£ysienie plackowate u m³odej kobiety - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zamkniête > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przysz³o¶ci

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przysz³o¶ci Jak pozbyæ siê zmarszczek, utrzymaæ m³ody i naturalny wygl±d skóry? Wszystko, co chcia³aby¶ wiedzieæ o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzêdzia
Stary 2012-06-04, 21:56   #1
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 2 340

£ysienie plackowate u m³odej kobiety


Witam pani Doktor, pozwolê sobie napisaæ d³ug± wiadomo¶æ ...

Mam 24lata i nie mam w³osów na g³owie i ca³ym ciele – diagnoza: alopecia areata.

Wszystko zaczê³o siê w styczniu ubieg³ego roku, gdy zauwa¿y³am ¿e w³osy wypadaj± w bardzo du¿ej ilo¶ci podczas mycia, jednak nie przejê³am siê tym tak bardzo bo w okresie zimowym mog± wypadaæ w³osy. Postanowi³am ³ykaæ Revalid – w maksymalnej dawce: 6kapsu³ek dziennie przez okres 6miesiêcy, jednak nie przynosi³ ¿adnych efektów.

W marcu fryzjerka zauwa¿y³a ma³y placek bez w³osów, by³am ju¿ przera¿ona, wiêc uda³am siê do dermatolog która przepisa³a Advantan krem, ale nic nie pomóg³, a placek siê powiêksza³. Nastêpnie otrzyma³am receptê na Loxon5% i Alpicort E – stosowanie ich pogorszy³o sprawê, bo jeszcze bardziej w³osy lecia³y nie tylko podczas wcierania, znajdowa³am je tak¿e na poduszcze.
W sierpniu pojawi³y siê zakola … zaczê³am wówczas miesiêczn± seriê zastrzyków z wit.B5 …

Moje dotychczasowe badania:

27.01.2011 – TSH 4,48 [norma 0,27 – 4,2]

01.07.2011: TSH 3,210 µlU/ml [0,27 – 4,2] ; FT3 3,450 pg/ml [2,02 – 4,43] ; FT4 1,310 ng/ml [ 0,932 – 1,71] -> Euthyrox N 50mg, stwierdzona niedoczynno¶æ tarczycy

07.09.2011 – ¿elazo 190 µg/dl [37 – 145]

10.10.2011 - Anty TG – 589,30IU/ml ; AntyTPO – 155,90IU/ml – niestety nie mam podanych norm, ale wiem ¿e s± za bardzo podwy¿szone. Trichogram: - anagen46%, katagen 11%, telogen 3%, dysplastyczne 40%, obecno¶æ w³osów wykrzyknikowych. Hep-2, ANA2 - wynik ujemny.

07.12.2011 – TSH 3,060 µlU/ml [0,27 – 4,2] – Euthyrox N75 ; USG tarczycy: „Tarczyca po³o¿ona prawid³owo. Mi±¿sz o nieznacznie obni¿onej echogeniczno¶ci, jednorodny, bez zmian ogniskowych. W górnej czê¶ci p³ata prawego oraz obrêbie cie¶ni pojedyncze obszary do¶æ dobrze ograniczone o obni¿onej o ¶rednicy do 7mm. Tchawica nieprzemieszczona, bez cech ucisku. Wymiary [mm]: prawy p³at 61 x 15 x 18, lewy p³at 60 x 14 x 17, cie¶ñ 3.0 , objêto¶æ 15,4cm3.

17.02.2012 – TSH 0,13 mlU/l [0,27 – 4,2] - > Euthyrox N 50/75 na zmianê co 2dzieñ

- okres mam regularnie co miesi±c, nigdy nie bra³am pigu³ek antykoncepcyjnych, nie by³am te¿ w ci±¿y
- w rodzinie nie by³o przypadków ³ysienia plackowatego, brat od roku ma objawy bielactwa
-

W pa¼dzierniku ubieg³ego roku mia³am wprowadzon± seriê PUVAterapii – któr± kontynuowa³am przez 2 miesi±ce, ale w³osy zaczê³y wypadaæ jeszcze bardziej i pojawia³y siê nastêpne ogniska, zrezygnowa³am z tej metody leczenia.
W styczniu zauwa¿y³am tak¿e, ¿e zaczê³am traciæ inne ow³osienie – brwi, rzêsy …
W lutym us³ysza³am od dermatolog „dziewczyno nie ³ud¼, ¿e jeszcze kiedy¶ w³osy ci odrosn±” z p³aczem wysz³am z gabinetu i tak ju¿ nie wróci³am wiêcej do tej poradni.

Na tê chwilê, nie mam tak¿e w³osów na nogach, rêkach, plecach czy brzuchu - wszystkie w³osy jakie mia³am na ciele wypad³y.


Mam wiêc pytanie ... jakie jeszcze inne badania powinnam wykonaæ celem pe³niejszej diagnostyki? T³umaczenia lekarzy, ¿e nie zdarza³y siê nie ksi±¿kowe przypadki ³ysienia plackowatego, nie docieraj± do mnie... Wierzê w to, ¿e mo¿na mi jako¶ pomóc, ale nie mogê znale¼æ lekarza który by siê tym zainteresowa³ na 100%

Z góry dziêkujê za odpowied¼.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 100_0150.jpg (87,5 KB, 105 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 100_0151.jpg (78,8 KB, 96 za³adowañ)
inverso jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-06, 11:57   #2
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: £ysienie plackowate u m³odej kobiety

Szanowna Pani,

z udzielonych mi informacji wynika, ¿e choruje Pani na rozlan±, przewlek³± postaæ ³ysienia plackowatego o nazwie alopecia universalis. £ysienie to jest chorob± z autoimmunizacji, podobnie jak bielactwo stwierdzone u Pani brata. Czêsto towarzyszy mu niedoczynno¶æ tarczycy (20% pacjentów), ³uszczyca i bielactwo.
O wyzwolenie autoimmunizacji podejrzewa siê oprócz obci±¿enia genetycznego, stres, problemy emocjonalne, czynniki ¶rodowiskowe, ogniska zaka¿eñ. Super skuteczna metoda leczenia z powodu nieustalonej do koñca etiologii nie jest znana. W leczeniu stosuje siê kortykosteroidy, wywo³ywanie wyprysku kontaktowego (przez stosowanie substancji dra¿ni±cych a zw³aszcza difencypronu). Takie leczenie daje szansê prawid³owego odrostu w³osów od 20-70%. Leczenie na pewno jest kompleksowe i wymaga wiele cierpliwo¶ci przez pacjenta. Proponujê poddaæ siê opiece której¶ z klinik uniwersyteckich dermatologicznych, które prowadz± takie leczenie ³ysienia.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-06, 12:49   #3
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 2 340
Dot.: £ysienie plackowate u m³odej kobiety

By³am pod opiek± uniwersyteckiej kliniki dermatologicznej, ale niestety podczas PUVAterapii któr± mi wprowadzili, w³osy zaczê³y wypadaæ jeszcze bardziej ... i w³a¶nie tam mi powiedziano ¿e mam siê nie ³udziæ, ¿e kiedykolwiek w³osy mi odrosn±.
inverso jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-06, 14:24   #4
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 224
Dot.: £ysienie plackowate u m³odej kobiety

http://tvnplayer.pl/programy-online/...E11,12868.html

tutaj jest odcinek o w³osach miedzy innymi o alternatywie dla peruk , taki system nazywa sie chyba contact skin ,byc mo¿e s³ysza³as o nim ale wklejam a nu¿ Ci sie przyda
pozdrawiam
agucha1712 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-17, 12:25   #5
myinspiration_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: £ysienie plackowate u m³odej kobiety

Ja nieca³e dwa lata temu mia³am na g³owie ma³± ³ys± plamkê ... nic mi nie jest w³osy nie wypadaj± ani nic ! Jak my¶licie mogê mieæ ³ysienie plackowate ?? Ta plamka mi zaros³a juz dawno i wg dlatego nie pójde do lekarza bo nie mam z czym ;/ chcia³abym tylk oiwedziæ czy moge mieæ to lysienie czy nie ?? pomocy !
myinspiration_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-19, 18:51   #6
myinspiration_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: £ysienie plackowate u m³odej kobiety

witam! Chcia³am sie dowiedziec czy mozna sobie wrwac albo ktos ci moze wyrwac tyle wlsoow zeby na glowie zrobila sie mala plamka ? Dzien zanim mialam taka plamke na glowie szarpalam sie za wlosy z moja kolezanka ... czy ona mogla mi to wyrwac ... wlosy mi zarosly juz ponad rok temu ... ale czy moge miec lysienie plackowate ?
myinspiration_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
 

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przysz³o¶ci


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.