Tłuszczaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-26, 10:24   #1
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042

Tłuszczaki


Witam serdecznie

Przymierzam się do zabiegu usunięcia dwóch sporych tłuszczaków zlokalizowanych na obu przedramionach. Jestem już po 3 dawce szczepionki przeciwko żółtaczce, wiosna tuż tuż, tak, że sprawa staje się pilna W związku z tym mam kilka pytań. Na ile ten zabieg jest poważny? Czy wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, czy miejscowym? Czy efekt będzie stały, czy tłuszczaki mogą pojawić się znowu? I sprawa hormonów... Wiem, że konieczne jest odstawienie pigułek antykoncepcyjnych na kilka miesięcy przed zabiegiem chirurgicznym. Czy to samo dotyczy HTZ? I jeszcze sprawa kosztów - mam wykupiony abonament w LuxMedzie, ale nie wiem, czy taki zabieg jest płatny, czy refundowany przez NFZ. Będę bardzo wdzięczna za garść informacji na ten temat

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2012-01-26 o 10:26
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 10:29   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Tłuszczaki

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Przymierzam się do zabiegu usunięcia dwóch sporych tłuszczaków zlokalizowanych na obu przedramionach. Jestem już po 3 dawce szczepionki przeciwko żółtaczce, wiosna tuż tuż, tak, że sprawa staje się pilna W związku z tym mam kilka pytań. Na ile ten zabieg jest poważny? Czy wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, czy miejscowym? Czy efekt będzie stały, czy tłuszczaki mogą pojawić się znowu? I sprawa hormonów... Wiem, że konieczne jest odstawienie pigułek antykoncepcyjnych na kilka miesięcy przed zabiegiem chirurgicznym. Czy to samo dotyczy HTZ? I jeszcze sprawa kosztów - mam wykupiony abonament w LuxMedzie, ale nie wiem, czy taki zabieg jest płatny, czy refundowany przez NFZ. Będę bardzo wdzięczna za garść informacji na ten temat
nie jestem lekarzem ale mogę napisać jak to wygląda z perspektywy pacjenta, jeśli to Cię interesuje
Miałam w połowie grudnia usuwanego dużego (wielkości mandarynki) tłuszczaka w prawego przedramienia zabieg w znieczuleniu miejscowym w ramach NFZ, trwał ze wszystkim ok 40 minut.
Ja miałam tylko tego jednego (pojawił się plus minus jakieś 5 lat temu) natomiast znajomy który również usuwał w tej samej poradni ma ich kilkanaście i wciąż pojawiają się nowe.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 10:58   #3
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Tłuszczaki

Dzięki agabil Te moje są nieco starsze, zwłaszcza ten większy na lewej ręce. I jest tak nieszczęśliwie umiejscowiony, że opieram się na nim kładąc rękę na stole - wtedy pobolewa. Bardzie mnie jednak niepokoi ten drugi, bo w jego bezpośrednim sąsiedztwie pojawiła się już nowa kuleczka i stąd moje pytanie o nawroty. Czyli na dwoje babka wróżyła - pewnie to sprawa indywidualna. Trochę też mnie zmartwiło to znieczulenie miejscowe - prostowanie przegrody nosowej w takim znieczuleniu, to jak dotąd moja największa życiowa trauma
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 15:44   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Tłuszczaki

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Dzięki agabil Te moje są nieco starsze, zwłaszcza ten większy na lewej ręce. I jest tak nieszczęśliwie umiejscowiony, że opieram się na nim kładąc rękę na stole - wtedy pobolewa. Bardzie mnie jednak niepokoi ten drugi, bo w jego bezpośrednim sąsiedztwie pojawiła się już nowa kuleczka i stąd moje pytanie o nawroty. Czyli na dwoje babka wróżyła - pewnie to sprawa indywidualna. Trochę też mnie zmartwiło to znieczulenie miejscowe - prostowanie przegrody nosowej w takim znieczuleniu, to jak dotąd moja największa życiowa trauma
dlatego warto je usuwać gdy są małe a nie urosną do takich rozmiarów mój kolega usuwa takie wielkości paznokcia na kciuku szybki zabieg, szybkie gojenie, mała blizna

Wiesz, ja dostałam znieczulenie miejscowe 2% (pracowałam 5 lat w służbie zdrowia i wiem co nieco o znieczuleniach). Lekarka na początku ostrzyknęła mi okolice tłuszczaka bodajże 2-3 ampułkami i bałam się że nie zadziała. Ale zdrętwiało i nic nie czułam (choć okazało się że tłuszczak jest duży i sięga głębiej i w trakcie zabiegu trzeba było dostrzyknać kolejne dwie ampułki).
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 10:42   #5
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Tłuszczaki

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Przymierzam się do zabiegu usunięcia dwóch sporych tłuszczaków zlokalizowanych na obu przedramionach. Jestem już po 3 dawce szczepionki przeciwko żółtaczce, wiosna tuż tuż, tak, że sprawa staje się pilna W związku z tym mam kilka pytań. Na ile ten zabieg jest poważny? Czy wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, czy miejscowym? Czy efekt będzie stały, czy tłuszczaki mogą pojawić się znowu? I sprawa hormonów... Wiem, że konieczne jest odstawienie pigułek antykoncepcyjnych na kilka miesięcy przed zabiegiem chirurgicznym. Czy to samo dotyczy HTZ? I jeszcze sprawa kosztów - mam wykupiony abonament w LuxMedzie, ale nie wiem, czy taki zabieg jest płatny, czy refundowany przez NFZ. Będę bardzo wdzięczna za garść informacji na ten temat
Zazwyczaj tego rodzaju zabiegi usunięcia tłuszczaków wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Długość nacięcia skóry a potem blizny wynosi ok. od 6 mm do 1,5 cm w zależności od wielkości tłuszczaka. Proszę nie odstawiać antykoncepcji ani innych leków. Jeśli chodzi o odpłatność to ponieważ ma Pani abonament to będzie Pani miała przynajmniej 10% zniżki. Jeśli Szpital Luxmed otrzyma punkty na NFZ w lutym to można będzie wykonać to bezpłatnie.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 10:56   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Tłuszczaki

moje nacięcie miało ponad 3cm, ale tłuszczak był spory
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 16:32   #7
olgalula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 15
Dot.: Tłuszczaki

Witam ! Też miałam problem z tłuszczakiem. Wytworzył się pod skórą czaszki na samej górze i był całkiem spory ok. 2x2 cm(na szczęście włosy go skrywały). Był sobie tam kilka lat. W pewnym okresie zaczęłam łykać suplement diety o nazwia ActivLab Antioxidants mix bo ma dobry skład (24 zł) i po jakimś czasie, całkiem przypadkiem zauważyłam że tłuszczak się wchłonął. Myślę, że to dzięki w/w tabletkom bo mają działanie spalające tłuszcz w organiźmie (podobny skład do tabletek Vichy na celulitis). Więc polecam p.s jestem chonorowym dawcą krwi i zauważyłam, że też korzystnie wpływają na wzrost hemoglobiny we krwi Pozdrawiam
olgalula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 10:44   #8
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Tłuszczaki

Cytat:
Napisane przez dr Chomicka Pokaż wiadomość
Zazwyczaj tego rodzaju zabiegi usunięcia tłuszczaków wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Długość nacięcia skóry a potem blizny wynosi ok. od 6 mm do 1,5 cm w zależności od wielkości tłuszczaka. Proszę nie odstawiać antykoncepcji ani innych leków. Jeśli chodzi o odpłatność to ponieważ ma Pani abonament to będzie Pani miała przynajmniej 10% zniżki. Jeśli Szpital Luxmed otrzyma punkty na NFZ w lutym to można będzie wykonać to bezpłatnie.
Pani Doktor, bardzo dziękuję za informacje Pewnie na początku marca będę umawiać się z na zabieg i wtedy będzie już wiadomo co i jak z umową z NFZ

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
moje nacięcie miało ponad 3cm, ale tłuszczak był spory
U mnie ten na lewej ręce też jest spory, ale już wolę dyskretną bliznę, nawet dłuższą, niż widoczną poduchę

Cytat:
Napisane przez olgalula Pokaż wiadomość
Witam ! Też miałam problem z tłuszczakiem. Wytworzył się pod skórą czaszki na samej górze i był całkiem spory ok. 2x2 cm(na szczęście włosy go skrywały). Był sobie tam kilka lat. W pewnym okresie zaczęłam łykać suplement diety o nazwia ActivLab Antioxidants mix bo ma dobry skład (24 zł) i po jakimś czasie, całkiem przypadkiem zauważyłam że tłuszczak się wchłonął. Myślę, że to dzięki w/w tabletkom bo mają działanie spalające tłuszcz w organiźmie (podobny skład do tabletek Vichy na celulitis). Więc polecam p.s jestem chonorowym dawcą krwi i zauważyłam, że też korzystnie wpływają na wzrost hemoglobiny we krwi Pozdrawiam
Dzięki za podpowiedź - nie wiem czy pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. Zerknęłam na skład i faktycznie to skoncentrowana "bomba" antyoksydacyjna. Muszę przyznać, że w moim jadłospisie jakoś specjalnie dużo związków fenolowych i witamin o działaniu antyoksydacyjnym nie ma, tak, że bardzo mi się to przyda

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2012-02-02 o 10:45
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 09:37   #9
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Tłuszczaki

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość

U mnie ten na lewej ręce też jest spory, ale już wolę dyskretną bliznę, nawet dłuższą, niż widoczną poduchę
oj tak, zdecydowanie. Latem lepiej pokazywać cienką bliznę niż właśnie "poduchę"

Trzymam kciuki
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 11:15   #10
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Tłuszczaki

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
oj tak, zdecydowanie. Latem lepiej pokazywać cienką bliznę niż właśnie "poduchę"

Trzymam kciuki
Dziękuję Może wreszcie będę mogła nosić bluzki z krótkim rękawem, bo do tej pory nawet w lecie to był długi rękaw lekko podwinięty, tak na 3/4
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 15:18   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Tłuszczaki

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Dziękuję Może wreszcie będę mogła nosić bluzki z krótkim rękawem, bo do tej pory nawet w lecie to był długi rękaw lekko podwinięty, tak na 3/4
ja nosiłam ale miałam uczucie że każdy gapi się na moje przedramię
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.