Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-01, 13:04   #661
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez malinatruskawka Pokaż wiadomość
Super , dzięki za artykuł. Rozumiem, że stosujesz 15 % TCA? Czy po takim stężeniu skóra się intensywnie złuszcza? Zależy mi na takim efekcie.
Tak, używam 15 % TCA .
Wszystko zależy od skóry. Ja mam dość grubą, ale i tak się konkretnie złuszcza- imo.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 07:47   #662
Lolekako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Bardzo prosze o rade
w piatek mialam robiony peeling nad gorna warga(zmarszczki nosowo-wargowe) dzisiaj jest wtorek wystepuje silne zaczerwienienie jutro musze wyjsc z domu ..czy moge na ta blizne polozyc krem ochronny...posiadam dwa takie kremy jeden to Avene 50 a drugi to CC z kolorem 30 nie wiem co zrobic, moze nie powinnam jeszcze nic klasc..co o tym sadzicie?
Lolekako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 19:19   #663
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez juliabaczynska Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

czy miała któraś z Was doświadczenia z peelingiem PRX-T33 ( kwas TCA modyfikowany nadtlenkiem wodoru) i próbowała go stworzyć sama w domu?
Dwa lata temu miałam go robionego parę razy u kosmetyczki - na piersi i dekolt, gdzie mam od zawsze koszmarny trądzik. Zabiegi dawały efekty po prostu niewiarygodne - trądzik nie tylko zniknął, ale i piersi uzyskały jędrność jaką miały chyba tylko jak byłam jeszcze nastolatką z gimnazjum Było super, jak po operacji plastycznej. W życiu nie miałam tak pięknych piersi i czystej skóry..

Efekt po jakimś czasie zniknął i znowu mam problem ze skórą - ale niestety sytuacja w życiu i robocie już nie taka by znowu pozwolić sobie na wywalenie kilka razy 350 złotych na kosmetyczkę.. No, nie mam akurat w portfelu wolnego tysiaka, ani dwóch, i raczej nie będę mieć.
Dlatego wymyśliłam, że kupię potrzebne półprodukty i zrobię coś podobnego sama.. i tak oto siedzę właśnie przed buteleczką kwasu trójoctowego, flaszką wody utlenionej i kwasem kojowym w proszku.


W składzie PRX-T33 u kosmetyczki jest:
KWAS TRÓJCHLOROOCTOWY (TCA) 33%,
NADTLENEK WODORU, KWAS KOJOWY 5% .
Mam kojowy 100%, TCA 50% i wodę utlenioną 2% i za diabła nie mogę dojść do tego ile czego powinnam nalać... Czytam też Wasze opisy użycia TCA, oglądam zdjęcia i jestem przerażona - po tym co miałam u kosmetyczki, nigdy nie było takiego efektu złuszczeń! Skóra była zaczerwieniona, ale nie schodziła...
Ktoś lepszy z chemii mógłby mi pomóc?

Już zauważyłam pierwszą różnicę - kwas u kosmetyczki z 4 mililitrowej ampułki miał konsystencję żelu, który szybko się wchłaniał po wmasowaniu, a mi przecież wyjdzie woda..
Swoją drogą różnica woda kontra żel dotyczyła to również glikolowego u kosmetyczki porównywanego z glikolowym z mazideł - ktoś wie czego one tam mogą dodawać? Może jakiś tajemny składnik, którego hurtownie nie podają w składzie żeby kobiety nie robiły sobie w domu zabiegów 10 razy taniej? To w sumie logiczne, inaczej zakłady kosmetyczne poszłyby już z torbami..
Mozna kupic na allegro.Balabym sie robic sama.Gdyby to bylo takie proste, nie bylby opatentowany.Peeling rzeczywiscie dobry i prosty w wykonaniu, tylko drogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 16:54   #664
skovyrnie
Przyczajenie
 
Avatar skovyrnie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

A skoro już rozcienczac kwas to rozumiem że nakładacie go na partie do zabielenia? ja miałam 2 miesiące temu robiony 15% i szczerze to rewelacji nie było po jednym zabiegu ale za to w innych gabinetach dziwiono się czemu miałam aż 6 warstw skoro 4ech nie nie da sie wytrzymać. Ciekawe jak sprawa ma sie odnośnie warstw przy 40 lub 50 % podzieli się ktoś?
skovyrnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 13:59   #665
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja nakładam sobie 50% w domu, ale punktowo - tylko na blizny potrądzikowe. Całkowite zabielenie występuje już po pierwszej warstwie, więc nie dokładam. Zmywam dopiero po pół godzinie. Trochę piecze ale bez szału.
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 15:40   #666
skovyrnie
Przyczajenie
 
Avatar skovyrnie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Wykonała test na ręku, nałożyłam 2 warstwy łącznie około 1,5 minuty. Po 6 dniach wygląda to tak, nie pęka, nie łuszczy. Rozcienczalam również 50% woda destylowana w proporcji by wyszedł kwas ok 30% ale po drugiej warstwie na ręku nie było widać zabielenia, postanowiłam przerwać, zneutralizowac bo bałam się o poparzenia. Nie wiem co robię nie tak.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180320_145932.jpg (82,0 KB, 111 załadowań)
skovyrnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 21:23   #667
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hej dziewczyny, przeczytałam cały wątek.
I zamiast zapisywac to co mnie interesuje to juz nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Planuje kupic TCA 20% przez internet (archem, chempur lub krakchemia)

I już nie wiem czy po nałożeniu kwasu mam czekac na zbielenie skóry (zeszronienie) i ile trzymac czasu.

Czy neutralizować.
Czy nie.

Ja miałam zabieg u dermatologa:
miałam przemytą czymś twarz, potem nałożony kwas na czoło, po jakimś czasie przemyty neutralizatorem.
Potem nałożony na policzki i brodę, tutaj na dwa miejsca pani nałożyła drugą warstwę.
i znów zmyła po jakimś czasie.
Piekło tylko chwile
Generalnie mówiła, że zrobi słabszy na poczatek.
Ale jak dla mnie efekt był słaby, skóra raczej się "pierzyła"
tylko w dwóch miejscach "wyschła" tak, że tam schodziła płatem

Z racji kosztów i efektu takiego sobie, wolałbym zrobić sobie sama ten kwas, ale nie wiem czy kupić neutralizator czy darować sobie.

Po zabiegu smarowałam się Physio cos tam i Cicalfatem

W tej chwili stosuje pielęgnacyjnie kwas ferulowy 3%
na zmianę z kwasem migdałowym 10%
i po kilka dniach skóra się złuszcza jak po tym jednym TCA co miałam robiony.
Moim problemem sa przebarwienia nabyte w ciąży, musiałam zetrzeć sobie z czoła filtr 50tkę i tym miejscu dokładnie zrobiły się plamy brązowe.
Szukam rozwiązania na nie, zastanawiam się jak głęboko leżą te przebarwienia i czy w ogóle kwasy je ruszą.
W ostateczności oczywiście się do nich przyzwyczaję, bo już chyba wszystko akceptuje po jakimś czasie. Ale serii kwasów nie stosowałam w dużych stężeniach.

PS czy zdjęcie powyżej to nie czasem poparzenie?
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-03, 23:45   #668
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja czekam do zeszronienia- zbielenie pokazuje, ze warstwa skóry obumarła. Nakładam max 3 warstwy i cały czas używam wentylatora, bo piecze mnie bardzo, aż boli .
Trzymam kilka minut. Tyle, ile wytrzymuję .
Na początku neutralizowałam wodą z sodą, później doczytałam, że ten rodzaj kwasu tego nie wymaga. Więc tylko przemywam lodowatą wodą.
Później stosuję olej arganowy z kwasem hialuronowym.
Co do złuszczania - za którymś razem miałam kiepski dzień i trzymałam krócej, niż zazwyczaj i faktycznie skóra wtedy delikatnie się łuszczy, jak przy zbyt intensywnej opaleniznie.
Teraz wzięłam się na sposób i dzielę twarz na partie : czoło jednego dnia, reszta kolejnego. Łatwiej jest mi znieść pieczenie.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 18:02   #669
kamcioszka
Raczkowanie
 
Avatar kamcioszka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cześć dziewczyny 😊 odkopuje wątek bo w sobotę w godzinach porannych poddałam się TCA a nigdzie indziej nie widziałam tylu postów o wrażeniach „po”. Przeczytałam cały wątek od deski do deski i mam kilka wątpliwości.

Skóra zaczęła mi się łuszczyć już we wtorek ale największe złuszczanie przypadło na środę i czwartek. Właściwie teraz po TCA mało co zostało. Nie zrywałam sama skórek, jedynie obcinałam małymi nożyczkami te już wiszące. Na całą twarz miałam nałożone stężenie 15%, na przebarwienia (broda, żuchwa, szyja)-35%. Niestety w miejscach, gdzie miałam położone wyższe stężenie kwasu, pozostały różowe plamki. Szczerze... boje się przebarwień i nie wiem za bardzo co mam zrobić. Wizytę u dermatologa mam dopiero za tydzień.



Dodatkową kwestią jest to, że mam ogromną skłonność do zaskórników zamkniętych. Po TCA zostało mi też kilka malutkich pryszczy. Wiem, że powstały one w ramach oczyszczenia się skóry i absolutnie ich nie wyciskałam. Obawiam się jednak pogorszenia stanu skóry i zastanawiam się jakiej pielęgnacji mogę używać poza lekkim żelem do mycia twarzy i Cicaplastem.



Będę wdzięczna za wszystkie porady. Pozdrawiam Was i ściskam! 💖💋
__________________
Zdać CPE i GDS.
Zdać prawko
...
kamcioszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-14, 12:16   #670
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hej!
Ja miałam wczoraj TCA, trzy warstwy. Ogólnie to nie było źle, piekło ale do zniesienia. Naczytałam się o jakichś dramatach a u mnie jest w miarę ok. Na razie mam ultra ściągniętą i suchą twarz. Nakładam 5o razy dziennie na zmianę Cicaplast, Cicalfate, Skin Food z Weledy. Czekam na łuszczenie
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-15, 06:43   #671
Lolekako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Witam wszystkich!
ja tez zrobilam sobie kwasy ale uzywalam tego silnego-fenol(mam juz swoje lata)..dzisiaj wypada 16 dzien..zluszczenie trwalo ok 7 dni...do 10 dnia znikaja wszystkie krostki,stwardnienia..poj awila sie nowa skora ale bardzo rozowa..mialam nakladany kwas pod oczy i wokol ust i mysle ,ze warto bylo bo nie ma znaku po zmarszczkach,zniknely ale teraz najwazniejsza jest ochrona przez pare miesiecy aby nie zrobily sie plamy innego koloru, musze byc cierpliwa, jednak musze wam powiedziec ze to bolacy zabieg przez 2 dnia boli twarz,bralam tabletki przeciwbolowe i oczywiscie silna opuchlizna....ale wytrzymalam wszystko dzielnie i teraz tyko czekam aby skora zmienila kolor
Lolekako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-16, 10:22   #672
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Lolekako Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
ja tez zrobilam sobie kwasy ale uzywalam tego silnego-fenol(mam juz swoje lata)..dzisiaj wypada 16 dzien..zluszczenie trwalo ok 7 dni...do 10 dnia znikaja wszystkie krostki,stwardnienia..poj awila sie nowa skora ale bardzo rozowa..mialam nakladany kwas pod oczy i wokol ust i mysle ,ze warto bylo bo nie ma znaku po zmarszczkach,zniknely ale teraz najwazniejsza jest ochrona przez pare miesiecy aby nie zrobily sie plamy innego koloru, musze byc cierpliwa, jednak musze wam powiedziec ze to bolacy zabieg przez 2 dnia boli twarz,bralam tabletki przeciwbolowe i oczywiscie silna opuchlizna....ale wytrzymalam wszystko dzielnie i teraz tyko czekam aby skora zmienila kolor
Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak peeling fenolem czyli było aż tak źle? Może napisz jak to wyglądało, bo jestem ciekawa u mnie dzisiaj miną 3 dni od peelingu i wyglądam jak dziwak - brązowe plamy na połowie twarzy, broda, nos już się łuszczą a skóra wokół ust jak u 70 latki
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 05:27   #673
Lolekako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Kinga.. ja wygladalam tragicznie, nie moglam spac,jesc, nawet umyc zebow.wszystko minie, badz cierpliwa
Lolekako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 07:03   #674
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Lolekako Pokaż wiadomość
Kinga.. ja wygladalam tragicznie, nie moglam spac,jesc, nawet umyc zebow.wszystko minie, badz cierpliwa
Właśnie poczytałam o tym peelingu fenolowym i to jest niezły hardcore! Tca to przy tym pikuś chociaż ja tylko raz usłyszałam : "o boże co sobie pani zrobiła?"
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 09:34   #675
Lolekako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Kinga "raz sie zyje"..najgorsze juz za mna...dzisiaj wypada dzien 20,zadnych dolegliwosci ..czerwona skore smaruje kremem przeciwslonecznym z kolorem, z tego co wiem to moze sie utrzymywac nawet kilka tygodni..szkoda,ze nie ma tutaj kogos kto to robil
Lolekako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 15:20   #676
Kasiaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hejka, mam pytanko, ponieważ miałam do tej pory robioną kilka razy mikrodermabrazję diamentową i kwas migdałowy i średnie efekty widzę po tym (mam problem z przetłuszczającą się skórą i wypryskami) dlatego pani kosmetolog do której chodzę zaproponowała mi TCA i mam pojutrze mieć pierwszy raz to robione. Pytanie jest takie czy na drugi dzień po tym kwasie jest się mocno czerwonym? Po mikrodermabrazji i kwasie migdałowym była bezpośrednio po skóra zaczerwieniona, a na następny dzień troszkę i normalnie mogłam to przykryć podkładem. Teraz mam obawy, ponieważ dzień po tym kwasie muszę iść do pracy, a potem mam już wolne.
Kasiaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 18:12   #677
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Kasiaa22 Pokaż wiadomość
Hejka, mam pytanko, ponieważ miałam do tej pory robioną kilka razy mikrodermabrazję diamentową i kwas migdałowy i średnie efekty widzę po tym (mam problem z przetłuszczającą się skórą i wypryskami) dlatego pani kosmetolog do której chodzę zaproponowała mi TCA i mam pojutrze mieć pierwszy raz to robione. Pytanie jest takie czy na drugi dzień po tym kwasie jest się mocno czerwonym? Po mikrodermabrazji i kwasie migdałowym była bezpośrednio po skóra zaczerwieniona, a na następny dzień troszkę i normalnie mogłam to przykryć podkładem. Teraz mam obawy, ponieważ dzień po tym kwasie muszę iść do pracy, a potem mam już wolne.
Hej! Ja też miałam migdał ale w życiu bym tego nie porównała do TCA! A jeżeli chodzi o zaczerwienienie to chyba zależy od stężenia i ilości nakładanych warstw. Ja nie byłam wcale aż taka bardzo czerwona, ale musisz sobie zdawać sprawę, że TCA działa 2-3 dni od nałożenia. Więc ja drugiego dnia miałam ultrasuchą, ściągniętą twarz w kolorach tęczy. Część była blada, tam gdzie miałam kilka pryszczy była super purpurowa, a wokół oczu delikatnie brązową. I też musiałam iść do pracy, nikt aż tak nie zwracał uwagi - chociaż nie wygląda się za ciekawie. Ja nie byłam w stanie nałożyć makijażu - co godzinę dokładałam krem bo nie mogłam znieść tej pustyni.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Lolekako Pokaż wiadomość
Kinga "raz sie zyje"..najgorsze juz za mna...dzisiaj wypada dzien 20,zadnych dolegliwosci ..czerwona skore smaruje kremem przeciwslonecznym z kolorem, z tego co wiem to moze sie utrzymywac nawet kilka tygodni..szkoda,ze nie ma tutaj kogos kto to robil
To oby te cierpienia były czegoś warte a jak efekty?
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 09:43   #678
Lolekako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

KINGA....warto bylo..wszystkie male zmarszczki zniknely...sama jestem zaskoczona efektami
Lolekako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 11:08   #679
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Lolekako Pokaż wiadomość
KINGA....warto bylo..wszystkie male zmarszczki zniknely...sama jestem zaskoczona efektami
O to super! a będziesz powtarzać czy to był jednorazowy zabieg? Ja już na początku stycznia idę na drugi TCA, bo uważam że warto
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-20, 08:26   #680
Lolekako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Kinga..z tego co mi powiedziano to taki peeling wykonuje sie tylko raz..ponoc wystarcza na 8..10 lat
Lolekako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 08:15   #681
kamcioszka
Raczkowanie
 
Avatar kamcioszka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Wow, będę musiała kiedyś zrobić ten peeling, o którhm mówisz!

Ja TCA robiłam już 3 razy, w odstępach 3 tygodniowych. Za 1 razem stężenie 15% + 35% na 1/3 część twarzy, gdzie miałam zamknięte zaskórniki i przebarwienia potem tylko 15%. Przy 15% moim zdaniem przez cały okres rekonwalescencji można normalnie egzystować. Nie wygląda się na 3 i 4 dzień super ale da się przeżyć, nawet w makijażu.

Mam zamiar zrobić tca jeszcze dwukrotnie- w styczniu i w lutym bo efekty po nim mam spektakularne! Właściwie brak zamkniętych zaskórników, pryszczy i o wiele bledsze przebarwienia i mniejsze blizny. Dlatego bardzo go Wam polecam ale tylko wykonany w sprawdzonym miejscu.
__________________
Zdać CPE i GDS.
Zdać prawko
...
kamcioszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 14:58   #682
Kasiaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Ja mam wątpliwości co do tego kwasu, miałam 20.12 robione TCA i skóra się łuszczyła, ale stopniowo i nawet dobrze to zniosłam.. tyle, że mam coraz więcej pryszczy, jedno się zagoi to drugie już wyrasta... Na następne jestem 18.01 umówiona i nie wiem czy to będzie jeszcze gorzej jeśli chodzi o pryszcze czy się to unormuje... Ogólnie skóra wygląda spoko i pory są zwężone na nosie.
Jeszcze mam wątpliwość bo czytałam, że nie nakłada się kwasu na rozszerzone naczynka, a ja mam na policzkach i normalnie pani, która mi robi nałożyła 3 warstwy na całą twarz.. mówiła, że to nie szkodzi, to już sama nie wiem
Kasiaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:08   #683
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Kasiaa22 Pokaż wiadomość
Ja mam wątpliwości co do tego kwasu, miałam 20.12 robione TCA i skóra się łuszczyła, ale stopniowo i nawet dobrze to zniosłam.. tyle, że mam coraz więcej pryszczy, jedno się zagoi to drugie już wyrasta... Na następne jestem 18.01 umówiona i nie wiem czy to będzie jeszcze gorzej jeśli chodzi o pryszcze czy się to unormuje... Ogólnie skóra wygląda spoko i pory są zwężone na nosie.
Jeszcze mam wątpliwość bo czytałam, że nie nakłada się kwasu na rozszerzone naczynka, a ja mam na policzkach i normalnie pani, która mi robi nałożyła 3 warstwy na całą twarz.. mówiła, że to nie szkodzi, to już sama nie wiem
Ja miałam robione TCA też koło 15 grudnia, przed sylwestrem mnie wysypało niestety dzisiaj miałam wizytę na kolejne TCA, ale z uwagi na wysyp nie miałam zabiegu. Dopiero jak cera się poprawi.
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 18:59   #684
Kasiaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

kurde no to lipa... Ja mam jakieś ślady, jakby blizny i drobne krostki tylko na brodzie. Następną wizytę mam 18 stycznia i nie wiem czy mi zrobi TCA, ale pewnie tak.. Nie wiem czy po następnej wizycie będzie lepiej, okaże się
Kasiaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:33   #685
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Kasiaa22 Pokaż wiadomość
kurde no to lipa... Ja mam jakieś ślady, jakby blizny i drobne krostki tylko na brodzie. Następną wizytę mam 18 stycznia i nie wiem czy mi zrobi TCA, ale pewnie tak.. Nie wiem czy po następnej wizycie będzie lepiej, okaże się

U mnie to wyglądało tak, że cera się poprawiła i jutro idę na drugi peeling Ale jak masz tylko trochę krost to może nie będzie problemu, ja to miałam konkretny wysyp
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 19:10   #686
Kasiaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

no i nie zrobiła mi TCA bo za dużo stanów zapalnych, zrobi na następnej wizycie jeśli stan cery się poprawi, dziś miałam mikrodermabrazję i kwas migdałowy..
Kasiaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 12:21   #687
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Kasiaa22 Pokaż wiadomość
no i nie zrobiła mi TCA bo za dużo stanów zapalnych, zrobi na następnej wizycie jeśli stan cery się poprawi, dziś miałam mikrodermabrazję i kwas migdałowy..
W sumie to nawet i lepiej. Jak u mnie większość się zagoiła to miałam TCA i uwazam, zeże to była dobra decyzja
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 17:21   #688
Ivyy
Przyczajenie
 
Avatar Ivyy
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

1.5 tyg temu miałam wykonywany przez lekarza zabieg TCA. Niestety pod oczami zrobili mi sie ogromne brązowe plamy. Nie wychodziłam od czasu zabieg na zawnatrz, siedziałam w przyciemnionym pomieszczeniu. Nie odrywałam sama skóry. Używałam krem regenerujący.
Jestem oszpecona.
Dzis bylam u lekarza na kontroli. Lekarz nie widzi swojego błędu. Mówi, ze tak moze sie zdarzyć po TCA.
Nie wiem co mam poczac. Jest 100razy gorzej niz było przed zabiegiem. Wyglada jakbym miała podbite oczy..
Ivyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 17:04   #689
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Ivyy Pokaż wiadomość
1.5 tyg temu miałam wykonywany przez lekarza zabieg TCA. Niestety pod oczami zrobili mi sie ogromne brązowe plamy. Nie wychodziłam od czasu zabieg na zawnatrz, siedziałam w przyciemnionym pomieszczeniu. Nie odrywałam sama skóry. Używałam krem regenerujący.
Jestem oszpecona.
Dzis bylam u lekarza na kontroli. Lekarz nie widzi swojego błędu. Mówi, ze tak moze sie zdarzyć po TCA.
Nie wiem co mam poczac. Jest 100razy gorzej niz było przed zabiegiem. Wyglada jakbym miała podbite oczy..
Lekarz powinien Ci dobrze zabezpieczyc skore pod oczami, bo jest to bardzo wrazliwa sfera... Na takie plamy to chyba tylko pomoze zluszczanie. Poszukalabym innego lekarza, ktory wyda druga opinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-03, 19:01   #690
Borann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 21
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja robiłam taki zabieg.Moja skóra ma już pierwsze zmarszczki i jest trochę problemowa. Ja ten zabieg wykonywałam w Nice Spa. Znajoma mi poleciła. Faktycznie początkowo skóra była biała zaraz po nałożeniu ,około dwóch tygodni skóra mi sie złuszczała. Ale zaplanowałam sobie urlop na ten czas, więc jak już wróciłam do pracy to wszystko było ok. Ale jest bardzo duza roznica i faktycznie efekt jest.

Edytowane przez Borann
Czas edycji: 2020-12-03 o 19:13 Powód: pomyłka
Borann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.