Cera wrażliwa i alergiczna - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-30, 18:49   #61
AsiaRR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 24
Dot.: Cera wrażliwa i alergiczna

ja testowałam kosmetyki z novaclear i naprawdę działają kojąco na cere
AsiaRR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 15:48   #62
MeganKeen
Przyczajenie
 
Avatar MeganKeen
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 26
Dot.: Cera wrażliwa i alergiczna

Physiogel jest bardzo dobry na tego typu problemy. Łagodzi, nawilża i wycisza skórę.
MeganKeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 00:29   #63
Callmebymyname
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 2
Nadwrażliwa, jakby zestresowana skóra ciała.

Od mniej więcej dwóch miesięcy borykam się z problemem nadwrażliwej, łatwo urażalnej skóry ciała. Objawy najbardziej odczuwalne są w dolnej części pleców, ale nie tylko tam. Wygląda to tak, że po założeniu ubrania bardziej przylegającego do skóry niż na przykład luźna bluza, wszystko zaczyna mnie "gryźć". Nie jest to takie typowe swędzenie, bardziej uczucie dyskomfortu podrażnionej skóry. Mam też wrażenie, że wszystko na skórze mocniej mi się odciska, wszelkie szwy, nierówności, skóra łatwo się gniecie. Problem nasila się pczy rozgrzaniu.

Miałam ostatnio sporo stresów, czy jest opcja, że to jakiś nerwicowy objaw? Ktoś może się z czymś takim spotkał?



Dodam tylko, że leki przepisane przez dwóch dermatologów nie pomogły, zużywam balsamy emolientowe litrami i też nic. Tabletki antyalergiczne bez efektu.
Callmebymyname jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 09:13   #64
Marinnarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 13
Dot.: Nadwrażliwa, jakby zestresowana skóra ciała.

Niestety bywa, że tak właśnie organizm reaguje na stres. Trzeba odreagowywać lub się wyciszać. Dobra jest joga, medytacja, taniec, ulubiony wysiłek fizyczny.
Marinnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-26, 23:50   #65
literalnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 12
Ultra wrażliwa skóra twarzy

Cześć wszystkim

Od jakiegoś czasu zmagam się z dużym problemem ze skórą twarzy. Jest mocno przesuszona, ultra wrażliwa, gdzie niegdzie (szczególnie na nosie) mam wręcz takie ''skorupki''. Jest to pewnie spowodowane tym, że jej odpowiednio nie nawilżam ale no właśnie nie mogę dobrać właściwej pielęgnacji bo każda próba wprowadzenia jakiegoś kosmetyku kończy się podrażnieniem i zaczerwienieniem, czasami wręcz wysypką.
Byłam u dwóch dermatologów, przepisali różne leki, jeden stwierdził, że to AZS, drugi w sumie nie postawił żadnej diagnozy. Leczenie nie pomogło. Próbowałam też na własną rękę przeróżnych, polecanych na necie kosmetyków zarówno aptecznych jak i naturalnych (te akurat okropnie mi zaszkodziły) i mam wrażenie, że wszystko, dosłownie wszystko mnie uczula. Moja skóra chyba po prostu.. nie cierpi kosmetyków. Jedyne co mi ani nie szkodzi ani nie pomaga to zwykły krem nivea. O jakimkolwiek żelu do mycia twarzy czy hydrolacie mogę zapomnieć. Byłam na kilku zabiegach infuzji tlenowej ale efekt był tylko na chwile.
Co robić zanim oszaleję? Przestałam się malować bo każdy podkład wygląda na twarzy tragicznie.
literalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 09:06   #66
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Ultra wrażliwa skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez literalnie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Od jakiegoś czasu zmagam się z dużym problemem ze skórą twarzy. Jest mocno przesuszona, ultra wrażliwa, gdzie niegdzie (szczególnie na nosie) mam wręcz takie ''skorupki''. Jest to pewnie spowodowane tym, że jej odpowiednio nie nawilżam ale no właśnie nie mogę dobrać właściwej pielęgnacji bo każda próba wprowadzenia jakiegoś kosmetyku kończy się podrażnieniem i zaczerwienieniem, czasami wręcz wysypką.
Byłam u dwóch dermatologów, przepisali różne leki, jeden stwierdził, że to AZS, drugi w sumie nie postawił żadnej diagnozy. Leczenie nie pomogło. Próbowałam też na własną rękę przeróżnych, polecanych na necie kosmetyków zarówno aptecznych jak i naturalnych (te akurat okropnie mi zaszkodziły) i mam wrażenie, że wszystko, dosłownie wszystko mnie uczula. Moja skóra chyba po prostu.. nie cierpi kosmetyków. Jedyne co mi ani nie szkodzi ani nie pomaga to zwykły krem nivea. O jakimkolwiek żelu do mycia twarzy czy hydrolacie mogę zapomnieć. Byłam na kilku zabiegach infuzji tlenowej ale efekt był tylko na chwile.
Co robić zanim oszaleję? Przestałam się malować bo każdy podkład wygląda na twarzy tragicznie.
Może być tak że masz zaburzoną barierę hydrolipidową, wymaga to czasu aby skóra doszła do siebie. Spróbuj kupić jakiś delikatny produkt do mycia (olejek do mycia twarzy ale bardziej apteczny, albo żel , u mnie sprawdził się myjacz CeraVe). i do tego krem z ceramidami. Mi bardzo pomógł latem gdy było gorąco, skóra miała jakieś dziwne epizody. W rossmannie jest trochę kremów z ceramidami
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-04, 18:44   #67
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: Ultra wrażliwa skóra twarzy

Też polecam myjacz z Cerave Z nawilżaczy super pomógł mi duet mleczny tonik z Eeny Meeny i krem Bielenda Professional z ceramidami
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-07, 12:09   #68
Krzyzowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 5
Dot.: Ultra wrażliwa skóra twarzy

To ja też cos polecę <3 ostatnio zaczynam takie suplementy do skóry, włosów i paznokci - Merz Spezial. Słyszałam, że są bardzo dobre i pomagają na wiele przypadłości, które mają korzenie braku witaminowym i minerałowym.
Krzyzowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-30, 13:49   #69
Jaroslawcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 5
Dot.: Nadwrażliwa, jakby zestresowana skóra ciała.

Warto pamiętać o tym, że nasze ciało reaguje na wszystko w naszym otoczeniu. Jeśli pracujemy w stresującym otoczeniu to musimy zacząć bardziej o siebie dbać, bo jeśli my sie nie zrelaksujemy to nasze ciało będzie tylko coraz bardziej ciepieć
Jaroslawcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-12, 14:04   #70
saroz92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 7
Dot.: Cera wrażliwa i alergiczna

Moja wrażliwa cera to przede wszystkim powód AZS. Niestety wiele kosmetyków, które do tej pory stosowałam mocno mnie podrażniały i uczulały. Od kilku tygodni stosuję jednak dermokosmetyki od ATOPICIN i nie chcę zapeszać, ale stan mojej cery znacząco się poprawił od tego czasu.
saroz92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-12 14:04:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.