Wyglądam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-03, 19:05   #1
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96

Wyglądam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...


Niby lepiej jest wyglądać młodziej, niż starzej,ale dla mnie to problem.
Ludzie w urzędach,sklepach,w przychodni zwracają się do mnie na ty, jak do dziecka, a mam 21 lat.W sklepie jeszcze to przeboleję,ale to nie jest miłe.Gdy w czasie rozmowy wychodzi,że jestem dorosła to naglę staję się "panią."
Przykładowo byłam u optyka, pani mówiła mi na ty i jeszcze na koniec stwierdziła,że dla dzieci są zniżki
Już mnie to denerwuje i jest mi zwyczajnie przykro.Może gdy słyszę,że ktoś w sytuacjach oficjalnych mnie tyka, to mówić,że jestem już pełnoletnia?Co byście zrobiły?
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 19:09   #2
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Myślę że jeśli ktoś jest o wiele starszy to takie mówienie na ty nie musi być niekulturalne. Nawet jeśli masz już te 18 lat. Nie ma żadnej reguły która nakazywałaby od 18 roku życia zwracać się na pani/pan, a wcześniej na ty. Jesteś jeszcze na tyle młoda że te 2-3 lata może ktoś się pomylić, poza tym są ludzie którzy do wszystkich przed 30stką zwracają się na ty, bo to dla nich bardzo młode osoby. Nie brałabym tego do siebie. Jestem starsza od Ciebie a również ludzie biorą mnie za osobę kilka lat młodszą, uważam że to miłe
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 19:17   #3
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Też jestem starsza od Ciebie i wiele osób mówi mi na "Ty". Nie ma co się z tego powodu oburzać Powiem szczerze, że jest mi nawet dziwnie, kiedy rownolatek zwraca się do mnie per "Pani", wole rozmawiać na luzie, gdy sytuacja nie wymaga zwracania się formą oficjalną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 19:23   #4
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

"Jestem starsza od Ciebie a również ludzie biorą mnie za osobę kilka lat młodszą, uważam że to miłe"

Ehh, pamiętam jak byłam w urzędzie,żeby się przemeldować.Kobieta miała przed oczami mój dowód, gdzie jak byk jest data urodzenia.
Usłyszałam,że żeby się przemeldować mam PRZYJŚĆ Z MAMĄ
Nie z właścicielm działki tylko z mamą, a nawiasem to nie moja mama jest właściecielka działki.Dla mnie takie sytuacje są żałosne,a nie miłe.

Edytowane przez soniaronia
Czas edycji: 2017-04-03 o 19:25
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 19:30   #5
201707171618
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 158
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Jeśli Ci to przeszkadza to może zacznij się poważniej ubierać, np. żakiet, spodnie w kant, buty na obcasie. Możesz też postarzyć się makijażem.
Jak miałam 21 lat też mi często mówiono na "ty".
201707171618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 19:34   #6
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
"Jestem starsza od Ciebie a również ludzie biorą mnie za osobę kilka lat młodszą, uważam że to miłe"

Ehh, pamiętam jak byłam w urzędzie,żeby się przemeldować.Kobieta miała przed oczami mój dowód, gdzie jak byk jest data urodzenia.
Usłyszałam,że żeby się przemeldować mam PRZYJŚĆ Z MAMĄ:prosi
:
Nie z właścicielm działki tylko z mamą, a nawiasem to nie moja mama jest właściecielka działki.Dla mnie takie sytuacje są żałosne,a nie miłe.
Nie musisz na to reagować. Wystarczy że powiesz, że tutaj obecność mamy nie jest konieczna, jeśli Cię odprawia ktoś z kwitkiem, to interweniujesz "wyżej" - pismo, skarga.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 19:36   #7
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Masz dopiero 21 lat, do końca studiów na pewno przestaną brća cię za niepełnoletnią.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-03, 19:38   #8
201711301501
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 488
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Jestem po 30. a zdarza się, że w sklepie chcą ode mnie dowód
Duchem czuję się na 22 W sumie często słyszę, że wyglądam na młodą dziewczynę, bez względu czy mam makijaż czy nie (czasem mam wrażenie, że z makijażem wyglądam młodziej)
201711301501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 19:58   #9
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropce Pokaż wiadomość
Jestem po 30. a zdarza się, że w sklepie chcą ode mnie dowód
Duchem czuję się na 22 W sumie często słyszę, że wyglądam na młodą dziewczynę, bez względu czy mam makijaż czy nie (czasem mam wrażenie, że z makijażem wyglądam młodziej)
Przerobilam to dawno temu. Zaczęłam reagować tak samo. Pomogło. Urzędniczka do mnie na "ty". Np. Musisz iść na 3 piętro. Ja: a możesz mi powiedzieć, którymi schodami?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 20:09   #10
201711301501
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 488
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Przerobilam to dawno temu. Zaczęłam reagować tak samo. Pomogło. Urzędniczka do mnie na "ty". Np. Musisz iść na 3 piętro. Ja: a możesz mi powiedzieć, którymi schodami?
Na szczęście nie mam tego typu problemów
201711301501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 20:32   #11
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Autorko ja mam jeszcze lepiej.
Gdy miałam po 20 w sklepie ekspedientka :" to tej dziewczynki". Gdy miałam 26lat to w sklepie jakas babka do mnie "przesun sie"
Głos tez mam młody bo gdy odbieram telefon to słysze "czy jest ktos z dorosłych?" Czasem gdy nie chce mi sie gadac to mówie że nie ma Pare razy gdy otworzyłam drzwi komus tez słyszałam taki tekst
Moj facet ma jeszcze lepiej bo ma 30 a czasem jeszcze traktuja go jak gówniarza

Autorko ciesz sie. W wieku 40 lat bedziesz juz "pania" bankowo

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2017-04-03 o 20:35
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-03, 20:38   #12
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Ciesz się młodym wyglądem zamiast narzekać Ja mam 28 lat, Ci którzy mnie nie znają dają mi max 23-24 i jest mi z tego powodu bardzo miło. Nie mówiąc już o tym, że zdarza się, że sprawdzają mi dowód Często np. u lekarza mówią do mnie na Ty, ale ja kompletnie nie mam z tym problemu. Czasami to się głupio czuje jak ktoś w moim wieku mówi do mnie na pani. Zdecydowanie wolę rozmawiać na luzie niż formalnie jak sytuacja tego nie wymaga. Nie czuję się ważniejsza przez to, że ktoś do mnie mówi pani. Dorośniesz do tego
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 20:46   #13
mes_
Raczkowanie
 
Avatar mes_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 221
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Niby lepiej jest wyglądać młodziej, niż starzej,ale dla mnie to problem.
Ludzie w urzędach,sklepach,w przychodni zwracają się do mnie na ty, jak do dziecka, a mam 21 lat.W sklepie jeszcze to przeboleję,ale to nie jest miłe.Gdy w czasie rozmowy wychodzi,że jestem dorosła to naglę staję się "panią."
Przykładowo byłam u optyka, pani mówiła mi na ty i jeszcze na koniec stwierdziła,że dla dzieci są zniżki
Już mnie to denerwuje i jest mi zwyczajnie przykro.Może gdy słyszę,że ktoś w sytuacjach oficjalnych mnie tyka, to mówić,że jestem już pełnoletnia?Co byście zrobiły?
Jestem w twoim wieku jak i poszłam z rodzicami do optyka żeby mi doradzili co do oprawek, to pani przed wpuszczeniem mnie do gabinetu zapytała czy mam 16 lat, bo jak nie to muszą być przy mnie rodzice.

W ogóle się takimi sytuacjami nie przejmuję. Wiem, że wyglądam na młodszą niż jestem, bo taką mam urodę i nic na to nie poradzę. Przynajmniej nie będę musiała za szybko używać kremów odmładzających.
mes_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 21:34   #14
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Ja tam wolę kiedy w sklepie, u lekarza, na studiach czy w innym urzędzie mówi się do mnie przez "pani" lub "pani pink_death" (luźniejsza forma). Ja w ten sposób się do tych ludzi zwracam, więc byłoby miło, gdyby działało to też w drugą stronę.

Młodo wyglądam, czasami dają mi 16 lat, chociaż ten wiek mam już dawno za sobą. Na szczęście już rzadko się spotykam z mówieniem do mnie przez "ty". I nie dziwię Ci się, że Ciebie to drażni.

Jak jesteś odważniejsza, to możesz się 'odwdzięczyć' tym samym, jeżeli sytuacja na to pozwala.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 21:41   #15
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

też tak miałam
pełnoletnia stałam się dla otoczenia kiedy przekroczyłam 30
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 21:48   #16
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Nie przeszkadza mi mówienie na ty jak jest uprzejme. Ale na teksty typu "przesuń się" zwróciła bym temu komuś uwagę ze jest burakiem.

Tylko że jak ktoś mówi do mnie bezceremonialnie na ty, to ja też do tej osoby będę tak mówić.

Edytowane przez 201704240947
Czas edycji: 2017-04-03 o 21:49
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 07:01   #17
Lola9802
Raczkowanie
 
Avatar Lola9802
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 93
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Mam dokładnie to samo (mimo 25 lat na karku), ale tak jak było już mówione: uprzejme zwracanie się na ty mnie nie denerwuje, ale takie traktowanie jak gówniarę to zwracam już uwagę.
__________________
Zakochana w książkach. Śmieszek, który potrafi być poważny.
Lola9802 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 08:32   #18
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Ja dzisiaj miałam taką sytuację - wchodzę, pytam która z pań ostatnia? A babsko do mnie "ja, a chcesz się zarejestrować?", ja do niej grzecznie "czy PANI chce się zarejestrować", ona na mnie patrzy jak na debila i mówię "bo wie pani, nie mówi się do obcych ludzi na ty". A ona "ale ty jesteś młodsza, to mogę". No to ja do niej "ok, to ja będę przed tobą, bo się jeszcze nie rejestrowałaś" (stała w kolejce do rejestracji).
NIENAWIDZĘ jak obce osoby mówią do mnie na ty. Nie mam 18 lat, nawet 20, i jeśli ja mówię do kogoś na pani, to tego samego oczekuję. Co innego, jak to jakaś znajoma mamy, czy znajoma sprzedawczyni, nauczycielka, a co innego obcy człowiek.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 08:42   #19
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Ja jak stawalam się "panią" a nie podlotkiem to już dawno nie mieszkałam w Polsce i zawsze mnie równo śmieszylo i peszylo to "panianie" przez wszystkich. Bo tam gdzie mieszkałam kontakty nawet z obcymi nlbyly dużo luzniejsze, nadal bardzo uprzejmie ale niekoniecznie na pani. Dalej mi dziwnie czasem, szczególnie jak osoby ok 20 lat mówią mi na pani (np. Znajomi rodzenstwa), czuje się tak staro wtedy
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-04, 09:25   #20
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez Lola9802 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo (mimo 25 lat na karku), ale tak jak było już mówione: uprzejme zwracanie się na ty mnie nie denerwuje, ale takie traktowanie jak gówniarę to zwracam już uwagę.
O, to to A najbardziej lubię, jak w przychodniach zdrowia etc starsze panie pielęgniarki mówią do mnie 'kochanieńka/dziecinko' Ale ogółem powiem tak: jeśli ktoś w okolicach czterdziestki bez pardonu zaczyna mi mówić na Ty, robię dokładnie to samo. Nawet w pracy, co zapewne jest wysoce nieprofesjonalne, ale jak usłyszałam ostatnio od faceta 40+ 'ooo, Ciebie ruda będę polecał w tym dajwersie!' to mu odpowiedziałam: 'dzięki, polecaj, polecaj, zapraszam!'. I coś w ten deseń, bo jak Kuba... No wiecie Bardziej mnie razi jak do mojego brata gdzieś ktoś mówi na Ty, a on już ma lat 31 nie wiem czemu, ale mnie to razi. Jakaś dziwna jestem...
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'

Edytowane przez nyana89
Czas edycji: 2017-04-04 o 09:26
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 09:42   #21
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

A ja mam odwrotny problem, mimo, ze jestem trochę po 20 kasjerki wcale nie proszą mnie o dowód i mówią pani. Pora umierać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 11:50   #22
201707171618
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 158
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez nyana89 Pokaż wiadomość
O, to to A najbardziej lubię, jak w przychodniach zdrowia etc starsze panie pielęgniarki mówią do mnie 'kochanieńka/dziecinko' Ale ogółem powiem tak: jeśli ktoś w okolicach czterdziestki bez pardonu zaczyna mi mówić na Ty, robię dokładnie to samo. Nawet w pracy, co zapewne jest wysoce nieprofesjonalne, ale jak usłyszałam ostatnio od faceta 40+ 'ooo, Ciebie ruda będę polecał w tym dajwersie!' to mu odpowiedziałam: 'dzięki, polecaj, polecaj, zapraszam!'. I coś w ten deseń, bo jak Kuba... No wiecie Bardziej mnie razi jak do mojego brata gdzieś ktoś mówi na Ty, a on już ma lat 31 nie wiem czemu, ale mnie to razi. Jakaś dziwna jestem...
Są też takie miejsca pracy gdzie nie wypada nie mówić na "ty" np. banki Moi znajomi zaraz po studiach musieli tykać Danusiom i Mirkom pod pięćdziesiątkę Serio. Jak mówili "pani" to słyszeli "Jaka pani? Danusia, a nie pani".
201707171618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 11:58   #23
_malami_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 56
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Też mnie to czasem męczy. Mam już 25 lat, a dalej często bywam traktowana jak dziecko. Jest to zdecydowanie niekomfortowe w instytucjach typu bank czy urząd.
Czasami bywa to kłopotliwe podczas szukania pracy, niestety

Ostatnio jednak miałam dosyć zabawną sytuację. Poszłyśmy z koleżanką w moim wieku do lodziarni. Obsługiwał nas chłopak, który na pierwszy rzut oka był młodszy. Pierwsza kupowała koleżanka i została zapytana: "Co dla Pani?", do mnie padło "Co dla Ciebie?". Koleżanka stwierdziła, że już nigdzie ze mną nie pójdzie, bo poczuła się staro
_malami_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 14:09   #24
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Do mnie na ty nikt raczej nie mówił, może z wyjątkiem "znajomych" ekspedientek w sklepach. Pewnie przez mój nieprzyjazny wyraz twarzy.Ale co lepsze, mój przyszły (wtedy) mąż, gdy nasze kontakty stawały się bardziej zażyłe, jedyne na co się zdobył, to pogłaskanie mnie po główce. Ja uznałam, ze on nie traktuje mnie do końca poważnie, a on po prostu myślał, że mam 16 lat. A miałam 22.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 14:23   #25
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj miałam taką sytuację - wchodzę, pytam która z pań ostatnia? A babsko do mnie "ja, a chcesz się zarejestrować?", ja do niej grzecznie "czy PANI chce się zarejestrować", ona na mnie patrzy jak na debila i mówię "bo wie pani, nie mówi się do obcych ludzi na ty". A ona "ale ty jesteś młodsza, to mogę". No to ja do niej "ok, to ja będę przed tobą, bo się jeszcze nie rejestrowałaś" (stała w kolejce do rejestracji).
NIENAWIDZĘ jak obce osoby mówią do mnie na ty. Nie mam 18 lat, nawet 20, i jeśli ja mówię do kogoś na pani, to tego samego oczekuję. Co innego, jak to jakaś znajoma mamy, czy znajoma sprzedawczyni, nauczycielka, a co innego obcy człowiek.
Moim zdaniem to jest przewrażliwienie. Nie widzę nic dziwnego w tym żeby osoba 40+ zwracała się do osoby przed 30stką na ty. Zresztą mnie nie razi nawet zwracanie się na ty pośród ludzi w późniejszym wieku. Po co na siłę ze wszystkiego robić problem i powód do awantury? Na pewno nie jest nikomu miło, kiedy zwraca się do Ciebie grzecznie ale na ty, za co dostaje ciętą ripostę albo obrazę majestatu.

Więcej luzu, kultury i przyjaznego nastawienia jest potrzebne szczególnie wśród obcych ludzi, na ulicy czy w innych miejscach publicznych. Zauważyłam, że są osoby zawsze wrogo czy bojowo nastawione, doszukujące się we wszystkim problemu. To jasne, że każdy ma inne granice tego, co wypada a co nie, ale jednak moim zdaniem na zdrowie wszystkim wyjdzie, jeśli będą mniej przykładać wagi do takich szczegółów. Oczywiście nie popieram godzenia się na to, żeby nas ktoś obrażał - ale życzliwe odezwanie się tyle że w sposób, który nam nie do końca odpowiada, to moim zdaniem nie jest powód do złości i obrażania się na innych ludzi.

Zwróć uwagę ile pejoratywnych określeń użyłaś do krótkiego opisu sytuacji, w której obca Ci osoba zwyczajnie spytała czy chcesz się zarejestrować.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 14:28   #26
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to jest przewrażliwienie. Nie widzę nic dziwnego w tym żeby osoba 40+ zwracała się do osoby przed 30stką na ty. Zresztą mnie nie razi nawet zwracanie się na ty pośród ludzi w późniejszym wieku. Po co na siłę ze wszystkiego robić problem i powód do awantury? Na pewno nie jest nikomu miło, kiedy zwraca się do Ciebie grzecznie ale na ty, za co dostaje ciętą ripostę albo obrazę majestatu.

Więcej luzu, kultury i przyjaznego nastawienia jest potrzebne szczególnie wśród obcych ludzi, na ulicy czy w innych miejscach publicznych. Zauważyłam, że są osoby zawsze wrogo czy bojowo nastawione, doszukujące się we wszystkim problemu. To jasne, że każdy ma inne granice tego, co wypada a co nie, ale jednak moim zdaniem na zdrowie wszystkim wyjdzie, jeśli będą mniej przykładać wagi do takich szczegółów. Oczywiście nie popieram godzenia się na to, żeby nas ktoś obrażał - ale życzliwe odezwanie się tyle że w sposób, który nam nie do końca odpowiada, to moim zdaniem nie jest powód do złości i obrażania się na innych ludzi.

Zwróć uwagę ile pejoratywnych określeń użyłaś do krótkiego opisu sytuacji, w której obca Ci osoba zwyczajnie spytała czy chcesz się zarejestrować.
A ja widzę coś dziwnego, bo jestem osobą dorosłą, nie dzieckiem i w niczym nie jestem gorsza od babki po 40, żebym ja do niej mówiła na pani, a ona do mnie na ty. To, że tobie to nie przeszkadza, nie znaczy, że tak należy. Mnie mama tak wychowała, żebym do obcych osób mówiła na pan/pani. I tego wymagam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 14:35   #27
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A ja widzę coś dziwnego, bo jestem osobą dorosłą, nie dzieckiem i w niczym nie jestem gorsza od babki po 40, żebym ja do niej mówiła na pani, a ona do mnie na ty. To, że tobie to nie przeszkadza, nie znaczy, że tak należy. Mnie mama tak wychowała, żebym do obcych osób mówiła na pan/pani. I tego wymagam
Znaczy wymagać możesz, ale to nie znaczy, że obce osoby stojące gdzieś obok Ciebie w kolejce na to wymaganie przystaną. Bo w zasadzie nie mają takiego obowiązku.

Dlaczego mówienie komuś na ty oznacza, że ta osoba jest gorsza?

Właśnie to wszystko moim zdaniem jest przewrażliwieniem, które powoduje, że najdrobniejszy szczegół wywołuje u Ciebie nienawiść do zupełnie obcych Ci osób. Masz siłę tak z każdym walczyć? Nie jest to ani rozsądne, ani kulturalne (zwracanie komuś uwagi na jego brak kultury jest właśnie oznaką... braku kultury).

Szczerze mówiąc to często nawet nie zwracam uwagi, czy ktoś do mnie powiedział na ty, czy na pani. Nie jest to dla mnie istotne i nie świadczy o "ważności" człowieka. Uważasz, że Ty byłaś w porządku i kulturalna wobec tej kobiety, bo powiedziałaś jej na pani? Ja myślę, że nie - powiedzenie komuś "pan/pani" wypowiedziane niemiłym tonem jest zdecydowanie mniej kulturalne i życzliwe niż powiedzenie "ty" z pełnym szacunkiem. Myślę, że gdybyś konsekwentnie mówiła wszystkim ludziom na ty, ale z pozytywnym nastawieniem, to niewiele osób miałoby Ci to za złe. Nawet starszych.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 14:37   #28
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Znaczy wymagać możesz, ale to nie znaczy, że obce osoby stojące gdzieś obok Ciebie w kolejce na to wymaganie przystaną. Bo w zasadzie nie mają takiego obowiązku.

Dlaczego mówienie komuś na ty oznacza, że ta osoba jest gorsza?

Właśnie to wszystko moim zdaniem jest przewrażliwieniem, które powoduje, że najdrobniejszy szczegół wywołuje u Ciebie nienawiść do zupełnie obcych Ci osób. Masz siłę tak z każdym walczyć? Nie jest to ani rozsądne, ani kulturalne (zwracanie komuś uwagi na jego brak kultury jest właśnie oznaką... braku kultury).

Szczerze mówiąc to często nawet nie zwracam uwagi, czy ktoś do mnie powiedział na ty, czy na pani. Nie jest to dla mnie istotne i nie świadczy o wartości człowieka. Uważasz, że Ty byłaś w porządku i kulturalna wobec tej kobiety, bo powiedziałaś jej na pani? Ja myślę, że nie - powiedzenie komuś "pan/pani" wypowiedziane niemiłym tonem jest zdecydowanie mniej kulturalne i życzliwe niż powiedzenie "ty" z pełnym szacunkiem. Myślę, że gdybyś konsekwentnie mówiła wszystkim ludziom na ty, ale z pozytywnym nastawieniem, to niewiele osób miałoby Ci to za złe. Nawet starszych.
Nawet mi się nie chce odpisywać na ten komentarz. Ja mówię do ludzi na pan/pani i tego oczekuję. Jesli ktoś mimo wszystko mówi do mnie na ty, to grzecznie zwracam uwagę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 16:38   #29
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nawet mi się nie chce odpisywać na ten komentarz. Ja mówię do ludzi na pan/pani i tego oczekuję. Jesli ktoś mimo wszystko mówi do mnie na ty, to grzecznie zwracam uwagę. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
jeżeli ktoś Ci mówi na Ty to odpowiadaj mu też na Ty. I nie ma problemu.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Niby lepiej jest wyglądać młodziej, niż starzej,ale dla mnie to problem.
Ludzie w urzędach,sklepach,w przychodni zwracają się do mnie na ty, jak do dziecka, a mam 21 lat.W sklepie jeszcze to przeboleję,ale to nie jest miłe.Gdy w czasie rozmowy wychodzi,że jestem dorosła to naglę staję się "panią."
Przykładowo byłam u optyka, pani mówiła mi na ty i jeszcze na koniec stwierdziła,że dla dzieci są zniżki
Już mnie to denerwuje i jest mi zwyczajnie przykro.Może gdy słyszę,że ktoś w sytuacjach oficjalnych mnie tyka, to mówić,że jestem już pełnoletnia?Co byście zrobiły?
też miewałam kiedyś taki problem, z czasem przestało mnie to dotyczyć. .
Ubieraj sie poważniej, kontroluj swoje zachowanie - bez zbędnych uśmiechów i chichotów. Jeżeli wypracujesz poważniejszy wizerunek to zachowanie otoczenia też się zmieni.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 16:43   #30
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Wygladam młodo i ludzie biorą mnie za dziecko...

Mam ten sam problem. Tylko, że ja mam prawie 30 lat i męża od 2 lat.
Ostatnio doszło do kuriozalnej sytuacji. Od czasu do czasu pracuję jako asystentka nauczyciela, wysłano mnie do pomieszczenia z szafą pełną gratów, żebym coś przyniosła, obok w takim przechodnim pomieszczeniu był stolik pań sekretarek/księgowych. Minęłam owe panie i poszłam do szafy, za plecami usłyszałam: "ej, czemu jej nie zatrzymałaś? Uczennica nam weszła". Zignorowałam to, bo byłam zajęta szukaniem i... nie pomyślałam, że one mówią o mnie! Minęłam je w drodze powrotnej, a jedna z nich walnęła buraka i powiedziała tak, że jeszcze to słyszałam: "ty, chyba to była nauczycielka".
Chyba jedyną niedogodnością dla mnie jest przebywanie w nieco starszym gronie kobiet 35-40 lat, które nie znając mojego wieku źle czują się, gdy mówię im po imieniu.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-10 10:45:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.