Kwestia kapeluszy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-01, 20:19   #1
Milu3253
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 6

Kwestia kapeluszy


Witam bardzo serdecznie wszystkie użytkowniczki!

Zawsze nosiłam tylko czapki, jednak ostatnio przypadły mi do gustu kapelusze. Wydają mi się bardzo eleganckie, pasujące do różnych kreacji. Zastanawiałam się nad zakupem jakiegoś, jednak szczerze powiedziawszy bardzo rzadko widuję kogoś, kto chodziłby w takim nakryciu. Niemalże w ogóle. Ostatni raz widziałam dziewczynę, która założyła bordowy na Wszystkich Świętych i według mnie wyglądała uroczo Chciałabym również zaznaczyć, że jestem młodą osobą i nie wiem, czy pasują one do osób w każdym wieku.
Czy kapelusz może zimą zastępować czapkę, czy jednak nie? I co mówi moda odnośnie tego nakrycia? Czy wypada go zakładać na wszystkie okazje? Zastanawiam się też, czy są tu panie, które są zwolenniczkami kapeluszy albo posiadają jakiś w swojej garderobie?

Załączam link do zdjęcia, by pokazać Wam, jaki typ kapelusza mi się podoba: http://wheretoget.it/look/178836

Ostatnio zauważyłam, że dosyć podobny można zakupić w H&M:

https://www2.hm.com/pl_pl/productpag...joWxYUnSnPhZn4

Czekam na Wasze odpowiedzi i życzę szczęśliwego Nowego Roku!
Milu3253 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 08:29   #2
wokinselan
Raczkowanie
 
Avatar wokinselan
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 108
Dot.: Kwestia kapeluszy

Mam bardzo podobny kapelusz z H&M sprzed jakichś dwóch lat i osobiście uwielbiam patrzeć na kobiety w kapeluszach i siebie w nim. Na początku miałam duże wahania jak miałam w nim wyjść, bo czułam że będę wyglądać jak przebrana, ale się przełamałam i nosilam. Fakt, podbija bardzo poziom elegancji stroju i zwraca uwagę innych (co może być i plusem i minusem), ale dla mnie największym minusem jest to, że stosunkowo rzadko mam okazję go nosić ze względu na pogodę. Na ciepłe dni jest za ciepły, a na te bardziej zimne muszę nosić czapkę ze względu na problemy z zatokami, kapelusz jest bardziej ozdobą niż ochrona przed zimnem. Ale jeśli jesteś mniej wrażliwa na zimno to myślę, że się nada, przecież masa ludzi chodzi zimą bez czapek. No i wietrzne dni odpadają bo muszę go ciągle trzymać na głowie
wokinselan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 15:29   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kwestia kapeluszy

Cytat:
Napisane przez wokinselan Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobny kapelusz z H&M sprzed jakichś dwóch lat i osobiście uwielbiam patrzeć na kobiety w kapeluszach i siebie w nim. Na początku miałam duże wahania jak miałam w nim wyjść, bo czułam że będę wyglądać jak przebrana, ale się przełamałam i nosilam. Fakt, podbija bardzo poziom elegancji stroju i zwraca uwagę innych (co może być i plusem i minusem), ale dla mnie największym minusem jest to, że stosunkowo rzadko mam okazję go nosić ze względu na pogodę. Na ciepłe dni jest za ciepły, a na te bardziej zimne muszę nosić czapkę ze względu na problemy z zatokami, kapelusz jest bardziej ozdobą niż ochrona przed zimnem. Ale jeśli jesteś mniej wrażliwa na zimno to myślę, że się nada, przecież masa ludzi chodzi zimą bez czapek. No i wietrzne dni odpadają bo muszę go ciągle trzymać na głowie
Tez mam podobny i chociaz bardzo polecam nakrycia glowy z H&M, to z tego akurat nie jestem zadowolona.

Kapelusz zajmuje duzo miejsca i jak np chcesz go sciagnac i wlozyc do torebki to sie nie miesci. Z czapka lub beretem nie ma takich problemow. Poza tym faktycznie wiatr i moze spasc z glowy, nie wiadomo tez jak go prac. Jak juz koniecznie kapelusz to wybierz jakis miekki z niewielkim rondem. Takie wielkie ronda to nieporozumienie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 15:54   #4
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Kwestia kapeluszy

Ja akurat, jeśli już, to noszę kapelusze z szerokim rondem a nie małym. Są świetne, ale raczej niepraktyczne. Nie zakrywają uszu, więc odpadają na mrozy, w wysokich temperaturach jest w nich za ciepło. Dla mnie to nakrycie głowy na jesień i wczesną wiosnę.

Co do prania, to wełnę czyści się chyba tylko chemicznie, więc pozostaje pralnia.

Na kapelusze był szał jakieś 2-3 lata temu, teraz rzeczywiście rzadko się je widuje na ulicach.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2019-01-03 o 15:55
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:12   #5
xyz029
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: to widać, słychać i czuć.
Wiadomości: 20
Dot.: Kwestia kapeluszy

może i kiedyś był jakiś wielki szał, a ja nadal namiętnie je noszę jakoś nie wiem skąd w ogóle takie negatywne opinie - jak się chce nosić to się nosi. kapelutek jest fajny, ale faktycznie jeżeli jest to wełna to tylko chemicznie trzeba czyścić. no i obłazi, ale to chwila moment roleczką i już jest bez paprochów ja zachęcam do noszenia
xyz029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 14:43   #6
Mizaczka_miziaczka
Przyczajenie
 
Avatar Mizaczka_miziaczka
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: Kwestia kapeluszy

Ja właśnie też kupiłam sobie rondelek i mam zamiar nosić. raz się przeszłam to ludzie mieli taki wzrok jakbym chodziła z napisem "debil" na czole, ale to nic
__________________
Hej
Mizaczka_miziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 09:10   #7
Marsjanka_W
Raczkowanie
 
Avatar Marsjanka_W
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 41
Dot.: Kwestia kapeluszy

ja bym sie chyba nie zdecydowala. dziwnie to wyglada.
Marsjanka_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 09:34   #8
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Kwestia kapeluszy

Ja mam kilka kapeluszy. Na jesień i lato
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 11:47   #9
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Kwestia kapeluszy

Podobaja mi się kobiety w kapeluszach ale mi totalnie nie pasują Nie umiem też wymyslic odpowiedniej stylizacji z kapeluszem zebym nie wyglądala komicznie. To wcale nie taka prosta sperawa. Tylko na urlop ubieram, taki słomkowy, chroniący przed słońcem
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 00:01   #10
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Kwestia kapeluszy

Noszę przez cały rok. Wełniane zimą i jesienią, a latem słomkowe lub z innych lekkich materiałów. Noszę zarówno z dużymi, jak i z małymi rondami. Ogółem uważam, że czynią stylizację ciekawszą. Jedyne czego nie noszę to małe toczki. Bo trzeba je upinać i wystylizować jakoś ciekawiej włosy. A moje proste druty się nie dają i już. Ale gdybym zmasterowała upinanie toczków i włosów, to też bym chętnie nosiła.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 20:02   #11
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Kwestia kapeluszy

Mi takie kapelusze się nie podobają

Ale myślę o takim słomianym kapeluszu na lato - co sądzicie? Ma któraś?
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-27, 08:38   #12
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Kwestia kapeluszy

Noszę Wcześniej czarny wełniany, obecnie camelowy. Na lato mam słomkowy. Oczywiście nie jest to nakrycie głowy na polską zimę. Raczej dodatek dopełniający stylizację i ratunek dla bad hair day.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 13:40   #13
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kwestia kapeluszy

Podoba mi sie ten wrzucony w pierwszym poscie, az chyba poszukam podobnego.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 14:16   #14
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Kwestia kapeluszy

Cytat:
Napisane przez Mizaczka_miziaczka Pokaż wiadomość
Ja właśnie też kupiłam sobie rondelek i mam zamiar nosić. raz się przeszłam to ludzie mieli taki wzrok jakbym chodziła z napisem "debil" na czole, ale to nic
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-27 15:16:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.