Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-13, 20:07   #3961
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Potrzebuje przesunąć sobie okres bo wypada mi centralnie na wyjazd. Tabletki biorę od ponad roku. I teraz tak, czy mogę zrobić tak że będę przyjmowała tabletki o tydzień dłużej (czyli 4 tygodnie) i wtedy zrobię normalnie 7 dniową przerwę, a później będę przyjmowała je jak dotychczas?

Nie chce łączyć dwóch opakowań wiec takie rozwiązanie by mi najbardziej pasowało o ile będzie zachowana ochrona
Tak, możesz tak zrobić. Pamiętaj, żeby po okresie wziąć min. 14 tabletek aktywnych zanim przejdziesz do kolejnej przerwy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 20:25   #3962
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Właśnie chciałam zrobić tak by po okresie wziąć już normalnie całe 3 tyg plus przerwa bez kombinowania
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 22:04   #3963
Daria08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam potrzebuje porady na cito bo swiruje. Biorę tabsy naraya od około 2 lat w miesiącu grudniu zapomniałam w razy wziąść tabletki wydaje mi się że było to w w tygodniu opakowania wczoraj robiła test był negatywny dziś dostałam brunatne plamienie jutro powinnam brać nowy blister co robić??

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

2 razy i w 2 tygodniu
Daria08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 11:20   #3964
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Daria08 Pokaż wiadomość
Witam potrzebuje porady na cito bo swiruje. Biorę tabsy naraya od około 2 lat w miesiącu grudniu zapomniałam w razy wziąść tabletki wydaje mi się że było to w w tygodniu opakowania wczoraj robiła test był negatywny dziś dostałam brunatne plamienie jutro powinnam brać nowy blister co robić??

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

2 razy i w 2 tygodniu
Post tak niejasno i niechlujnie napisany, że nie jestem w stanie doradzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 12:25   #3965
Ludekkrasnoludek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 46
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam, czy yerba mate działa jakoś na tabletki antykoncepcyjne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ludekkrasnoludek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 12:26   #3966
Ludekkrasnoludek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 46
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam czy yerba mate ma jakiś wpływ na tabletki antykoncepcyjne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ludekkrasnoludek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 12:31   #3967
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ludekkrasnoludek Pokaż wiadomość
Witam, czy yerba mate działa jakoś na tabletki antykoncepcyjne?
Estrogeny się nie lubią z yerbą, bo spowalniają rozkładanie kofeiny, a to może kiepsko wpłynąć na organizm. Natomiast skutków ciążowych z tego co mi wiadomo nie odnotowano.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-16, 14:37   #3968
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, a propos tych 7 dni to ten czas to taki pewniak? brałam antybiotyk i nie uprawiałam seksu przez ten czas. Czy 9 dnia od ostatniej dawki antybiotyku mogę uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia, będę już w pełni zabezpieczona i nie muszę sie martwić?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 20:06   #3969
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Proszę o odpowiedź
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 20:46   #3970
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Hej, a propos tych 7 dni to ten czas to taki pewniak? brałam antybiotyk i nie uprawiałam seksu przez ten czas. Czy 9 dnia od ostatniej dawki antybiotyku mogę uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia, będę już w pełni zabezpieczona i nie muszę sie martwić?
Jesteś zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 12:48   #3971
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Hej, a propos tych 7 dni to ten czas to taki pewniak? brałam antybiotyk i nie uprawiałam seksu przez ten czas. Czy 9 dnia od ostatniej dawki antybiotyku mogę uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia, będę już w pełni zabezpieczona i nie muszę sie martwić?
Skoro tak pisze producent to jest to pewniak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-21, 07:23   #3972
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, od 5 lat stosuję krążek NuvaRing a od tygodnia przyjmuję Izotek. 16 stycznia doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia, ale partner nie skończył we mnie i trwało to 10 sekund.. Dziś powinnam dostać krwawienie (zwykle dostaję rano), ale nadal nie dostałam i bardzo się stresuję. Dodam, że miałam objawy typowe dla miesiączki. Czy mam powód, by się stresować?
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 07:54   #3973
anytram8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć

Biorę tabletki ATYWIA od roku i od roku nurtuje mnie jedno pytanie. Co ze wstecznym działaniem tabletek? Opisze sytuację, która ma miejsce teraz i później wrócimy do ogólnego pytania, może któraś z Was bardziej ogarnia działanie hormonów


Więc tak, właśnie jestem w czasie 7 dniowej przerwy, wystąpiło krwawienie, poprzedni blister wzięty pięknie punktualnie zawsze między 15 a 16, jutro mam wziąć pierwszą tabletkę kolejnego blistra, także jak pisałam wszystko pięknie, dodam ze w czasie brania poprzedniego blistra normalnie współżyłam z partnerem bez innych zabezpieczeń bo przecież tabletki mnie chronią I teraz tak, wczoraj koleżanka w pracy bardzo mądrze postąpiła i przyszła do pracy z jelitówką i kto wie czy nas nie pozarażała ja jutro mam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra i co jeśli się okaże, że się zaraziłam i jutro mnie dopadnie? Czasami wymioty czy biegunka trwają przy jelitówce dłużej niż 12h i co wtedy? Co jeśli nie będę w stanie w ciągu 12h przyjąć kolejnej tabletki bo będą wymioty i biegunka? I spokojnie mogę współżyć później nawet dłużej niż 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem, ale co z działaniem wstecznym? Co jeśli tydzień wcześniej współżyłam bez zabezpieczeń nie licząc tabletek? Podejrzewam, że w mojej sytuacji ryzyka praktycznie nie ma Ale wracając do pytania ogólnego co w sytuacji gdyby np jelitówka nas zaskoczyła.. Wiecie bierzemy sobie 1/2/3 tabletkę i uprawiamy regularny seks nie zabezpieczając się w zaden inny sposób i nagle dostajemy jelitówki i rzygamy przez 2 dni lub nawet 1 cały dzień ale uniemożliwia to połknięcie drugiej tabletki w ciągu 12h. No i co? Co wtedy z tą niezawodną metodą? Bo jelitówka nas zaskakuje, nie uprzedza ze wpadnie za tydzień. Dlatego naprawdę jestem ciekawa jak to wygląda w przypadku kiedy stosunek był np w dzień poprzedzający wymioty i owe wymioty nie pozwalają na połknięcia tabletki w ciagu 12h od przyjęcia o prawdilowej godzinie.


Proszę oświećcie mnie, jak działają te hormony, czy w wyżej opisanej sytuacji nadal jesteśmy chronione, jakie jest prawdziwe ryzyko i jak je zmniejszyć nie licząc posiadania możliwości przewidywania przyszłości
anytram8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 10:47   #3974
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez anytram8 Pokaż wiadomość
Cześć

Biorę tabletki ATYWIA od roku i od roku nurtuje mnie jedno pytanie. Co ze wstecznym działaniem tabletek? Opisze sytuację, która ma miejsce teraz i później wrócimy do ogólnego pytania, może któraś z Was bardziej ogarnia działanie hormonów


Więc tak, właśnie jestem w czasie 7 dniowej przerwy, wystąpiło krwawienie, poprzedni blister wzięty pięknie punktualnie zawsze między 15 a 16, jutro mam wziąć pierwszą tabletkę kolejnego blistra, także jak pisałam wszystko pięknie, dodam ze w czasie brania poprzedniego blistra normalnie współżyłam z partnerem bez innych zabezpieczeń bo przecież tabletki mnie chronią I teraz tak, wczoraj koleżanka w pracy bardzo mądrze postąpiła i przyszła do pracy z jelitówką i kto wie czy nas nie pozarażała ja jutro mam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra i co jeśli się okaże, że się zaraziłam i jutro mnie dopadnie? Czasami wymioty czy biegunka trwają przy jelitówce dłużej niż 12h i co wtedy? Co jeśli nie będę w stanie w ciągu 12h przyjąć kolejnej tabletki bo będą wymioty i biegunka? I spokojnie mogę współżyć później nawet dłużej niż 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem, ale co z działaniem wstecznym? Co jeśli tydzień wcześniej współżyłam bez zabezpieczeń nie licząc tabletek? Podejrzewam, że w mojej sytuacji ryzyka praktycznie nie ma Ale wracając do pytania ogólnego co w sytuacji gdyby np jelitówka nas zaskoczyła.. Wiecie bierzemy sobie 1/2/3 tabletkę i uprawiamy regularny seks nie zabezpieczając się w zaden inny sposób i nagle dostajemy jelitówki i rzygamy przez 2 dni lub nawet 1 cały dzień ale uniemożliwia to połknięcie drugiej tabletki w ciągu 12h. No i co? Co wtedy z tą niezawodną metodą? Bo jelitówka nas zaskakuje, nie uprzedza ze wpadnie za tydzień. Dlatego naprawdę jestem ciekawa jak to wygląda w przypadku kiedy stosunek był np w dzień poprzedzający wymioty i owe wymioty nie pozwalają na połknięcia tabletki w ciagu 12h od przyjęcia o prawdilowej godzinie.


Proszę oświećcie mnie, jak działają te hormony, czy w wyżej opisanej sytuacji nadal jesteśmy chronione, jakie jest prawdziwe ryzyko i jak je zmniejszyć nie licząc posiadania możliwości przewidywania przyszłości
Owulacja nie odblokuje się z dnia na dzień. Poza tym przy tabletkach panują w macicy itd. Nieprzyjemne warunki dla plemników, więc po prostu one wyginą.

Część producentów w stanach zjednoczonych dopuszcza 24h spóźnienie przy tabletkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 13:32   #3975
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Zresztą jak masz jelitowke 2 dni po tym możesz wziąć dzień po do 72 godzin. Wsteczne to już maksymalnie plemniki żyją 7 dni w pochwie to jeśli był stosunek wcześniej to nie doszłoby do zapłodnienia nawet gdyby owulacja się miała odblokować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 14:30   #3976
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Zresztą jak masz jelitowke 2 dni po tym możesz wziąć dzień po do 72 godzin. Wsteczne to już maksymalnie plemniki żyją 7 dni w pochwie to jeśli był stosunek wcześniej to nie doszłoby do zapłodnienia nawet gdyby owulacja się miała odblokować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym życiem plemników to nje do końca potwierdzone info, które się sprawdza u wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Cześć, od 5 lat stosuję krążek NuvaRing a od tygodnia przyjmuję Izotek. 16 stycznia doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia, ale partner nie skończył we mnie i trwało to 10 sekund.. Dziś powinnam dostać krwawienie (zwykle dostaję rano), ale nadal nie dostałam i bardzo się stresuję. Dodam, że miałam objawy typowe dla miesiączki. Czy mam powód, by się stresować?
Objawy typowe dla miesiączki? Ty nie masz miesiączki.

Skoro stosujesz ring to dodatkowe zabezpieczenie niepotrzebne.

Poczekaj na krwawienie. Może się pojawić później. Jeśli się nie pojawi, to trudno, zdarza się. W ciąży nie będziesz. Jeśli za miesiąc znów się nie pojawi plamienie, idź do lekarza. Jak ma Cię to uspokoić, to możesz wykonać test ciążowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 18:53   #3977
mil_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny,
jak to u Was jest z grubością endometrium przy tabletkach? Byłam wczoraj na USG i moje endo ma 6 mm. Normy z internetu mówią o dużo cieńszych więc trochę się zestresowałam. Lekarz mówi, że to nie jest żadna nieprawidłowość, że Vines są niskodawkowe i mogą go tak mocno nie pocieniać jak te z wyższymi dawkami
mil_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 20:39   #3978
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mil_ka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
jak to u Was jest z grubością endometrium przy tabletkach? Byłam wczoraj na USG i moje endo ma 6 mm. Normy z internetu mówią o dużo cieńszych więc trochę się zestresowałam. Lekarz mówi, że to nie jest żadna nieprawidłowość, że Vines są niskodawkowe i mogą go tak mocno nie pocieniać jak te z wyższymi dawkami
Ja mam przy Nuvaring też 6mm.
USG to badanie subiektywne. Wyniki mogą być różne u różnych lekarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 20:58   #3979
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Źle się wyraziłam, chodziło mi o objawy typowe dla krwawienia z odstawienia. I już je dostałam, dzięki za odpowiedź
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-23, 13:37   #3980
_bezsilna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 23
Wcześniejszy okres a zabezpieczenie?

Cześć dziewczyny!
Chciałam was zapytać o tabletki anty. Obecnie jestem przy 5 opakowaniu i są to tabletki Hastina 24+4. Zawsze dostawalam krwawienie przy 2 tabletce placebo. Obecnie jestem dopiero przy 20 tabletce czyli jakiś tydzień przed właściwym krwawieniem a juz zaczął sie okres. Z początkiem miesiąca bralam antybiotyk i zabezpieczalam sie podczas kuracji jak i 7 dni później. Czy po tych 7 dniach tabletki działają? I będą działać po zakończeniu krwawienia I zaczeciu nowego opakowania? Czy to wczesniejsze plamienie zaburza jakos ich działanie?
_bezsilna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 18:00   #3981
caroline940
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

To forum jeszcze nigdy mnie nie zawiodło i zawsze mogę liczyć na pomoc forumowiczek, dlatego zgłaszam się tutaj. Otóż stosuje tabletki naraya od prawie 9 miesięcy. właśnie we wtorek skończyłam blister, jestem w czasie przerwy, dzisiaj dostałam krwawienie. Przed chwilą wróciłam od lekarza i okazało się, że mam zapalenie ucha, na co muszę stosować antybiotyk przez 10 dni. wiem, że muszę się zabezpieczać dodatkowo przez najbliższe 17 dni, jednak pytanie moje jest takie, czy zostać przy tej 7 dniowej przerwie? czy zacząć nowy blister dziś bądź jutro?
caroline940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 18:04   #3982
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wcześniejszy okres a zabezpieczenie?

Cytat:
Napisane przez _bezsilna Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciałam was zapytać o tabletki anty. Obecnie jestem przy 5 opakowaniu i są to tabletki Hastina 24+4. Zawsze dostawalam krwawienie przy 2 tabletce placebo. Obecnie jestem dopiero przy 20 tabletce czyli jakiś tydzień przed właściwym krwawieniem a juz zaczął sie okres. Z początkiem miesiąca bralam antybiotyk i zabezpieczalam sie podczas kuracji jak i 7 dni później. Czy po tych 7 dniach tabletki działają? I będą działać po zakończeniu krwawienia I zaczeciu nowego opakowania? Czy to wczesniejsze plamienie zaburza jakos ich działanie?
Działają, będą działać


Cytat:
Napisane przez caroline940 Pokaż wiadomość
To forum jeszcze nigdy mnie nie zawiodło i zawsze mogę liczyć na pomoc forumowiczek, dlatego zgłaszam się tutaj. Otóż stosuje tabletki naraya od prawie 9 miesięcy. właśnie we wtorek skończyłam blister, jestem w czasie przerwy, dzisiaj dostałam krwawienie. Przed chwilą wróciłam od lekarza i okazało się, że mam zapalenie ucha, na co muszę stosować antybiotyk przez 10 dni. wiem, że muszę się zabezpieczać dodatkowo przez najbliższe 17 dni, jednak pytanie moje jest takie, czy zostać przy tej 7 dniowej przerwie? czy zacząć nowy blister dziś bądź jutro?
Nie ma to znaczenia, tak czy siak musisz się zabezpieczać dodatkowo.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 18:10   #3983
caroline940
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Wcześniejszy okres a zabezpieczenie?

Czyli mogę normalnie rozpocząć nowy blister w środę? Nie chcę sobie zaburzać cyklu zażywania a z drugiej strony jeśli bardziej efektywne miałoby być rozpoczęcie blistra dziś bądź jutro to tak bym zrobiła
caroline940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 18:12   #3984
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wcześniejszy okres a zabezpieczenie?

Nie ma znaczenia kiedy rozpoczniesz blister, możesz wziąć standardowo z przerwą, możesz bez przerwy, zabezpieczać dodatkowo się i tak musisz. Nie dodasz antykoncepcji mocy skracając przerwę
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 18:18   #3985
caroline940
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Wcześniejszy okres a zabezpieczenie?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia kiedy rozpoczniesz blister, możesz wziąć standardowo z przerwą, możesz bez przerwy, zabezpieczać dodatkowo się i tak musisz. Nie dodasz antykoncepcji mocy skracając przerwę
Fajnie by było jakby się tak wzmacniała
Dziękuję pięknie za pomoc <3

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia kiedy rozpoczniesz blister, możesz wziąć standardowo z przerwą, możesz bez przerwy, zabezpieczać dodatkowo się i tak musisz. Nie dodasz antykoncepcji mocy skracając przerwę
Fajnie by było jakby się tak wzmacniała
Dziękuję pięknie <3
caroline940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 11:42   #3986
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy mogę stosować vibin mini i hepatil?
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 12:08   #3987
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;87533650]Czy mogę stosować vibin mini i hepatil?[/QUOTE]
Tak
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 15:41   #3988
mil_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, mam zagwozdkę, połączyłam dwa opakowania Vines żeby nie dostać krwawienia, jestem w połowie opakowania i pojawiło się niewielkie krwawienie (informacja w ulotce, że to normalne). Problem jest natomiast inny: 2 dni temu zaczęłam brać globulki dopochwowe ze względu na infekcję (Macmiror Complex), których nie stosuje się podczas miesiączki, czy powinnam je odstawić na czas tego krwawienia/plamienia? Nie wiem ile ono może potrwać.
mil_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 19:14   #3989
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mil_ka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam zagwozdkę, połączyłam dwa opakowania Vines żeby nie dostać krwawienia, jestem w połowie opakowania i pojawiło się niewielkie krwawienie (informacja w ulotce, że to normalne). Problem jest natomiast inny: 2 dni temu zaczęłam brać globulki dopochwowe ze względu na infekcję (Macmiror Complex), których nie stosuje się podczas miesiączki, czy powinnam je odstawić na czas tego krwawienia/plamienia? Nie wiem ile ono może potrwać.
Jeśli plamienie jest mocne to możesz chwilkę poczekać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 14:16   #3990
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tak
Bardzo dziękuję
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.