Jedzenie, a siła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-16, 14:11   #1
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159

Jedzenie, a siła


Jedzenia ma wpływ na nasze samopoczucie itp. wiadomo. Jednak, na ile na znaczenie jednorazowe zjedzenie śmietnika?

Od jakiegoś czasu ćwiczę, odżywiam się też ok. Wczoraj popłynęłam, skończyłam na dużym zestawie w maku i pochłonęłam wielką czekoladę. Ogólnie dzień obżarstwa.

Dzisiaj próbuje wrócić do "normy", odpalam fitness, mija 10 minut, a ja ledwo żyje, mokra. Nie mam zupełnie siły.
Do tej pory treningi wykonywałam trochę wolniej, ewentualnie z dodatkową, minutową przerwą, ale kończyłam. Dzisiaj poległam na rozgrzewce. I tak mnie tknęło. Przypadek? Gorszy dzień? Czy winne będzie gorsze jedzenie?
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 00:04   #2
hejtoja12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jedzenie, a siła

Polecam zjeść 1 oszukany posiłek na tydzień lub cały dzień raz na 2-3 tygodnie. Jeśli mieścisz się w ilości kalorii a cała dieta bez zmian to nawet 1 mini posiłek na dzień oszukany nie stanowi problemu. Tylko pamiętaj o mieszczeniu się w kaloryce. Poza tym zależy też jak się odżywiasz oraz suplementujesz.
hejtoja12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 13:55   #3
projectwedding
Przyczajenie
 
Avatar projectwedding
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: Jedzenie, a siła

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Jedzenia ma wpływ na nasze samopoczucie itp. wiadomo. Jednak, na ile na znaczenie jednorazowe zjedzenie śmietnika?

Od jakiegoś czasu ćwiczę, odżywiam się też ok. Wczoraj popłynęłam, skończyłam na dużym zestawie w maku i pochłonęłam wielką czekoladę. Ogólnie dzień obżarstwa.

Dzisiaj próbuje wrócić do "normy", odpalam fitness, mija 10 minut, a ja ledwo żyje, mokra. Nie mam zupełnie siły.
Do tej pory treningi wykonywałam trochę wolniej, ewentualnie z dodatkową, minutową przerwą, ale kończyłam. Dzisiaj poległam na rozgrzewce. I tak mnie tknęło. Przypadek? Gorszy dzień? Czy winne będzie gorsze jedzenie?
To pewnie kumulacja wszystkiego. Nie da się zrobić formy w 1 dzień, tak jak w 1 dzień jej nie stracisz. Prawdopodobnie nie strawiłaś do końca posiłku, przez co zalegający pokarm sprawiał Ci trudność podczas ćwiczeń. Na przyszłośc jak planujesz cheat day, lub cheat meal, warto potem wypić większą miętę aby usprawnić trawienie, tym bardziej jeżeli organizm nie jest przystosowany do pochłaniania góry żarcia.
projectwedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 09:05   #4
martynka765123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jedzenie, a siła

bardzo dużo 'chemii' zjadłaś stąd ten pot i zmęczenie. Poza tym mało wartościowe jedzenie daje mało energii, niestety.. Grzeszki są dozwolone, ale też z umiarem. Polecam Ci na dietę catering zamówić, wyliczona kaloryczność ułatwi chudnięcie, a serwują dużo słodkich i zdrowych przekąsek, które powstrzymują przed napaścią na maka xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-04-09 o 09:29 Powód: reklama
martynka765123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 13:04   #5
meagda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: Jedzenie, a siła

Witam, zwracam się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Pomoże mi to w napisaniu pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za poświęcony czas
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRGyMf1r1ShxhTpAS 6fAZ1MEJFaLOL0wxS3hxSMyTo J8SuOA/viewform
meagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-22 14:04:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.