Piękne, młode i szalone 30+ 40+ - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30 z plusem

Notka

Kobieta 30 z plusem Forum dla Kobiet trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek; Problemy, porady i tajemnice bycia kobietą świadomą :-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-05-22, 20:00   #1771
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Kama mogłabyś poszukać swojego filmu online, pomyśleć, że kupowanie w internecie zawsze niesie za sobą ryzyko wpadki lub oszustwa. Każdemu się może zdarzyć. Nalej sobie kieliszek wina, włączaj film i miej wszystko w d...

Cytat:
Napisane przez Anyzkowa Pokaż wiadomość
PaniRobot piękne te Twoje miasto. Super się rozwija. Mnie zauroczyły poprzerabiane fabryki a jeszcze potencjał ogromny w samym centrum macie.
I nadęcia w Łodzi nie ma. Oj nie ma. To widać szczególnie obcując z tubylcami w knajpach.
No ale wybacz, śledzie do wódki lepsze na Kaszubach po kaszubsku niż u Was po żydowsku

tak się zastanawiam jacy mnie mężczyźni pociągają.... samodzielni i samotni
bo przyciągam żonatych najczęściej którzy już podjęli decyzję o rozwodzi ale potrzebują mnie do przejścia przez to piekło
a ja mam dwadzieścia lat i z chęcią będę podporą taaaaaa
O! Osobista, darmowa terapeutka

Cytat:
Napisane przez Cinderella Girl Pokaż wiadomość
Nie , ale tuż obok - w tych nowych blokach przy Tymienieckiego. Jak szukaliśmy mieszkania w Łodzi, to myślelismy o loftach, TŻ w szczególności był na nie chwile napalony. Ale, jak oglądałam ogloszenia, to te mieszkania wydawały mi sie bardzo ciemne i nienasłonecznione. W dodatku nie było balkonów, a jednak będąc w UK przez 6 lat (gdzie ludzie nie mają balkonów), to balkon był czymś o czym bardzo marzyłam.

Bardzo dobrze nam sie tutaj mieszka - to centrum, ale jest bardzo spokojnie i bezpiecznie.

Ciekawy ten peeling glikolowy w płatkach z L'OREAL, musze im sie przyjrzeć. Wiem też, że L'OREAL ma fajną maseczke na noc z kwasem hialuronowym.

Tak, grzeczni chłopcy mogą być nudni. Dołóż jeszcze do tego sportowców, bo jakoś też na taki typ leciałam, bo zgrabni byli . Byłam w związkach z zawodowym siatkarzem, a później hokeistą. Wspominam te związki źle - o ile fizycznie bardzo mnie pociągali, o tyle mentalnie była między nami przepaść - ciężko było z nimi rozmawiać na jakiekolwiek głębsze tematy. Ale to już za mną .

p.s. moja estetyczna usuwa tatuaże jakimś laserem pikosekundowym.

Uciekam do pracy, miłego dnia
Ten laser jest do kolorów, a ja mam czarny barwnik.
Też lubię sportowców. Dopóki nie otworzą ust, bo wtedy czar pryska. Z drugiej strony mężczyzna z zaniedbanym ciałem jest dla mnie całkowicie aseksualny. Albo taki z obwodem ramienia jak szczupła kobieta. Na szczęście rzadko już widuję mężczyzn z "dziewiczymi" ramionami.

Apartamenty w loftach Scheiblera mają po 5m wysokości i to nie robi na ich korzyść. Pomieszczenia wydają się klaustrofobiczne. Sufit wysoko jest fajny, ale nie tak wysoko, bo to bardzo optycznie zmniejsza pomieszczenie.
A balkon... chciałabym. Od prawie pięciu lat nie mam.

Miło słyszeć, że macie takie dobre zdanie o łodzianach

Szukałam fotela do sypialni, a przyniosłam do domu klasyczny trencz. Jak widać fotel nie był mi pisany Ultrawygodne mi się nie zmieszczą, wygodne były brzydkie, a ładne i małe - niewygodne.
A kogoś, kto stwierdził, że baleriny, czy mokasyny, to buty do "biegania" po mieście wywiesiłabym na suchej gałęzi. Taki mędrzec musiał się poruszać z punktu A do punktu B samochodem.

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2019-05-22 o 20:09
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 2 476 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Pani_Robot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 20:08   #1772
Anyzkowa
Wtajemniczenie

Mam jedne bardzo mięciutkie baleriny i ich nie lubię mokasynów nie posiadam
ogólnie nie lubię obuwia, które (nie wiem jak to fachowo nazwać) swoją stabilność mają usytuowaną na pięcie, no inaczej: trzyma się pięty. Takimi butami są dla mnie baleriny i mokasyny właśnie. Mam bardzo szczupłe stopy w piętach i buty typu mokasyn bardzo mnie obcierają i spadają mi ze stóp po jakimś czasie noszenia.

W ciągu dwóch godzin temp spadła do 13 stopni. Muszę wrócić do domu pieszo w sukience i gołych stopach. Krioterapia jak nic.
Anyzkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 23:18   #1773
mar_jolka
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

Anyzek zaoszczedzisz czasu na stanie w kolejce po skierowanie na krio a potem a kolejce do kriokomory. Docen ten usmiech losu
A jutro mozesz znow uzyc krio. Ma byc zimniej. Ale ponoc zimno nie tylko konserwuje ale wrecz odmladza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 08:05   #1774
aussiewoman
Zakorzenienie

Miałam nadzieje na wolniejszy tydzień, bo młody wyjechany na wycieczkę szkolną. I niestety nic z tego mi nie wychodzi. W poniedziałkowe popołudnie był fryzjer, wczoraj odbierałam sofę od tapicera, dzisiaj do ogarnięcia apteka w wojewódzkim (kolejnapartia immuno dla młodego ) i do obejrzenia biurko antyk. PS. trzymajcie kciuki żeby mi się podobało i żebym się dogadała ze sprzedającym, bo próbuję podejść do tematu już 4 lata Nie chce mi się już słuchać marudzenia Tż w tym temacie i wciskania mi jego propozycji biurkowych

Zamówiłam też wczoraj kilka mebli do salonu i wieszak do sypialni. Nie mogę się doczekać dostawy

Anyżkowa nie byłaś wczoraj odosobniona z krio ja już dzisiaj grzecznie kurtkę założyłam i połbuty też

Pani Robot a mnie od zawsze się lofty podobają niestety Tż ma inne zdanie.

Zastrzeżona ja tam nie wiem co ty z tym p dr robiłaś, ale moje myśli są nieprzyzwoite super, że wszystko ogarnęłaś

Gosia- co tam u was? coś rzadko u nas jesteś ostatnio....
aussiewoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 09:52   #1775
Anyzkowa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Anyzek zaoszczedzisz czasu na stanie w kolejce po skierowanie na krio a potem a kolejce do kriokomory. Docen ten usmiech losu
A jutro mozesz znow uzyc krio. Ma byc zimniej. Ale ponoc zimno nie tylko konserwuje ale wrecz odmladza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ha ha Mariolka karnet na krioterapię mam zawsze, cały rok. Kupuję indywidualnie.

Aussi pochwal się jakie chcesz kupić biurko ? Brzmi bardzo interesująco

Jak ja Wam zazdroszczę chęci i uciechy z meblowania czy remontowania. Ja tego bardzo nie lubię W mieszkaniu powinnam odnowić kuchnię, łazienkę ale oddalam tę potrzebę jak najmocniej.
W pracy mam co chwilę jakiś drobny remoncik, napraweczkę czy serwisik Jestem tak tym zniechęcona, że czasami mam ochotę walnąć to w cholerę. Już w rozpaczy wkręciłam to mojego brata.
Zdaje sobie sprawę, że moja niechęć wynika z podejścia fachowców. Nie jestem guła, znam się na wieluuuuu rzeczach i wkurza mnie jak chcą mnie naciągnąć. Przykład: jedna grupa speców wyliczyła koszt położenia podłogi na 7500 zł. Druga na 7000. Policzyłam tak z grubsza, że ich praca została wyceniona na 4000 ? Szok. Położenie podłogi to jakieś dwa, góra trzy dni pracy.
Znalazłam gościa. który swoją pracę wycenił na 1500 zł.
Dlaczego oni mnie tak traktują ? Mam mózg i umiem liczyć często lepiej niż oni
To się wyżaliłam
Stary 2019-05-23, 11:43   #1776
gosia261282
Gang Iren

Aussie Wszystko dobrze u mnie. Podczytuję Was, a mało się odzywam, bo za bardzo nie mam co powiedzieć w temacie zabiegów itd. Chociaż w sumie mogę napisać, że moja mama idzie pod nóż, robi sobie opadające powieki. Napiszę wam jak będzie po jak to wyglądało, jak się czuje itd.
Ostatnio czytam książki/blogi o oszczędzaniu, minimalizmie i trochę staram się zmieniać, żeby nie wydawać bez umiaru, chciałabym oszczędzać na jakieś wyjazdy, wycieczki. Bardziej być, niż mieć.
No a teraz w najbliższym czasie mamy zaplanowany mały remont i chcemy kilka mebli sobie wymienić, bo są już w złym stanie. Początkowo nie mieliśmy też jechać na wakacje w tym roku, ale jednak zdecydowaliśmy się na mały wyjazd w lipcu od poniedziałku do piątku nad morze.
I nie wiem czy pisałam wam, że mamy nowych domowników. Chomik i axolotl IMG_20190502_160718.jpgIMG_20190518_185147.jpg
Stary 2019-05-23, 12:00   #1777
aussiewoman
Zakorzenienie

Gosia omg a co to takiego fajnie maja te twoje dzieciaki z taką mamą
PS. ja też się staram coraz mniej kupować różnie mi wychodzi, ale idzie w dobrym kierunku

Anyzkowa mam ten sam problem z "fachowcami". Chciałabym wyremontować łazienkę i toaletę, ale nie mogę nikogo znaleźć, bo się im nie opłaca
Stary 2019-05-23, 12:13   #1778
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Napisane przez Anyzkowa Pokaż wiadomość
Jak ja Wam zazdroszczę chęci i uciechy z meblowania czy remontowania. Ja tego bardzo nie lubię
Ja może nie tyle co nie lubie, co jakoś nie mam tym naturalnego zainteresowania. Nie myśle o tym, dla mnie meble, to wtedy kiedy jest już konieczność, jakies dekoracje, to dla mnie często zbędne wydatki, które mogłabym przeznaczyć na coś innego. Np. gotowanie, to wielbie, dużo o tym od zawsze czytam, w kuchni lubie eksperymentować, doświadczać nowych smaków itd. taki natural interest . A w mieszkaniu, jedynie jakieś detale, np. od dawna podobają mi sie wiszące na ścianach kapelusze.

Ale niedługo będe miala okazje sie wykazać Bo kupiliśmy mieszkanie, wprowadzamy się samym początkiem lipca i trzeba będzie je udekorować. Mysle, ze pójde jednak na łatwizne i wybiore minimalizm.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ostatnio czytam książki/blogi o oszczędzaniu, minimalizmie i trochę staram się zmieniać, żeby nie wydawać bez umiaru, chciałabym oszczędzać na jakieś wyjazdy, wycieczki. Bardziej być, niż mieć.
Gosiu, może ten wywiad Cię zainteresuje: https://noizz.pl/opinie/od-16-miesie...-zycie/d9b3kg5

Bardzo ciekawy

W Łodzi pochmurno, zrobiło sie chłodniej, deszcz siąpi Jakas zmęczona sie dzisiaj czuje; miałam dużo pracy przez ostatnie dni, siedzenie wieczorami nad papierami, wstawanie rano, itd. Ta pogoda też nie pomaga

Robyn https://www.youtube.com/watch?v=8o5BHH9U2Mg

Edytowane przez Cinderella Girl
Czas edycji: 2019-05-23 o 12:15
Cinderella Girl jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 12:49   #1779
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Aussie ja też chętnie zobaczę meble Ostatnio rozglądam się za jakimiś vintage komodami. Żałuję, że nie mam już pracowni, żeby sobie pogrzebać przy odrestaurowywaniu.

Cinderella myślisz, że tak się da nie mając bazy? Mam na myśli bazę skrojoną pod indywidualne potrzeby. Obrałam na kilka lat kierunek minimalizmu i "obudziłam się" w podartych adidasach do biegania i przyciasnym zmechaconym t-shircie z powykręcanymi szwami. Tzn nie kupowanie ubrań 16 mcy to nie jest duże wyzwanie, jeśli ma się dobrze zaopatrzoną, jakościową garderobę. Ja takiej nie mając bardziej przypominałam bohaterkę książki "Mniej" w ostatnich miesiącach jej roku bez kupowania.
Pewnie, że można cerować, nosić sprane, przyciasne, tylko nie o to w życiu chodzi.
Co do jeansów to są już metody oszczędzające wodę, np technika watt wash, która zużywa 5 zamiast 270 litrów.

Niemniej, bardzo chętnie podjęłabym się takiego wyzwania, ale mając już perfekt szafę.

Nuta na tę pogodę:
https://www.youtube.com/watch?v=QFE9JfQFp9Y

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2019-05-23 o 13:03
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 2 476 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2019-05-23, 13:08   #1780
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cinderella myślisz, że tak się da nie mając bazy? Mam na myśli bazę skrojoną pod indywidualne potrzeby.
Nie byłam w takiej sytuacji, ale idąc tokiem rozumowania kobiety, z którą przeprowadzany był wywiad, pewnie wtedy najlepiej zaopatrzać się w rzeczy z tzw. "drugiej ręki" (często są to też nowe rzeczy) lub kupować je w second-hand lub vintage stores.

Sama kupuje rzeczy w sieciówkach, ale raczej rzadko i jak już jestem zmuszona (więcej chodze, oglądam, aniżeli kupuje ).

W tym miesiącu np. kupiłam jedynie jedną pare butów w Zarze.

Sama ubrań mam przesyt, ale głównie ze sklepów vintage i second-hand... Niedawno pozbyłam się 3 worów ubrań (niektóre były ze mną dłużej niż 10 lat), ale i tak ciągle mam wrażenie, że mam za dużo tych ciuchów, męczą mnie.

Marzy mi się szafa praktycznych i ponadczasowych ubrań (sztuk wszystkiego maks. 20 lub 30) i nosić je w różnych stylizacjach. Typu: jedna, dobra para jeansow, jeden bialy t-shirt, trencz, jedna elegancka sukienka na wyjścia, itd. - wiesz o co mi chodzi? Takie podstawy podstaw. Ale stwierdzam, ze moje zycie wtedy byloby bardzo smutne... , bo jednak lubie ciuchy, nie ma co ukrywać.

Czas edycji: 2019-05-23 o 13:10
Stary 2019-05-23, 14:17   #1781
gosia261282
Gang Iren

Cytat:
Ja może nie tyle co nie lubie, co jakoś nie mam tym naturalnego zainteresowania. Nie myśle o tym, dla mnie meble, to wtedy kiedy jest już konieczność, jakies dekoracje, to dla mnie często zbędne wydatki, które mogłabym przeznaczyć na coś innego. Np. gotowanie, to wielbie, dużo o tym od zawsze czytam, w kuchni lubie eksperymentować, doświadczać nowych smaków itd. taki natural interest . A w mieszkaniu, jedynie jakieś detale, np. od dawna podobają mi sie wiszące na ścianach kapelusze.

Ale niedługo będe miala okazje sie wykazać Bo kupiliśmy mieszkanie, wprowadzamy się samym początkiem lipca i trzeba będzie je udekorować. Mysle, ze pójde jednak na łatwizne i wybiore minimalizm.

Gosiu, może ten wywiad Cię zainteresuje: https://noizz.pl/opinie/od-16-miesie...-zycie/d9b3kg5

Bardzo ciekawy

W Łodzi pochmurno, zrobiło sie chłodniej, deszcz siąpi Jakas zmęczona sie dzisiaj czuje; miałam dużo pracy przez ostatnie dni, siedzenie wieczorami nad papierami, wstawanie rano, itd. Ta pogoda też nie pomaga
Ciekawy artykuł, choć o większości już wiedziałam. Ale ja i tak 90% ciuchów kupuję używanych. Uwielbiam charity shopy

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

No i też próbuję nie robić zapasów kosmetycznych, denkuję. Książek mam mnóstwo nieprzeczytanych i nie będę przez długi czas kupować nowych. Zresztą wykupiłam sobie abonament Legimi i na tym się skupię w większości.
Stary 2019-05-23, 15:01   #1782
LaMary
Zadomowienie

Gosia, chomiczek jak chomiczek, śliczne zwierzątko ale to cudo na drugim zdjęciu zwyczajnie musiałam wyguglować bo nie miałam do teraz pojęcia o istnieniu salamandry meksykańskiej Ambystomii... no dosłownie paluchy można sobie na klawiaturze połamać
Gosia, długo myślałam, że przechodzisz internetową abstynencję a Ty pomykasz na wątku obok... pozdrów Irenki

Pani Robot, krem SVR liftiane do twarzy odpowiadał mi ale juz krem pod oczy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. U Ciebie może się sprawdzić, ja wolę bardziej treściwe(tłuste) kremy pod oczy.

Mnie również nigdy nie interesowali grzeczni chłopcy
Tż grzecznym chłopcem nie był... dzisiaj jest juz inaczej co nie znaczy że nudniej. To moja pokrewna dusza, z którą nigdy się nie nudzę
a jakie kłótnie mamy twórcze...

Kama, Zastrzezona, czasami tak się dzień zapętli, że z ulgą witamy wieczór

Kama, jesteś na diecie?I co to za dieta?

Zastzrezona i co z tym nr choroby, dopisałaś...
Klapki fioletowe to tak jakby chabrowe

Mokasyny uwielbiam ale warunek jest jeden, miękka skórka, najlepiej zamsz albo nubuk. Podobnie baleriny.

Aussie, mnie również zainteresowała info o tym antycznym biurku
Zauważyłam już wcześniej na załączanych zdjęciach, że lubisz rzeczy retro... Doceniam 'starocie', sama nie mam takich mebli ale mam pamiatki po mojej prababci a nawet po praprababci jeśli wierzyć pamięci mojej babci -część zastawy stołowej, figurka, mlecznik, srebrne sztućce a nawet prawdziwą srebrną torebeczkę.

O meblowaniu i remontach nie chcę już słyszeć
Zmęczyło mnie meblowanie. Chociaż bardzo lubię przeglądać blogi wnętrzarskie, ale co innego podziwianie, a co innego szukanie tego, co sobie człowiek zaprojektował w głowie.
A u nas inspiracje meblami, wnętrzami ciagle w toku
Obecnie przeglądamy, oglądamy w hurtowniach dekoracyjne betonowe płyty. Sa przepiękne i robią niebotyczne wrażenia estetyczne.
Może to fajnie brzmi ale uwierzcie nic tak cudownie nie potrafi zatruć życia jak nadmiar wszystkiego co związane jest z budową
Cieszę się bardzo, że nie musieliśmy brać udziału w gromadzeniu wszelkich dokumentów. Budowa domu to już niemały pikuś, bo to cały plik dokumentów a budowa budynku usługowego to już tom o grubości circa 6-8 cm Masakra... a budowa dopiero przed nami... nie wiem, czy udźwigniemy temat...

Jutro mam umówioną wizytę u estetycznej... wiem, wiem, można nie uwierzyć tym bardziej, że dopiero poruszałysmy temat... sama nie wierzę ale zapomniałam, dopiero dzisiejszy sms o potwierdzenie wizyty przypomniał mi. Trochę ta wizyta koliduje z moimi planami, otóż mam jutro wywiadówkę. Mąż nie może pójść a ja wolę jednak zrobić się na piękną Wyszłam z założenia, że córa uczy się dobrze więc moja wizyta w szkole nie jest konieczna

Miszka milczy... jak tam Twoje remonty, łazienka skończona?
Miszka, a co sądzisz o tym olejku Farmagan? testuję od tygodnia, miałam wziąć go nad morze żeby sprawdzić, jak spisuje się w wilgotnym klimacie ale zapomniałam

Reign, Ty chyba również ciągle gościsz robotników...

Mhy... co do japonek Birkenstock to się jeszcze zastanawiam, zostawić czy oddać. Sa piękne ale chyba najmniej wygodne obuwie tej marki
LaMary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 15:18   #1783
LaMary
Zadomowienie

Moja salamandra nie woła jeść i jest bardzo grzeczna IMG_4729.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stary 2019-05-23, 15:30   #1784
LaMary
Zadomowienie

Cinderella gratuluję zakupu mieszkania
Zastanawiałam się czy Wam wkleić zdjęcie bo nie jestem do końca przekonana do japonek...
IMG_4727.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stary 2019-05-23, 16:11   #1785
mar_jolka
Zadomowienie

Tez nie lubie remontu. Wrecz sie go juz boje. A w lipcu przypada termin remontu lazienki. Kupilam juz do lazienki umywalke wpuszczana w blat z powloka ulatwiajaca utrzymanie czystosci chyba villeroy-bosch. I obawiam sie ze ciut mala...ale mija lazienka jest mikro...na umywalke mam tyljo 70cm miejsca. A ma tam byc umywalka i blat kompozytowy. Bateria umywalkowa jest tradycyjna scienna grohe -kupiona. Plytki na podloge kupione wzor kamien kolor szary polpolysk czy polmat-podobaja mi sie. I kupilam tez lampy. Na sciane maja byc duze 120x60 plytki calacatta. Nie mam baterii pryszniciwej baterii bidetta miski i deski wc-choc wiem jaka chce-bezkolnierzowa i krotka-chyba simas degrade. A kabina tez juz wybrana chcialam Novellini rose 80x90 nie da sie wiekszej...tak ze lazienka wlasciwie juz wymyslona. Teraz najgorsze-robienie jej, rozwalanue starej i zrobienie nowej a potem sprzatanie w calej chalupie...

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Stary 2019-05-23, 17:46   #1786
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Już wiem, co u nas kręcą. Zdjęcia do 2 sezonu Ultraviolet. Ale Sebastiana Fabijańskiego nie widziałam

Cinderella gratuluję. Będziesz mogła uwić gniazdko
Mam kapelusz na ścianie i chcę zrobić jeszcze miejsce na drugi. Wiszą obok dużego lustra.

Ja wszystkiego obecnie mam może dwa-trzy worki tak zbierając do kupy. A większość kupiona w ostatnich 2 mcach, bo miałam tylko 2-3 pary rurek i jakieś stare koszulki. Bluza dresowa, sandałki, adidasy, trampki i jakaś za ciasna koktajlowa sukienka, do której być może kiedyś schudnę. Plus za ciasny garnitur sprzed kilku sezonów z najmodniejszymi obecnie spodniami z rozcięciem I ogólnie da się, tylko człowiek zaczyna się czuć ze sobą źle, kiedy wygląda jak skrajnie ubogi pracownik fabryki.

Możemy sobie dogadzać, ale z głową. Właściwie to nawet powinniśmy. Tobie się to udaje, bo umiesz kupować rzeczy vintage via net. Ja dopóki nie zmacam, nie przymierzę, to zupełnie nie mam zdania o ubraniu ani pomysłu jak będę się w nim czuć. Mam wrażenie też, że w Polsce dużo trudniej ubierać się w second handach niż np w UK czy Francji.

A w Zarze taka sukienka jak chciałaś oddać za darmo
https://www.zara.com/pl/pl/sukienka-...110&v2=1180427

La Mary jeśli masz wątpliwości co do wygody tych Birkenstocków, to nawet się nie zastanawiaj.

Mar Jolka współczuję bałaganu, ale pomyśl, że będzie ślicznie. Też mam mini łazienkę, tylko miałam to szczęście, że zawsze podczas remontu mieszkałam gdzie indziej. Przychodziłam już po wszystkim - umyć podłogę, okna.
Dorwałam w Empiku książkę o naturalnym farbowaniu włosów i będę robiła kolejne podejścia.

Gosia chomiczek skradł mi serce Czarny paskud mniej
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2019-05-23, 21:26   #1787
mar_jolka
Zadomowienie

Pani Robot z ksiazkani to teraz trzeba uwazac. Teraz wiecej ludzi pisze niz umie czytac. Szczegolnie poradniki kosmetyczne , mydlane sa pelne nie tylko bzdur ale wrecz szkodliwych przepisow. Wyobrazcie sobie przepis na mydlo odmierzany szklankami !!!! Przy robieniu mydla odnierza sie wszystko w gramach!!! To bardzo istotne. A w innej ksiazce ktora ma w tytule cos a'la kosmetyki kapielowe pani wyprodukowala przepis na mydlo z ujemnym przetluszczeniem-wyszlo to jak wrzucily dziewczyny jej przepis do kalkulatora. Teraz to wyjasnie-moje mydla są tak komponowane aby mialy w sobie 15% i wiecej niezmydlonych tluszczy. Mininum dla mydla toaletowego to 5% niezmydlonych tluszczy. A ujemne przetluszczenie robi sie wtedy gdy taka madrala da wiecej wodorotlenku sodu niz wymaga tego liczba zmydlania danych tluszczy. Efekt-w mydle zostaje zywy wodorotlenek sodu ktory nie ma z czym przereagowac i stworzyc nowy zwiazek czyli mydlo. W efekcie takie mydlo jest żrace!!!!
Czemu-dodam dla nieobeznanych z tematem-bo wodorotlenek sodu to inaczej nasz kret do udrazniania kanalizaci-z woda tworzy bardzo silna zasade ktora powoduje oparzenia na skorze. I taka ,,madra" ksiazke wydala jakas panienka...
Jeszcze tylko kilka slow uspokojenia dla tych co maja moje mydla- moje receptury sa dobrze policzone. I zawsze robie mydla z duzym przetluszczeniem. I w nich cala soda przereagowala z olejami i maslami z ktorych robie swoje mydla.
Tak ze Pani Robot-jednak proponuje Ci swoje doswiadczenie w farbowaniu ziolami. A mam je grubo ponad 20to letnie. I jak widzisz na zdjeciach-z wlosow niestety obecnie bialych ( takie geny) henna, indygo i katamem uzyskalam kolor jaki mialam kiedys swoj naturalny.
Jesli masz pytania -pisz smialo. Mysle ze w kwestii ziol farbujacych chyba nie ma pytania na ktore nie o odpowiem. A i jeszcze farbuje mojej mamie prawie siwe wlosy na zloty blond tez ziolami
Jedyne czego ziola nie robią to nie rozjasniaja wlosow.

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2019-05-23 o 21:29
Stary 2019-05-23, 22:10   #1788
Kamlisa
Zakorzenienie

Pani R, nie kupowałam filmu, tylko pilot do telewizora i to nie mojego, ale tesciow Stary się popsuł, teść chciał dokładnie taki sam, by pasował do starszego telewizora , a tu okazuje się - problem. nic to, odsyłam, zwrot przez allegro zrobiłam. Mam nadzieje, ze jak Soso - załatwię pozytywnie, poki co oddałam teściowi z własnych pieniędzy Nie da się ukryc, ze dostaliśmy inny model, niż ten ze zdjęc. Co prawda sprzedawca nadal nie odpowiada, ale teraz piłka po jego stronie.
Po tym już mnie nie ruszyło, ze kupiony ostatnio kostium kąpielowy prawdopodobnie dopiero idzie do POlski, wiec zabiorę go pewnie na następny urlop...Wczoraj miałam dzień na nie...a dziś ciag dalszy. humor mam lepszy, ale co z tego?
Od tygodnia gdzies boli mnie lewy..hm..chyba bark, trudno okreslic. nie jestem marudna, nie wsłuchuje się w siebie, kontuzji nie miałam, wiec skoro samo przyszło - samo przejdzie...No, ale wczoraj byłam u masażysty tz, to pokombinował trochę i stwierdził, ze najpewniej kręgosłup szyjny...Dzis byłam na planowym masazu u mojej masażystki, wiec tez się o mnie zatroszczyła. Na pewno będzie lepiej, zresztą potrafie o tym nie myslec. Drobiazg. niestety, dziś mój kochany mąz...kichnął. Niefortunnie,bo się nagle zgiał...I jego rabnał kręgosłup ledzwiowy Gdybym nie wiedziała, ze nie robi tego specjalnie - to naprawdę bylabym na niego zła. ZAWSZE przed wakacjami mam rollercaster z jego zdrowiem - bark, kręgosłup, kolano, zatoki...Tuz przed wyjazdem - a w domu mam cierpiącego faceta który grobowym głosem ogłasza, ze najwyżej pojade sama Idzie się pociąć...
Wiem, ze nie udaje, ale skoro najpierw w kołko marudzi, ze daleko, długo i nie bardzo chce - a potem tydzień przed wyjazdem takie cos - to naprawdę konczy mi się cierpliwość. Mam poczucie, ze całe moje zycie i potrzeby powinny się zwinąć w rolke i wpasować w jego potrzeby i problemy. I chyba na zone-Polke się nie nadaje, bo zaczyna mnie to wkurzac. To miał być nasz wyjazd rocznicowy, a wychodzi na to, ze okrutna kobieta bez sumienia zmusza swego cierpiącego męza do wysiłku ponad jego możliwości. Powinnam go bardziej rozumieć i machnąć ręka na ten wyczekiwany wyjazd, zostać w domu i czekac, az on wroci do zdrowia. No i czuje się bezradna.

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2019-05-23 o 22:18
Kamlisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 22:35   #1789
mar_jolka
Zadomowienie

Kama jak ja znam Twoje uczucia....
Jednak nie poddawaj sie. I kategorycznie zabieraj malzonka na urlop. Tam bedziesz mogla mu przyobiecac postawe ,,zony-polki"
Najwyzej spedzi urlop na lezaco.

Zafunduj mu tez teraz masaz. To jeszcze ponad tydzien. A moze sie poskłada dzieki masazowi? Albo nawet akupunkture-o koniecznie akupunkture z bardzo wyrazistym opisem rozmiarow igiel i stwierdzeniem ze po jednym razie z uzyciem 58 (lub duuuuzo wiecej) igiel ludziom wszystko zdrowieje

Stary 2019-05-24, 08:17   #1790
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Dzień dobry

Wczoraj wieczorem dopadł mnie kryzys, a mianowicie zasnęłam w makijazu w łóżku ok. 21-ej... TŻ-et obudził mnie o 23-ej, udało mi sie zmyć makijaż i poszłam dalej spać. Przez to wszystko, dzisiaj wstałam z kogutem o 6:30 .

Fajny, rześki poranek Wypieściłam już kota i zaległam na kanapie. Musze dzisiaj powprowadzać dane ze szkoleń do systemu, troche posprzątać, poćwiczyć... ale mam wolne, w końcu .

Jestem na tym detoksie od słodyczy od ponad 3 tygodni, i może to tzw. "pobożne życzenie" , ale mam wrażenie, że mi sie moje cienkie zmarszczki na czole jakby spłyciły. Juz pare lat temu natrafiłam na książke o tytule "Younger skin starts in the gut", czyli w wolnym tłumaczeniu: "Młodsza skóra zaczyna się w jelicie", a polska nazwa "Młoda bez skalpela", znanej wśród gwiazd Hollywood, naturopatki - Dr Nigmy Talib, w której pisała, że tzw. sugar face, objawia sie m.in. pogłębieniem zmarszczek na czole. Ciekawe czy to faktycznie prawda, czy może mam zwidy i sobie wmawiam? No ale podobno cukier, to wróg numer 1 kolagenu.

Tutaj książka, polecam: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/29497...a-bez-skalpela

LaMary, fajna ta Twoja salamandra Skoro masz wahania co do tych butów, to ja bym odsyłała. Już jakiś czas temu ktoś mi poradzil, że jak coś kupujemy i mamy wahania, to nie kupujmy, bo trzeba kupować rzeczy na których punkcie oszaleliśmy i od razu wiadomo, że wow, biore, nie moge bez tego żyć .

Kamlisa, pilot, to błaha sprawa i szkoda życia na denerwowanie się o takie pierdoły (i Twojej urody ), ale trzeba jakoś naprostować Twojego TŻ-et, skoro nawet na wakacje nie chce mu sie jechać. Może jakiś kryzys przechodzi?

Pani_Robot, faktycznie - sukienka z Zary prawie, że identyczna!!

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ciekawy artykuł, choć o większości już wiedziałam. Ale ja i tak 90% ciuchów kupuję używanych. Uwielbiam charity shopy.

No i też próbuję nie robić zapasów kosmetycznych, denkuję. Książek mam mnóstwo nieprzeczytanych i nie będę przez długi czas kupować nowych. Zresztą wykupiłam sobie abonament Legimi i na tym się skupię w większości.
To ciesze sie, ze wklejenie artykułu nie poszło na marne i te 10% z niego wyciągnełaś

Też jak mieszkałam w UK zachodziłam często do charity shops W zależności od lokalizacji, czasami można było dostać tam takie rzeczy, że mózg stawał w poprzek Np. charity shops w takiej bogatej dzielnicy Londynu o nazwie Richmond - można tam było napotkać markowe ubrania i rózne inne cudenka.

Co do kremów, to zostałam bez kremu na noc. Nie chce kupować nic nowego, bo czekam na ten krem, który poleciła Miszka. Chyba dzisiaj skonaktuje sie z apteka i zapytam czy w ogóle jest jakiś tracking number, żeby zobaczyć gdzie ta przesyłka jest, bo już to chwile trwa.

Tymczasowo ratuje sie jednym w miare treściwym kremem, który mam w półce Nivea Soft O dziwo, skóra gładka, dobrze nawilżona i no problem .

Czas edycji: 2019-05-24 o 08:22
Stary 2019-05-24, 10:02   #1791
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Dzień dobry.
Ja się z kolei zaczytałam w podręczniku z psychologii społecznej i padłam nad książką o 1 w nocy. A o 7 wewnętrzny zegar mnie podniósł z łóżka. Za 6 dni egzamin, ale myślę, że ogarnę. W sumie dwa egzaminy, z jednego przedmiotu
Dzień zaczynam od dentysty, drugi raz w tym tygodniu i pewnie cały czerwiec będę tam gościła tak często. To jest niezły drenaż portfela.

Mar Jolka dziękuję. W takim razie zgłoszę się na PW.
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2019-05-24, 11:34   #1792
aussiewoman
Zakorzenienie

Helo zdjęcia mebli wstawię jak przyjdą Biurka nie kupuję jednak, bo jego stan jest po prostu masakryczny złom Jak można tak zmieniać zdjęcia? albo wstawiać jakieś stare z przed 10 lat? Jak można tak potraktować piękny mebel- wyrwać wszystkie zamki, uszkodzić wszytko co się da ....

LaMary tak wolę stare meble, antyki. Dla mnie do meble z duszą

Kamlisa do wyjazdu jeszcze tydzień Dacie radę. Najgorszy stan niech mąż "przeleży" w domu i zregeneruje się Będzie dobrze
Stary 2019-05-24, 15:42   #1793
gosia261282
Gang Iren

Wczoraj pisałam Wam, że kupuję w lumpkach, to pokażę moje dzisiejsze zakupy za całe 2.50 IMG_20190524_143759.jpg
Stary 2019-05-24, 17:04   #1794
Kamlisa
Zakorzenienie

Gosia, jaka ładna sukienka Dawno już nie chodziłam po lumpexach, ale to dlatego, ze szafa pełna, mimo oddawania co jakiś czas, a ja i tak wbijam się w jakies ulubione, a reszta lezy
Marjolka, takie wizje to nie na mojego męża, to jest sumienny twardziel. wiesz, na czym on lezy i co zabiera ze sobą na kazde wakacje...? mate z kolcami. ostatnio dokupił druga, wieksza, z wałkiem. relaksuje mięsnie. Jak chodzi na rehabilitacje ( a to bark, a to kręgosłup) - to ma i akupunkturę i banki, no cuda...
Żeby jeszcze facet się zaniedbywał, nadwaga, brak cwiczen...A tu szczupły, wyćwiczony, ładne mięsnie, basen codziennie, gimnastyka codziennie, zdrowa dieta, zero fajek, alkoholu, rzeczy tłustych, słodycze sporadycznie...No wzór-konspekt. Ale zawsze coś go łapie. Ja nie mowie od czasu do czasu. Praktycznie STALE cos jest. Pol biedy w domu, ale piana mi wystepuje, jak to jest przed urlopem, a jest. regularnie.
poki co - skusiłam się na kolejny stroj, ładnie lezy
https://www.esotiq.com/pl/pl/stroje-...iebieski-11150
nareszcie kupiłam przyzwoite truskawki. 14 złotych, ale dadza się jeść.
dieta całkiem całkiem, nie jestem głodna i to co mam mogę jesc bez oporow i niechęci. wiadomo, ze nie schudnę do urlopu, tam mi to zaburzy, ale zaczęłam i się trzymam...Chciałabym zjechać 3-4 kg i co najważniejsze - utrzymać to...
Kamlisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 17:32   #1795
Anyzkowa
Wtajemniczenie

Strój ładny. Nie mam takiego eleganckiego. Wszystkie mam sportowe a na plaże jak jadę poczytać prasę to siedzę w bieliźnie lub bez. Plaże puste.

U mnie dziś truskawki po 9,5o kilogram codziennie pochłaniam
Stary 2019-05-24, 18:05   #1796
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl
Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Tez bylam dzisiaj w lumpeksie . Zahaczylam o niego w drodze po truskawki. Kilogram za 8zl. Anyzku, jak widac, nie tylko wodka w Lodzi tansza . Kupilam bialy, haftowany top na lato. Bede go nosic w upalne dni do spodni wysokich stanem. Nie wiem czy przypadkiem nie recznie robiony, bo bez metek. Top za 5 zeta.

IMG_4685.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Czas edycji: 2019-05-24 o 18:13
Stary 2019-05-24, 19:10   #1797
gosia261282
Gang Iren

Cinderella, śliczny
Stary 2019-05-25, 08:12   #1798
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Helo zdjęcia mebli wstawię jak przyjdą Biurka nie kupuję jednak, bo jego stan jest po prostu masakryczny złom Jak można tak zmieniać zdjęcia? albo wstawiać jakieś stare z przed 10 lat? Jak można tak potraktować piękny mebel- wyrwać wszystkie zamki, uszkodzić wszytko co się da ....

LaMary tak wolę stare meble, antyki. Dla mnie do meble z duszą
Bardzo lubię stare meble odnowione w artystyczny sposób. Niedomalowane gdzieś Dlatego bardzo cenię sobie drewno, bo jest nieśmiertelne i można z nim zrobić wszystko. A co ja bym miała począć, jak mi się znudzi plastikowe krzesło?

Kamlisa ładniutki kostium. Ja kupiłam w tym roku zabudowane bikini, ale nie do końca jestem do niego przekonana

Cinderella fajny top, taki delikatny. Też byłam ostatnio w lumpeksie, ale trafiłam na same szmaty. Co prawda wśród nich była spódnica, którą własnie ktoś sobie uszył - idealnie na mnie skrojona, ale bliźniaczo podobna do takiej, jaką już mam, więc odpuściłam. Podzieliłabyś się adresami miejsc, do których warto zajrzeć?

To ten mój ostatni trencz:
https://www.stradivarius.com/pl/tren...ml?colorId=430
I sukienka, która robi mi proporcje, chociaż miałam wątpliwości, bo jest ultradziewczęca, ale polka dot to ratuje.
https://www.zara.com/pl/pl/sukienka-...411&v2=1180427

Poszłam wczoraj poczytać poradniki modowe do Empiku. Nie widzę sensu kupowania za 40zł książki, która ma tyle treści, że czyta się ją w niecałą godzinę.

Muszę dziś napisać pracę o wpływie zdolności umysłowych na proces uczenia się, a zdecydowanie wolałabym poczytać coś o stylu Paryżanek i krojach ubrań
Mam e-booka Paryski Szyk i idą do mnie tej samej autorki Lekcje Madame Chic. Przeglądałam te książki i wydają się miłą lekturą.
Wczoraj siedziałam do nocy nad społeczną, przedwczoraj też, więc mi się należy coś lekkiego dla odmiany
Kliknęłam w promocji -15% luźny, klasyczny szary sweter z kaszmiru. https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0736424001.html
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2019-05-25, 10:45   #1799
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Cinderella fajny top, taki delikatny. Też byłam ostatnio w lumpeksie, ale trafiłam na same szmaty. Co prawda wśród nich była spódnica, którą własnie ktoś sobie uszył - idealnie na mnie skrojona, ale bliźniaczo podobna do takiej, jaką już mam, więc odpuściłam. Podzieliłabyś się adresami miejsc, do których warto zajrzeć?

I sukienka, która robi mi proporcje, chociaż miałam wątpliwości, bo jest ultradziewczęca, ale polka dot to ratuje.
Kochana Niestety, jeszcze nie odkryłam jakichś super fajnych lumpeksów w Łodzi. Dużo takich z tzw. szmatami, w których czasami znajdzie się coś wartego uwagi. Obok Hali Górniak, na Piotrkowskiej, tuż przy aptece, jest jeden nieduży, o jakże wyrafinowanej nazwie "Tani Armani" Tam np. ten top znalazłam biały wczoraj. Ale generalnie słaby ten lumpeks również jest. Jednak coś tam, gdzieś się zawsze znajdzie. Wiem też, że jest sieć lumpeksów w Łodzi o nazwie Haliszka, ale i tam trzeba się oszukać.

Jest też jeden, w którym tylko raz byłam - trzeba wysiąść na przystanku tramwajowym Pabianicka-Prądzynskiego i naprzeciwko przystanku jest jeden, w którym dorwałam oryginalne Uggsy za 2 złote !!!!!!!!! W idealnym stanie!

Jestem na etapie poszukiwań czegoś fajnego - jak tylko na coś trafie, to na pewno Cię poinformuje.

Śliczna ta sukienka z Zary Bardzo dziewczęca, ale przecież młoda jesteś - masz chodzić, bo czemu nie! Ślicznie Ci będzie. Widze na nią zarzuconą jakąś fajną, dłuższą marynarke oversized i jakieś ładne płaskie delikatne buciki - przynajmniej ja bym tak to zestawiła .

Sweterka nie moge oglądnać, bo H&M coś uaktualnia i jedyne co widze, to, ze przygotowuja jakas limitowana kolekcje z Gambattista Valli.

Kurcze, mam infekcje zatok - ta mokra, wietrzna pogoda ostatnio w ogóle mi nie służy. Zatoki się odzywają. Obudziłam sie z bólem głowy, zatkanym nosem i lekko bolącym gardłem. Odkopałam spray, który swego czasu bardzo mi pomógł; tylko musze byc systematyczna z jego używaniem.

Przynajmniej dzisiaj jest piękna pogoda - słonecznie. Pewnie wybierzemy się gdzieś z TŻ-et.

Miłego dnia Wam życze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ugg.jpg (108,8 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uggs.jpg (138,9 KB, 39 załadowań)

Stary 2019-05-25, 11:47   #1800
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Tez bylam dzisiaj w lumpeksie . Zahaczylam o niego w drodze po truskawki. Kilogram za 8zl. Anyzku, jak widac, nie tylko wodka w Lodzi tansza . Kupilam bialy, haftowany top na lato. Bede go nosic w upalne dni do spodni wysokich stanem. Nie wiem czy przypadkiem nie recznie robiony, bo bez metek. Top za 5 zeta.

Załącznik 7677571

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sliczny top

Cytat:
Bardzo lubię stare meble odnowione w artystyczny sposób. Niedomalowane gdzieś Dlatego bardzo cenię sobie drewno, bo jest nieśmiertelne i można z nim zrobić wszystko. A co ja bym miała począć, jak mi się znudzi plastikowe krzesło?

Kamlisa ładniutki kostium. Ja kupiłam w tym roku zabudowane bikini, ale nie do końca jestem do niego przekonana

Poszłam wczoraj poczytać poradniki modowe do Empiku. Nie widzę sensu kupowania za 40zł książki, która ma tyle treści, że czyta się ją w niecałą godzinę.

Muszę dziś napisać pracę o wpływie zdolności umysłowych na proces uczenia się, a zdecydowanie wolałabym poczytać coś o stylu Paryżanek i krojach ubrań
Mam e-booka Paryski Szyk i idą do mnie tej samej autorki Lekcje Madame Chic. Przeglądałam te książki i wydają się miłą lekturą.
Wczoraj siedziałam do nocy nad społeczną, przedwczoraj też, więc mi się należy coś lekkiego dla odmiany
Kliknęłam w promocji -15% luźny, klasyczny szary sweter z kaszmiru. https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0736424001.html
Bardzo ladna ta sukienka w kropki

Nowe wątki na forum Kobieta 30 z plusem

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości