Różane zapachy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-25, 10:03   #1
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352

Różane zapachy


Czy ktos zna jakies perfumy o zapachu rozy?

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-06-07 o 18:34
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 10:25   #2
Foremka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: Zapach róży

Niestety nie kojarzę takiego zapachu, ale myślę że najlepszym źródłem takiego zapachu jest prawdziwy olejek różany [img]icons/icon7.gif[/img] Pięknie pachnie. Kiedyś moja ciocia przywiozła sobie taki olejek z Bułgarii <tam jest Dolina Róż w której właśnie wytwarza się ten olejek>.
Olejek był w takim pięknym drewnianym flakonie i mimo że ciocia zużyła cały olejek to zapach róży wsiąknął w drewno i ilekroć u niej bywałam wąchałam flakonik i cały czas pachniał, Ale to takie tam moje wynurzenia Mam nadzieję, że znajdziesz swój zapach
Foremka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 11:02   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Zapach róży

W ofercie Yves Rochera jest cała seria kosmetyków o zapachu róży, Pur Desir de Rose: woda toaletowa, dezodorant antyperspiracyjny, balsam do ciała, żel pod prysznic. Cała seria ma jedna nutę zapachową, róży właśnie.

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 11:48   #4
ElaG
Raczkowanie
 
Avatar ElaG
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
GG do ElaG
Re: Zapach róży

Typowo różane perfumy to Paris YSL, a także Tresor Lancome. Nutę róży można także wyczuć w Lumiere Rochas. Wszystkie te zapachy są z "górnej półki", a tańsze - Y.Rocher, jak wcześniej napisała Babcia.
ElaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 13:07   #5
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re: Zapach róży

Chyba najbardziej różane perfumy to Rosa Magnifica z serii Aqua Allegoria Guerlaina.

Akcenty róży marokańskiej znajdziesz w Le Baiser Lalique'a - i to wg mnie jedne z najpiękniejszych perfum z tą dominantą zapachową, są delikatne, lecz wyraziste i bardzo bardzo sexy.

W Tresor rzeczywiście mocno wyczuwalna jest róża, ale także brzoskwinia - zapach jest mocny, ciężki, pudrowy i zdecydowanie bardziej odpowiedni zimą.

Więcej perfum nie pamiętam [img]icons/icon12.gif[/img] Jak coś znajdę to jeszcze podrzucę.

Życzę udanych łowów zapachowych.
Pozdrawiam - Agnieszka
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 13:36   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Zapach róży

Popieram. Kideyś była taka perfumka różowa Coty, z seriii 4 tanich dla młodzieży głównie, była tam zielona, pomarańczowa i fioletowa i różowa właśnie, jakbyś to jeszcze gdzieś zobaczyła, to OMIJAJ z daleka...

Chyba Sonie Rykiel ma coś Rose... Ale mi się ten zapach nie podoba. Najbardziej zbliżone jest YR, ale też nie do końca...

Ja z kolei uwilebiam różę we wszelikich innych kosmetykach, jak coś ją ma w składzie, MUSI być moje...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 22:39   #7
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Zapach róży

Dzisiaj wąchałam Woods of Windsor. True Rose. Czysty zapach róży, ładny. 100 ml (chyba EDP) kosztuje niecałe 90 zl (nie było mniejszych butelek, choć inne zapachy miały mniesze opakowania).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-28, 17:09   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Zapach róży

W Avonie był zapach Soie Rouge. Typowo różany
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 23:49   #9
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Zapach róży / Aga

Możesz podać ceny? [img]icons/1cmok.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 00:08   #10
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re: Zapach róży / Aga

Le Baiser -160 zł/30 ml
Acqua Allegoria - nie pamiętam dokładnie, w każdym razie są to 125 mililitrowe flakony w cenie mniej więcej 50 ml innych perfum (czyli dość opłacalne, tylko na jeden raz wydatek dość duży)
Tresor - ok. 180 zł/30 ml, nie wiem ile kosztują większe flakony, ja mam setkę, ale kupioną od koleżanki za znacznie niższą cenę.
Możesz dodatkowo sprawdzić znacznie bardziej opłacalne ceny w perfumerii pedet (oprócz Le Baiser, tych perfum tam nie ma).
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 06:54   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Zapach róży/Rzabba

A te Soir Rouge to takie kobiece, czy dziewczęce? Bo opakowanie mają nie tego, mocne, wygląda na zmysłowe... A ja lubię róże, akle delikatne, subtelne...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-29, 08:23   #12
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Zapach róży

Podrzucę jeszcze : Rose (Sonia Rykiel). Faktycznie różany, ale słodki przy tym - wszystkim dokoła sie podobał, tylko nie mnie, no ale to rzecz gustu.

I zgodzę się z Foremką : olejek różany to najczystsza postać różanego zapachu. Właśnie zaopatrzyłam się w tonik różany z Apotheker Scheller. Zawiera czysty olejek różany. Pachnie tak kussząco, że wieczorem wychlapałam nim całą twarz, dekolt, ramiona - zapach utrzymał sie do rana [img]icons/icon7.gif[/img] Więc może to jest tania opcja (32 zł za 150 ml [img]icons/icon7.gif[/img] )
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 12:05   #13
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Zapach róży

To ja dorzucę jeszcze Roses and More P.Presley.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 13:08   #14
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Zapach róży/Rzabba

Raczej kobiece, bardziej podobają się dojrzałym kobietom. Bardzo mocne nie są ale dziewczęce tez raczej nie.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 14:31   #15
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Zapach róży/Rzabba

Ale czysta róża? Co tam jeszcze czuć?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 21:51   #16
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
różane zapachy

Co o nich sądzicie? Znacie jakieś wyjątkowo ciekawe, warte uwagi?
Ja zawsze takowymi pogardzałam, kojarzyły mi się z czymś tandetnym i kiczowatym (z tymi osławionymi bułgarskimi olejkami dla turystów).
Omijałam więc szerokim łukiem wszystko o różanym aromacie, ale ostatnio wąchałam perfumy L'Occitane, bodajże 4 róże ( nie pamiętam dokładnie nazwy) i byłam mocno zaskoczona, że taka kompozycja może pięknie pachnieć...
pozdrawiam wszystkie ekspertki i maniaczki
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 21:57   #17
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: różane zapachy

Ja nie przepadam za różą. Nigdy mnie ten zapach "nie kręcił". W zasadzie jedynym odstępstwem jest tu Stella. Mniam. Uroczy zapach. Naprawdę piękny, spróbuj jeśli jeszcze nie znasz.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:04   #18
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: różane zapachy

Enjoy, Jean Patou. Bardzo ciekawy zapach
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:15   #19
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: różane zapachy

Coś słyszałam o Stelli, tzn. wiele osób się nią zachwyca- w ostatniej "Urodzie" wymienili ją nawet na liscie najseksowniejszych zapachów.
Nie wąchałam jej, ale ostatnio tak mnie coś zaintrygowało w tych różach, że na pewno spróbuję.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 23:49   #20
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: różane zapachy

A mnie podoba się Very Irresisitible Givenchy- klasyka .
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 00:26   #21
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: różane zapachy

Oj, róża to mój konik
Więc poza wyżej wymienionymi...
Przede wszystkim - Stelle. Wszystkie wersje Stelli mają w składzie rozmaite róże, wersje Sheer z domieszką owoców - naprawdę ciekawe kompozycje, zwłaszcza Stella Sheer 2005 - róża z jabłkiem i limonką Z wieklich klasyków niewątpliwie wymienić trzeba Paris YSL i Tresor Lancome. Bardzo interesujące kompozycje różane na francuska firma Rosine, właściwie w różanych zapachach się specjalizująca. No i oczywiście Le Feu, z różą marokańską, ślicznie rozwijającą się na skórze (chyba przez tę różę tak uwielbiam ten zapach). No najnowsze odkrycie forumek - Toumulte Ch. Lacroix, chociaż mnie osobiście ta róża (czy raczej lekko skisła różana marmolada) odrzuca mocno, no ale de gustibus... Poza tym jeszcze Madness Choparda, ale tę różę dość słabo pamiętam.
Tyle przypomina mi się na chwilę obecną, ale to raczej skleroza i zmęczenie, niż brak różanych zapachów. Pomyślę i dopiszę jutro.
__________________
było, minęło.

Edytowane przez hybris
Czas edycji: 2005-12-17 o 23:32
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 07:57   #22
Sauvignon
Raczkowanie
 
Avatar Sauvignon
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 489
Dot.: różane zapachy

Dopiero niedawno zaczęłam rozczytywać się w nutach perfum i odkryłam, że bardzo dużo moich ulubionych zapachów, takich, które akceptuję absolutnie (w przeciwieństwie do love-hate fascynacji) ma w nucie serca różę + jaśmin (jak wspomniane wyżej Enjoy). Jednocześnie nie przepadam za zapachami w których róża dominuje, panuje nad kompozycją. Ostatnio testowałam Bazar (Lacroix), i wydawało mi się, że właśnie tu jest taka sytuacja. W ogóle, zabawna sprawa z tym Bazarem. Zainteresowałam się nim, bo przeczytałam, że tak jak Le Feu zawiera drzewa guajakowe w składzie, i pomyślałam, że może wyczuję jakieś pokrewieństwo... Nie podobał mi się Le Feu przed laty, a teraz krążę jak ćma wokół Ognia, lol.

Stella - testowałam tylko raz, podstawową wersję. Też dominująca róża, ale w inny sposób. Niektórym róża kojarzy się ze staroświeckimi, konserwatywnymi zapachami. Absolutnie się z tym nie zgadzam, ale rozumiem skojarzenie. W każdym razie, Stella zaprzecza temu skojarzeniu. Jest w niej coś bardzo nowoczesnego, jakaś szklano-metaliczna nuta...
Sauvignon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 14:35   #23
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: różane zapachy

Oto wszystkie, ktore znam:
4 roze L'occitane - ladne, nawet trwale, ale troszke mydlane
Sephora - roza w postaci waskiej dlugiej fiolki z atomizerem - pieknie pachnie
2000 et une Rose Lancome - chyba najladniejsze wydanie rozy, ale juz niedostepne
Stella - na 2. miejscu u mnie, swietny zapach na lato
Tumulte - dla mnie woda rozana albo nadzienie do paczkow, tez ladne
Sheer rose Avonu - na mnie zbyt duszacy zapach
Rosamor Oscar de la Renta - niestety nie wachalam
Mozna tez sprobowac mgielek rozanych Woods of Windsor i innych "odswiezaczy powietrza" z tej firmy
Tresor Lancome - nietypowa, zwiedla roza, oblana miodem
Roza Yves Rocher - typowa rozyczka
Dawniej tez nie przepadalam za rozanymi zapachami, ostatnio jednak bardzo mnie inrtyguja, sa takie wdzieczne, kobiece, moze nawet staroswieckie, ale ponadczasowe. Roza to chyba glowny skladnik wielu perfum, bardzo popularny. Niestety rzadko mozna poczuc taka prawdziwa, piekna roze, ktora kazdego zachwyca.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 15:17   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: różane zapachy

Ja bardzo lubię różę w perfumach, może dla tego, że generalnie lubię kwiaty i kwiatowe zapachy moim ulubionym różanym zapachem jest 2000 et une Rose Lancome, piękna, acz nieco chłodna, taka krystalicznie czysta róża. Lubię Stelle, mam nawrót ciepłych uczuć w stosunku do nich teraz znów - sama używam klasycznej edp i wersji Rose Absolute, która moim zdaniem nie odbiega bardzo od pierwowzoru. Bardzo dobrze mi się nosi Chopard Wish Pink Diamond, który z klasycznym Wishem nie ma nic wspólnego, za to jest przyjemnie różano-słodki. Lubię też różę w retro wydaniu - taką jak w Paris YSL, za to nie znoszę zwiędłych róż jakie unoszą się w Tresor. Lubię zapachy, gdzie róża niekoniecznie gra pierwsze skrzypce, np Champs Elysees czy So Pretty Cartiera. Jakiś czas temu bardzo spodobał mi się Crystal Chic C. Herrery (za "normalnym" Chic nigdy nie przepadałam), właśnie ze względu na dość silną różaną nutę, zgrabnie połączoną z akordami drzewnymi. Klasyczny Madness - którym nomen omen dziś pachnę po raz kolejny z rzędu (po Etro-fazie znów jestem w ciągu) - nie dobieram tego zapachu jako typowo różanego, może dlatego, że dla mnie jest on typowo drzewny, brakuje mi charakterystycznej dla róży miękkości, to zapach bardziej charakterny, słodki choć pieprzny i hisbikusowy

Chorowałam kiedyś na EnJoy i wymieniłam zużywszy jedną czwartą. Zapach na mnie zmieniał się w coś mdlącego i straciłam do niego serce. Co do Tumulte - mam próbkę od niesamowitego Szumaka (chyba całą butlę wypsikała na próbki! ta dziewczyna ma serce ze złota normalnie, dwa razy mi słała różności, i ma moją dozgonną wdzięczność do grobowej deski), bo u nas Tumulte niet w Tricity, ale ciągle chora i nie mogę potestować normalnie... choć wąchany z próbki mnie na razie T. nie oszałamia, ciut zbyt lepki...

A i Avon Sheer Rose - bardzo ładna delikatna i dziewczęca róża (nie wierzę, że może kogokolwiek dusić, to wykluczone, jest o milion razy lżejsza od Stelli Sheer).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 16:06   #25
Adeline
BAN stały
 
Avatar Adeline
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 330
Dot.: różane zapachy

Rose Absolue Annick Goutal to kompozycja kilku róż bułgarskiej, egipskiej, tureckiej, damasceńskiej, marokańskiej i majowej.
Adeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 19:17   #26
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: różane zapachy

A ja rozpływam się gdy widze moje kochane Rosamor Oscara de la Renty.Szkoda tylko że ten zapach zamknięty jest w tak babcinym flakoniku.

Uwielbiam Enjoy jest niesamowicie romantycznym zapachem.

Avonowskie Sher Rose dobre ale tylko latem.

Tumulte ,kochane i buchajace jak wulkan Tumulte.Trwały zapach z trenem.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 23:37   #27
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: różane zapachy

Dorzuce jeszcze:

- Sa Majeste la Rose Lutensa - pachnie troche jak rozane suszki

- Par Amour Toujours Clarinsa - leciusienka, ale lekko swidrujaca w nosku roza, w sam raz na lato - niestety tak nietrwalego zapachu chyba nigdy nie wachalam

Moje ulubione rozane zapachy to Stella we wszystkich postaciach (lekko tytoniowa, chlodna roza z piwonia) i Tresor (ciepla, waniliowo-brzoskwiniowa. slodka roza, ktora wlasnie zaczyna wiednac)
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 09:53   #28
Ivesman
Raczkowanie
 
Avatar Ivesman
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
GG do Ivesman
Dot.: różane zapachy

Lubię Stellę Absolute oraz Paris YSL-teraz chyba nawet wcyhodzi jakiś remake tego zapachu.
__________________
Pokaż mi swoje perfumy a powiem Ci kim jesteś!
Ivesman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 10:45   #29
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: różane zapachy

do tego wszystkiego dorzuciłabym jeszcze Sotto Voce Laury Biagiotti - z wyraźnym akordem drzewa różanego
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 11:10   #30
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: różane zapachy

Ja akurat za różami nie przepadam. W każdym razie nie lubię, gdy różę da się bezbłędnie, przy pierwszym niuchnięciu, zidentyfikować. Jest jedno odstępstwo - Tumulte I chociaż początek jest tak "różano-klejący", to na skórze tak zmienia się i tańczy przepięknie
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-22 17:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.