Denerwująca współllokatorka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-09, 10:35   #1
nata26a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 6

Denerwująca współllokatorka


Witam,
nie wiem w ogole jak mam sie zachowac w tej sytuacji.
A wiec mieszkam z naprawde [złe słowo] osoba, mruk niesamowity, ledwo co czesc odpowie.
Ostatnio jakos tak wyszlo ze moje garczki staly z 2 dni. W pon nie moglam posprzatac bo ona gotowala, wiec nie chcialam przeszkadzac. A we wt dostaje wiadomosc zebym sprzatala po sobie zanim wyjde z domu. Tylko ze ja wychodze po 7 rano i sobie nie wyobrazam jeszcze garow myc. Tak samo jej napisalam, ze sprzatam po pracy.
Jestem w domu i nagle mnie tak zaatakowala ze dlaczego nie sprzatam, ze ona tez by sobie chciala ugotwac a nie ma miejsca, bo moje gary stoja juz dwa dni, ze nie wyjelam naczyc ze zmywarki itd.. Tak zaczela â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠e drzec ze hej...
Ja odp lagodnie, bo moj chlopak byl itd.. A ona wyszla wielce obrazona ze moglam posprzatac bo juz 2 dni stoja..
Nie wiem czy podjac znowu ten temat i jej powiedziec ze po prostu tak wyszlo ze ona posprzatala zmywarke i te gary. A nieraz ja to robie i zeby nie sie plula o pare talerzy bo to byla sytuacja jednorazowa i ze ona jakos nigdy w kuchni nie sprzatac, sa tak uâ˜☠â˜☠â˜☠ane szafki, kosz na smieci tak tlusty od kurzu i wszystko posprzatalam, a ona sie â˜☠â˜☠â˜☠nieta czepia o pare garow...
Pogadac z nia czy zignorowac?

Najgorzsze ze jej znajmoi wynajmuja nam to mieszkanie i zeby czasem na mnie nie nagdala.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-09 o 11:10 Powód: Słownictwo.
nata26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:11   #2
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:16   #3
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Jesteś współlokatorem-koszmarem i współczuję tamtej dziewczynie.
Wyobraź sobie, że w wynajmowanych mieszkaniach części wspólne to części wspólne i ma tam być błysk. Jak nie chce ci się przed dwa dni pozmywać swoich garów to zanieś je do siebie do pokoju i tam trzymaj.
Twoja współlokatorka ma racje.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:24   #4
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Jeżeli kuchnia to część wspólna, to wg mnie tak, powinnaś sprzątać po sobie od razu, co kogoś obchodzi, że Tobie się nie chce myć po 7 rano naczyń?
Jeżeli to Twoje naczynia, to wrzuć sobie do pokoju, a jeżeli wspólne, to tym bardziej powinnaś po sobie pozmywać.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:28   #5
d0f8cc7a8b605fa9bd976e2389cc718171c45616_65a3241729e88
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 64
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Treść usunięta
d0f8cc7a8b605fa9bd976e2389cc718171c45616_65a3241729e88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:30   #6
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Cytat:
Napisane przez nata26a Pokaż wiadomość
Witam,
nie wiem w ogole jak mam sie zachowac w tej sytuacji.
A wiec mieszkam z naprawde [złe słowo] osoba, mruk niesamowity, ledwo co czesc odpowie.
Ostatnio jakos tak wyszlo ze moje garczki staly z 2 dni. W pon nie moglam posprzatac bo ona gotowala, wiec nie chcialam przeszkadzac. A we wt dostaje wiadomosc zebym sprzatala po sobie zanim wyjde z domu. Tylko ze ja wychodze po 7 rano i sobie nie wyobrazam jeszcze garow myc. Tak samo jej napisalam, ze sprzatam po pracy.
Jestem w domu i nagle mnie tak zaatakowala ze dlaczego nie sprzatam, ze ona tez by sobie chciala ugotwac a nie ma miejsca, bo moje gary stoja juz dwa dni, ze nie wyjelam naczyc ze zmywarki itd.. Tak zaczela â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠e drzec ze hej...
Ja odp lagodnie, bo moj chlopak byl itd.. A ona wyszla wielce obrazona ze moglam posprzatac bo juz 2 dni stoja..
Nie wiem czy podjac znowu ten temat i jej powiedziec ze po prostu tak wyszlo ze ona posprzatala zmywarke i te gary. A nieraz ja to robie i zeby nie sie plula o pare talerzy bo to byla sytuacja jednorazowa i ze ona jakos nigdy w kuchni nie sprzatac, sa tak uâ˜☠â˜☠â˜☠ane szafki, kosz na smieci tak tlusty od kurzu i wszystko posprzatalam, a ona sie â˜☠â˜☠â˜☠nieta czepia o pare garow...
Pogadac z nia czy zignorowac?

Najgorzsze ze jej znajmoi wynajmuja nam to mieszkanie i zeby czasem na mnie nie nagdala.
Współczuję współlokatorce. Zacznij po sobie sprzątać, bo nikt z Tobą nie wytrzyma.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:33   #7
nata26a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 6
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Tak, macie racje.
Ale chodzi mi zr szafki sa niesamowicie brudne, tluste, a ona sie czepia o garczki.
Wiec Tez powinnam jej zwrocic uwage o te szafki, okap nad kuchenka tak samo b. tlusy
nata26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 11:35   #8
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Cytat:
Napisane przez nata26a Pokaż wiadomość
Tak, macie racje.
Ale chodzi mi zr szafki sa niesamowicie brudne, tluste, a ona sie czepia o garczki.
Wiec Tez powinnam jej zwrocic uwage o te szafki, okap nad kuchenka tak samo b. tlusy
To ustalcie sobie jakieś dyżury, kto i kiedy myje gruntownie kuchnię i pilnujcie tego. Naczynia myjcie na bieżąco po sobie.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:45   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Cytat:
Napisane przez nata26a Pokaż wiadomość
Tak, macie racje.
Ale chodzi mi zr szafki sa niesamowicie brudne, tluste, a ona sie czepia o garczki.
Wiec Tez powinnam jej zwrocic uwage o te szafki, okap nad kuchenka tak samo b. tlusy
To z nią spokojnie porozmawiaj i umówcie się np. w którąś sobotę na wspólne sprzątanie. Zaproponuj jej takie rozwiązanie. Jak ogarniecie gruntownie (polecam Meglio, złóżcie się po dyszce) to potem będzie wystarczyło na bieżąco przecierać i będzie czysto.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:56   #10
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Najlepiej działają harmonogramy powieszone na lodówce. Ustalacie co jest w tygodniu do zrobienia i wpisujecie to w tabelkę. Po drugiej stronie są wasze imiona i zaznacie przy nich każdą zrobioną czynność. Od razu widać co kto ile robi i nie trzeba się o nic wykłócać.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 12:17   #11
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To z nią spokojnie porozmawiaj i umówcie się np. w którąś sobotę na wspólne sprzątanie. Zaproponuj jej takie rozwiązanie. Jak ogarniecie gruntownie (polecam Meglio, złóżcie się po dyszce) to potem będzie wystarczyło na bieżąco przecierać i będzie czysto.
Również polecam. Można też użyć przy praniu ubrań na plamy, więc warto się w ten środek wyposażyć.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 13:55   #12
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Na szafkach nikt nie gotuje. Za to jezeli twoje gary leza dwa dni i zawalilas zmywarke to raczej logiczne, że wspollokatorka ma prawo sie wkurzyc i niespecjalnie ja obchodzi czy tobie sie chce czy nie.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 14:59   #13
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Miałam taką współlokatorkę jak Ty.
Co ciekawsze, laska była bezrobotna

To znaczy nie przez cały czas wspólnego mieszkania ale przez parę miesięcy. I co ciekawe, wydaje mi się, że wtedy więcej syfu zostawiała własnie jak siedziała bez pracy. Może miała więcej czasu na gotowanie. Dla siebie i dla swojego TŻ misia-pysia.

Te naczynia potrafily stać tak dobę, bo np gotowała coś wieczorem, wstawiała do zlewu a jak wracałam z pracy nastepnego dnia to ciągle stały, ewentualnie było ich jeszcze więcej

I ja też nie lubię sprzatać i w swoim pokoju miałam często syf, ale zakładam, że przestrzeń jak i naczynia w kuchni są wspólne (u nas były, bo wszystko kupował wlaściciel, też współlokator) więc sprzatałam po sobie od razu. Nawet jak musiałam coś namoczyć, to nie stało to dłużej niż godzinę.

No tylko ja nie miałam odwagi nic powiedzieć a w końcu się wyprowadziłam. Współlokatorowi chyba to tak nie przeszkadzało, bo to był człowiek, którego wszędzie było pełno ale do domu wracał głownie na spanie

Fakt, że Twoja współlokatorka mogła wyrazić to trochę spokojniej, ale generalnie ma rację.

A jeżeli przeszkadza Ci brud na szafkach to też o tym powiedz i ustalcie jakiś grafik sprzątania.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 19:09   #14
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Denerwująca współllokatorka

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87235965]Jesteś współlokatorem-koszmarem i współczuję tamtej dziewczynie.
Wyobraź sobie, że w wynajmowanych mieszkaniach części wspólne to części wspólne i ma tam być błysk. Jak nie chce ci się przed dwa dni pozmywać swoich garów to zanieś je do siebie do pokoju i tam trzymaj.
Twoja współlokatorka ma racje.[/QUOTE]


Zgadzam się. To Ty zachowałaś się nie w porządku, a nie ona. Jedyne co, to mogła to wyrazić w sposób bardziej oględny.
Dodatkowo nie czaję tego fragmentu:
Cytat:
W pon nie moglam posprzatac bo ona gotowala, wiec nie chcialam przeszkadzac. A we wt dostaje wiadomosc zebym sprzatala po sobie zanim wyjde z domu.
Laska cały dzień gotowała, że nie mogłaś ogarnąć tego dnia?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 19:59   #15
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Denerwująca współllokatorka

jak u was w ogóle wygląda kwestia sprzątania części wspólnych? ustalałyście coś czy każda sprząta jak jej się chce/nie chce czekać aż druga to zrobi? zróbcie grafik i powinien odpaść problem z brudnymi szafkami czy koszem, albo okaże sie która z was ma gdzieś sprzątanie części wspólnych. a swoje naczynia najlepiej myć od razu, a nie zostawiać na dwa dni, bo to też jest denerwujące jak ktoś tak zostawia i ani myśli sprzątnąć. to ze ona robiła obiad i nie chciałaś przeszkadzać to nie jest żadna wymówka, bo chyba nie zajmowała tej kuchni aż do nocy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 20:00   #16
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Cytat:
Napisane przez nata26a Pokaż wiadomość
Witam,
nie wiem w ogole jak mam sie zachowac w tej sytuacji.
(...)
najlepiej wziąć się za siebie i sprzątać po sobie na bieżąco.
co do sprzątania ogólnego - ustalcie jakiś hamonogram i tyle. to że szafki są brudne nie zwalnia Cię z mycia swoich naczyń
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 15:30   #17
kruczoczarna11
Raczkowanie
 
Avatar kruczoczarna11
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 43
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Sory, ale to że ona zabrudziła okap nie usprawiedliwia tego, że twoje gary stały dwa dni, bo to dwie osobne rzeczy. Jak nie wyobrażasz sobie mycia rano to wstań 10 minut wcześniej i sobie wyobraź.
kruczoczarna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 12:20   #18
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Stosowanie whataboutismu na zasadzie wytykania komus szafek w momencie kiedy zostaniesz ochrzaniona za niezmyte gary jest bardzo slabe. Skoro ktos ci zwraca uwage, ze zawalilas swoimi garami np. zlew, kuchenke i zmywarke to powinnas ladnie przeprosic i ogarnąć. Wtedy mozesz gadać o jakims wyczyszczeniu szafek czy okapu.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 14:40   #19
wolinka23
Raczkowanie
 
Avatar wolinka23
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 30
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Cytat:
Napisane przez Shady_Lady Pokaż wiadomość
whataboutismu

dobre, muszę zapamiętać :P


Chyba wszyscy są tu zgodnie co to tego kto tu się paskudnie zachował... niech każdy odpowiada za swoje czyny, tłumaczenia przedszkolaków...
wolinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 14:49   #20
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Dlugo mieszkalam ze wspollokatorami, lepszymi, gorszymi, roznie bywalo, ale serio gdyby mi ktos zostawl burdne garnki przez dwa dni i nie mialabym gdzie sobie ugotowac, to przysiegam zanioslabym te brudne garnki do jego / jej pokoju
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 14:38   #21
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Denerwująca współllokatorka

W wspólnych mieszkaniach, gdzie są WSPÓLNE naczynia zmywa się po sobie od razu. Nie wierzę, że przez dwa dni nie można znaleźć dosłownie 5 minut na umycie garów.
Jak wyżej - dziewczyna ma rację.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 08:26   #22
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Denerwująca współllokatorka

Ja też na jej miejscu jak wizażanka wyżej, postawiłabym Ci te garnki pod drzwiami pokoju. Masz szczęście trafić na taką współlokatorkę a nie mnie
Jak nie masz czasu, to trzeba je było zabrać ze sobą, niech ci się w pokoju odmakają.
Opracujcie grafik i zasady typu sprzątam ma bieżąco i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-19 09:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.