babcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 20:56   #17
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87494602]pozostałym powiedz, tak jak tu dziewczyny proponują, że mieszkanie jest wynajęte.

Rodzicom i rodzeństwu mów, że muszą z wyprzedzeniem ustalić termin przyjazdu, bo mieszkanie wystawiłeś do wynajmu wakacyjnego. I powiedz wprost, że jeżeli podadzą adres lub udostępnią to mieszkanie komuś innemu, to więcej nie zgodzisz sie na ich przyjazd.[/QUOTE]Dokładnie tak bym zrobiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 21:07   #18
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Przychylam się do pomysłu, żebyś powiedział im, że wynająłeś mieszkanie.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 21:42   #19
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Tomacco94 Pokaż wiadomość
Tak, tylko, ze pozostali zaczeli mi terminy podawac i loty sprawdzac jakby wszystko bylo juz ustalone. Po prostu postawa roszczeniowa wobec mnie.
Masz dwa mieszkania, firmę w innym państwie, a nie potrafisz się postawić jakimś ciotkom i kuzynom, trzeciej wodzie po kisielu? Mówisz, że sprzedałeś, że mieszkanie jest już zajęte, że wynająłeś, mówisz wprost, że ich tam nie zapraszasz albo nie odbierasz od nich telefonu.
No postawa roszczeniowa, ale możesz na to poradzić tyle, ile zostało Ci już w tym wątku napisane.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 22:32   #20
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87494595]Tak mi się historia autora skojarzyła z filmem 'Cicha noc'.



Słuchaj, jak ich nie lubisz, oni cię poniżali w przeszłości, brak im taktu to tak naprawdę w ogóle nie musisz z nimi utrzymywać kontaktu, a co dopiero wyświadczać im przysługi i gościć jak się wpraszają [/QUOTE]



Dokładnie tak. A jak się obrażą, to co z tego? Przecież nie jest to nikt bliski, z kim brak kontaktu Cię zaboli.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 00:33   #21
zilia
EUNE Challenger
 
Avatar zilia
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Mogłyby
trzymać język za zębami i nie mówić gdzie dokładnie jadą,
Póki oficjalnie będzie miał to mieszkanie to się natretow nie pozbędzie
Nie potrafili nawet utrzymać w tajemnicy tego mieszkania tak jak ich prosił, więc nie liczyłabym na to.

Cytat:
Napisane przez Tomacco94 Pokaż wiadomość
Tak, tylko, ze pozostali zaczeli mi terminy podawac i loty sprawdzac jakby wszystko bylo juz ustalone. Po prostu postawa roszczeniowa wobec mnie.
To, że oni załatwiają loty i już szczegóły ustalają to normalnie im powiedz, że niczego im nie obiecywałeś i to nie Twój problem, że oni np. już kupują bilety. Mogą sobie podróżować z nimi na księżyc.

Ja bym się nie cackała, co z tego że rodzina, ale rodzina bardzo daleka, której nie lubisz i która sprawiała Ci przykrości - to właściwie jak nie rodzina.
__________________
kochane, potrzebuję wsparcia... czy zechcesz dać złotówkę na moją zrzutkę?
https://zrzutka.pl/pomoc-dlugi

wiem, że ludzie najbardziej wspierają osoby chore, ale.. moje życie nie jest mniej warte...
zilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 05:59   #22
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Tomacco94 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,



Piszę to trochę w roztrzęsieniu i chaotycznie, dlatego przepraszam za wszystkie błędy.



Może zacznę od początku, wyjechałem do UK od razu po maturze, gdzie studiowałem finanse, i w tym samym czasie pracowałem na pełem etat i odkładałem dość sporo pieniędzy, jeszcze w czasie studiów założyłem firmę, która się dobrze rozwinęła (obecnie 25 lat).

3 lata temu zakupiłem mieszkanie tu (Szkocja) i pół roku temu mieszkanie w Hiszpanii i tutaj pojawia się mój problem, a właściwie problemy.



Po zakupie nieruchomości uznałem, że powiem najbliższej rodzinie tj. rodzicom, bratu i babci, że jeżeli chcą to mogą sobie kiedykolwiek za darmo na wakacje pojechać, tylko żeby posprzątali, początkowo wszystko było ok, do czasu aż pojechałem do Polski na święta...



W czasie świąt babcia i mama (obie niestety) wypaliły, że posiadam to mieszkanie w Hiszpanii, pomimo próśb aby nie mówić wszystkim ciotkom i kuzynom, od tego momentu poszła cała spirala, zaczęły się komentarze "ty to masz szczęście!", "bardzo chętnie byśmy też pojechali" tudzież wprost wpraszanie się na zasadzie, że oni przyjadą wtedy a wtedy i ja im mam dać kluczyki na ten czas (tudzież moi rodzice w Polsce zostawią im kluczyki) mnie po prostu zamurowało, nie wiedziałem jak im odpowiedzieć... a nie chcę żeby reszta miała wakacje na mój koszt bo mnie nie obchodzą, są mi dalecy i całe życie mieli mnie za nic (poniżali mnie itp.)...



Dwóch kuzynów wypaliło, że "he he może byśmy razem ten byznes poprowadzili kuzyn, no co z kuzynem się nie podzielisz?!?!" i tym podobne, żebym innym załatwił pracę.



Było tego wszystkiego o wiele więcej, mniej lub bardziej żenujących sytuacji.



Moje pytania do was to: Jak odmówić tej namolnej rodzinie?



Czy sami macie takie historie, gdzie ktoś się do was wpraszał lub wam zazdrościł?



Czy jest to normalne, taka postawa roszczeniowa?



Bardzo zależy mi na waszych kobiecych opiniach, jako że potraficie spojrzeć na takie rzeczy bardziej obiektywnie i chłodnym okiem
Powiedz, że w sumie to dobry pomysł na biznes i wynajales to mieszkanie na booking, w cenie X. Jeśli mają ochotę, to możesz im obniżyć koszty wynajmu do Y (np o 10 e xd), W KOŃCU JESTEŚMY RODZINĄ, TO NIE BĘDĘ Z WAS ZDZIERAŁ HEHEHE
Raz dwa się odczepia.
Możesz też powiedzieć wprost, że nie łączy was na tyle silna więź, żebyś udostępniał swoje mieszkanie za darmo.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:59 ---------- Poprzedni post napisano o 05:55 ----------

Aczkolwiek moja siostra, gdy dowiedziała się że wynajmuje mieszkanie w Holandii już zapowiedziała, że przyjeżdżają do mnie z mężem i dzieckiem na zwiedzanie. Odpowiedziałam tylko, że jak sobie wynajmą hotel, to luz

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 08:42   #23
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Rzuć, że sprzedałeś mieszkanie i tyle. Jak bliska rodzina będzie chciała przyjechać, trudno, nie umieli dochować tajemnicy, więc nie ma wakacji za darmo. Sami będą sobie winni.

Swoją drogą, że tym ludziom nie jest wstyd.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 11:34   #24
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Rzuć, że sprzedałeś mieszkanie i tyle. Jak bliska rodzina będzie chciała przyjechać, trudno, nie umieli dochować tajemnicy, więc nie ma wakacji za darmo. Sami będą sobie winni.

Swoją drogą, że tym ludziom nie jest wstyd.
Jak wyżej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 13:25   #25
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Nie pozbędziesz się natrętów, dopóki nie powiesz nie. Wymyślanie głupich wymówek to proszenie się o kolejne problemy i kolejne fale natrętów, jak zorientują się, że nie potrafisz odmówić.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 13:52   #26
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Tomacco94 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Piszę to trochę w roztrzęsieniu i chaotycznie, dlatego przepraszam za wszystkie błędy.

Może zacznę od początku, wyjechałem do UK od razu po maturze, gdzie studiowałem finanse, i w tym samym czasie pracowałem na pełem etat i odkładałem dość sporo pieniędzy, jeszcze w czasie studiów założyłem firmę, która się dobrze rozwinęła (obecnie 25 lat).
3 lata temu zakupiłem mieszkanie tu (Szkocja) i pół roku temu mieszkanie w Hiszpanii i tutaj pojawia się mój problem, a właściwie problemy.

Po zakupie nieruchomości uznałem, że powiem najbliższej rodzinie tj. rodzicom, bratu i babci, że jeżeli chcą to mogą sobie kiedykolwiek za darmo na wakacje pojechać, tylko żeby posprzątali, początkowo wszystko było ok, do czasu aż pojechałem do Polski na święta...

W czasie świąt babcia i mama (obie niestety) wypaliły, że posiadam to mieszkanie w Hiszpanii, pomimo próśb aby nie mówić wszystkim ciotkom i kuzynom, od tego momentu poszła cała spirala, zaczęły się komentarze "ty to masz szczęście!", "bardzo chętnie byśmy też pojechali" tudzież wprost wpraszanie się na zasadzie, że oni przyjadą wtedy a wtedy i ja im mam dać kluczyki na ten czas (tudzież moi rodzice w Polsce zostawią im kluczyki) mnie po prostu zamurowało, nie wiedziałem jak im odpowiedzieć... a nie chcę żeby reszta miała wakacje na mój koszt bo mnie nie obchodzą, są mi dalecy i całe życie mieli mnie za nic (poniżali mnie itp.)...

Dwóch kuzynów wypaliło, że "he he może byśmy razem ten byznes poprowadzili kuzyn, no co z kuzynem się nie podzielisz?!?!" i tym podobne, żebym innym załatwił pracę.

Było tego wszystkiego o wiele więcej, mniej lub bardziej żenujących sytuacji.

Moje pytania do was to: Jak odmówić tej namolnej rodzinie?

Czy sami macie takie historie, gdzie ktoś się do was wpraszał lub wam zazdrościł?

Czy jest to normalne, taka postawa roszczeniowa?

Bardzo zależy mi na waszych kobiecych opiniach, jako że potraficie spojrzeć na takie rzeczy bardziej obiektywnie i chłodnym okiem
Proszę bardzo kobieca opinia: miej chłopie jaja i naucz się mówić nie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 14:52   #27
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Rzuć, że sprzedałeś mieszkanie i tyle. Jak bliska rodzina będzie chciała przyjechać, trudno, nie umieli dochować tajemnicy, więc nie ma wakacji za darmo. Sami będą sobie winni.



Swoją drogą, że tym ludziom nie jest wstyd.


Najlepsza porada w tym wątku.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 14:27   #28
Traszanka
Raczkowanie
 
Avatar Traszanka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 86
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Skoro nie zapraszales ich osobiscie to czasem trzeba byc dobitnym i podkreslic ze nie robisz z tego mieszkania darmowego hotelu dla całej rodziny. Czasem trzeba brutalnie, ale mysle ze warto wylozyc swoje racje (nie kupujesz mieszkania po to aby jakas czesc roku zajmowala ci je za friko dalsza rodzina) i powiedziec dyplomatyczne, ale stanowcze "nie". No chyba, że zacząłeś sie motac i na swietach zacząłeś mowic napalonej rodzince, że w sumie to ok - coz, masz problem.

Zwlaszcza, ze piszesz ze ta rodzina i tak cie nie lubila, ponizala itd. - chlopie, kaz im sie chrzanic, nic na tym nie stracisz.
Traszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 16:20   #29
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;87496305]Nie pozbędziesz się natrętów, dopóki nie powiesz nie. Wymyślanie głupich wymówek to proszenie się o kolejne problemy i kolejne fale natrętów, jak zorientują się, że nie potrafisz odmówić.[/QUOTE]Dokładnie to. Komunikacja wprost, i trudno, będzie kilku członków rodziny mniej na liczniku.

Sent fra min EML-L29 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 19:33   #30
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Rodzina wpraszajaca sie na wakacje do Hiszpanii

Bardzo prosta sprawa. Powiedz stanowczo ale i grzecznie, że jest Ci miło z powodu zainteresowania, ale nie planujesz udostępniać mieszkania, a Twoja propozycja była skierowana wyłącznie do najbliższej rodziny i na tym poprzestajesz. Gdyby wścibkość przekroczyła kolejne granice (bo już sam fakt wpraszania się jest dla mnie niezrozumiały), wytłumacz, że masz jeszcze inne plany związane z mieszkaniem (np. wynajem) i nie ma możliwości by ktoś ciągle tam przebywał.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-18 13:47:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.