Podział kosztów w związku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-18, 22:02   #31
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Podział kosztów w związku

Skoro facet tyle je to w sumie prosta sprawa. Rachunki stałe na pół, a on całe jedzenie do domu. I tyle. I on jest na plusie, bo ma gdzie mieszkać za koszt połowy rachunków, ma auto do dyspozycji, tyle co kupić trochę więcej art spożywczych. I autorka na plusie, bo też ma połowę rachunków i nie martwi się, że jeszcze mu jedzenie funduje w tej dysproporcji. Wydaje mi się, że tak jest najnaturalniej i bez zbędnych kombinacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 22:10   #32
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez oliwia18 Pokaż wiadomość
Chłopak powiedział, że je "trzy razy więcej niż ona", więc domyślam się, że je BARDZO DUŻO.
No, ok, ale mnie zastanawia co oni jedzą skoro to tyle kosztuje. Po odliczeniu rachunków wychodzi jakieś 3300 ziko na miesiąc, nawet po odliczeniu chemii czy jakiegoś wyjścia (chociaż chyba nie?) zostaje sporo jak na samo jedzenie

Edytowane przez parallel_roads
Czas edycji: 2021-01-18 o 22:11
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 22:34   #33
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez Panna_Anna_WWA Pokaż wiadomość
Nie rozumiem nie wzięła nic? Pokrywałabyś wszystkie opłaty związane z mieszkaniem?
Gdybym zarabiała 10 tysięcy, płaciła kredyt i utrzymywała nas oboje to zostawałoby mi mi lekką ręką 5 tysięcy w kieszeni.

To i tak więcej niż jego 3.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 22:37   #34
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez oliwia18 Pokaż wiadomość
Frida, 1000-1500 zł na jedzenie (i chemię) dla dwóch dorosłych osób w 2021? Żyjemy w tej samej Polsce? Moim zdaniem nie ma szans wyżywić się za 500-750 zł (tak, wiem, zaraz zlecą się tacy, co będą udowadniać, że można wyżyć i za 100 zł miesięcznie a prądu w domu nie potrzeba bo można jedzenie trzymać na balkonie zamiast w lodówce).
Nie wiem co mielibyśmy jeść ja i parter, żeby tyle wydać
A już w ogóle kategoria "chemia" w miesięcznych wydatkach może nie istnieć, bo u mnie to wychodzi z 10zł na miesiąc średnio jak jesteśmy w PL.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 23:56   #35
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 071
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Skoro facet tyle je to w sumie prosta sprawa. Rachunki stałe na pół, a on całe jedzenie do domu. I tyle. I on jest na plusie, bo ma gdzie mieszkać za koszt połowy rachunków, ma auto do dyspozycji, tyle co kupić trochę więcej art spożywczych. I autorka na plusie, bo też ma połowę rachunków i nie martwi się, że jeszcze mu jedzenie funduje w tej dysproporcji. Wydaje mi się, że tak jest najnaturalniej i bez zbędnych kombinacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niegłupi pomysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 07:52   #36
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 263
Dot.: Podział kosztów w związku

Jestem w identycznej sytuacji, co do zarobków i stanu posiadania.
U mnie mój facet dorzuca się 1000 zł miesięcznie, ale jak jest jakiś większy wydatek na przykład związany z naprawa samochodu, to czasem płaci on czasem ja.

Ja jestem team który uważa ze 4K na wydatki związane z jedzeniem i rachunkami to nie jest niewiadomo jaka kwota i można się za to pławic w luksusach. U mnie na życie idzie tak 4-5 tysięcy miesięcznie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 08:31   #37
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość

Ja jestem team który uważa ze 4K na wydatki związane z jedzeniem i rachunkami to nie jest niewiadomo jaka kwota i można się za to pławic w luksusach. U mnie na życie idzie tak 4-5 tysięcy miesięcznie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas podobnie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88445990]Nie wiem co mielibyśmy jeść ja i parter, żeby tyle wydać
A już w ogóle kategoria "chemia" w miesięcznych wydatkach może nie istnieć, bo u mnie to wychodzi z 10zł na miesiąc średnio jak jesteśmy w PL.[/QUOTE]

No u mnie robimy zakupy raz w tygodniu większe i wychodzi 300-400 zł. Tam jest chemia + żywność. Mamy więc 1200-1600 zł. Mięso kupuję osobno w lokalnym sklepie, pewnie wyjdzie kolejne 200-300 zł.
Nie jadamy małż ani kawioru, raczej tak normlanie, a posiłki gotujemy na 2 dni

Z ciekawostek - półtorej roku temu te same zakupy robiłam za 200-250 zł. Widać co z nami robi inflacja ..
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 09:00   #38
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość



My jemy tylko dowożone bo pracujemy oboje zawodowo i nie mamy jak gotować.
Ale koniec OT.



Janusz, serio, z całym szacunkiem, ale Ty to potrafisz rozbawić.
matkobosko, OBOJE pracują zawodowo i nie mają jak gotować.
I w sumie za to Cię lubię.




Mnie zawsze zadziwia w takich dyskusjach, jak ludzie na Wizazu myślą, no ale, to jest Wizaz, tego nie pomalujesz.
Z tego co rozumiem, to zrzutka po 2000 zł, ma być na PEŁEN MIESIĘCZNY KOSZT ŻYCIA,
To nie jest duzo, IMo dla pary żyjącej w dużym mieście, to jest umiarkowanie i rozsądnie.
Bez rozrzutności ale i bez luksusu.
Skąd w ogóle wzięłyście pomysł że to na samo jedzenie ma być? przecież autorka wątku pisała ze to na wszystkie koszty miesięczne ich życia, z miejscem do mieszkania, samochodem w pakiecie, rachunkami i wyjściami. Skąd wam się to samo jedzenie wzięło?



Jakby on SAM mieszkał, zywił się, opierał, płacił swoje rachunki, kupował sam srajtasme, z mydłem i powidłem, to raczej by mu 1000 zł miesięcznie z jego pensji nie zostawało.


A to nie jest zrzutka na samo jedzenie, tylko na pełen miesięczny koszt życia.




Autorko wątku, jak będziecie bardzo rozsądnie gospodarowali, to powinny Wam jakieś drobne co miesiąc zostawać, ale wcale nie koniecznie i IMO nie jest to suma od czapy tylko bardzo realna.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-01-19 o 09:09
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 09:16   #39
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Podział kosztów w związku

Mnie zawsze fascynuje jak ktoś mówi że nie wydaje więcej na tydzień niż 150 zł i generalnie 600-700 na osobę to dużo i ktoś jest najedzony (oczywiście samo zdrowie) i jeszcze zamówi raz w tygodniu z knajpy. A potem wychodzi w dyskusji (serio rozumiem zjeść czasem na obiad leniwe czy naleśniki z serem albo placki ziemniaczane ale nie codziennie) że rosół je ten sam 2 dni a kolejne 2 to pomidorowa na obiad (z koncentratu, dlatego taka tania). Śniadanie kanapka z serem/mleko z płatkami. No wtedy to może i tak. Na sushi nawet wystarczy.
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 09:21   #40
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Mnie zawsze fascynuje jak ktoś mówi że nie wydaje więcej na tydzień niż 150 zł i generalnie 600-700 na osobę to dużo i ktoś jest najedzony (oczywiście samo zdrowie) i jeszcze zamówi raz w tygodniu z knajpy. A potem wychodzi w dyskusji (serio rozumiem zjeść czasem na obiad leniwe czy naleśniki z serem albo placki ziemniaczane ale nie codziennie) że rosół je ten sam 2 dni a kolejne 2 to pomidorowa na obiad (z koncentratu, dlatego taka tania). Śniadanie kanapka z serem/mleko z płatkami. No wtedy to może i tak. Na sushi nawet wystarczy.
Z tym mlekiem to bym się tak nie rozpędzała - moje płatki z mlekiem wychodzą jakieś 8 zł za jedno śniadanie Jakbym miała jeść same płatki na śniadanie codzienni to już jest 250 zł

Tak całkiem serio, nawet jeśli proste dania zrobimy z przyzwoitych produktów to wcale one tak tanio nie wychodzą. Dlatego a jak słyszę takie gadanie, że ktoś się wyżywi za 150 zł to w myślach współczuję wszystkim narządom wewnętrznym tej osoby.
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 09:35   #41
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Skąd w ogóle wzięłyście pomysł że to na samo jedzenie ma być? przecież autorka wątku pisała ze to na wszystkie koszty miesięczne ich życia, z miejscem do mieszkania, samochodem w pakiecie, rachunkami i wyjściami. Skąd wam się to samo jedzenie wzięło?



Jakby on SAM mieszkał, zywił się, opierał, płacił swoje rachunki, kupował sam srajtasme, z mydłem i powidłem, to raczej by mu 1000 zł miesięcznie z jego pensji nie zostawało.


A to nie jest zrzutka na samo jedzenie, tylko na pełen miesięczny koszt życia.
No, przecież pisała, że wszystkie koszty związane z samochodem pokrywa sama, ja od tych 4 tysi odliczyłam 700 ziko, pisała, że tyle wychodzi za czynsz. Dalej zostaje sporo, a nie wiem ile miesięcznie można wydawać na chemię dla 2 osób. Więc zostaje sporo ponad 3 tysiące na samo jedzonko + wyjścia (których chyba obecnie nie mają, ale ok) na 2 osoby. Mało, niemało, ale twierdzenie, że nie da się za mniej jest dla mnie trochę oderwane od rzeczywistości, a wbrew pozorom mam lodówkę i dużo jem.

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Tak całkiem serio, nawet jeśli proste dania zrobimy z przyzwoitych produktów to wcale one tak tanio nie wychodzą. Dlatego a jak słyszę takie gadanie, że ktoś się wyżywi za 150 zł to w myślach współczuję wszystkim narządom wewnętrznym tej osoby.
To obczaj sobie filmik dietetyczki Healthy Omnomnom, która pokazuje, że w pandemii zakupy żywieniowe na trochę ponad tydzień dla niej i jej chłopaka wyniosły mniej niż 170 ziko. A jej akurat nie da się zarzucić, że je mało, a już tym bardziej niezbilansowanie, niezdrowo czy nudno. Fakt, że je wegańsko, to jakoś tam te koszta obniża, ale ktoś tu pisał, że nie wyobraża sobie wydawać tyle na jedną osobę, no to masz przykład, że da się bez problemu nawet 2 razy taniej bez żadnych ograniczeń i naprawdę nie trzeba latać tylko po promkach w Biedrze.

Serio, ja wiem, że da się dużo więcej płacić bez problemu, zwłaszcza jak się kupuje dużo droższych produktów typu mięso, alko czy gotowców, o cateringu nie wspominając. Ale już nie przesadzajmy, że nie da się normalnie jeść za mniej niż 1500 ziko na miesiąc na osobę

Link:

https://youtu.be/Ky-oWaRqnsg?t=560, tu mówi o cenie

Edytowane przez parallel_roads
Czas edycji: 2021-01-19 o 09:43
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 09:41   #42
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Podział kosztów w związku

po 2 tys. to bardzo dużo.
Koszty stałe takie jak opłaty na pół liczmy 400zł + jedzienie i chemia na pół to jakieś 500zł + jeszcze paliwo w zależności od tego ile jeździcie (bo zakładam, że mimo, że auto jest Twoje to skoro partner korzysta to dobrze, gdyby się dołożył) np. 300 zł i wychodzi nam 1200zł. To i tak sporo, ale w tym bym się zamknęła i macie 2400zł nawspólnym koncie. Jeszcze pewnie z tego coś odłożycie.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 09:46   #43
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Podział kosztów w związku

A i oczywiście to jest offtop, broń Boże nikomu nie mówię ile ma wydawać na jedzenie i co ma jeść, po prostu mega mnie zdziwiły te stwierdzenia, że za mniej to tylko rosół i bułka z dżemem
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 09:47   #44
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podział kosztów w związku

Dla mnie wszystkie koszty, to wszystkie koszty, a nie tylko jedzenie i czynsz.
Jakieś inne rachunki tez są, dostęp do internetu, netfilxa, śmiecie, woda, prąd, gaz, jak się żarówka przepali to wymiana, jak trzeba pościel kupić, garnek, kubek, mikrofalówkę, firankę + wyjścia jakieś.


Wszystko co na co dzień w długim okresie czasu trzeba kupić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 09:50   #45
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dla mnie wszystkie koszty, to wszystkie koszty, a nie tylko jedzenie i czynsz.
Jakieś inne rachunki tez są, dostęp do internetu, netfilxa, śmiecie, woda, prąd, gaz, jak się żarówka przepali to wymiana, jak trzeba pościel kupić, garnek, kubek, mikrofalówkę, firankę + wyjścia jakieś.


Wszystko co na co dzień w długim okresie czasu trzeba kupić.
Dobra, ale ten offtop zaczął się w tym miejscu:

Cytat:
Napisane przez oliwia18 Pokaż wiadomość
Frida, 1000-1500 zł na jedzenie (i chemię) dla dwóch dorosłych osób w 2021? Żyjemy w tej samej Polsce? Moim zdaniem nie ma szans wyżywić się za 500-750 zł (tak, wiem, zaraz zlecą się tacy, co będą udowadniać, że można wyżyć i za 100 zł miesięcznie a prądu w domu nie potrzeba bo można jedzenie trzymać na balkonie zamiast w lodówce).
i do tego się odnosiłam. Ale jeśli chodzi o sytuację autorki, to jak już pisałam, dalej wychodzi sporo (nie ma w tym nic złego)
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:02   #46
Magdallona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 199
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Janusz, serio, z całym szacunkiem, ale Ty to potrafisz rozbawić.
matkobosko, OBOJE pracują zawodowo i nie mają jak gotować.
I w sumie za to Cię lubię.
No nie? Ja też pracuję ZAWODOWO (można pracować niezawodowo?) i gotuję, słucham podcastów, ćwiczę, oglądam seriale, gram na instrumencie i różne inne rzeczy wyrabiam. No ale ja pracuję 8h, więc praca to nie jest całe moje życie .
Magdallona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:33   #47
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Podział kosztów w związku

[1=6f270d4e8c6dcf778f6b7ea a339056f9e260a162_657a458 271287;88444801]Z ciekawości: na co chcecie wydawać aż 4 tys. miesięcznie?[/QUOTE]

Zgadzam się.
Gdy ja mieszkałam z w swoim rodzinnym domu . I była nas 3 to na żywność + chemię wydawaliśmy gdzieś 1500 zl plus 100 -150 zł na środki czystość ,czy produkty do higieny osobistej ale to też nie co miesiąc tak wyglądało .Bo w jednym miesiącu kupiliśmy dwie paczki proszku do prania czy szampony ,żele do kąpieli a na drugi miesiąc jeszcze nam zostawało z poprzedniego. Z tym że kupowaliśmy zwykle z promocji ,tańsze produkty . W życiu bym nie dała 2 tysięcy xD
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:41   #48
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Podział kosztów w związku

Podczytuję ten wątek i im podobne, bo średnio za nieco ponad rok czeka mnie wyprowadzka z domu rodziców i zamieszkanie z chłopakiem.
Chciałam tylko zapytać o coś, co przewija się w tych wątkach: co macie na myśli mówiąc "chemia"? Środki czystości? Jeśli tak, to naprawdę kupuje się to co miesiąc? To jest drogie?
Pytam ze szczerej ciekawości, naprawdę mnie to zastanawia. Ile w takim razie wydajecie na to miesięcznie?
Zawsze myślałam, że stałe miesięczne wydatki to: opłaty za mieszkanie + zakupy spożywcze + samochód (paliwo/gaz) + papier toaletowy Z kolei takie rzeczy jak ubrania, środki czystości do domu, kosmetyki (podstawowe, tj. coś pod prysznic itd), to coś co nie wchodzi w skład miesięcznych kosztów, tylko kupuje się to w nieco większych odstępach.
Jak to w końcu wygląda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:48   #49
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Podział kosztów w związku

Parallel - obejrzałam z ciekawości jeden filmik i dla mnie to menu dla osoby na ostrej redukcji albo leżącej na kanapie pół dnia. 3 ziemniaki, 2 marchewki, gruszka, jabłko, banan.
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 10:48   #50
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Podział kosztów w związku

Wg mnie powinnaś płacić tyle ile wydajesz a on tyle ile wyda. Rachunki na pół, koszty związane z autem po Twojej stronie. Przez miesiąc czy 2 zrobić obserwację ile kto potrzebuje na jedzenie, chemia to są stosunkowo drobne kwoty. Też można się spierać bo może Ty pierzesz bez przerwy i zużywasz dużo proszku, a on dużo rzadziej. Można też kupować drogaśne kapsułki i tansze środki.
Ty masz 3x wyższy poziom od niego, jakby jego było stać to by kupił sobie auto a nie jeździł Twoim. Zobaczysz ile będzie więcej płacił za benzynę i ustalcie że miesięcznie jego paliwo to ileś. Weź teraz raz czy 2 opłaty z górką (wyliczyłaś sobie 2 tyś) i podliczysz, najwyżej nadwyżka jeśli zostanie będzie na kolejny miesiąc, a za jakieś 2-3 miesiące będziesz miała raczej pełną wiedzę o kosztach. Tv czy meble powinnaś kupić sobie sama. Wakacje i meble każde ma środki osobno i się zrzucacie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-01-19 o 10:50
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:49   #51
enterprisecat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 66
Dot.: Podział kosztów w związku

Trochę offtop nam się robi, ale odpowiem z doświadczenia ponad 3 lat mieszkania na swoim - nie wiem ile trzeba razy w tygodniu szorować mieszkanie, żeby co miesiąc kupować tzw. chemię mieszkaniową. To zdecydowanie wychodzi w naszym przypadku znacznie rzadziej, też zależy co bo np. płyn do mycia naczyń schodzi znacznie szybciej niż np. mleczko do czyszczenia. Z drugiej strony u mnie kosmetyki nie są kupowane ze wspólnego konta, bo uważamy, że za rzeczy z których korzysta tylko jedna osoba płaci się oddzielnie.
enterprisecat jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:50   #52
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Podział kosztów w związku

Mnie też zawsze smieszy ta chemia, wyprowadziłam się od rodziców 11 lat temu. Plyn do mycia okien nie kończy się w miesiąc, czy inne pronto. Licząc juz z pasta do zębów i wspólnym szamponem i żelem pod prysznic, chociaż ja mam osobne, to ta URABHRA CHEMIA nie wychodzi więcej, niż 5 dych miesięcznie. Ile jest takich miesięcy, w których akurat kończy się absolutnie wszystko?

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Podczytuję ten wątek i im podobne, bo średnio za nieco ponad rok czeka mnie wyprowadzka z domu rodziców i zamieszkanie z chłopakiem.
Chciałam tylko zapytać o coś, co przewija się w tych wątkach: co macie na myśli mówiąc "chemia"? Środki czystości? Jeśli tak, to naprawdę kupuje się to co miesiąc? To jest drogie?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie sprzątasz w domu i nigdy sama w sklepie nie byłaś tak btw? Któryś raz o to pytasz, a sprawdzenie ceny płynu do podlog do 2 kliki w aplikacji rossmanna

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2021-01-19 o 10:53
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:53   #53
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Janusz, serio, z całym szacunkiem, ale Ty to potrafisz rozbawić.
matkobosko, OBOJE pracują zawodowo i nie mają jak gotować.
I w sumie za to Cię lubię.




Mnie zawsze zadziwia w takich dyskusjach, jak ludzie na Wizazu myślą, no ale, to jest Wizaz, tego nie pomalujesz.
Z tego co rozumiem, to zrzutka po 2000 zł, ma być na PEŁEN MIESIĘCZNY KOSZT ŻYCIA,
To nie jest duzo, IMo dla pary żyjącej w dużym mieście, to jest umiarkowanie i rozsądnie.
Bez rozrzutności ale i bez luksusu.
Skąd w ogóle wzięłyście pomysł że to na samo jedzenie ma być? przecież autorka wątku pisała ze to na wszystkie koszty miesięczne ich życia, z miejscem do mieszkania, samochodem w pakiecie, rachunkami i wyjściami. Skąd wam się to samo jedzenie wzięło?



Jakby on SAM mieszkał, zywił się, opierał, płacił swoje rachunki, kupował sam srajtasme, z mydłem i powidłem, to raczej by mu 1000 zł miesięcznie z jego pensji nie zostawało.


A to nie jest zrzutka na samo jedzenie, tylko na pełen miesięczny koszt życia.




Autorko wątku, jak będziecie bardzo rozsądnie gospodarowali, to powinny Wam jakieś drobne co miesiąc zostawać, ale wcale nie koniecznie i IMO nie jest to suma od czapy tylko bardzo realna.
Masz dużo racji ale dochodzi kwestia poziomu życia i podejścia. Nie wiadomo czy chłopak jest z tych co zwraca uwagę na promki np. albo bierze tansze odpowiedniki czy to zlewa.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-01-19 o 11:00
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:54   #54
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Podczytuję ten wątek i im podobne, bo średnio za nieco ponad rok czeka mnie wyprowadzka z domu rodziców i zamieszkanie z chłopakiem.
Chciałam tylko zapytać o coś, co przewija się w tych wątkach: co macie na myśli mówiąc "chemia"? Środki czystości? Jeśli tak, to naprawdę kupuje się to co miesiąc? To jest drogie?
Pytam ze szczerej ciekawości, naprawdę mnie to zastanawia. Ile w takim razie wydajecie na to miesięcznie?
Zawsze myślałam, że stałe miesięczne wydatki to: opłaty za mieszkanie + zakupy spożywcze + samochód (paliwo/gaz) + papier toaletowy Z kolei takie rzeczy jak ubrania, środki czystości do domu, kosmetyki (podstawowe, tj. coś pod prysznic itd), to coś co nie wchodzi w skład miesięcznych kosztów, tylko kupuje się to w nieco większych odstępach.
Jak to w końcu wygląda?
Mocno zależy jak często robisz pranie (niektórzy raz na tydzień, niektórzy 4 prania na tydzień na osobę), jak drogich kosmetyków używasz itd. Naprawdę sporo zależy, ale tak naprawdę jeśli kupujesz względnie tanie środki czystości, a nie eko-bio bez XXX i używasz kosmetyków na studencką kieszeń to nie wychodzi sporo, osobiście chemię kupuję rzadziej niż raz na miesiąc, tak samo kosmetyki starczają zwykle na kilka ładnych miesięcy. W skali miesiąca najwięcej wydaje się na jedzenie i czynsz tak naprawdę, no chyba że używasz Chanel, Dior i tego typu marek, to może na kosmetyki wyjdzie więcej. Ale tak to raczej koszt płynu do prania, papieru, kostki, środków czystości, płynu do mycia naczyń czy odświeżacza powietrza w skali miesiąca na jedną osobę to jakieś +- 30 ziko w moim przypadku, a dość często robię pranie i sprzątam. Ale ja zawsze kupuję najtańsze takie rzeczy, nie rozumiem po co płacić za markę płynu do toalet o identycznym składzie czy papier w jednorożce, jak ktoś nie patrzy na ceny, to może wyjść nawet 2 razy więcej
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:58   #55
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Podczytuję ten wątek i im podobne, bo średnio za nieco ponad rok czeka mnie wyprowadzka z domu rodziców i zamieszkanie z chłopakiem.
Chciałam tylko zapytać o coś, co przewija się w tych wątkach: co macie na myśli mówiąc "chemia"? Środki czystości? Jeśli tak, to naprawdę kupuje się to co miesiąc? To jest drogie?
Pytam ze szczerej ciekawości, naprawdę mnie to zastanawia. Ile w takim razie wydajecie na to miesięcznie?
Zawsze myślałam, że stałe miesięczne wydatki to: opłaty za mieszkanie + zakupy spożywcze + samochód (paliwo/gaz) + papier toaletowy Z kolei takie rzeczy jak ubrania, środki czystości do domu, kosmetyki (podstawowe, tj. coś pod prysznic itd), to coś co nie wchodzi w skład miesięcznych kosztów, tylko kupuje się to w nieco większych odstępach.
Jak to w końcu wygląda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy dwóch osobach nie wyobrażam sobie kupowania mydła i żelu pod prysznic w większych odstępach. Zresztą nawet środki, które się dłużej zużywa, trzeba w końcu kupić, więc musza być uwzględnione w budżecie.

Po przemyśleniu sprawy te 4 tys. miesięcznie rzeczywiście wydają są olbrzymią kwotą - trochę wyrwałam się z moi pytaniem Jednak przy zarobkach faceta 2 tys. na wspólne konto to moim zdaniem za dużo w stosunku do zarobków. Sprawdziłabym najpierw wariant z 1,5 tys.
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:59   #56
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Podczytuję ten wątek i im podobne, bo średnio za nieco ponad rok czeka mnie wyprowadzka z domu rodziców i zamieszkanie z chłopakiem.
Chciałam tylko zapytać o coś, co przewija się w tych wątkach: co macie na myśli mówiąc "chemia"? Środki czystości? Jeśli tak, to naprawdę kupuje się to co miesiąc? To jest drogie?
Pytam ze szczerej ciekawości, naprawdę mnie to zastanawia. Ile w takim razie wydajecie na to miesięcznie?
Zawsze myślałam, że stałe miesięczne wydatki to: opłaty za mieszkanie + zakupy spożywcze + samochód (paliwo/gaz) + papier toaletowy Z kolei takie rzeczy jak ubrania, środki czystości do domu, kosmetyki (podstawowe, tj. coś pod prysznic itd), to coś co nie wchodzi w skład miesięcznych kosztów, tylko kupuje się to w nieco większych odstępach.
Jak to w końcu wygląda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Rozejrzyj się po domu, popatrz co jest w koło ciebie a czego codziennie używasz. Wszytko to musisz sobie kupić, żeby mieć.
Internet uzywasz? Kosztuje.
Spotify, netflix/HBO, abonament telewizyjno radiowy. - kosztuje co miesiąc.

Wywóz śmieci - teraz chyba kosztuje w granicach 90-120 zł od gospodarstwa domowego co miesiac.
Koszt telefonu.
Koszt przemieszczania się: np. bilet miesięczny/paliwo/samochód
Szampon, mydło, odzywka, balsam, waciki, toniki, kremy, podpaski, pasta do zębów, szczoteczka do zebów, paznokci, gabka do mycia, pilniczki, cążki....

Płyn/proszek do prania, płukania, jakiś wybielacz/odplamiacz, kapsułki do zmywarki, płyn do mycia naczyń, myjka, druciak, jakas chemia do mycia szyb, mebli, podłóg, łazienki, szorownania przypalonych garów, jakić CIF, żel do WC, pasta do butów - popatrz co masz , czego codziennie lub co jakiś czas uzywasz.
Pojedyńczo koncza się zadko, ale w swojej masie, co raz jest cos do kupienia.
A to zarówka, a ro wycieraczka nowa, a to cos się stłucze i trzeba odkupić, albo sie nie ma a byłoby potrezbne.



Musisz mieć też i wymieniac co jakis czas, pościele, ręczniki, szmatki kuchenne, talerze, kubki, sztućce , garniki , naczynia wszelkie kuchenne, urządzenia AGD drobne i większe...


Koszty leków, usług medycznych,

+ fryzjera, kosmetyczki, - co kto korzysta



We własnym mieszkaniu dochodzą ubezpieczenia i co jakis czas remonty.


Itd, itp.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 11:03   #57
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Podział kosztów w związku

Moze na poczatek dajcie: on 1000 zl i Ty 2000 zloty i zobaczycie czy wystarczy na rachunki i jedzenie.Jesli nie to kazdy doda np po 500 zl albo on 300 a Ty 700.
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 11:03   #58
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Parallel - obejrzałam z ciekawości jeden filmik i dla mnie to menu dla osoby na ostrej redukcji albo leżącej na kanapie pół dnia. 3 ziemniaki, 2 marchewki, gruszka, jabłko, banan.
No to chyba niezbyt dokładnie obejrzałaś skoro tylko tyle tam widziałaś

Zobacz sobie jej foodbooki (masz tam nawet niecałe 10 złotych na dzień, ale też są trochę droższe), zobacz na ile są różnorodne, jak duże objętościowo, masz tam też wyliczone makro i kalorie, jeżeli 2000 kalorii to jest dla Ciebie ostra redukcja dla statystycznej młodej kobiety (Irena akurat nie ćwiczy codziennie 2h cardio, nie jest zbyt wysoka i jest normalnej, szczupłej budowy, więc też nie ma nie wiadomo jak dużego zapotrzebowania) to ja nie wiem ile Ty jesz w ciągu dnia.

Serio mnie to dziwi, bo akurat jej propozycje są duże objętościowo i dużo bardziej kaloryczne niż statystyczny foodbook laski na YT 1600 kcal, która dodatkowo uderza na siłkę 3x na tydzień, ale ok.

https://www.youtube.com/watch?v=8_eQ8VBH6zc tu masz przykład, nie wygląda mi na ostrą redukcję

Edytowane przez parallel_roads
Czas edycji: 2021-01-19 o 11:04
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 11:03   #59
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Podział kosztów w związku

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rozejrzyj się po domu, popatrz co jest w koło ciebie a czego codziennie używasz. Wszytko to musisz sobie kupić, żeby mieć.
Internet uzywasz? Kosztuje.
Spotify, netflix/HBO, abonament telewizyjno radiowy. - kosztuje co miesiąc.

Wywóz śmieci - teraz chyba kosztuje w granicach 90-120 zł od gospodarstwa domowego co miesiac.
Koszt telefonu.
Koszt przemieszczania się: np. bilet miesięczny/paliwo/samochód
Szampon, mydło, odzywka, balsam, waciki, toniki, kremy, podpaski, pasta do zębów, szczoteczka do zebów, paznokci, gabka do mycia, pilniczki, cążki....

Płyn/proszek do prania, płukania, jakiś wybielacz/odplamiacz, kapsułki do zmywarki, płyn do mycia naczyń, myjka, druciak, jakas chemia do mycia szyb, mebli, podłóg, łazienki, szorownania przypalonych garów, jakić CIF, żel do WC, pasta do butów - popatrz co masz , czego codziennie lub co jakiś czas uzywasz.
Pojedyńczo koncza się zadko, ale w swojej masie, co raz jest cos do kupienia.
A to zarówka, a ro wycieraczka nowa, a to cos się stłucze i trzeba odkupić, albo sie nie ma a byłoby potrezbne.



Musisz mieć też i wymieniac co jakis czas, pościele, ręczniki, szmatki kuchenne, talerze, kubki, sztućce , garniki , naczynia wszelkie kuchenne, urządzenia AGD drobne i większe...


Koszty leków, usług medycznych,

+ fryzjera, kosmetyczki, - co kto korzysta



We własnym mieszkaniu dochodzą ubezpieczenia i co jakis czas remonty.


Itd, itp.



Przesadzasz.
Patrzysz z perspektywy kogoś kto ma 4 osobową rodzinę i dom a tu masz 2 dorosłe osoby z których tak naprawde każde utrzymuje samego siebie, i mieszkanie.
Netflix może być bardzo tani, HBO nie muszą mieć, telewizora w sumie również. Internet ok do podziału telefony każde swoje. Jeden będzie miał abo za 20 zł, drugi za 70. Więc sorry. Kosmetyczka fryzjer czy leki to jej/jego wydatki.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 11:07   #60
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Podział kosztów w związku

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

[/COLOR]

Nie sprzątasz w domu i nigdy sama w sklepie nie byłaś tak btw? Któryś raz o to pytasz, a sprawdzenie ceny płynu do podlog do 2 kliki w aplikacji rossmanna[/QUOTE]

Nie przypominam sobie żebym wcześniej o to pytała, może mnie z kimś pomyliłaś
Przez 3 lata mieszkałam w innym mieście kiedy studiowałam na dziennych. Kupiłam ze 4 razy w ciągu tych lat takie rzeczy jak płyn do naczyń, coś do zatkanych rur, płyn do mycia podłóg, płyn do szyb, mydło w płynie do rąk i inne takie. Wynajmowałam pokój więc składałam się z innymi dziewczynami albo kupowałyśmy na zmianę, więc sytuacja zgoła inna.
Ja wiem, ile co kosztuje, zwracam uwagę na ceny, pytałam bardziej czy to się tak szybko zużywa, że piszecie zawsze o tej chemii. Nam się tak szybko nie kończyło, a w każdym tygodniu ktoś zawsze sprzątał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-29 14:11:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.