Problem z mieszkaniem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-04, 18:48   #31
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Problem w tym jak otworzyć oczy mężowi i uzmysłowić mu, że daje wodzić się za nos. .
nie da się. musisz przeczekać ten rok, a facet musi to zobaczyć na własne oczy.
no chyba, że to Ty się mylisz i po roku ten dom będzie należał do Twojego męża.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 19:07   #32
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Problem z mieszkaniem

[1=3d080c1d79cb6a75330075a 8e7ac619f4d31eb84_5ff7a08 22ced9;87053633]A co z teściem? Z tego co piszesz, zrozumiałam że otrzymał dom w ramach darowizny lub spadku - a w takiej sytuacji jego żona, czyli Twoja teściowa, nie ma do niego żadnych praw. On się w tej sprawie w ogóle nie odzywa?


Chyba że po prostu źle coś zrozumiałam.


Btw. też bym się wkurzyła, gdyby mi ktoś najpierw coś obiecywał, a potem stwierdzał, że jednak nie. Nawet gdyby chodziło o taboret, a nie o dom, w którego remont trzeba zainwestować kupę kasy. I oczywiście rodzice nie muszą fundować niczego dorosłym dzieciom, ale już wodzenie za nos w tak ważnej kwestii to zwykła chamówa, sorry.[/QUOTE]

Mój teść jest takim człowiekiem, że dałby nam ten dom nawet dziś, ale teściową jest taka, że do wszystkiego się wtrąca i choć dom nie jej to wiem, że będzie miała ostatnie słowo.
Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ja bym olała te wypominki bo mieszkasz tam z uwagi na męża a teściowa się zachowuje jakby w teorii sama nie wiedziała czego chce.
w praktyce ma jakieś długi (pisałaś) więc jest kompletnie niewiarygodna, już samo sprzedawanie mieszkania by te pieniądze sprezentować teściom jest niedorzeczne, a robienie tego dla kogoś z długami to ryzykowne już w ogóle. brat brata też będzie spłacic musiał bo trochę dziwne by było aby tamten wam odpuścił. to będzie w końcu nie tylko spadek twojego męża ale obu synów.

więc jak dla mnie możesz dostrzec w tej sytuacji pozytywy i niepotrzebnie się stresujesz i przeżywasz, faktycznie mieszkasz w fajnych warunkach, masz podwórko, dom, przestrzeń i spokój (w sensie sąsiedzi), a wypominki teściowej olej bo to tylko wybór męża że tam jesteś.
Pierwotna wersja była taka, że dom będzie dla nas a dla brata obecny dom, w którym mieszkają teściowie. Teraz teściowa mówi, że może sprzeda "nasz" dom, wypłaci zachowek w razie przegranej sprawy, spłaci swój kredyt i może podzieli obu synów a może nie.... I cały czas podkreśla, że ona nie dostała od swoich rodziców nic, więc jak nie da nic swoim dzieciom to też się nic nie stanie. Więc jak można wierzyć takiej osobie która co chwila zmienia zdanie? Wiecie co jest najgorsze? Że kiedy przyjeżdża do nas to mówi, że pięknie sobie mieszkamy, że ładnie sobie urządziliśmy, że będziemy mogli zrobić po swojemu, bo to "nasze", ale do kogoś obcego mówi: "pozwalam im tam pomieszkiwać, a jeszcze się namyślę czy im to zapisać czy nie". Początkowo to czy zapiszą nam dom miało zależeć od wygranej bądź przegranej sprawy spadkowej a teraz zależy od jej widzimisię.
Cytat:
Napisane przez glossyzuz Pokaż wiadomość
nie da się. musisz przeczekać ten rok, a facet musi to zobaczyć na własne oczy.
no chyba, że to Ty się mylisz i po roku ten dom będzie należał do Twojego męża.
Zagryzam zęby tylko ze względu na męża. Nie mogę go zmusić do przeprowadzki do bloku, ale masz rację. Za rok zobaczy to na własne oczy.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 19:31   #33
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Mój teść jest takim człowiekiem, że dałby nam ten dom nawet dziś, ale teściową jest taka, że do wszystkiego się wtrąca i choć dom nie jej to wiem, że będzie miała ostatnie słowo.
Aha, czyli nie jest takim człowiekiem. Gdyby był, to by wam ten dom oddał (czy raczej twojemu mężowi). To, że jednak tego nie robi, jest wyłącznie jego wyborem. Nie wiem po co w ogóle się przejmujesz gadaniem teściowej, skoro ostatecznie ten dom nie jest w ogóle jej własnością i nie może go nikomu oddać.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 19:45   #34
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Problem z mieszkaniem

Póki co teść nie może nam go dać, bo toczy się sprawa spadkowa. Wiem, że dom nie jest teściowej, ale jeśli nie będzie chciała nam go dać to przekona teścia, żeby nie przepisywał domu mężowi. Ciężko to wytłumaczyć, ale ona jest takim typem człowieka. Taki przykład - mieszkają z teściem we wspólnym domu, który postawili za kredyt. Teściowa zarabia 2 razy tyle co teść i bez przerwy powtarza, że dom jest JEJ, że tylko ona zarabia w tym domu itd. Także dom nie jest wspólny, tylko jej. Ma dziwne podejście do pieniędzy.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:08   #35
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Póki co teść nie może nam go dać, bo toczy się sprawa spadkowa. Wiem, że dom nie jest teściowej, ale jeśli nie będzie chciała nam go dać to przekona teścia, żeby nie przepisywał domu mężowi. Ciężko to wytłumaczyć, ale ona jest takim typem człowieka. Taki przykład - mieszkają z teściem we wspólnym domu, który postawili za kredyt. Teściowa zarabia 2 razy tyle co teść i bez przerwy powtarza, że dom jest JEJ, że tylko ona zarabia w tym domu itd. Także dom nie jest wspólny, tylko jej. Ma dziwne podejście do pieniędzy.
ona nie ma dziwnego podejścia do pieniędzy. Jest toksyczną osobą, od której warto trzymać się z daleka.



Pogadaj z mężem, powiedz jak widzisz problem i zaproponuj że dopiszesz go do własności mieszkania. Może problem leży w tym, że mieszkanie do którego miałby się wprowadzić, na którego remont miałby wydać pieniądze - nie jest jego tylko Twoje?

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Mój teść jest takim człowiekiem, że dałby nam ten dom nawet dziś, ale teściową jest taka, że do wszystkiego się wtrąca i choć dom nie jej to wiem, że będzie miała ostatnie słowo.

Pierwotna wersja była taka, że dom będzie dla nas a dla brata obecny dom, w którym mieszkają teściowie. Teraz teściowa mówi, że może sprzeda "nasz" dom, wypłaci zachowek w razie przegranej sprawy, spłaci swój kredyt i może podzieli obu synów a może nie.... I cały czas podkreśla, że ona nie dostała od swoich rodziców nic, więc jak nie da nic swoim dzieciom to też się nic nie stanie. Więc jak można wierzyć takiej osobie która co chwila zmienia zdanie? Wiecie co jest najgorsze? Że kiedy przyjeżdża do nas to mówi, że pięknie sobie mieszkamy, że ładnie sobie urządziliśmy, że będziemy mogli zrobić po swojemu, bo to "nasze", ale do kogoś obcego mówi: "pozwalam im tam pomieszkiwać, a jeszcze się namyślę czy im to zapisać czy nie". Początkowo to czy zapiszą nam dom miało zależeć od wygranej bądź przegranej sprawy spadkowej a teraz zależy od jej widzimisię.

Zagryzam zęby tylko ze względu na męża. Nie mogę go zmusić do przeprowadzki do bloku, ale masz rację. Za rok zobaczy to na własne oczy.
nie zagryzaj zębów, mów że Ci nie pasuje mieszkanie u kogoś skoro masz własne mieszanie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:08   #36
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Póki co teść nie może nam go dać, bo toczy się sprawa spadkowa. Wiem, że dom nie jest teściowej, ale jeśli nie będzie chciała nam go dać to przekona teścia, żeby nie przepisywał domu mężowi. Ciężko to wytłumaczyć, ale ona jest takim typem człowieka. Taki przykład - mieszkają z teściem we wspólnym domu, który postawili za kredyt. Teściowa zarabia 2 razy tyle co teść i bez przerwy powtarza, że dom jest JEJ, że tylko ona zarabia w tym domu itd. Także dom nie jest wspólny, tylko jej. Ma dziwne podejście do pieniędzy.
Tak, to już wiemy. Toczy się sprawa spadkowa. Ale ta sprawa się skończy i wówczas decyzja będzie należała do teścia. Wyłącznie. Dlatego nie ma powodu, byś narzekała w tej sprawie na kobietę, która nie ma nic do powiedzenia. Teść jest tutaj jedyną osobą, która może wam coś obiecać i dotrzymać słowa lub nie.
A fakt, że gada teściowa głupoty tak naprawdę w ogóle nie ma związku z głównym problemem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:19   #37
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Problem z mieszkaniem

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87053910]ona nie ma dziwnego podejścia do pieniędzy. Jest toksyczną osobą, od której warto trzymać się z daleka.



Pogadaj z mężem, powiedz jak widzisz problem i zaproponuj że dopiszesz go do własności mieszkania. Może problem leży w tym, że mieszkanie do którego miałby się wprowadzić, na którego remont miałby wydać pieniądze - nie jest jego tylko Twoje?

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------


nie zagryzaj zębów, mów że Ci nie pasuje mieszkanie u kogoś skoro masz własne mieszanie.[/QUOTE]
Zaproponowałam, że go dopisze, choć mimo, że mieszkanie jest moje traktuje jak nasze wspólne. Nie pomogło. Zaczyna stwarzać problemy, że nie ma garażu, że nie pomieścimy naszych mebli itd.
[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87053919]Tak, to już wiemy. Toczy się sprawa spadkowa. Ale ta sprawa się skończy i wówczas decyzja będzie należała do teścia. Wyłącznie. Dlatego nie ma powodu, byś narzekała w tej sprawie na kobietę, która nie ma nic do powiedzenia. Teść jest tutaj jedyną osobą, która może wam coś obiecać i dotrzymać słowa lub nie.
A fakt, że gada teściowa głupoty tak naprawdę w ogóle nie ma związku z głównym problemem.[/QUOTE]
Owszem, masz rację. Ale wiem, że ona zarządzi a on jej posłucha. Ale nie ma co dywagować, bo nie o to chodzi.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-04, 20:26   #38
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Zaproponowałam, że go dopisze, choć mimo, że mieszkanie jest moje traktuje jak nasze wspólne. Nie pomogło. Zaczyna stwarzać problemy, że nie ma garażu, że nie pomieścimy naszych mebli itd.
Owszem, masz rację. Ale wiem, że ona zarządzi a on jej posłucha. Ale nie ma co dywagować, bo nie o to chodzi.
nie można dokupić garażu?
Po prostu, metodą zdartej płyty, mów że nie chcesz mieszkać u kogoś. Ze ten dom nie jest Wasz. Rób takie wrzutki przez rok, od czasu do czasu, tymczasem szukając garażu do kupienia w okolicach Twojego mieszkania. A meble można sprzedać lub zostawić rodzicom jeżeli będą chcieli mieszkać w tym domu.

I nie zgadzaj się na inwestycje w domu - mówiąc że to nie jest Wasze.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2019-08-04 o 20:30
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:31   #39
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Problem z mieszkaniem

To jest bardzo ciekawe, że jak przepisać mieszkanie to "nam", ale jak teść bierze pod uwagę zdanie teściowej to już fuj, on złoty człowiek daje się zwieść złej kobiecie.

Przeczekaj ten rok, zobaczysz co się wydarzy. A swoją drogą wyliczasz, że domu w którym mieszkasz, płacisz za ogrzewanie
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:32   #40
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Owszem, masz rację. Ale wiem, że ona zarządzi a on jej posłucha. Ale nie ma co dywagować, bo nie o to chodzi.
A jednak o to chodzi, bo poświęcasz teściowej dużo miejsca w swojej wypowiedzi, bo jej postępowanie ci dość mocno wadzi, a zupełnie nie powinno. To, że teść jej słucha, to jest jego wybór, a nie jej wina.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:40   #41
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
To jest bardzo ciekawe, że jak przepisać mieszkanie to "nam", ale jak teść bierze pod uwagę zdanie teściowej to już fuj, on złoty człowiek daje się zwieść złej kobiecie.

Przeczekaj ten rok, zobaczysz co się wydarzy. A swoją drogą wyliczasz, że domu w którym mieszkasz, płacisz za ogrzewanie
też bym wyliczała ile płacę za dom skoro moje mieszkanie, za które opłacam miesięczny czynsz, stoi puste. I na dodatek ktoś by mi wygadywał że robi łaskę pozwalając mieszkać w domu.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-04, 20:45   #42
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Problem z mieszkaniem

Ale w zasadzie to mąż powinien inaczej zareagować i zamiast żyć marzeniem o swoim domu, zobaczyć, co się naprawdę dzieje. Szczególnie że atmosfera między teściową i żoną musi być bardzo napięta... Jeśli rozmowy nie dają efektu, nie wiem co by dało.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:47   #43
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Problem z mieszkaniem

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87053971]nie można dokupić garażu?
Po prostu, metodą zdartej płyty, mów że nie chcesz mieszkać u kogoś. Ze ten dom nie jest Wasz. Rób takie wrzutki przez rok, od czasu do czasu, tymczasem szukając garażu do kupienia w okolicach Twojego mieszkania. A meble można sprzedać lub zostawić rodzicom jeżeli będą chcieli mieszkać w tym domu.

I nie zgadzaj się na inwestycje w domu - mówiąc że to nie jest Wasze.[/QUOTE]
Pewnie, że garaż można dokupić a meble wymienić. Chodzi tylko o to, że mój mąż robi wszystko, żeby się nie wyprowadzić. Nie dostrzega plusów, np. że będzie miał bliżej do pracy, widzi same minusy, że ciasno itd.
Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
To jest bardzo ciekawe, że jak przepisać mieszkanie to "nam", ale jak teść bierze pod uwagę zdanie teściowej to już fuj, on złoty człowiek daje się zwieść złej kobiecie.

Przeczekaj ten rok, zobaczysz co się wydarzy. A swoją drogą wyliczasz, że domu w którym mieszkasz, płacisz za ogrzewanie
Może odruchowo napisałam "nam", ale oczywiście miałam na myśli, że zapiszą mężowi. Nie wyliczam ogrzewania, tylko ktoś napisał, że nie mieszkamy tu za darmo, bo jednak trochę zainwestowaliśmy i ogrzewamy.
[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87053990]A jednak o to chodzi, bo poświęcasz teściowej dużo miejsca w swojej wypowiedzi, bo jej postępowanie ci dość mocno wadzi, a zupełnie nie powinno. To, że teść jej słucha, to jest jego wybór, a nie jej wina.[/QUOTE]
Zgadzam się, to jego wybór. Wadzi mi to, że robi mojemu mężowi wodę z mózgu. Najpierw obiecała a teraz się powoli z tego wycofuje. OK. Oczywiście nie ma obowiązku zapisywać mu tego domu, to tylko i wyłącznie ich dobra wola. Ale jeśli nie ma zamiaru przepisać tego domu na męża niech powie nam to wprost. Ja chce tylko wiedzieć na czym stoję. Zwodzi nas już 4 rok i może zwodzić przez kolejne 4.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:48   #44
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Problem z mieszkaniem

Rozumiem cię, bo mój TZ nie widzi problemu w inwestowanie w domek na wsi, który należy do jego rodziców bo "kiedyś przecież będzie nasz". Ma też brata na marginesie. Teściowa podobnie do twojej go urabia ciągłym mówieniem, że to w końcu kiedyś będzie nasze. Z własnego doświadczenia wiem, że jedyne co możesz zrobić to stanowczo hamować jego zapędy. Ja mówię, że nię będę inwestować w coś co nie jest nasze na papierze, a w przyszłości to nasz może być także dom moich rodziców więc na tej zasadzie powinniśmy też tam robić remonty. Z racji tego, że bywamy w tym domu w weekendy to dorzucam się częściowo do drobnych, bieżących remontów ale na wydawanie większej kasy się po prostu nie zgadzam. Też masz coś do powiedzenia w tym związku więc mu to uświadom. A na swoje poszliśmy tylko dlatego, że postawiłam sprawę na ostrzu noża (bo mieszkaliśmy z teściami i chcieli wraz z moim TŻ-tem aby tak zostało na wieki wieków) i wyprowadziłam się mówiąc, że zrobię to z nim czy bez niego (skoro spokojne rozmowy i przekonywania nie pomagały). W związku z urabianiem twojego męża przez mamusie obawiam się, że wprowadzka do waszego mieszkania nie odbędzie się bez ostrej konfrontacji ostatecznie, czy tego chcesz czy nie Jemu jest wygodnie mieszkać w tym domu więc robi wszystko pod siebie, ignorując twoje potrzeby (dlatego będzie podkreślał minusy mieszkania na okrągło. Będzie też dążył do w pakowania w ten dom jak najwięcej kasy, żebys nie miała już innych opcji. Postaw swoje granice i szukajcie rozwiązania akceptowalnego dla obydwu stron, może to być nowy dom/mieszkanie skoro on nie chce mieszkać w twoim mieszkaniu a ty w domu teścia. Jakby teście sprzedali dom i dali wam z niego jakąś kasę, a wy sprzedali wasze mieszkanie to możnaby pomyśleć o czymś nowym zadowalający ciebie i męża, bez potrzeby brania dużego kredytu
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-08-04 o 20:54
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:56   #45
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Pewnie, że garaż można dokupić a meble wymienić. Chodzi tylko o to, że mój mąż robi wszystko, żeby się nie wyprowadzić. Nie dostrzega plusów, np. że będzie miał bliżej do pracy, widzi same minusy, że ciasno itd.
Może odruchowo napisałam "nam", ale oczywiście miałam na myśli, że zapiszą mężowi. Nie wyliczam ogrzewania, tylko ktoś napisał, że nie mieszkamy tu za darmo, bo jednak trochę zainwestowaliśmy i ogrzewamy.
Zgadzam się, to jego wybór. Wadzi mi to, że robi mojemu mężowi wodę z mózgu. Najpierw obiecała a teraz się powoli z tego wycofuje. OK. Oczywiście nie ma obowiązku zapisywać mu tego domu, to tylko i wyłącznie ich dobra wola. Ale jeśli nie ma zamiaru przepisać tego domu na męża niech powie nam to wprost. Ja chce tylko wiedzieć na czym stoję. Zwodzi nas już 4 rok i może zwodzić przez kolejne 4.
to już cztery lata?Dlaczego dyskomfort Twojego męża z tytułu ciasnoty jest ważniejszy niż Twój dyskomfort z tytułu mieszkania u kogoś?

Mów głośno ze już cztery lata rodzice was zwodzą, zacznij remontować mieszkanie i po prostu mów o przeprowadzce za rok - skoro w kwestii własności nic się nie zmienia.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:56   #46
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Zgadzam się, to jego wybór. Wadzi mi to, że robi mojemu mężowi wodę z mózgu. Najpierw obiecała a teraz się powoli z tego wycofuje. OK. Oczywiście nie ma obowiązku zapisywać mu tego domu, to tylko i wyłącznie ich dobra wola. Ale jeśli nie ma zamiaru przepisać tego domu na męża niech powie nam to wprost. Ja chce tylko wiedzieć na czym stoję. Zwodzi nas już 4 rok i może zwodzić przez kolejne 4.
Znowu szukasz problemu zupełnie nie tam, gdzie on jest. To nie twoja teściowa jest problemem. To znowu decyzja, tym razem twojego męża, że się sugeruje gadaniem kobiety, która niczego nie może obiecać, bo dom nie jest jej. Ona nie ma nic do obiecywania, nic do wycofywania i nic do zwodzenia. To puste gadanie, a ty na to się wkurzasz zamiast na teścia-miękką faję i takiego samego męża.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:56   #47
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Zgadzam się, to jego wybór. Wadzi mi to, że robi mojemu mężowi wodę z mózgu. Najpierw obiecała a teraz się powoli z tego wycofuje. OK. Oczywiście nie ma obowiązku zapisywać mu tego domu, to tylko i wyłącznie ich dobra wola. Ale jeśli nie ma zamiaru przepisać tego domu na męża niech powie nam to wprost. Ja chce tylko wiedzieć na czym stoję. Zwodzi nas już 4 rok i może zwodzić przez kolejne 4.
Powiedz mężowi, że cały czas ty ustępowałaś i ustąpisz jeszcze rok, ale potem nie chcesz już mieszkać u kogoś. Jak nie dostaniecie domu możecie się przeprowadzić i szukać garażu. Sprzedać twoje mieszkanie, dołożyć to co zaoszczędziliście na wynajmie + ewentualnie mały kredyt i kupić coś większego, jest kilka możliwości, ale chcesz w końcu mieszkać w czymś waszym.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 20:58   #48
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
A na swoje poszliśmy tylko dlatego, że postawiłam sprawę na ostrzu noża (bo mieszkaliśmy z teściami i chcieli wraz z moim TŻ-tem aby tak zostało na wieki wieków) i wyprowadziłam się mówiąc, że zrobię to z nim czy bez niego (skoro spokojne rozmowy i przekonywania nie pomagały). W związku z urabianiem twojego męża przez mamusie obawiam się, że wprowadzka do waszego mieszkania nie odbędzie się bez ostrej konfrontacji ostatecznie, czy tego chcesz czy nie Jemu jest wygodnie mieszkać w tym domu więc robi wszystko pod siebie, ignorując twoje potrzeby (dlatego będzie podkreślał minusy mieszkania na okrągło. Będzie też dążył do w pakowania w ten dom jak najwięcej kasy, żebys nie miała już innych opcji. Postaw swoje granice i szukajcie rozwiązania akceptowalnego dla obydwu stron, może to być nowy dom/mieszkanie skoro on nie chce mieszkać w twoim mieszkaniu a ty w domu teścia. Jakby teście sprzedali dom i dali wam z niego jakąś kasę, a wy sprzedali wasze mieszkanie to możnaby pomyśleć o czymś nowym zadowalający ciebie i męża, bez potrzeby brania dużego kredytu
Świetnie to ujęłaś. Dziś już byłam bliska, żeby powiedzieć mu, że wyprowadzę się z nim czy bez niego. Ostatecznie rozmowa się skończyła, bo mąż poszedł do pracy a do tematu wrócę jutro.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 21:49   #49
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Świetnie to ujęłaś. Dziś już byłam bliska, żeby powiedzieć mu, że wyprowadzę się z nim czy bez niego. Ostatecznie rozmowa się skończyła, bo mąż poszedł do pracy a do tematu wrócę jutro.
No i bardzo dobrze! Powodzenia w negocjacjach i daj znać jak poszło
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-04, 21:53   #50
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Problem z mieszkaniem

Dzięki Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 02:32   #51
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 296
Dot.: Problem z mieszkaniem

Autorko, a musisz koniecznie zmieniać aktualną sytuację mieszkaniową? W sensie koniecznie teraz mieszkać w swoim? Ja na Twoim miejscu mając tak komfortową sytuację jak własne mieszkanie w zanadrzu mieszkałabym spokojnie dalej w tym domu aż się sprawy wyjaśnią ale kategorycznie bez dalszego inwestowania! Wiele znam sytuacji z życia rodzin gdzie wniosek jest jeden: nie inwestuj w nie swoje albo nie buduj na nie swojej działce. Jeśli nie mam aktu notarialnego w ręku nic bym nie inwestowała. Ponad to co bylabym gotowa zainwestować w przykładowo wynajmowamym mieszkaniu typu pomalowanie ścian czy zakup mebla. Traktuje takie mieszkanie jakbym wynajmowała od kogoś obcego.Ilu ludzi sie juz przejechało na takich obiecankach. Natomiast w tempie natychmiastowym wynajelabym swoje mieszkanie. Na pewno nie wszyscy lokatorzy są nieuczciwi- sama wynajmuje obecnie dwa mieszkania. Albo zrobić to z pomocą agencji, wtedy jak kandydat będzie musiał zapłacić prowizję to mniejsze ryzyko oszusta albo dac pod zarzadzanie firmy która profesjonalnie i kompleksowo zajmuje się mieszkaniem i użeraniem z lokatorami i bierze za to kilka-kilkanaście % prowizji miesięcznie. Zysk trochę mniejszy ale mieszkanie nie stoi i nie generuje tylko kosztów.

Edytowane przez 43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Czas edycji: 2019-08-05 o 02:38
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-05 02:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.