Ocena odległości w lusterkach samochodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-17, 17:51   #1
Larysa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1

Ocena odległości w lusterkach samochodu


Witam. Zaczęłam niedawno przygodę z jazdą samochodem. Kilka godzin za kółkiem z instruktorem a teraz z mężem. Mam problem z oceną odległości w lusterkach i zmiana pasa/włączanie się do ruchu to dla mnie jakiś koszmar. Lusterko boczne zmniejsza samochody i odległość wydaje się większa, w lusterku wewnętrznym wydają mi się duże i blisko. Nie wiem nigdy kiedy mogę wykonać manewr zmiany pasa, bo totalnie nie czuję gdzie te samochody za mną są. Macie na to jakieś sposoby by wystarczająco precyzyjnie to oszacować? Patrzycie na tył swojego auta w lusterku bocznym? Czy ufacie swojej ocenie w tych lusterkach bocznych, które oddalają pojazdy? Obawiam się, że się komuś kiedyś wpierniczę pod koła opiszcie swoje sposoby. Z góry dzięki.
Larysa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 20:45   #2
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Ocena odległości w lusterkach samochodu

Cytat:
Napisane przez Larysa123 Pokaż wiadomość
Witam. Zaczęłam niedawno przygodę z jazdą samochodem. Kilka godzin za kółkiem z instruktorem a teraz z mężem. Mam problem z oceną odległości w lusterkach i zmiana pasa/włączanie się do ruchu to dla mnie jakiś koszmar. Lusterko boczne zmniejsza samochody i odległość wydaje się większa, w lusterku wewnętrznym wydają mi się duże i blisko. Nie wiem nigdy kiedy mogę wykonać manewr zmiany pasa, bo totalnie nie czuję gdzie te samochody za mną są. Macie na to jakieś sposoby by wystarczająco precyzyjnie to oszacować? Patrzycie na tył swojego auta w lusterku bocznym? Czy ufacie swojej ocenie w tych lusterkach bocznych, które oddalają pojazdy? Obawiam się, że się komuś kiedyś wpierniczę pod koła opiszcie swoje sposoby. Z góry dzięki.
Ja miałam z tym problemy i przestałam jeździć samochodem. Nie chcę powodować zagrożenia na drodze.
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 23:39   #3
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ocena odległości w lusterkach samochodu

Cytat:
Napisane przez Larysa123 Pokaż wiadomość
Witam. Zaczęłam niedawno przygodę z jazdą samochodem. Kilka godzin za kółkiem z instruktorem a teraz z mężem. Mam problem z oceną odległości w lusterkach i zmiana pasa/włączanie się do ruchu to dla mnie jakiś koszmar. Lusterko boczne zmniejsza samochody i odległość wydaje się większa, w lusterku wewnętrznym wydają mi się duże i blisko. Nie wiem nigdy kiedy mogę wykonać manewr zmiany pasa, bo totalnie nie czuję gdzie te samochody za mną są. Macie na to jakieś sposoby by wystarczająco precyzyjnie to oszacować? Patrzycie na tył swojego auta w lusterku bocznym? Czy ufacie swojej ocenie w tych lusterkach bocznych, które oddalają pojazdy? Obawiam się, że się komuś kiedyś wpierniczę pod koła opiszcie swoje sposoby. Z góry dzięki.
Kawałek swojego samochodu widzisz w lusterku bocznym, po jakimś czasie nauczysz się oceniać odległość. Włącz kierunkowskaz parę sekund przed zmianą pasa (utrzymuj stała prędkość, nie zwalniaj!), delikatnie obroc się żeby zobaczyć samochód za Tobą jak wygląda w rzeczywistości i porównaj z obrazem w lusterkach i tak wkolko. Jeździj, wyprzedzaj, obserwuj, tego trzeba się nauczyć, nie zrażaj się i powodzenia!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-18 00:39:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.