Długie włosy i łamliwe końcówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum z ekspertem marki Gliss Kur

Notka

Forum z ekspertem marki Gliss Kur Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi marki Gliss Kur. Ekspert Magdalena Krulikowska - Konsultant Naukowy Schwarzkopf&Henkel oraz wykładowca WSZKiPZ, odpowie na Wasze pytania dotyczące pielęgnacji włosów.

 
 
Narzędzia
Stary 2016-11-18, 15:02   #1
golakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1

Długie włosy i łamliwe końcówki


Witam ,
mam długie i cienkie włosy. Czy wiązanie włosów do snu uchroni je w jakiś sposób, a może odwrotnie - gumka na włosy działa na nie negatywnie?
Dziękuję
golakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 15:53   #2
Magdalena Krulikowska
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Krulikowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Droga Kasiu

To dość skomplikowany problem i wszystko zależy od tego jak upinasz włosy - jeśli spleciesz je delikatnie w luźny warkocz a na końcu użyjesz czegoś na kształt delikatnej frotki, to może być dobre rozwiązanie. Nie polecam jednak silnego upinania włosów, związywania w kucyk czy spinania ich na czubku głowy przy użyciu klasycznych gumek do włosów.
Najkorzystniej dla włosów i skóry głowy byłoby zostawić je swobodne - niemniej niektóre z nas mocno "wiercą" się w nocy, często zmieniają pozycję snu. Niekiedy w nocy skóra głowy może się nieco intensywniej pocić, co dodatkowo sprzyja plątaniu się włosów. Jeśli do tego nasze włosy są szorstkie, długie i cienkie, nad ranem możemy mieć duży problem z ich rozczesaniem. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej delikatnie spleść włosy na noc. Jeśli jednak nie obserwujesz ww. zjawisk u siebie daj włosom i skórze głowy "odpocząć" a rano, przed rozczesaniem, użyj ekspresowej odżywki w spray'u - to powinno pomóc.
Magdalena Krulikowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 13:03   #3
marza12341
Hair is ma life
 
Avatar marza12341
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Marl
Wiadomości: 58
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Ja jak mocno zepne włosy w kucyk,to potem boli mnie przez cały dzień głowa
marza12341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 11:53   #4
7e4821b9e11e1a965edd4b7ffe5ca448b01e1f28_5dc35e9352ecb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

U mnie często bywa tak iż zaplatam na noc,bo rankiem nie można dojść do ładu.Zimową pora ten problem nasila się bardziej.
7e4821b9e11e1a965edd4b7ffe5ca448b01e1f28_5dc35e9352ecb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:54   #5
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

też tak robię
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 15:02   #6
Magdalena Krulikowska
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Krulikowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Marza12341- masz racje. Mocne spinanie włosów w kucyk i upięcie gumką powoduje naprężenia we włosach oraz napięcie skóry głowy. To może powodować dyskomfort i uczucie "bolących" włosów. Niemniej po kilku/kilkunastu minutach powinien ustąpić. Jeśli ból wyczuwalny jest dłużej warto zwrócić na niego baczniejsza uwagę - może być sygnałem informującym o rozpoczynającym się poważniejszym problemie, np. stanie zapalnym mieszków włosowych

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Dziękuję za Wasze doświadczenia.

Całkowicie się w Wami zgadzam, jeśli poranne dojście do ładu z włosami jest zbyt"trudne" lepiej spleść je w łagodny warkocz a na końcu spiąć delikatną frotką.

Rozczesywanie splątanych, długich włosów jest dla nich bardzo dużym obciążeniem i sporą część z nich możemy zostawić na szczotce - a tego żadna z nas nie lubi.
Magdalena Krulikowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 21:53   #7
rafal86
Raczkowanie
 
Avatar rafal86
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 99
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Ja często związuję moje włosy gumką i nie zauważyłem żeby od tego rozdwajały się końcówki. Polecam preparat sunsilk z jedwabiu, po ni włosy są w dużo lepszej kondycji
rafal86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-27, 14:01   #8
TakaEwelka
Przyczajenie
 
Avatar TakaEwelka
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Mam pytanie czy odżywki w sprayu można stosować tylko na swizo umyte włosy?
TakaEwelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-27, 18:30   #9
Magdalena Krulikowska
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Krulikowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Witaj,

ekspresowe odzywki możesz stosować właściwie zawsze kiedy odczuwasz, że Twoje włosy potrzebują szybkiego nawilżenia lub okiełznania. Możesz również stosować je aby zniwelować efekt elektryzowania się włosów bądź ułatwić ich rozczesanie.

Pamiętaj również, że nie musisz stosować odżywki na całą długość włosów. Jeśli Twoje włosy przesuszają się i puszą na końcach a nieco silniej przetłuszczają u nasady głowy możesz zastosować ekspresową odżywkę tylko od połowy długości w dół - ponieważ własnie tam Twoje włosy wymagają ekstra pielęgnacji. Włosy u nasady pozostaw wówczas bez dodatkowej pielęgnacji pomiędzy zabiegami mycia, aby nie przeciążyć włosów.
Magdalena Krulikowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-28, 11:47   #10
7e4821b9e11e1a965edd4b7ffe5ca448b01e1f28_5dc35e9352ecb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Słyszałam,że przy rozdwojonych końcówkach pomocne jest mycie włosów metodą OMO.I tu się być może mylę.Ile w tym prawdy i czy tak naprawdę ta metoda jest dobrą?
7e4821b9e11e1a965edd4b7ffe5ca448b01e1f28_5dc35e9352ecb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-29, 12:49   #11
joznus
Przyczajenie
 
Avatar joznus
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Sporo czytałam ostatnio o OMO i zaczynam stosować. Z tego co wyczytałam to znacznie wpływa na kondycję włosów i na wielu portalach ją polecają
joznus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 10:24   #12
Magdalena Krulikowska
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Krulikowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Drogie Panie,

To bardzo ciekawy wątek i cieszę się, że go rozpoczęłyście. Metoda OMO jest bardzo ciekawym sposobem pielęgnacji włosów i może dawać genialne rezultaty.
Dla tych co jeszcze o niej nie słyszeli szybki skrót na czym ona polega:
OMO to skór od O - odżywka, M-mycie, O-odżywka
Jak się domyślacie polega na tym, aby przed umyciem włosów nałożyć na włosy odżywkę - co jest nietypowe w klasycznym rozumieniu pielęgnacji.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Co ma dawać taka technika:
- środki myjące, znajdujące się w szamponach do włosów poza usuwaniem zanieczyszczeń, niekiedy mogą nadmiernie odtłuszczać włos. Szczególnie jego najbardziej suche partie - np końce
- najsilniej odtłuszczający jest SLES - sodium laureth sulfate, który chatakteryzuje się świetnymi właściwościami myjącymi i pianotwórczymi przez co znajduje się w większości szamponów
- takie silne odtłuszczenie może powodować wymycie lipidów "sklejających" łuski włosa tworzące osłonkę - a to może prowadzić do wysuszania się włosów, ich kruchości, jak również szybszemu wymywaniu się koloru w przypadku włosów farbowanych

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Nanoszenie odżywki na włosy przed myciem powoduje pozostawienie na włosach dodatkowej warstwy ochronnej, utrudniającej nadmierne odtłuszczenie włosa.
Wówczas możemy spokojnie myć skórę głowy oraz włosy u nasady jednocześnie pozostawiając "zabezpieczone" najbardziej uwrażliwione końce.

Odżywkę przed myciem włosów można zastosować wybiórczo:
- jeśli mamy suche końce a przetłuszczająca się górę włosów - nakładamy odżywkę od połowy ich długości
- jeśli mamy suchą skórę głowy i po myciu odczuwamy swędzenie lub napięcie - odżywkę możemy nanieść już u samej nasady

Kto powinien spróbować:
- osoby z bardzo suchymi, uwrażliwionymi włosami
- osoby z włosami farbowanymi, które obserwują zbyt intensywne wypłukiwanie się koloru
- osoby z włosami bardzo krnąbrnymi, puszącymi się, trudnymi do ujarzmienia lub kręconymi

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

No i na koniec jakiej odżywki używać:
- to może być Twoja regularna odżywka, którą stosujesz codziennie
- to może być maska lub nieco silniejszy treatment
- to wreszcie może być olejek do włosów jeśli twoje suche końce wymagają nieco silniejszej ochrony
Magdalena Krulikowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-30, 18:35   #13
marza12341
Hair is ma life
 
Avatar marza12341
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Marl
Wiadomości: 58
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Ja strasznie lubię metodę OMO,choć nie robię tego co dziennie
marza12341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-30, 19:33   #14
Magdalena Krulikowska
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Krulikowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Zgadzam się z Tobą, nie ma konieczności wykonywania pielęgnacji tą metodą codziennie. Zależy to oczywiście od rodzaju włosa, poziomu zniszczeń i odżywki.

Najlepiej sprawdzić to doświadczalnie na sobie ale z reguły wystarczy co drugie, trzecie mycie.

Jeśli niechcący "przesadzisz" z pielęgnacją a Twoje włosy zrobią się ciężkie, matowe z nadmiarem substancji kondycjonujących wystarczy przez kilka dni zrezygnować z odżywki przed myciem. Pozwoli to pozbyć się depozytu i odzyskać świeżość włosów.
Magdalena Krulikowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 20:14   #15
7e4821b9e11e1a965edd4b7ffe5ca448b01e1f28_5dc35e9352ecb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Długie włosy i łamliwe końcówki

Super.Bardzo dziękuję za przestronne wyjaśnienie Już się gubiłam powoli od licznych i niejednokrotnie rozbieżnych informacji w necie.
7e4821b9e11e1a965edd4b7ffe5ca448b01e1f28_5dc35e9352ecb jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum z ekspertem marki Gliss Kur


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-01 20:14:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.