Czy feminizm jest nadal potrzebny? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-08, 19:23   #31
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Zachodzenie w ciążę (oficjalnie) dzień po podpisaniu umowy i żerowanie na pracodawcy przez następne parę lat też nie jest rzadkością. Całą resztę pozwolę sobie uznać za pustosłowie.
Nie znam żadnej o zaszłą w ciąże (oficjalnie) dzień po podpisaniu umowy, więc to pustosłowie! Za to znam faceta co po chwili wylądował na L4 od psychiatry, więc faceci to oszuści i powinno się pytać od razu o stan psychiczny!
Ile razy byłeś pytany o stan cywilny czy dzieci na rozmowie kwalifikacyjnej? Dlaczego nie skomentujesz reszty? Zapewniam, że tak było i wątpię by były to jedyne przypadki na świecie.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ilu ojców rzeczywiście stara się o opiekę nad dziećmi? Pracowałam jakiś czas w mopsie. Większość z nich dzieci widywala nieregularnie, albo wcale.
Podobno ok 80% ojców nie płaci alimentów. Jeden typ zabierał dzieci raz na 2 miesiące na pizze /lody i odstawial matce za 2-3 h
tak mi teraz wyskoczyło i nieprzyznawaniu opieki https://kobieta.onet.pl/dziecko/matk...howuje/8vm7hql
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:25   #32
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To dlaczego mężczyźni o swoje prawa nie walcza? Dziwisz się, że sąd częściej daje dziecko pod opiekę matce? A kto tym dzieckiem się głównie opiekuje? Ilu mężczyzn bierze urlop tacierzyński i wychowawczy? W internecie na forach często się spotykam, że facet to nawet pieluchy zmienić nie chce bo od tego jest kobieta i niech z niego pipki nie robi.
Sądy przyznają w większości przypadków prawa do opieki nad dzieckiem matce bo ojcowie dobrowolnie odstępuja od tej roli. Ja pewnie sam bym tak postąpił w takiej sytuacji. Nie wyobrazam sobie opiekowac sie dzieckiem jako samotny ojciec. Nie dałbym rady. To jest coś z czym kobiety radza sobie doskonale więc lepiej dla dziecka żeby zostało z matką. Nie oznacza to że nie chciałbym widywac dziecka. Oczywiscie sa przypadki gdzie ojcowie walczą a nawet wygrywają. Trafia się też patola co narobi dzieci i magicznie znikają... Ale rozumujmy logicznie.
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Mamy takie czasy, że mężczyzna i kobieta pracują zawodowo więc oboje zarabiają i oboje powinni się dzielić obowiązkami domowymi i dzieciowymi. Tylko kobiecie do twarzy ze szmatą w ręku czy mopem?Ile mezczyzn bierze zwolnienie kiedy dziecko jest chore?
Masz dzieci? Masz jakichs znajomych którzy maja dzieci? Ja nie mam ale opowiem Ci cos na podstawie obserwacji moich znajomych. Kazda jedna para którą znam i którzy dorobili sie potomstwa dobrowolnie wchodza w układ że facet zajmuje się praca i zapewnianiem wszelakich dóbr kiedy kobieta zostaje w domu i zajmuje sie dzieckiem- z własnej potrzeby. Czy jest tu jakas matka? Ciekawe ile z nich przyznałoby że zaraz po porodzie zostawiłoby dziecko w rekach ojca i poszło do roboty. A to że to ojciec zajmuje sie zarabianiem kiedy matka sprawuje opieke nad dzieckiem wynika z tego co pisałem wyzej- jestesmy beznadziejni w opiekowaniu sie dziecmi. Mozemy sie nauczyc przewijac, mozemy sie nauczyc rozpoznawac grymasy, wstawac w nocy do dziecka kiedy płacze, ale kobietom to przychodzi naturalnie.

Nie umniejszajmy matkom w roli jaką przyjmują, nikt ich w tym nie zastąpi.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja, jako feministka w 100%, chciałabym, żeby kobiety mogły decydować, co chcą robić. Tak w 100%. Żeby miały prawo wyboru. Jeśli chcą robić karierę (o tak, bo praca w biedrze czy szkole czy w szpitalu to taaaaka kariera), niech robią, jestem za tym całym sercem. Jeśli kobieta chce zostać w domu i wychowywać dzieci - niech to robi.
Od kiedy to kobiety nie mogą robic tego co chcą robić? Znam kobiety na wszystkich szczeblach kariery, znam matki samotnie wychowujące dzieci które swietnie sobie radzą na polu zawodowym, znam kobiety które przerwały kariere z własnej woli zeby zajac sie domem i dziecmi kiedy mąż odddaje sie pracy, znam kobiety które nie maja dzieci ani rodzin i wykonuja takie zawody do których ja nie miałbym nawet szans sie przymierzyć. To nie kwestia braku wyboru tylko chęci i determinacji. To są wybory tych kobiet! Bo nie ma takiej mocy która by zatrzymała kobietę w domu i nakazywała zostanie kurą domową.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale niech jednocześnie opłaca sobie składkę emerytalną, żeby na starość, jak dzieci wyfruną z domu miała normalne prawo do emerytury, jak każdy.
Jak ktoś ma ambicje żeby rodzic co 2 lata i powiekszyc rodzine o tuzin potomstwa to pewnie bedzie tak jak mowisz. W środowisku w którym sie obracam obserwuje kobiety które wracaja po roku maciezynskiego i kontynuują swoja kariere. I potrafia pogodzic dzieci dom i karierę. I ja jestem pełen podziwu tej energii. Tam w tle też pomaga rodzina, sa dziadkowie, jest mąż, ale te kobiety są dla mnie poprostu mega. DA SIĘ!
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Druga sprawa - gdzieś w internecie widziałam post, że kobieta bardzo by chciała wrócić do pracy , ale nie może, bo ma dziecko... I ja myślałam o jakimś maluchu 2-3 latka, po czym pani napisała, że dziecko ma 12 lat i jak ona biedna ma pracować, co ma z tym dzieckiem zrobić? Plus narzekanie, że utrzymują się z wypłaty męża i jest ciężko.
To jest tragedia rodziny a nie tylko kobiety.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Statystyki policyjne mówią jasno - 93% sprawców przestępstw to mężczyźni. Proszę, podaj mi źródło naukowe (NAUKOWE), które mówi, że kobiety to w równym stopniu sprawcy przemocy.
Czy mężczyzni częsciej popełniają samobójstwa? Tak. Natomiast Brunon Hołyst (suicydologia) twierdzi, że to kobiety podejmują więcej prób samobójczych.
To wynika z naturalnego stanu rzeczy, tak jak fakt że kobiety są lepsze w wychowywaniu dzieci. Niemniej jednak kobiety też stosują przemoc wobec męzów a ile znasz osrodków które zajęłyby sie męzczyzną- ofiarą przemocy w rodzinie? Facet pójdzie z tym na policje to conajwyzej spotka sie z głupim usmiechem.
Próby samobójcze to potrzeba zwrocenia na siebie uwagi, samobójstwo uskutecznione sugeruje jasno że cos było na rzeczy.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ilu ojców rzeczywiście stara się o opiekę nad dziećmi? Pracowałam jakiś czas w mopsie. Większość z nich dzieci widywala nieregularnie, albo wcale.
Podobno ok 80% ojców nie płaci alimentów. Jeden typ zabierał dzieci raz na 2 miesiące na pizze /lody i odstawial matce za 2-3 h
Bazujesz swoje statystyki na obserwacjach w MOPSie gdzie wiekszosc przypadków to patologia. Połowa z tych facetów to alkocholicy, niepracujący, nieudacznicy. Opowiedz jeszcze ile widziałaś matek przepijających swoje zapomogi albo w ogóle nie interesujących się swoimi dziecmi, bo te Twoje dane sa strasznie stronnicze.

Widze że w temacie zaczyna sie demonizowanie facetów, a chyba nie o to chodzi w feminizmie, prawda? Mi się zawsze wydawało że feminizm daży do tego żeby kobiety miały równe szanse i prawa co faceci, a nie przywileje i udogodnienia ze względu na płeć.
Wszystko jest kwestią waszego wyboru, macie możliwosci i szanse, a to jak sie potoczy wasze zycie zalezy od was. Zaden facet wam nie stoi na przeszkodzie.
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:29   #33
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Nie dałbym rady. To jest coś z czym kobiety radza sobie doskonale więc lepiej dla dziecka żeby zostało z matką.


A to że to ojciec zajmuje sie zarabianiem kiedy matka sprawuje opieke nad dzieckiem wynika z tego co pisałem wyzej- jestesmy beznadziejni w opiekowaniu sie dziecmi. Mozemy sie nauczyc przewijac, mozemy sie nauczyc rozpoznawac grymasy, wstawac w nocy do dziecka kiedy płacze, ale kobietom to przychodzi naturalnie.
Bitch, please... To, co teraz piszesz, jest aż przykre.
Oczywiście, żę samotne matki sobie radzą, bo muszą. Jak nie masz wyjścia to sobie radzisz. Myślisz, że nie jest im ciężko, bo są kobietami i to magia macicy?
Osobiscie znam jednego samotnego ojca i jakoś dziecko z nim nie umarło. Sam teraz wspierasz seksistowskie stereotypy, robiąc z mężczyzn debili, którzy nie potrafią się zająć dzieckiem.

Nie, nie mam wdrukowanej instrukcji obsługi dziecka, ba, nie zamierzam mieć dzieci. Nigdy się żadnym nie zajmowałam i nie mam pojęcia, jak to się robi. Ale gdybym musiała się jakimś zająć to bym to jakoś ogarnęła, jeśli nie miałabym wyjścia. Proszę cię...

Naturalny odruch zmieniania brudnej pieluchy... No naprawdę, ómarłam.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-07-08 o 20:30
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:42   #34
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
I właśnie z tym feminizm walczy. Że stereotypowym postrzeganiem - a bo facet musi umieć naprawić auto, a kobieta ma być glupiutka i siedzieć w domu przy dzieciach.
Tak, feminizm jest potrzebny. W Polsce nadal jest wielu seksistów, czy wielu, nazwijmy to po imieniu, debili, którzy twierdzą, że kobieta została zgwałcona, bo sama chciała, bo miała za krótką spódniczke. Seksistów (w tym także kobiety!), którzy jak facet zostawi kobietę z dzieckiem, to powiedzą "no cóż, nie był gotowy", ale to samo w przypadku kobiety skwituja "k..wa szm..a jak śmiała własne dziecko zostawić, nawet suka nie zostawia swoich szczeniąt, powiesić"
Seksistów, którzy wychowują swoje dzieci na zasadzie "dziewczynkom nie wypada, dziewczynki są uśmiechnięte i miłe" ALE TAKŻE "dziewczynkom wolno być glupiutkimi ( nie w sensie inteligencji, tylko podejścia do życia, takie słodkie idiotki", zaś chłopców "chłop musi być twardy, nie płacz, taki duży a ryczy" ALE TAKŻE "chłopcy to chłopcy, mogą być niegrzeczni, nie musisz się dobrze uczyć".
I z tym walczy feminizm.
Tutaj też chciałabym poruszyć kwestię aborcji - ostatnio przeczytałam, że w Warszawie tylko 2 szpitale wykonują LEGALNĄ aborcję (czyli tą w 3 określonych przypadkach). Reszta zasłania się klauzulą sumienia. A tak chyba być nie powinno?
Kolejna kwestia - przemoc domowa. Wg statystyk policji 93% sprawcow przemocy to mężczyzni. Sprawca przemocy nie jest eksmitowany z domu, a wyroki to jakaś kpina. Nasze państwo w żaden sposób nie pomaga ofiarom przemocy (żadnym, ani mężczyznom, ani kobietom, ani dzieciom), pani Szydło gratulowała góralom odmowienia wprowadzenia konwencji antyprzemocowej, Duda również nie wdrożył przepisów chroniących ofiary, ale też pomagającym sprawcom (psycholog np.)
Tak, feminizm jest potrzebny.
Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
a prostytutki nie da się zgwałcić.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:42   #35
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Sądy przyznają w większości przypadków prawa do opieki nad dzieckiem matce bo ojcowie dobrowolnie odstępuja od tej roli. Ja pewnie sam bym tak postąpił w takiej sytuacji. Nie wyobrazam sobie opiekowac sie dzieckiem jako samotny ojciec. Nie dałbym rady. To jest coś z czym kobiety radza sobie doskonale więc lepiej dla dziecka żeby zostało z matką. Nie oznacza to że nie chciałbym widywac dziecka. Oczywiscie sa przypadki gdzie ojcowie walczą a nawet wygrywają. Trafia się też patola co narobi dzieci i magicznie znikają... Ale rozumujmy logicznie.

Masz dzieci? Masz jakichs znajomych którzy maja dzieci? Ja nie mam ale opowiem Ci cos na podstawie obserwacji moich znajomych. Kazda jedna para którą znam i którzy dorobili sie potomstwa dobrowolnie wchodza w układ że facet zajmuje się praca i zapewnianiem wszelakich dóbr kiedy kobieta zostaje w domu i zajmuje sie dzieckiem- z własnej potrzeby. Czy jest tu jakas matka? Ciekawe ile z nich przyznałoby że zaraz po porodzie zostawiłoby dziecko w rekach ojca i poszło do roboty. A to że to ojciec zajmuje sie zarabianiem kiedy matka sprawuje opieke nad dzieckiem wynika z tego co pisałem wyzej- jestesmy beznadziejni w opiekowaniu sie dziecmi. Mozemy sie nauczyc przewijac, mozemy sie nauczyc rozpoznawac grymasy, wstawac w nocy do dziecka kiedy płacze, ale kobietom to przychodzi naturalnie.

Nie umniejszajmy matkom w roli jaką przyjmują, nikt ich w tym nie zastąpi.

Od kiedy to kobiety nie mogą robic tego co chcą robić? Znam kobiety na wszystkich szczeblach kariery, znam matki samotnie wychowujące dzieci które swietnie sobie radzą na polu zawodowym, znam kobiety które przerwały kariere z własnej woli zeby zajac sie domem i dziecmi kiedy mąż odddaje sie pracy, znam kobiety które nie maja dzieci ani rodzin i wykonuja takie zawody do których ja nie miałbym nawet szans sie przymierzyć. To nie kwestia braku wyboru tylko chęci i determinacji. To są wybory tych kobiet! Bo nie ma takiej mocy która by zatrzymała kobietę w domu i nakazywała zostanie kurą domową.

Jak ktoś ma ambicje żeby rodzic co 2 lata i powiekszyc rodzine o tuzin potomstwa to pewnie bedzie tak jak mowisz. W środowisku w którym sie obracam obserwuje kobiety które wracaja po roku maciezynskiego i kontynuują swoja kariere. I potrafia pogodzic dzieci dom i karierę. I ja jestem pełen podziwu tej energii. Tam w tle też pomaga rodzina, sa dziadkowie, jest mąż, ale te kobiety są dla mnie poprostu mega. DA SIĘ!

To jest tragedia rodziny a nie tylko kobiety.

To wynika z naturalnego stanu rzeczy, tak jak fakt że kobiety są lepsze w wychowywaniu dzieci. Niemniej jednak kobiety też stosują przemoc wobec męzów a ile znasz osrodków które zajęłyby sie męzczyzną- ofiarą przemocy w rodzinie? Facet pójdzie z tym na policje to conajwyzej spotka sie z głupim usmiechem.
Próby samobójcze to potrzeba zwrocenia na siebie uwagi, samobójstwo uskutecznione sugeruje jasno że cos było na rzeczy.

Bazujesz swoje statystyki na obserwacjach w MOPSie gdzie wiekszosc przypadków to patologia. Połowa z tych facetów to alkocholicy, niepracujący, nieudacznicy. Opowiedz jeszcze ile widziałaś matek przepijających swoje zapomogi albo w ogóle nie interesujących się swoimi dziecmi, bo te Twoje dane sa strasznie stronnicze.

Widze że w temacie zaczyna sie demonizowanie facetów, a chyba nie o to chodzi w feminizmie, prawda? Mi się zawsze wydawało że feminizm daży do tego żeby kobiety miały równe szanse i prawa co faceci, a nie przywileje i udogodnienia ze względu na płeć.
Wszystko jest kwestią waszego wyboru, macie możliwosci i szanse, a to jak sie potoczy wasze zycie zalezy od was. Zaden facet wam nie stoi na przeszkodzie.
Pff wygodne, nie, kobietom to nie przychodzi naturalnie. Kobiety także uczą się opiekować dzieckiem, jak je przewijać, uczą się rozpoznawać grymasy i płacze. Żadna magiczna moc na nie nie spływa. Czyli sam byś zrezygnował i oddał prawa matce a potem mówisz, że dlaczego kobiety dostają opiekę. Oświecę Cie - macierzyński i rodzicielski są płatne więc kobieta w tym czasie dostaje pieniądze.

Łał, no świetny deal dla kobiety, pracuj na kilka etatów, a facet Ci POMOŻE. Nie, mężczyzna nie ma pomagać, ma być partnerem.

"Próby samobójcze to potrzeba zwrocenia na siebie uwagi, samobójstwo uskutecznione sugeruje jasno że cos było na rzeczy." Faktycznie, próby samobójcze to nic, to tylko chęć zwrócenia uwagi na siebie bo nudno kobiecie w tym natłoku obowiązków, bo u kobiet nic nie jest na rzeczy. Weź może doczytaj bo naprawde strach czytać to co wypisujesz.

Swoimi postami dowodzisz ile jeszcze jest do zrobienia i jak feminizm jest potrzebny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2019-07-08 o 20:44
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:43   #36
KarmelowaKrowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 299
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

ooo, to akurat też mnie wkurza, że faceci niby są "ułomni" w kwestii opieki nad dziećmi i nie dadzą sobie rady... Oczywiście, że daliby sobie radę prawdopodobnie nie gorzej niż samotne matki. I nie, kobietom nie przychodzi "naturalnie". Kobiety też są równie zmęczone po nieprzespanej nocy co mężczyźni.
KarmelowaKrowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:46   #37
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975302]Bitch, please... To, co teraz piszesz, jest aż przykre.
Oczywiście, żę samotne matki sobie radzą, bo muszą. Jak nie masz wyjścia to sobie radzisz. Myślisz, że nie jest im ciężko, bo są kobietami i to magia macicy?
Osobiscie znam jednego samotnego ojca i jakoś dziecko z nim nie umarło. Sam teraz wspierasz seksistowskie stereotypy, robiąc z mężczyzn debili, którzy nie potrafią się zająć dzieckiem.

Nie, nie mam wdrukowanej instrukcji obsługi dziecka, ba, nie zamierzam mieć dzieci. Nigdy się żadnym nie zajmowałam i nie mam pojęcia, jak to się robi. Ale gdybym musiała się jakimś zająć to bym to jakoś ogarnęła, jeśli nie miałabym wyjścia. Proszę cię...

Naturalny odruch zmieniania brudnej pieluchy... No naprawdę, ómarłam.[/QUOTE]Nie masz, bo ona z porodem nadchodzi, wiesz, dołączana jest do dziecka a poza tym to takie naturalne dla kobiety.

Nie żeby kobieta w czasie ciąży się nie dokształcała, nie czytała książek o rozwoju dziecka, nie pytala lekarza, ale ciii, to tajemna wiedza tylko dla kobiet.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 20:48   #38
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Ja pewnie sam bym tak postąpił w takiej sytuacji. Nie wyobrazam sobie opiekowac sie dzieckiem jako samotny ojciec. Nie dałbym rady.
Dlaczego? Do tego nie trzeba mieć doktoratu ani habilitacji. Wystarczy mieć mózg i serce.

Wlasnie z takimi postawami należy walczyć. Dlaczego mężczyzna nie wyobraża sobie opieki nad własnym dzieckiem jako samotny ojciec. Co zrobisz jak partnerka umrze w połogu lub późnej np na raka? Oddasz dziecko do bidula " bo nie wyobrażasz sobie ?"

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2019-07-08 o 20:50
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:51   #39
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

W sumie świetna wymówka. "Dziecko zostaje z tobą, bo jesteś kobietą i masz magiczne moce, nie to co ja głupiutki mężczyzna, może łaskawie będę płacił alimenty i je widywał raz w tygodniu".

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;86975393]
Co zrobisz jak partnerka umrze w połogu lub późnej np na raka? Oddasz dziecko do bidula " bo nie wyobrażasz sobie ?"[/QUOTE]
Dobre pytanie. Ten samotny ojciec którego znam jest samotny, bo matka zmarła na raka. Kurczę, nie wiedziałam, że trzeba mu pomnik postawić, bo nie oddał dziecka.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:53   #40
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975399]
Dobre pytanie. Ten samotny ojciec którego znam jest samotny, bo matka zmarła na raka. Kurczę, nie wiedziałam, że trzeba mu pomnik postawić, bo nie oddał dziecka.[/QUOTE]
magia radzi se.

Może dlatego że ma mózg i serce. Jak kazdy człowiek.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:54   #41
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;86975404]magia radzi se.

Może dlatego że ma mózg i serce. Jak kazdy człowiek.[/QUOTE]

Może jednak jest kobietą przebraną za mężczyznę? Bo to zbyt podejrzane, aż niemożliwe przecież...
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 22:10   #42
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Spokojnie, drogie Panie, taka burza się tu rozpętała, każdy przypadek rozpartujecie pod kątem jakiejs patologii i skrajnych sytuacji. Nawet przypisując wam zasługi i dając do zrozumienia że jesteście lepsze w pewnych kwestiach od facetów potraficie się nie zgodzić, co wiec leży w waszym interesie?
[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;86975393]
Wlasnie z takimi postawami należy walczyć. Dlaczego mężczyzna nie wyobraża sobie opieki nad własnym dzieckiem jako samotny ojciec. Co zrobisz jak partnerka umrze w połogu lub późnej np na raka? Oddasz dziecko do bidula " bo nie wyobrażasz sobie ?"[/QUOTE]
Ja opisuję sytuacje w której matka jest zdrowa, chce rozwodu oraz opieki nad dzieckiem, albo jestesmy parą a matka dziecka zdrowa na ciele i umyśle- wiadomo że dziecko sie lepiej odchowa przy matce. Jako rodzic chciałbym dla dziecka jak najlepiej. Po smierci partnerki zostałbym z dzieckiem mimo wszystko, bo to jest do zrobienia, bo facet też jednak jest w tej sytuacji rodzicem, zaangażowanym emocjonalnie, ale mniej istotnym z perspektywy dziecka.

No i jasne, dziewczyny, wszystkiego da sie nauczyc, wielu facetów ma zadatki na wspaniałych ojców, ale to nie wynika z niecheci czy lenistwa ojca że akurat matka zajmuje sie dzieckiem w bliższej relacji. Od samego początku reakcje dzieci są ukierunkowane właśnie na matkę, zupełnie instynktownie wyodrębniają ją z całego otoczenia. Jej nieobecności burzy porządek, wprowadza poczucie zagrożenia. Tylko matka jest w stanie zapewnic takie poczucie bezpieczeństwa poprzez bezinteresowną miłość i czułość, poprzez ciągłą opiekę, dotyk, karmienie, dyskretny nadzór. Ojciec może być obecny ze swoim wkładem w wychowanie i wspierać matkę, ale to do matki dziecko będzie ciągneło najbardziej dlatego rola matki jest tutaj ważniejsza.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Faktycznie, próby samobójcze to nic, to tylko chęć zwrócenia uwagi na siebie bo nudno kobiecie w tym natłoku obowiązków, bo u kobiet nic nie jest na rzeczy. Weź może doczytaj bo naprawde strach czytać to co wypisujesz.
Swoimi postami dowodzisz ile jeszcze jest do zrobienia i jak feminizm jest potrzebny.
Rozumiem że do zrobienia dla facetów? Bo skoro kobieta woła o pomoc to ją prędzej czy później dostanie, a dla faceta jest zawsze za późno. Jak ktos chce sie faktycznie zabic to to uskutecznia. Wszelkie próby, zawahania, są wołaniem o pomoc. Jak z podcinaniem żył. Chcesz sie zabić to tnij wzdłuż do cholery, chcesz zeby cie jeszcze odratowano to tnij w poprzek.

I czemu wszystkie tu kobiety myślą że mówiąc o wychowaniu dziecka mam na myśli trud zmieniania pieluch? Wstawania w nocy, karmienia? To są rzeczy które każdy może zrobić po przeczytaniu poradnika, troche samozaparcia i da się to wdrożyć w rutynę. Sztuka jest odchowac dzieciaka tak żeby wyrósł na normalnego człowieka, i o tych wątpliwościach mówię. Faceci nie maja tej wrażliwości i cierpliwości co kobiety.

Nagle wszystko w temacie feminizmu kręci sie wyłącznie wokół rodzenia i wychowywania dzieci? Ile z was dziewczyny ma juz swoje dzieci?

Edytowane przez Anhedon1991
Czas edycji: 2019-07-08 o 22:15
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:18   #43
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Faceci nie maja tej wrażliwości i cierpliwości co kobiety.
Jezu, serio? Może ty. Naprawdę wg ciebie kobieta nie może być niecierpliwa choleryczka? Ja właśnie taka jestem. Mój eks był milion razy bardziej zrównoważony i cierpliwy ode mnie.

Pokaż jakieś badania na ten temat bo to juz się śmieszne robi. Aha, tylko nie te sensacje o płci mózgu, bo już od dawna wiadomo, że to media rozdmuchaly te badania, które tak naprawdę znalazły statystycznie tylko niewielkie różnice między mozgami.

A co do tego, że niby tak podziwiasz kobiety i przypisujesz im zasługi to ja twoje stanowisko odbieram zupełnie odwrotnie. Skoro ta rzekoma łatwość w zajmowaniu się dziećmi u kobiety jest jakaś wrodzona to niby jaka w tym nasza zasługa? Żadna, cała robotę odwala wg ciebie natura. A kiedy jakaś kobieta sobie jednak nie radzi z wychowywaniem dzieci to już pewnie wyrodna matka, potwór, coś z nią nie tak. Ojciec? Nie no, spoko, normalka, przecież to facet. Naprawdę nie widzisz, jak bardzo krzywdzące jest takie stanowisko? (Znowu pewnie nie poparte żadnymi badaniami tylko teoriami z tyłka).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość

Nagle wszystko w temacie feminizmu kręci sie wyłącznie wokół rodzenia i wychowywania dzieci? Ile z was dziewczyny ma juz swoje dzieci?
Przecież to ty zacząłeś, palnales okropna bzdurę i dziwisz się, że zbierasz burze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-07-08 o 22:21
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:26   #44
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975631]Jezu, serio? Może ty. Naprawdę wg ciebie kobieta nie może być niecierpliwa choleryczka? Ja właśnie taka jestem. Mój eks był milion razy bardziej zrównoważony i cierpliwy ode mnie.
[/QUOTE]Z tego co wiem przeglądając to forum Ty akurat nie chcesz miec dzieci.
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975631]
Pokaż jakieś badania na ten temat bo to juz się śmieszne robi.
(Znowu pewnie nie poparte żadnymi badaniami tylko teoriami z tyłka)[/QUOTE]Ciągle tylko o tych badaniach. Co wy z tymi badaniami macie? Takie ślepe wierzenie w te badania bo sa takie wiarygodne i miarodajne. Porozmawiajmy o życiu a nie o badaniach naukowych. Nie przekładaj zdrowo funkcjonującej rodziny na statystykę naukową.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975631]
A co do tego, że niby tak podziwiasz kobiety i przypisujesz im zasługi to ja twoje stanowisko odbieram zupełnie odwrotnie. Skoro ta rzekoma łatwość w zajmowaniu się dziećmi u kobiety jest jakaś wrodzona to niby jaka w tym nasza zasługa? Żadna, cała robotę odwala wg ciebie natura. A kiedy jakaś kobieta sobie jednak nie radzi z wychowywaniem dzieci to już pewnie wyrodna matka, potwór, coś z nią nie tak. Ojciec? Nie no, spoko, normalka, przecież to facet. Naprawdę nie widzisz, jak bardzo krzywdzące jest takie stanowisko? [/QUOTE]
To juz Twoja interpretacja. usilne niezgadzanie się z argumentami dla pokazania swojej racji. A więc dobra, niech będzie po Twojemu, wygrałaś skoro tak Ci zależy na udowodnieniu jakie to kobiety sa ucisnione bo natura zdecydowała ze to one będą rodzić dzieci.
Ale to nie wina facetów że taka jest kolej rzeczy. Możesz otrzymac wsparcie od faceta w kwestii wychowania, bedzie przy Tobie i zrobi wszystko zeby Ci to ułatwic ale za Ciebie dziecka nie urodzi i nie zmusi dzieciaka zeby było bardziej przywiazane do ojca niz do matki.
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:32   #45
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem przeglądając to forum Ty akurat nie chcesz miec dzieci..
Co to ma do rzeczy i dlaczego uznałes, ze to jest adekwatna odpowiedz na pytanie "czy naprawdę sadzisz, że kobiety nie mogą być choleryczkami"?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Ciągle tylko o tych badaniach. Co wy z tymi badaniami macie? Takie ślepe wierzenie w te badania bo sa takie wiarygodne i miarodajne. Porozmawiajmy o życiu a nie o badaniach naukowych. Nie przekładaj zdrowo funkcjonującej rodziny na statystykę naukową.
.
Jasne, lepiej wierzyć w swoje nieprecyzyjne obserwacje na ograniczonej liczbie osób i stereotypy, którymi mimowolnie nasiaknelismy przez całe życie I podawać je jako prawdy objawione. Bardzo mądre, logiczne męskie podejście Dobrze, że nie wszyscy myśleli tak jak ty, inaczej nigdy nie wyszlibysmy z jaskini.
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
To juz Twoja interpretacja. usilne niezgadzanie się z argumentami dla pokazania swojej racji.
.
To oświec mnie, jak mam interpretować to, że czarno na białym napisałeś, że to dzięki NATURZE kobiety są lepsze w wychowywaniu dzieci.
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
A więc dobra, niech będzie po Twojemu, wygrałaś skoro tak Ci zależy na udowodnieniu jakie to kobiety sa ucisnione bo natura zdecydowała ze to one będą rodzić dzieci.
.
To już twoja interpretacja, usilne niezgadzanie się z argumentami dla pokazania swojej racji. Jak nie, to pokaz mi, gdzie coś takiego napisałam
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Ale to nie wina facetów że taka jest kolej rzeczy. Możesz otrzymac wsparcie od faceta w kwestii wychowania, bedzie przy Tobie i zrobi wszystko zeby Ci to ułatwic ale za Ciebie dziecka nie urodzi i nie zmusi dzieciaka zeby było bardziej przywiazane do ojca niz do matki.
No właśnie. Jedyne, czego facet nie jest w stanie zrobić, to dziecka urodzić i karmić piersią. Cała reszta to twoja wyobraźnia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-07-08 o 22:39
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:35   #46
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Spokojnie, drogie Panie, taka burza się tu rozpętała, każdy przypadek rozpartujecie pod kątem jakiejs patologii i skrajnych sytuacji. Nawet przypisując wam zasługi i dając do zrozumienia że jesteście lepsze w pewnych kwestiach od facetów potraficie się nie zgodzić, co wiec leży w waszym interesie?

Ja opisuję sytuacje w której matka jest zdrowa, chce rozwodu oraz opieki nad dzieckiem, albo jestesmy parą a matka dziecka zdrowa na ciele i umyśle- wiadomo że dziecko sie lepiej odchowa przy matce. Jako rodzic chciałbym dla dziecka jak najlepiej. Po smierci partnerki zostałbym z dzieckiem mimo wszystko, bo to jest do zrobienia, bo facet też jednak jest w tej sytuacji rodzicem, zaangażowanym emocjonalnie, ale mniej istotnym z perspektywy dziecka.

No i jasne, dziewczyny, wszystkiego da sie nauczyc, wielu facetów ma zadatki na wspaniałych ojców, ale to nie wynika z niecheci czy lenistwa ojca że akurat matka zajmuje sie dzieckiem w bliższej relacji. Od samego początku reakcje dzieci są ukierunkowane właśnie na matkę, zupełnie instynktownie wyodrębniają ją z całego otoczenia. Jej nieobecności burzy porządek, wprowadza poczucie zagrożenia. Tylko matka jest w stanie zapewnic takie poczucie bezpieczeństwa poprzez bezinteresowną miłość i czułość, poprzez ciągłą opiekę, dotyk, karmienie, dyskretny nadzór. Ojciec może być obecny ze swoim wkładem w wychowanie i wspierać matkę, ale to do matki dziecko będzie ciągneło najbardziej dlatego rola matki jest tutaj ważniejsza.


Rozumiem że do zrobienia dla facetów? Bo skoro kobieta woła o pomoc to ją prędzej czy później dostanie, a dla faceta jest zawsze za późno. Jak ktos chce sie faktycznie zabic to to uskutecznia. Wszelkie próby, zawahania, są wołaniem o pomoc. Jak z podcinaniem żył. Chcesz sie zabić to tnij wzdłuż do cholery, chcesz zeby cie jeszcze odratowano to tnij w poprzek.

I czemu wszystkie tu kobiety myślą że mówiąc o wychowaniu dziecka mam na myśli trud zmieniania pieluch? Wstawania w nocy, karmienia? To są rzeczy które każdy może zrobić po przeczytaniu poradnika, troche samozaparcia i da się to wdrożyć w rutynę. Sztuka jest odchowac dzieciaka tak żeby wyrósł na normalnego człowieka, i o tych wątpliwościach mówię. Faceci nie maja tej wrażliwości i cierpliwości co kobiety.

Nagle wszystko w temacie feminizmu kręci sie wyłącznie wokół rodzenia i wychowywania dzieci? Ile z was dziewczyny ma juz swoje dzieci?
Ty chyba czegoś nie rozumiesz. Myślisz, że kobieta myśli "a podejmę próbę samobójstwa, no pewka, że mnie odratuja". Tu się rozchodzi tylko o to, że mężczyźni z reguły i wg przeprowadzonych badań wybierają mniej zawodzące działania jak skok z mostu czy z 10 piętra, kobiety raczej biorą tabletki lub podcinają sobie żyły stąd, że jak ktoś je znajdzie to jest wieksza szansa, że zostanie taka osoba odratowana. Chcąc popełnić samobójstwo to jest już wyraźny sygnał, że taka osoba potrzebuje pilnie pomocy!

Wychodzę z założenia, że jak kobiety potrafią walczyć o swoje to mężczyźni także. Dlaczego kobiety mają walczyc o prawa mężczyzn? Tego też nie potraficie zrobić?

Żeby wychować dziecko jak najlepiej się umie potrzeba do tego dwojga rodziców i nie, że tatko sobie tylko pomaga tylko tatko bierze czynny udział w wychowaniu swojego dziecka i jeśli kobieta dostanie depresji poporodowej to ojciec przejmie obowiązki i nie będzie zielony w tym chociażby co powinno zjeść własne dziecko.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem przeglądając to forum Ty akurat nie chcesz miec dzieci.
Ciągle tylko o tych badaniach. Co wy z tymi badaniami macie? Takie ślepe wierzenie w te badania bo sa takie wiarygodne i miarodajne. Porozmawiajmy o życiu a nie o badaniach naukowych. Nie przekładaj zdrowo funkcjonującej rodziny na statystykę naukową.


To juz Twoja interpretacja. usilne niezgadzanie się z argumentami dla pokazania swojej racji. A więc dobra, niech będzie po Twojemu, wygrałaś skoro tak Ci zależy na udowodnieniu jakie to kobiety sa ucisnione bo natura zdecydowała ze to one będą rodzić dzieci.
Ale to nie wina facetów że taka jest kolej rzeczy. Możesz otrzymac wsparcie od faceta w kwestii wychowania, bedzie przy Tobie i zrobi wszystko zeby Ci to ułatwic ale za Ciebie dziecka nie urodzi i nie zmusi dzieciaka zeby było bardziej przywiazane do ojca niz do matki.
Poczytaj może o rozwoju dziecka, kiedy i do kogo może się przywiązywać i nie pisz głupot.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2019-07-08 o 22:36
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:37   #47
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Poczytaj Ty może o rozwoju dziecka, kiedy i do kogo może się przywiązywać i nie pisz głupot.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
On? Poczytać? Ale ze _ksionszki_? No weź, popatrz ty lepiej na prawdziwe rzycie a nie nam tu o jakimś czytaniu i badaniach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:43   #48
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Odpowiem tylko na dwa pierwsze, reszta wynika z drugiego:

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975650]Co to ma do rzeczy i dlaczego uznałes, ze to jest adekwatna odpowiedz na pytanie, czy naprawdę sadzisz, że kobiety nie mogą być choleryczkami?[/QUOTE]
A dlatego że możesz nie chciec byc matką z tego powodu. Faceci częściej są cholerykami niż kobiety, ale juz nie bede sie rozpisywał bo każdy argument dla Ciebie musi miec naukowe uzasadnienie. A co do tego:
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975650]
Jasne, lepiej wierzyć w swoje nieprecyzyjne obserwacje na ograniczonej liczbie osób i stereotypy, którymi mimowolnie nasiaknelismy przez całe życie I podawać je jako prawdy objawione. Bardzo mądre, logiczne męskie podejście Dobrze, że nie wszyscy myśleli tak jak ty, inaczej nigdy nie wyszlibysmy z jaskini. [/QUOTE]
Nie wiem jakich naukowych bełkotów ode mnie oczekujesz, masz tu pierwszy link z brzegu:

https://wtop.com/parenting/2017/05/w...s-is-critical/

Będziesz przygotowywac sie kiedys do roli matki to może sie sama uświadomisz.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975660]On? Poczytać? Ale ze _ksionszki_? No weź, popatrz ty lepiej na prawdziwe rzycie a nie nam tu o jakimś czytaniu i badaniach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Hihi niech ktos zatrzyma te karuzele śmiechu

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
kobiety raczej biorą tabletki lub podcinają sobie żyły stąd, że jak ktoś je znajdzie to jest wieksza szansa, że zostanie taka osoba odratowana.
w punkt
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Wychodzę z założenia, że jak kobiety potrafią walczyć o swoje to mężczyźni także. Dlaczego kobiety mają walczyc o prawa mężczyzn? Tego też nie potraficie zrobić?
Faceci znają swoją rolę w tym świecie i robią swoje, nie będa manifestować że w gorące dni też chcą chodzić w spódniczkach czy należy im sie wczesniejszy wiek emerytalny.
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Żeby wychować dziecko jak najlepiej się umie potrzeba do tego dwojga rodziców i nie, że tatko sobie tylko pomaga tylko tatko bierze czynny udział w wychowaniu swojego dziecka i jeśli kobieta dostanie depresji poporodowej to ojciec przejmie obowiązki i nie będzie zielony w tym chociażby co powinno zjeść własne dziecko.
Nie wiem jak doszło do tego że zinterpretowałas moje posty w ten sposób ale własnie to pisałem, przy założeniu że to matka jednak ma większe znaczenie dla dziecka niż ojciec.

Edytowane przez Anhedon1991
Czas edycji: 2019-07-08 o 22:46
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:46   #49
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Odpowiem tylko na dwa pierwsze, reszta wynika z drugiego:


A dlatego że możesz nie chciec byc matką z tego powodu. Faceci częściej są cholerykami niż kobiety, ale juz nie bede sie rozpisywał bo każdy argument dla Ciebie musi miec naukowe uzasadnienie. A co do tego:

Nie wiem jakich naukowych bełkotów ode mnie oczekujesz, masz tu pierwszy link z brzegu:

https://wtop.com/parenting/2017/05/w...s-is-critical/
Bełkot to twoje nieuzasadnione niczym rojenia.

Ale brawo, wreszcie się wysiliłeś żeby przedstawić nam coś nieco mądrzejszego niż twoje zacne tezy. Chęci pochwalam, szkoda tylko, że ten artykuł nie ma nic wspólnego z artykułem naukowym i nie ma ani jednego przypisu oprócz odniesienia do książki, która niestety nie wiem, czy opiera się na jakichś badaniach. Takie coś to i ja mogę sobie napisać.
Mam nadzieję, że niczego nie studiujesz, inaczej wstyd.
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Będziesz przygotowywac sie kiedys do roli matki to może sie sama uświadomisz.
Raczej nie będę, ale jeśli mi się odmieni, to owszem. Szkoda, że ty wg twojej logiki będziesz mieć pewnie wywalone na bycie ojcem, bo przecież matka to buk i wszystko zrobi.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 22:53   #50
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975679]Bełkot to twoje nieuzasadnione niczym rojenia.

Ale brawo, wreszcie się wysiliłeś żeby przedstawić nam coś nieco mądrzejszego niż twoje zacne tezy. Chęci pochwalam, szkoda tylko, że ten artykuł nie ma nic wspólnego z artykułem naukowym i nie ma ani jednego przypisu oprócz odniesienia do książki, która niestety nie wiem, czy opiera się na jakichś badaniach. Takie coś to i ja mogę sobie napisać.
Mam nadzieję, że niczego nie studiujesz, inaczej wstyd.[/QUOTE]
Skoro taka mądra i dociekliwa jestes polecam samej sobie poszukac jakichś artykułów które bedą Cię satysfakcjonowały. W koncu wiesz lepiej, mi szkoda czasu na udowadnianie artykułami naukowymi spraw które sa widoczne gołym okiem.
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975679]
Raczej nie będę, ale jeśli mi się odmieni, to owszem. Szkoda, że ty wg twojej logiki będziesz mieć pewnie wywalone na bycie ojcem, bo przecież matka to buk i wszystko zrobi.[/QUOTE]
Ja znam swoja rolę jako ojciec, i na pewno nie będę sie przed nią wzbraniał jak Ty. To juz naprawde robi sie nudne ale powtórze sie po raz ostatni: Nie uciekam od odpowiedzialności ojca, przypisuje tylko wieksza wartosc roli matki w wychowaniu dziecka.

Ale strzep klawiature na mnie dalej, bo nie wpasowuje sie w Twoje standardy myslenia.

Edytowane przez Anhedon1991
Czas edycji: 2019-07-08 o 22:54
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:57   #51
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Skoro taka mądra i dociekliwa jestes polecam samej sobie poszukac jakichś artykułów które bedą Cię satysfakcjonowały. W koncu wiesz lepiej, mi szkoda czasu na udowadnianie artykułami naukowymi spraw które sa widoczne gołym okiem.
Klasyczny ruch kogoś, kto ma argumenty z tyłka. "Sama sobie udowodnij MOJĄ tezę" Śmiech na sali.
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Ja znam swoja rolę jako ojciec, i na pewno nie będę sie przed nią wzbraniał jak Ty.
Ohoho, zaczyna się. "Nie chce być matką, zła kobieta, wynaturzona!" A nie mówiłam? Ależ nie, to była tylko moja interpretacja

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Ponownie, czemu na temat wychowania dziecka wypowiadaja sie kobiety które nigdy nie znalazły sie w takiej roli?
Czemu na temat wychowania dziecka przez KOBIETY wypowiada się bezdzietny facet? Robisz mi wieczór. Próbuj dalej, może któryś twój argument mnie nie rozśmieszy.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 23:07   #52
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Tylko matka jest w stanie zapewnic takie poczucie bezpieczeństwa poprzez bezinteresowną miłość i czułość, poprzez ciągłą opiekę, dotyk, karmienie, dyskretny nadzór. Ojciec może być obecny ze swoim wkładem w wychowanie i wspierać matkę, ale to do matki dziecko będzie ciągneło najbardziej dlatego rola matki jest tutaj ważniejsza.
Jeśli nie potrafisz wykrzesać z siebie bezinteresownej miłości i czułości dla najbliższej osoby, to problem masz w głowie, a nie przez posiadanie penisa.
Ciągła opieka, dotyk, nadzór, karmienie - oboje rodziców musi to ogarniać. Matce też należy się częsty odpoczynek bez stresowania się, że mąż-kaleka nie da sobie rady. Bardzo idealistycznie i zwruszajonco brzmi Twój opis matczynej opieki, ale rzeczywistość jest taka, że przez większość czasu bachorek wrzeszczy, płacze, robi w pieluchy, chce jeść, próbuje się zabić, znowu wrzeszczy, robi w pieluchę, knuje, czym się udławić i tak dalej. Nakarmienie go, umycie, uśpienie i pilnowanie to priorytety. Jak nie dasz dziecku jedzenia, umrze. Jak Twój dotyk będzie mniej magiczny, delikatny i przepełniony czułością niż żony, prawdopodobnie będzie miało to w zadku.
Nie ,,pomagasz'' w domu, jeśli w nim mieszkasz, tak samo nie ,,wspierasz'' matki w wychowaniu Twojego dziecka. Łaski nie robisz.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 23:27   #53
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86975696] Klasyczny ruch kogoś, kto ma argumenty z tyłka. "Sama sobie udowodnij MOJĄ tezę" Śmiech na sali.

Ohoho, zaczyna się. "Nie chce być matką, zła kobieta, wynaturzona!" A nie mówiłam? Ależ nie, to była tylko moja interpretacja


Czemu na temat wychowania dziecka przez KOBIETY wypowiada się bezdzietny facet? Robisz mi wieczór. Próbuj dalej, może któryś twój argument mnie nie rozśmieszy.[/QUOTE]

Masz tu do poduszki, nie będę ignorantem, wnioski powyciągaj sobie sama:

https://www.psychoterapiaptp.pl/uplo...202%202011.pdf

https://www.jstor.org/stable/1128125...n_tab_contents

http://bazhum.muzhp.pl/media//files/...-n1-s21-29.pdf

Tu możesz parę wniosków wysnuc z artykułu, np dlaczego dzieci zostaja przy osadzonych matkach a nie z ojcami czy w domach dziecka:

http://nkp.wuwr.pl/download.php?id=4...c77596305992fa

Tu cos łatwiejszego to poczytania, pokazuje istote roli ojca, ale mimo to stawia role matki ponad wszystko:
http://www.stowarzyszeniefidesetrati...ns0/ojciec.pdf

A tu masz nawet choroby wynikające z braku obecności matki w wychowaniu dziecka:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_sieroca
lub
https://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_anaklityczna

Dobra manipulantka jestes Celestine, dobranoc

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jeśli nie potrafisz wykrzesać z siebie bezinteresownej miłości i czułości dla najbliższej osoby, to problem masz w głowie, a nie przez posiadanie penisa.
Ciągła opieka, dotyk, nadzór, karmienie - oboje rodziców musi to ogarniać. Matce też należy się częsty odpoczynek bez stresowania się, że mąż-kaleka nie da sobie rady. Bardzo idealistycznie i zwruszajonco brzmi Twój opis matczynej opieki, ale rzeczywistość jest taka, że przez większość czasu bachorek wrzeszczy, płacze, robi w pieluchy, chce jeść, próbuje się zabić, znowu wrzeszczy, robi w pieluchę, knuje, czym się udławić i tak dalej. Nakarmienie go, umycie, uśpienie i pilnowanie to priorytety. Jak nie dasz dziecku jedzenia, umrze. Jak Twój dotyk będzie mniej magiczny, delikatny i przepełniony czułością niż żony, prawdopodobnie będzie miało to w zadku.
Nie ,,pomagasz'' w domu, jeśli w nim mieszkasz, tak samo nie ,,wspierasz'' matki w wychowaniu Twojego dziecka. Łaski nie robisz.
Litosci, dziewczyny... Na zakonczenie (ze znudzeniem) dodam po raz ostatni: Oboje rodziców ma istotny wpływ na wychowanie dziecka, ale kluczowa i najwazniejsza role odgrywa matka. To ona powinna spedzac najwiecej czasu z dzieckiem. Ojcec ma swoją rolę do odegrania w wychowaniu, i powinien znac swoje miejsce przy matce dziecka ale to matka gra tu pierwsze skrzypce i dlatego zazwyczaj zajmuje sie wychowaniem dziecka. A ze mna wszystko ok, dziękuje za analizę psychologiczną.

Edytowane przez Anhedon1991
Czas edycji: 2019-07-09 o 00:14
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 23:34   #54
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Litosci, dziewczyny... Na zakonczenie (ze znudzeniem) dodam po raz ostatni: Oboje rodziców ma istotny wpływ na wychowanie dziecka, ale kluczowa i najwazniejsza role odgrywa matka. To ona powinna spedzac najwiecej czasu z dzieckiem. Ojcec ma swoją rolę do odegrania w wychowaniu, i powinien znac swoje miejsce przy matce dziecka ale to matka gra tu pierwsze skrzypce i dlatego zazwyczaj zajmuje sie wychowaniem dziecka. A ze mna wszystko ok, dziękuje za analizę psychologiczną.
Czyli jeśli będzie mniej więcej fifty-fifty - mama i tata wykorzystają tyle samo urlopu, będą wstawać do dziecka naprzemiennie, spędzać z nim tyle samo czasu - Twoim zdaniem wpłynie to na nie negatywnie?
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 23:43   #55
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Czyli jeśli będzie mniej więcej fifty-fifty - mama i tata wykorzystają tyle samo urlopu, będą wstawać do dziecka naprzemiennie, spędzać z nim tyle samo czasu - Twoim zdaniem wpłynie to na nie negatywnie?
Przepraszam Cie najmocniej jeśli nie wyraziłem się jasno. Chciałem podkreślić jak ważna dla dziecka jest obecność matki i to dlaczego matka powinna spędzać więcej czasu przy dziecku (choćby wspólnie z mężem), a nie podział obowiązków. Dziecko to nie tylko obowiązek jednej strony, tylko obojga rodziców. Każda strona ma swoje obowiązki i role do odegrania. Ale ta rola matki jest istotniejsza. Dziecko potrzebuje matki bardziej niz ojca i nie ma to wpływu na to jak oni dzielą sie tymi obowiazkami. Dziecka nie obchodzi czy ojciec przewinie go 4 razy w tygodniu a matka 15x. Obowiązki obowiązkami, ciągle mówie o potrzebach dziecka i jaka rola z tego wynika dla kobiety.
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 23:50   #56
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość

Będziesz przygotowywac sie kiedys do roli matki to może sie sama uświadomisz.
Hmm, ale jak to, przygotowywać przecież u kobiet to naturalne, że wszytsko o dzieciach wiedzą i potrafią się nimi zająć, znają grymasy itd, prawda?

To jak jest w końcu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Przepraszam Cie najmocniej jeśli nie wyraziłem się jasno. Chciałem podkreślić jak ważna dla dziecka jest obecność matki i to dlaczego matka powinna spędzać więcej czasu przy dziecku (choćby wspólnie z mężem), a nie podział obowiązków. Dziecko to nie tylko obowiązek jednej strony, tylko obojga rodziców. Każda strona ma swoje obowiązki i role do odegrania. Ale ta rola matki jest istotniejsza. Dziecko potrzebuje matki bardziej niz ojca i nie ma to wpływu na to jak oni dzielą sie tymi obowiazkami. Dziecka nie obchodzi czy ojciec przewinie go 4 razy w tygodniu a matka 15x. Obowiązki obowiązkami, ciągle mówie o potrzebach dziecka i jaka rola z tego wynika dla kobiety.
Dziecka może nie obchodzić, ale matke już tak. A, i kobieta nic nie "powinna". Oświecę Cię, ale jeśli mężczyzna by przejął "role" matki bo powiedzmy to chciałaby wrócić do pracy to figurą przywiazania może stać się ojciec i to dziecko z nim nawiąże silniejszą więź niż z matką.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2019-07-08 o 23:47
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 23:54   #57
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Hmm, ale jak to, przygotowywać przecież u kobiet to naturalne, że wszytsko o dzieciach wiedzą i potrafią się nimi zająć, znają grymasy itd, prawda?

To jak jest w końcu?
Przygotowac do roli matki w taki sposób w jaki matki przygotowuja sie do swojej roli. Wtedy może przy okazji będziesz w stanie poznac jak ważna jest rola matki dla dziecka w odroznieniu od roli ojca. I nie, nie mówię tu o obowiązkach. Matki naturalnie nie wiedza wszystkiego o dzieciach. Ale między matka a dzieckiem jest ta biologiczna więź której nie ma między ojcem a dzieckiem. Matki czują lepiej co dziecku potrzeba, co dziecku dolega. Dzieci odczuwaja nieobecnosc matki.

Jest północ a ja uświadamiam kobiety o istocie ich roli w wychowaniu dziecka. Kobiety! Dobranoc.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Oświecę Cię, ale jeśli mężczyzna by przejął "role" matki bo powiedzmy to chciałaby wrócić do pracy to figurą przywiazania może stać się ojciec i to dziecko z nim nawiąże silniejszą więź niż z matką.
Odsyłam do artykułów naukowych o które tak usilnie prosiła Celestine.
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 23:59   #58
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
.

Jest północ a ja uświadamiam kobiety o istocie ich roli w wychowaniu dziecka. Kobiety! Dobranoc.
No właśnie. Wreszcie zdałes sobie sprawę, jakie to komiczne.
A do linków, które podałeś zajrzę jutro albo najdalej pojutrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 00:07   #59
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Przepraszam Cie najmocniej jeśli nie wyraziłem się jasno. Chciałem podkreślić jak ważna dla dziecka jest obecność matki i to dlaczego matka powinna spędzać więcej czasu przy dziecku (choćby wspólnie z mężem), a nie podział obowiązków. Dziecko to nie tylko obowiązek jednej strony, tylko obojga rodziców. Każda strona ma swoje obowiązki i role do odegrania. Ale ta rola matki jest istotniejsza. Dziecko potrzebuje matki bardziej niz ojca i nie ma to wpływu na to jak oni dzielą sie tymi obowiazkami. Dziecka nie obchodzi czy ojciec przewinie go 4 razy w tygodniu a matka 15x. Obowiązki obowiązkami, ciągle mówie o potrzebach dziecka i jaka rola z tego wynika dla kobiety.
Zapytałam, czy jeśli mama i tata są dokładnie tak samo zaangażowani w opiekę (pod kątem czasu, obowiązków i brania urlopów), czy ma to Twoim zdaniem negatywne konsekwencje dla dziecka (jakie poza byciem blisko z obojgiem rodziców?). Czy taka matka nie dopełniła swojej ,,istotniejszej roli''?

Jakich konkretnie potrzeb dziecka nie może spełnić ojciec? KONKRETNIE. Moim zdaniem potrzeby malutkiego dziecka to bycie utulonym, nakarmionym, przewiniętym i bezpiecznym, a czy to zapewni mama, tata czy orangutan nie zrobi mu żadnej różnicy (no dobra, orangutan wypada najgorzej, bo nie umożliwi rozwoju słuchu mownego).
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 00:26   #60
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Zapytałam, czy jeśli mama i tata są dokładnie tak samo zaangażowani w opiekę (pod kątem czasu, obowiązków i brania urlopów), czy ma to Twoim zdaniem negatywne konsekwencje dla dziecka (jakie poza byciem blisko z obojgiem rodziców?). Czy taka matka nie dopełniła swojej ,,istotniejszej roli''?
Mówimy znowu o obowiązkach czy o kształtowaniu i rozwoju dziecka?
Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jakich konkretnie potrzeb dziecka nie może spełnić ojciec? KONKRETNIE. Moim zdaniem potrzeby malutkiego dziecka to bycie utulonym, nakarmionym, przewiniętym i bezpiecznym, a czy to zapewni mama, tata czy orangutan nie zrobi mu żadnej różnicy (no dobra, orangutan wypada najgorzej, bo nie umożliwi rozwoju słuchu mownego).
No nie wiem, karmienie piersią?
Samica orangutana mogłaby spróbowac wykarmić, a facet? I nie mów mi tu o butelce bo karmienie piersią to nie tylko sam pokarm.

Ciągle tylko te dowody, wyjasnienia, podpieranie swoich argumentów, co stoi za moim tokiem rozumowania...

Edytowane przez Anhedon1991
Czas edycji: 2019-07-09 o 01:18
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 13:42:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.