białe smugi na ubraniach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-05, 17:43   #1
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619

białe smugi na ubraniach


Nie wiem czy był już taki wątek, nie sprawdziłam bo nie wiedziałam co mam wpisać do wyszukiwarki z góry przepraszam jeżeli powtarzam enty raz jakis temat
Mam taki dziwny problem, że na moich bluzkach są białe smugi. Nie wiem jak one powstaja, chyba od mojego ciała ale nie wiem co jest tego przyczyną - myślałam, że moze pot ale tak bardzo się nie poce oprócz pach a i na nie używam przecierz antyperspirantu. Dodam, że chwilowo nie używam balsamu ani oliwki do ciała bo myślalam, że to może od tego ale jak nie używam to dalej pojawiają się smugi. Aha i nie jest to kwestia gatunku materiału bo smugi pijawiają się zarówno na rzeczach bawełnianych jak i sztucznych. Te białe ślady to dla mnie duży problem bo niszczą mi wszystkie bluzki i koszulki i głupio mi z takimi smugami chodzić bo nikt z moich znajomych tak nie ma :-(
Nie wiem może to temat bardziej na drematologie ale tu zagląda więcej ludzi więc tu pisze i czekam na porady ...
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:01   #2
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: białe smugi na ubraniach

zakładasz rano czystą bluzkę a wieczorem wracasz ze smugami ? hm... ja mam na ciemnych bluzkach tak ale to poprostu proszek do prania nie dokońca się wypłukuję i osadza się najczęściej w okolicach bioder i biustu
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:53   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: białe smugi na ubraniach

a może po prostu od antyperspirantu? zakładasz bluzkę, a ona przy zakładaniu ociera się o pachy. to najczęstsza przyczyna białych smug, nic innego mi się nie kojarzy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 19:20   #4
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: białe smugi na ubraniach

Cytat:
Napisane przez justa79
a może po prostu od antyperspirantu? zakładasz bluzkę, a ona przy zakładaniu ociera się o pachy. to najczęstsza przyczyna białych smug, nic innego mi się nie kojarzy.
Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie plamy po perspirancie Zwróć uwagę na to, czy plamy pojawiają się tylko na bluzkach zakładanych przez głowę, czy też na takich koszulowych, zapinanych na piersi
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 19:26   #5
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: białe smugi na ubraniach

Niestety na tych zapinanych na piersi też pojawiają się plamy :-( więc to chyba nie do antyperspirantu, może raczej ten proszek do prania - pierze mama bo ja się na tym nie znam, ale jak pytłam to mówiła, że to chyba nie to. Jednak najlepiej będzie jak pójde do dermatologa - ale nadal czekam na wasze wypowiedzi
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:01   #6
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: białe smugi na ubraniach

albo antyperspirant albo co bardziej prawdopodobne zle i niedokladnie wyplukane ciuszki z proszku do prania.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:22   #7
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: białe smugi na ubraniach

może masz poprostu suchą skórę? w ogóle to normalne, że skóra się łuszczy. cały czas odpadają z nas łuski (nie ma to jak discovery tam mówią czasem takie mądre rzeczy ) spróbuj potrzeć rękę ale nie dłoń czarnym materiałem i zobacz czy tak wyglądają te smugi.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 14:40   #8
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: białe smugi na ubraniach

Moim zdaniem to są plamy od antyperspirantu.Mi też się czasem zdaża, że przy zakładaniu bluzki gdzieś tam mi zostanie jakaś smużka.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 18:36   #9
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: białe smugi na ubraniach

pewnie! Zanim pójdziesz do dermatologa, zrób eksperyment z praniem (np. przez tydzień sama pierz swoje rzeczy w jakimś łagodnym płynie - dokładnie go wypłukując), nie używaj antperspirantu ani żandych balsamów. Jeśli nie będzie poprawy, wtedy pomyśl nad wizytą.
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:24   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: białe smugi na ubraniach

To na pewno nie jest nic związanego ze skórą, skoro na urbaniach są smugi (a nie rozmazane plamy czy coś w tym stylu). Kształt wskazuje na to, że albo od wciągania ubrań(dezodoranty/antyperspiranty w sztyfice, kremie i kulce, balsamy do ciała), albo od niewypłukanego proszku (wyżymanie, odwirowywanie). Ja smugi miewam od antyperspirantów, ale łatwo je zetrzeć na sucho (potrzeć bluzkę ręką albo inną częścią bluzki )
A te smugi masz tylko na bluzkach, czy na innych częściach garderoby też??
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 14:02   #11
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: białe smugi na ubraniach

na 100% to jest od antyprespierantow tez tak czesto mam rano i musze wycierac na mokro sciereczke wtedy znikaja jednak jak zakladam to znow sa- od pach sie wciara deo
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 15:43   #12
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: białe smugi na ubraniach

Takie białe smugi powstają na ubraniach mojego TŻ i doszłam do wniosku, że po kąpieli albo źle się spłukuje, albo ma taką suchą skórę, albo przez to, że nie robi peelingu ciała (i przez to warstwy skóry nie są ścierane) zakładając ciemne ciasne koszulki pociera nimi o skórę i powstają takie smugi jak po antyperspirancie. Są to widoczne smugi po zakładaniu ubrań w takim miejscu gdzie ubranie ocierało się o skórę. Trochę to zagmatwane wyjaśnienie, ale myślę, że o takie smugi też Tobie chodzi.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.