Romowie - wasze opinie, doświadczenia - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-29, 12:07   #181
Didia
Przyczajenie
 
Avatar Didia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 24
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W jednym z reportaży Hugo-Badera był opisana historia biednej rodziny z Mołdawii, która miała synka bez nogi. No i tego synka im porwano. Rodzina bardzo się zmobilizowała, zebrała pieniądze i przyjechała do Polski go szukać. Znalazła się na żebrach w którymś z większych miast.
Moldawia to chyba ma z tym ogolnie ogromny problem, zwłaszcza w wykonaniu porywaczy z Naddniestrza.
Didia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 09:57   #182
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Romowie - wasze opinie, doświadczenia

Przerazajace to jest z tym porwanym dzieckiem, i w ogole cala ta mafia zebracza
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 10:45   #183
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Z Indii to akurat przybyły wszystkie ludy indoeuropejskie zamieszkujące dziś Europę, znaczy się my też.
Skoro tak piszesz, to pewnie wiesz ale jakoś nie znajduję podobieństwa Słowian do Hindusów natomiast Cyganów do Hindusów - znaczne.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A ten synek, który dostał od taty prawy sierpowy, to wcale nie musiał być jego synek. To jest jeszcze bardziej złożony problem, bo w naszej części Europy działają mafie żebracze, które swoich pracowników wysyłają na żebry i przydzielają im do tego dzieci.
Oni szli bez żadnych rekwizytów, bez toreb, bez niczego, wyglądało to na ojca i synka. Może i było jak piszesz ale podejrzewam że takie "wychowywanie" może być u nich na porządku dziennym.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 15:43   #184
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Romowie - wasze opinie, doświadczenia

sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 20:28   #185
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez sygnalista Pokaż wiadomość
Skoro tak piszesz, to pewnie wiesz ale jakoś nie znajduję podobieństwa Słowian do Hindusów natomiast Cyganów do Hindusów - znaczne.
Migracje ludów Indoeuropejskich trwały całe wieki, jedno przybyli wcześniej, drudzy później. Poza tym raczej nie wyrżnęliśmy autochtonów do nogi, tylko się z nimi zmieszaliśmy, a to mogło dać różne rezultaty. Jakby Cię interesowało:

Indoeuropejczycy

Skąd pochodzą Słowianie?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 21:07   #186
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Migracje ludów Indoeuropejskich trwały całe wieki, jedno przybyli wcześniej, drudzy później.
No właśnie...

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Poza tym raczej nie wyrżnęliśmy autochtonów do nogi, tylko się z nimi zmieszaliśmy, a to mogło dać różne rezultaty.
Nie wiem czy było kogo wyżynać albo z kim się mieszać. Podobno było tu pustawo gdy przywędrowali Słowianie.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez sygnalista Pokaż wiadomość
Nie wiem czy było kogo wyżynać albo z kim się mieszać. Podobno było tu pustawo gdy przywędrowali Słowianie.
W połowie pierwszego tysiąclecia n.e. terytorium obecnej Polski było w znacznej mierze wyludnione (w teorii autochtonicznej jest to przypisywane np. tzw. gminoruchom[14]), po opuszczeniu go przez plemiona germańskie, a przed przybyciem Słowian.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prehistoria_ziem_polskich
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:17   #187
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Romowie - wasze opinie, doświadczenia

Mnie to rozwala, że cyganskie dzieci nie muszą chodzic do szkoły, nikt nie sprawdza czy nie zostały zgwałcone (dziewczynki często już w wieku 15 lat są w ciąży) . Tzn niby muszą, ale nikt tego nie sprawdza i nie kontroluje. I potem nie umieją czytać ani pisać, i nawet nie potrafią swojego nazwiska napisać. Mam taką klientkę. Lat 36, wygląda na 56, ma 3 dorosłych dzieci. Oczywiscie nazwiska nie podam, ale zamiast "Kowalska" podpisuje się "Kowal" drukowanymi literami, bo reszty nie umie. I np. Jak mają coś ze szpitala, z sądu, to nawet nie umieją tego przeczytać.
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-07, 17:57   #188
MusicIsMyPassion
Rozeznanie
 
Avatar MusicIsMyPassion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 507
Dot.: Romowie - wasze opinie, doświadczenia

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mnie to rozwala, że cyganskie dzieci nie muszą chodzic do szkoły, nikt nie sprawdza czy nie zostały zgwałcone (dziewczynki często już w wieku 15 lat są w ciąży) . Tzn niby muszą, ale nikt tego nie sprawdza i nie kontroluje. I potem nie umieją czytać ani pisać, i nawet nie potrafią swojego nazwiska napisać. Mam taką klientkę. Lat 36, wygląda na 56, ma 3 dorosłych dzieci. Oczywiscie nazwiska nie podam, ale zamiast "Kowalska" podpisuje się "Kowal" drukowanymi literami, bo reszty nie umie. I np. Jak mają coś ze szpitala, z sądu, to nawet nie umieją tego przeczytać.
Chciałam właśnie napisać o tym podpisywaniu się drukowanymi literami. Miałam cygana i cóż za zaskoczenie, to samo nazwisko.

Przypomniało mi się, jak kilkanaście lat temu, mijałam na ulicy cygankę, miała na nogach buty nad którymi się zastanawiałam w sklepie. Nie powiedziałam nic złego, tylko powiedziałam mamie, że takie buty, jak oglądałyśmy w sklepie. Dziewczyna nas wyprzedziła i nie zwracałam na nią więcej uwagi. Za chwilę mijamy auto, a tam kobieta z facetem i ta młoda cyganka, jak nie zaczęli mnie od najgorszych wyzywać. Wśród wielu obelg, które poleciały pod moim adresem, zapamiętałam "czarna d**po!" Tylko dlatego, bo miałam na sobie tego dnia czarne spodnie. Mam z nimi złe doświadczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MusicIsMyPassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-07 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.