Przeboje z inpostem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-23, 11:26   #31
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Dyskusję na allegro już rozpoczęłam. Miałam taką opcję "poproś allegro o pomoc" i mogłam z tego skorzystać dopiero w poniedziałek. Ale na szczęście allegro wkroczyło wcześniej i napisało sprzedającemu, że ma prawo złożyć reklamację do inpostu, a ja mu nie mam co wysłać, bo fizycznie paczki nie mam. Niestety nie pomogło Sprzedający dalej upiera się, że on nie odda pieniędzy. Zobaczymy jak to się rozwinie po weekendzie. Ja naprawdę starałam się być wyrozumiała, wiem że takie sytuacje z zaginięciem paczki się zdarzają. I gdybym nie miała planowanego wyjazdu to pewnie poczekałabym jeszcze na tę paczkę kurierską. Tym bardziej, że do wczoraj nasz kontakt był raczej na dobrym poziomie.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 12:39   #32
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chcę zakładać nowego wątku, a mam problem tylko, że z Inpost. Zamówiłam 2 tygodnie temu na allegro towar. Sprzedawca (przedsiębiorca) prawdopodobnie pomylił się i nakleił złą etykietę (sprzedawca twierdzi, że to wina inpostu). Paczka się zagubiła, potem się okazało, że została odebrana przez jakiegoś czlowieka na 2 końcu Polski, który był na tyle uczciwy, że skontaktował się ze sprzedawcą. Sprzedawca na swój koszt zaproponował przesyłkę kurierem Inpost. Do tej pory starałam się być wyrozumiała. Inpost oczywiście po raz 2 gdzieś zawieruszył paczkę. Ja w poniedziałek wyjeżdżam na 2 tygodnie, nie mogę odebrać paczki, więc odstąpiłam od umowy poprzez allegro. Sprzedawca odpisał, że on mi nie odda całości pieniędzy, potrąci mi za kuriera. Dodatkowo napisał "To ze ma pani pecha jakiego nik to już nie moja sprawa . Nigdy się nie zdażyło tak by zaginęły 2 paczki . Inpost ma 30 dni na reklamacje " (pisownia oryginalna ). Dodatkowo napisał mi smsa o treści "Tak pogrywasz to zobaczysz". Miałyście już takie doświadczenie? Wiem, że to przedsiębiorca odpowiada w takich sytuacjach w sporze z konsumentem. O pomoc allegro mogę poprosić dopiero w poniedziałek. Orientujecie się czy allegro pomaga w takich sytuacjach?
Hej, wspolczuje sytuacji.
Jezeli prawdą jest że wystąpił błąd techniczny ( nie tak rzadki) allegro-inpost i były błędne dane na wygenerowanej etykiecie, to wystarczy że sprzedawca wyśle Tobie na dowód etykietę z numerem paczki i datą wygenerowania gdzie będzie Twój mail itd.
To są każdorazowo generowane dane nie do podrobienia...to wtedy wina leży ewidentnie po stronie inpostu z którym kopanie się, trwa do 2 miesięcy.
Jeśli Twoja paczka została źle oklejona przez sprzedawcę, to kwalifikuje się do tego że jednak on poniesie koszt kuriera bo tu n ie było inpostu winy.
I w takim wypadku to on poiwnien opłacić dodatkowe oplaty.

Ja bym nie robiła paniki tylko poczekała na jego odpowiedz z oryginalną etykietą. Wtedy będziesz wiedzieć co dalej.
Aha "porady" typu zawiadomienia na policję o 15zł bym raczej potraktowała z dużą wyrozumiałością...
Daj znać jak się rozwija syt.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Dyskusję na allegro już rozpoczęłam. Miałam taką opcję "poproś allegro o pomoc" i mogłam z tego skorzystać dopiero w poniedziałek. Ale na szczęście allegro wkroczyło wcześniej i napisało sprzedającemu, że ma prawo złożyć reklamację do inpostu, a ja mu nie mam co wysłać, bo fizycznie paczki nie mam. Niestety nie pomogło Sprzedający dalej upiera się, że on nie odda pieniędzy. Zobaczymy jak to się rozwinie po weekendzie. Ja naprawdę starałam się być wyrozumiała, wiem że takie sytuacje z zaginięciem paczki się zdarzają. I gdybym nie miała planowanego wyjazdu to pewnie poczekałabym jeszcze na tę paczkę kurierską. Tym bardziej, że do wczoraj nasz kontakt był raczej na dobrym poziomie.
Poproś zdecydowanie sprzedawcę o skan etykiety, jesli to DHL to bez problemu powinien przesłać. W sumie na plus że to nie inpost, i nie będzie jednak takich cyrków jak z inpostem, bo ta firma to jednak dno dna
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 21:52   #33
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Przeboje z inpostem

No niestety za drugim razem też skorzystał z inpostu, za pośrednictwem jakiejś furgonetki.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 11:38   #34
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 159
Dot.: Przeboje z inpostem

Ja bym założyła dupkowi spór i jeszcze wrzucila w niego skany sms-ów które ci wysyła. Myślę, że każdy sprzedawca w takim momencie połozy po sobie uszy.
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 11:45   #35
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86527289]Raz tak miałam. Sprzedawczyni twierdziła, że towar wysłała, ale nie doszedł, więc obiecywała, że wyśle ponownie w piątek, potem, że w poniedziałek, potem, że jutro itd., aż kontakt się urwał i towaru nie dostałam. Zgłosiłam więc sprawę na policję i kilka dni później miałam już całą kwotę z powrotem na koncie. Nie zgłaszałam tego allegro, w sumie nie wiem czemu, chyba nie chciało mi się cackać z babą Policja najlepszy windykator.[/QUOTE]

Działa w większości przypadków.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 20:10   #36
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Przeboje z inpostem

Mam problem z paczką z inpostu. Zamówiony z allegro przedmiot, odebrałam z paczkomatu. W domu okazało się, że jest rozbity (mam nagranie z całego momentu otwierania paczki). Nadawca paczki poinformował mnie, że dobrze zabezpieczył towar (naklejka szkło, folia bąbelkowa), więc sama przesłałam reklamację online do inpost załączając zdjęcia oraz link z filmem. Dopiero po kilku dniach byłam w oddziale inpost, żeby wypełnić protokół szkody. Pracownica poinformowała mnie, że skoro wysłałam już reklamację bez protokołu to powinien go wysłać nadawca paczki, składając nową reklamację (wg. mnie to bez sensu).
Nie wiem, czy w tej sytuacji zgłaszać problem na allegro. Chodzi o to, że nie mam pewności, czy inpost zwróci mi pieniądze. Jeśli ją odrzuci to na pewno pójdę do rzecznika praw konsumenta.
Może ktoś z was był w takiej sytuacji? Z tego, co czytałam w internecie to może być problem ze zwrotem gotówki i trzeba długo czekać, poza tym inpost odrzuca dużo reklamacji.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 13:05   #37
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przeboje z inpostem

Mój aktualny przebój z Inpostem:
Nie odebrałam w terminie paczki z paczkomatu - zapomniałam się, że nie przysyłają już sms-ów, tylko jest aplikacja, a że miałam ją zakopaną gdzieś w telefonie, to nawet nie zauważyłam powiadomienia (mam nadzieję, że przywrócą sms-y).

No nic, zdarzyło się. W sobotę dostałam wiadomość email, że paczka będzie od najbliższego dnia roboczego, czyli od poniedziałku 14.10. przez 3 dni dostępna w Katowicach w punkcie odbioru. Super. Dzisiaj koło 9.00 mój TŻ pojechał odebrać paczkę i okazało się, że paczki w Katowicach nie ma. Jako miejsce odbioru podali mu Sosnowiec, ul. Innowacyjną. Wszystko fajnie, tylko że ten punkt odbioru już nie istnieje.

TŻ z leksza wkurzony (nie dziwię mu się) poprosił, abym wyjaśniła sprawę z infolinią. Konsultantka poinformowała mnie (oczywiście po wytłumaczeniu o co chodzi), że paczka rzeczywiście jest w Sosnowcu, ale na ul. Modrzewiowej. Zapomniała wspomnieć, że to punkt, w którym nie można odbierać paczek - na szczęście coś mnie tknęło i nie prosiłam TŻ, aby tam jechał w ciemno. Postanowiłam zadać pytanie na fanpage Inpost na Facebooku. Z tego (kolejnego) źródła dostałam informację, że paczka jest w Katowicach. Chwilę zajęło mi wytłumaczenie im, że nie, nie jest, na pewno nie jest. W końcu przyznali, że hmm, rzeczywiście, nie jest. Jest w Sosnowcu, ale będzie w Katowicach. Kiedy? Mają się ze mną skontaktować.

Także ciąg dalszy nastąpi...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-10-15 o 13:06
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 13:14   #38
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Jak to nie przysyłają smsów? Od kiedy?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 13:20   #39
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jak to nie przysyłają smsów? Od kiedy?
Od września. https://www.komputerswiat.pl/aktualn...zustow/zwf6sm3

Przy okazji znalazłam na stronie Inpost, że można to sobie odblokować:
https://inpost.pl/powiadomienia-sms
Od razu klikam zgodę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-10-15 o 13:23
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 11:53   #40
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: Przeboje z inpostem

Daj znać, czy ta zgoda działa- czy dostaniesz sms. Boję się cokolwiek zamawiać z Inpostem, bo nie mam aplikacji
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:00   #41
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Od września. https://www.komputerswiat.pl/aktualn...zustow/zwf6sm3

Przy okazji znalazłam na stronie Inpost, że można to sobie odblokować:
https://inpost.pl/powiadomienia-sms
Od razu klikam zgodę.
Ja przy zamówieniu niedawno dostałam emaila, w którym było info o tej aplikacji, ale też normalnie jest opcja sms. Bez tego moi rodzice nie odebraliby nic z paczkomatu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 12:11   #42
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja przy zamówieniu niedawno dostałam emaila, w którym było info o tej aplikacji, ale też normalnie jest opcja sms. Bez tego moi rodzice nie odebraliby nic z paczkomatu
To mają chyba bajzel. Ja już od września nie dostaję sms-ów. Którego przyszedł ten sms?


Paczka ostatecznie zlokalizowana i TŻ odebrał mi ją z... Sosnowca, ul. Innowacyjna. Czyli z tego punktu, który rzekomo miał być zlikwidowany. Po moich monitach zmieniono po prostu adres odbioru plus dodano czas na odbiór. TŻ stał w kolejce ludzi i mówił że wiele podobnych historii do mojej.


Oczywiście dam znać, czy sms-y znowu zaczęły przychodzić, gdy kliknęłam zgodę. Oby!
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:12   #43
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Przeboje z inpostem

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:14   #44
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przeboje z inpostem

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;87253729]Treść usunięta[/QUOTE]
Emailem i sms jeśli się ustawi. Zamawiałam już po zmianach.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:16   #45
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przeboje z inpostem

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;87253729]Treść usunięta[/QUOTE]

Jeżeli się ustawi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:23   #46
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: Przeboje z inpostem

Mi maile blokuje poczta i nie umiem tego odblokować ... tylko sms mnie ratuje.
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 15:06   #47
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To mają chyba bajzel. Ja już od września nie dostaję sms-ów. Którego przyszedł ten sms?


Paczka ostatecznie zlokalizowana i TŻ odebrał mi ją z... Sosnowca, ul. Innowacyjna. Czyli z tego punktu, który rzekomo miał być zlikwidowany. Po moich monitach zmieniono po prostu adres odbioru plus dodano czas na odbiór. TŻ stał w kolejce ludzi i mówił że wiele podobnych historii do mojej.


Oczywiście dam znać, czy sms-y znowu zaczęły przychodzić, gdy kliknęłam zgodę. Oby!

No oczywiście, że będzie wiele historii podobnych do tej, skoro nie informują skutecznie, że paczka jest do odbioru, a na odbiór jest tylko 48h. Zanim ktoś sie zorientuje, może być pozamiatane. Ja wpisałam sobie zgodę na smsy, ale kilka razy sms nie przyszedł (akurat od tej zmiany odbierałam dość sporo paczek w paczkomacie). Aplikację mam, ale na tablecie, a tablet to nie telefon, nie mam do niego cały czas wglądu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 08:54   #48
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Przeboje z inpostem

Nie wiem o co chodzi, ja dostaję i smsy i maile do każdej przesyłki. Najpierw kilka maili o nadaniu, wysłaniu i możliwości odbioru i jeden sms z kodem plus linkiem do kodu QR. Do paczkomatu zamawiam regularnie...
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 09:14   #49
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Od września. https://www.komputerswiat.pl/aktualn...zustow/zwf6sm3

Przy okazji znalazłam na stronie Inpost, że można to sobie odblokować:
https://inpost.pl/powiadomienia-sms
Od razu klikam zgodę.
ja we wrzesniu dostawalam esmesy i zawsze wlasnie przyychodził najpierw esemes, ze paczka jest w drodze, unikaj fałszywych esemesów i pobierz aplikacje. Nie pobrala, a esemesy, ze paczka czeka dostawalam. Ale na wszelki wypadek tez udzielilam teraz tej zgody, bo czekam na paczuchę Choc meilem tez dostaje wiadomosc.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 13:30   #50
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Od września. https://www.komputerswiat.pl/aktualn...zustow/zwf6sm3

Przy okazji znalazłam na stronie Inpost, że można to sobie odblokować:
https://inpost.pl/powiadomienia-sms
Od razu klikam zgodę.
Dzieki, zgloszenie wyslane. Moj smartfon moglbyt nie przezyc kolejnej aplikacji w pamieci
Ooshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-21 14:30:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.