Okulary dotykają policzków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-31, 09:42   #1
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15

Okulary dotykają policzków


Hej
Czy moglby ktos mi doradzic, co powinnam zrobic w przypadku jak okulary dotykaja mi jednego policzka? Nie jest to spowodowane tym, ze to oprawki sa zle dopasowane, ponieważ to nie oprawka trąca mi policzek a prawe szkiełko (-2,25), ktore od wewnetrznej strony lekko wystaje. Jak sie smieje czy lekko uśmiecham to czuje ten dyskomfort. Szkla pocieniane na razie nie wchodzą w grę (optyk mowil ze albo 150 albo 250 za jedno szklo, a ja jestem 16 latka na utrzymaniu rodzicow więc odpada).
Nawet namawialam mamę zeby zaniosla do optyka żeby lekko wypchnal mi na zewnątrz soczewke, ale podobno to bedzie bardzo brzydko wygladac jak bedzie szklo na zewnątrz i jak pani w salonie nakladala to ze jej nic nie dotyka.
I co mam zrobić?
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 18:49   #2
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Okulary dotykają policzków

Cytat:
Napisane przez Madian Pokaż wiadomość
Hej
Czy moglby ktos mi doradzic, co powinnam zrobic w przypadku jak okulary dotykaja mi jednego policzka? Nie jest to spowodowane tym, ze to oprawki sa zle dopasowane, ponieważ to nie oprawka trąca mi policzek a prawe szkiełko (-2,25), ktore od wewnetrznej strony lekko wystaje. Jak sie smieje czy lekko uśmiecham to czuje ten dyskomfort. Szkla pocieniane na razie nie wchodzą w grę (optyk mowil ze albo 150 albo 250 za jedno szklo, a ja jestem 16 latka na utrzymaniu rodzicow więc odpada).
Nawet namawialam mamę zeby zaniosla do optyka żeby lekko wypchnal mi na zewnątrz soczewke, ale podobno to bedzie bardzo brzydko wygladac jak bedzie szklo na zewnątrz i jak pani w salonie nakladala to ze jej nic nie dotyka.
I co mam zrobić?
Poszukaj innego optyka, cienkie szkła nie kosztują aż tak dużo.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 02:31   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Okulary dotykają policzków

Szkła są ustawione tak, a nie inaczej nie bez przyczyny. Nie można sobie wypychać szkła w drugą stronę, bo może Ci się np. rozmazywać obraz przy ruchach głowy. Ale -2,25 i na tyle grube szkło, że Ci coś trąca? Serio? (Pytam jako osoba nosząca -7,00)
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 12:31   #4
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Okulary dotykają policzków

Tak, ponieważ wcześniej jak wybierałam oprawki to nie przewidziałam tego że nie pomieszcza szkiełka. Oprawki są po prostu takie że nie są wystarczająco oddalone od policzka i szkło wystające na milimetr już przy smianiu się dotyka. Moje policzki też nie są wklesle a bardziej wypukłe więc to robi swoje
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 13:08   #5
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Okulary dotykają policzków

Jeśli masz okulary z noskami, to je bardziej odegnij zeby okulary były minimalnie dalej od twarzy. Jeśli plastikowe bez noskow to nic się nie zrobi poza zmiana szkła raczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 14:07   #6
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Okulary dotykają policzków

Teraz już sama nie jestem pewna czy tylko szkło dotyka mi policzka... Bo jak sprawdzałam od dołu to jak się śmieje to mam przerwę między policzkiem i oprawka z lewej strony a z prawej nie mam i się zastanawiam, co teraz. Czemu jedna część oprawki opada mi na policzek? Da się coś z tym zrobić sensownego, bez wykonywania nowych oprawek?

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Widzialam na internecie tzw. Silikonowe noski do okularow co przykleja sie do okularow z plastkiowymi noskami zeby byly antyposlizgowe. Czy to by pomoglo "oddalic" okulary od policzka i jednoczesnie przestalyby mi dotykac policzka?
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 14:58   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Okulary dotykają policzków

Możliwe, że po prostu ten model okularów nie leży Ci dobrze. Miałam takie okulary kiedyś, że co chwilę je poprawiałam, przesuwałam na nosie i cały czas było coś nie tak. Natomiast pierwsze co, to powinnaś iść do optyka, żeby Ci trochę dokręcili śrubki, ponaginali zauszniki itp. - to sporo może zmienić. Dlaczego jeszcze tego nie zrobiłaś? Nie Twoja mama ma iść, tylko Ty. Wytłumacz, że okulary Ci się chyba nieco "zwichrowały" i prosisz o pomoc.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-09-02 o 15:00
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-03, 04:18   #8
Madian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Okulary dotykają policzków

Zanioslam juz dawno i przez to mam przypalone oprawki i musza wymienic. Bylam sama u okulisty, a ostatecznie mama musiala przyjechac i sie klocic bo sie wypieral ze tego nie zrobil.
Madian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 07:48   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Okulary dotykają policzków

Cytat:
Napisane przez Madian Pokaż wiadomość
Zanioslam juz dawno i przez to mam przypalone oprawki i musza wymienic. Bylam sama u okulisty, a ostatecznie mama musiala przyjechac i sie klocic bo sie wypieral ze tego nie zrobil.
To albo niezły partacz, albo z tymi oprawkami coś serio nie tak.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 13:24   #10
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Okulary dotykają policzków

Też miałam taką sytuację i musiałam po prostu wymienić oprawki. Wypychanie szkła jest złe, ale nie ma co się męczyć tylko po prostu wymienić oprawki na inne :|
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 13:48   #11
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Okulary dotykają policzków

Zgadzam się, że prawdopodobnie to nie model dla Ciebie i raczej tylko wymiana oprawek wchodzi w grę.
Jesli chodzi o te doklejane noski, to nie sądzę, by oddalały w znaczący sposób szkła i oprawki od twarzy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-19 14:48:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.