Praca (nie) dla studenta ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-09, 12:08   #1
killemwithkindness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Question

Praca (nie) dla studenta ?!


Cześć!

Jestem studentką kosmetologii we Wrocławiu i szukam pracy.

Generalnie ofert dla studentów jest mnóstwo, ale właśnie status "dla studentów" determinuje że charakter pracy jest mało rozwojowy, czasem wręcz uwsteczniający człowieka. Jestem osobą młodą, studiuję z pasją, mam odpowiednią ilość czasu i energii aby spożytkować to na rozwój osobisty i karierę. Znam dwa języki, czytam mnóstwo książek z zakresu biznesu, marketingu itd. I po prostu czuję, że tracę czas pracując w sklepie odzieżowym, gdzie moja "przełożona" nie ma pojęcia o roli social mediów we współczesnej reklamie i podejściu do klienta, a moja rola sprowadza się do poprawiania ubrań na wieszaku.

Tak więc piszę do Was, pewnie nie jedna z Was jest lub była w podobnej sytuacji. Proszę abyście podzieliły się swoim doświadczeniem i czy możliwe jest w ogóle znalezienie sensownej pracy podczas studiów? Nie mam wybujałych wymagań co do płacy. Po prostu chcę pracować w dobrej atmosferze, z możliwością realizacji, awansów i osiągania konkretnych celów.
killemwithkindness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 12:48   #2
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Praca (nie) dla studenta ?!

od czegoś trzeba zacząć.. nikt nie zatrudni studentki bez doświadczenia na jakieś wygórowane stanowisko a praca w sklepie odzieżowym to świetny wpis w CV - masz doświadczenie w kontaktach z klientami, jesteś rozmowna, nauczyłaś się panować nad emocjami, itp. możesz nawet zatrudnić się w budce z kebabem, ale jak wiesz jak to później fajnie przedstawić, to na pewno znajdziesz fajną pracę w przyszłości. jeżeli uważasz, że już teraz chcesz robić karierę, to pisz CV i rozsyłaj gdzie się da, a nuż coś się znajdzie. ale nie licz na stanowisko menadżera kreatywnego w dziale IT..
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:32   #3
killemwithkindness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Praca (nie) dla studenta ?!

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
od czegoś trzeba zacząć.. nikt nie zatrudni studentki bez doświadczenia na jakieś wygórowane stanowisko a praca w sklepie odzieżowym to świetny wpis w CV - masz doświadczenie w kontaktach z klientami, jesteś rozmowna, nauczyłaś się panować nad emocjami, itp. możesz nawet zatrudnić się w budce z kebabem, ale jak wiesz jak to później fajnie przedstawić, to na pewno znajdziesz fajną pracę w przyszłości. jeżeli uważasz, że już teraz chcesz robić karierę, to pisz CV i rozsyłaj gdzie się da, a nuż coś się znajdzie. ale nie licz na stanowisko menadżera kreatywnego w dziale IT..
Nie chcę wygórowanego stanowiska, jestem świadoma że nie mam doświadczenia i chcę zacząć od zera. Ale szukam miejsca gdzie jakikolwiek wysiłek i zaangażowanie jest doceniane. Nie zrozum mnie źle ale w tych miejscach gdzie pracowałam były osoby, które pracowały tam po 4-8lat i nadal robiły to samo za tą samą pensję
killemwithkindness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 18:54   #4
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Praca (nie) dla studenta ?!

Cytat:
Napisane przez killemwithkindness Pokaż wiadomość
Nie chcę wygórowanego stanowiska, jestem świadoma że nie mam doświadczenia i chcę zacząć od zera. Ale szukam miejsca gdzie jakikolwiek wysiłek i zaangażowanie jest doceniane. Nie zrozum mnie źle ale w tych miejscach gdzie pracowałam były osoby, które pracowały tam po 4-8lat i nadal robiły to samo za tą samą pensję
To znajdź pracę w zawodzie - w niej na pewno będziesz się spełniać i rozwijać
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 11:50   #5
Kerka
Zadomowienie
 
Avatar Kerka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 492
Dot.: Praca (nie) dla studenta ?!

Niestety z tego co piszesz nie masz jeszcze żadnego doświadczenia związanego ze swoim wykształceniem, więc dla potencjalnego pracodawcy nie potrafisz NIC :P
Spróbuj wkręcic się na staż, albo praktyki, z tego co widzę jest też dużo ofert dla dermokonsultantek (zawsze coś..)
Kerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 18:40   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Praca (nie) dla studenta ?!

Nie rozumiem twojego problemu.
Posprawdzaj oferty pracy w necie, zwłaszcza polecam uczelniane biura karier - tam nie szukają ludzi z dużym doświadczeń.
I po prostu próbuj.
To co napisałaś o sobie (2 języki, zainteresowanie marketingiem + studiowanie kosmetologii) idealnie pasowałoby mi na staż w marketingu w jakiejś kosmetycznej korpo, ale to nie moja działka
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-17 19:40:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.