Makarony gryczane - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-16, 14:13   #1
kovalinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 11

Makarony gryczane


Czy makarony gryczane faktycznie dobrze sprawdzają się jako zamiennik dla tych jajecznych i z semoliny? Zastanawiam się, bo zachęca mnie to, że gryka jest bezglutenowa (nie mam uczulenia, ale eksperymentuję z włączaniem produktów bezglutenowych do diety), ale zastanawia mnie czy smak nie będzie zbyt intensywny? Używacie do gotowania? Natrafiłam na japoński makaron gryczany typu soba i zastanowiło mnie to, czy ten posmak (charakterystyczny dla kaszy) nie przeszkadza/przytłacza potrawy. Jaki macie doświadczenia?
kovalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 22:05   #2
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Makarony gryczane

Sama jestem fanką alternatyw makaronowych - z soczewicy, ciecierzycy, grochu, fasoli, ryżu czy kukurydzy.
Jedynie właśnie gryczany jest dla mnie niesmaczny. Wg mnie bardzo zmienia smak potraw , szczególnie, że smakuje jak kasza palona, a nie biała.
Najbardziej "neutralny" jest makaron ryżowy - to jemu potrawa nadaje smak, natomiast klasyczny "jejeczno-pszeniczny" najłatwiej zastąpić kukurydzianym (teraz dostępnym nawet w biedro czy aldim) - ma podobny kolor, smak i konsystencję, trzeba go tylko nieco krócej gotować.
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 22:28   #3
weronkalovee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 25
Dot.: Makarony gryczane

smak gryczanego jest charakterystyczny ale nie jakoś mocno przytłaczający, wypróbować warto
weronkalovee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-27 22:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.