Powiększenie ust - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2002-12-08, 09:43   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Powiększenie ust - wątek zbiorczy


Czy moze mi Pan powiedziec jak mozna operacyjnie na stale püowiekszyc usta? Jak wyglada i jak dlugo trwa gojenie sie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-11, 11:01   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usta

Możliwości jest kilka, każda ma swoje zalety i wady. Zależy też jak wyglądają usta przed zabiegiem i jakiego efektu pacjent się spodziewa. Usta wypełnia się tkanką pacjenta np. odpowiednio spreparowaną skórą, lub przeznaczonymi do tego implantami. Możliwe są drobne, niemal niewidoczne cięcia od wewnątrz ust. Gdy odległość pomiędzy nosem a wargą górną jest zbyt duża wycina się pasek skóry nad wargą przesuwając granicę czerwieni wargowej. Niestety czasami pozostaje dość widoczna blizna na granicy czerwieni wargowej i skóry. Przez tydzień należy unikać znajomych. Te metody godne są polecenia, jeśli ust prawie nie ma, lub mają być naprawdę duże. Zdecydowanie znacznie bardziej godne polecenia jest wypełnianie ust przy pomocy injekcji preparatami przeznaczonymi do tego celu i najlepiej przez rok czy dwa ulegającymi rozkładowi. Zabieg jest niebolesny (znieczulenie jak u dentysty), po dniu lub dwóch można się pokazać bez obawy wzbudzenia nadmiernego zainteresowania. Zabieg przy pomocy preparatu czasowo wypełniającego pozwala na stwierdzenie, czy na pewno powiększenie ust, to dobry pomysł i jak wygląda twarz po zabiego, nie skazując na ewentualne nieprzyjemne korekty pozostawiające blizny. Powiększyć na stałe zawsze można, przestrzegam jednak przed rozczarowaniem. Trudno jest od razu uzyskać wymarzony kształt, również niewielkie różnice w proporcji, czy wielkości mogą mieć istotne znaczenie. Pozostaje kwestia wyboru preparatu. Tu niestety trzeba wierzyć lekarzowi, choć często stosuje 1-2, które właśnie poleca. Główne kryterium to bezpieczeństw, (masz przecież wyglądać lepiej) i możliwość ewentualnego usunięcia bez śladu po np. 20 latach. Czas szybko mija. Polecam następujący przebieg zabiegu: Powiększenie preparatem czasowym przez injekcję, po kilku tygodniach ew. zwiększenie ilości materiału. Po roku, dwóch w przypadku dobrego efektu można użyć materiału trwałego, choć lepsze jest powtarzanie zabiegu materiałem czasowym, gdyż możliwa jest z czasem drobna korekcja sposobu podawania i ilości materiału. Jeśli są odpowiednie wskazania oczywiście konieczna może się okazać operacja. Najczęściej jednak by uzyskać dobry efekt kosmetyczny wystarcza drobna korekcja konturów ust bez zwiększania ich objętości, co nie jest zbyt kosztowne (niewielka ilość materiału) ani dokuczliwe (dzień obrzęku) i w przypadku materiału czasowego nie pozostawia śladu po ewentualnej zmianie decyzji. Takie postępowanie szczególnie polecam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-11, 15:25   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usta

Bardzo dziekuje za odpowiedz [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-18, 16:05   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usta

a czy w Warszawie mógłby Pan polecic jakąś klinikę która zajmuje się takim czasowym powiększaniem?
pzdr.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-19, 00:09   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usta

W Warszawie największe doświadczenie ma dr Mielechow zajmujący się głównie ulegającymi biodegradacji preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Numeru telefonu do gabinetu nie znam, to chyba ul.Algierska. Proszę zadzwonić do firmy AurePio w Warszawie (numer w książce) i tam z pewnością udzielą informacji.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-20, 17:10   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usta

dziękuję bardzo.
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-17, 13:33   #7
oliwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 1
Powiększanie ust

Która z metod powiększania ust poleciłby Pan jako najbezpieczniejszą?
oliwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-22, 23:01   #8
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Powiększanie ust

Polecam odpowiedzi na forum. Wypełnianie za pomoca injekcji preparatami ulegającymi z czasem biodegradacji (czasowymi). Metody bardziej radykalne proponuję odłożyć na poźniej, jeśli będziesz się z tym dobrze czuła.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-03-12, 05:25   #9
malgo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 20
Re: usta

Czy jest ktos po takim zabiegu? Bardzo ciekawi mnie opinia osoby po powiekszeniu ust. Pozdrowka!
malgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-14, 11:04   #10
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Aquamid i Artecoll

Panie doktorze proszę o informację odnośnie zalet i wad tych preparatów(interesują mnie preparaty raczej na stałe).Mam zamier powiększyc sobie usta i chciałabym mieć pełną informację, żeby świadomie podjąć decyzję albo, być może zrezygnować.
A może któraś z forumowiczek korzystała już z tego rodzaju zabiegu i mogłaby podzielić się swoimi doświadczeniami.
serdecznie pozdrawiam
gocha
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-20, 23:23   #11
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Aquamid i Artecoll

Niestety nie istnieje idealny preparat do powiększania ust. Spróbuję porównać te dwa, gdyż chyba są najczęściej stosowane i stosunkowo bezpieczne - na tyle na ile może być bezpieczny preparat wprowadzany na stałe.
1.Próba uczuleniowa: Aquamid nie wymaga, przy Artecolu jest konieczna ze względu na zawieszenie matariału w kolagenie. Wykonuje się ją dwukrotnie najlepiej w odstępach kilkumiesięcznych.
2.Dokuczliwość zabiegu: podobna, raczej zabieg wykonany w znieczuleniu i wtedy nie boli wcale.
3.Trwałość efektu: materiał pozostaje na zawsze i jest trwały, lecz niestety z czasem z pewnością się przemieści psując efekt kosmetyczny. Możliwe jest wystąpienie zwłóknień, stwardnień po kilku latach (Artecoll), drobnych guzków. Wtedy jedynym sposobem korekcji jest interwencja chirurgiczna, a usunięcie jest dość trudne. Aquamid jak każdy żel też ma tendencje do przemieszczania się po latach z utworzeniem drobnych widocznych grudek. Usunięcie jednak jest dużo łatwiejsze, bez pozostawienia śladów. Gdyby decyzja należała do mnie wybrałbym jednak Aquamid.
Musisz mieć świadomość, że każdy materiał wprowadzony na stałę w bardzo ruchliwe i delikatne miejsce jakim są usta może z czasem się nieco przemieścić. I nie jest to wada materiału, lecz metody i nie ma sposobu by temu skutecznie i do końca zapobiec.
Polecam materiały do wypełnienia czasowego a jeśli powiększenie ma być znaczne i będziesz się z tym dobrze czuła pomyśl o zabiegu operacyjnym. Też ma oczywiście swoje wady.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-21, 12:34   #12
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Re: Aquamid i Artecoll

Super, super. Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź teraz moja decyzja będzie bardziej świadoma i zastanawiam się nad tym co Pan powiedział żeby zacząć najpierw od materiału czasowego ale muszę przyznać, że nie słyszałam o operacji powiększaniu ust (chyba niewiele słyszałam [img]icons/icon7.gif[/img] )Czy nadużyłabym Pana czasu gdybym poprosiła jeszcze o kilka słów na temat operacyjnego zabiegu powiększania ust.
z pozdrowieniami i w oczekiwaniu
gocha
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-21, 15:19   #13
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
dr Mielechow - powiekszanie ust restylane

Jakis czas temu p. dr Jankowiak wspominal ze dr Mielechow
jest dosc rzetelny i hyba warto sie do niego udac. Ja ciagle
mam watpliwosci, w sumie zalezy mi tylko na lekkim
uwypukleniu/modelowaniu gornej wargi by usta byly wyraziste.
Dowiedzialam sie ze pan doktor pracuje na restylane, minimum
dawki kosztuje od 800 zl w gore a trwalosc ma tylko do pol
roku.... Jak pan doktor radzi, czy warto???? Czy nie ma
trwalszego materialu za podobna cene???? Z gory dziekuje za
odpowied
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-21, 15:21   #14
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: dr Mielechow - powiekszanie ust restylane

zrobilam blad - chyba a nie "hyba" - przepraszam
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-21, 23:06   #15
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: dr Mielechow - powiekszanie ust restylane

Z pewnością mogę polecić go jako fachowca z bardzo dużym doświadczeniem. Niestety na warszawskie ceny nic nie poradzę. Obecnie jest zarejestrowany w Polsce nowy materiał również ulegający rozkładowi, oparty na alkoholu poliwinylowym. Z pewnością bezpieczny, dość trwały, lecz w tym przypadku również nie będzie to więcej, niż rok. W przypadku ust jest o wiele bardziej naturalny w dotyku, elastyczny, przypomina własną tkankę i chyba lepiej się do tego celu nadaje. Niestety jest to materiał nowy i niewielu lekarzy go stosuje. W Warszawie z pewnością dr Ignaciuk (ma również bardzo duże doświadczenie). Trwałość materiałów wypełniających jest sprawą bardzo indywidualną. Zdarza się, że pacjentka po 3 miesiącach twierdzi, że Restylan zniknął a również bywają osoby u których po roku właściwie nie potrzeba jeszcze wykonywać kolejnego zabiegu.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-22, 08:52   #16
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Re: dr Mielechow - powiekszanie ust restylane

Panie doktorze a jak nazywa się ten preparat- chciałam sobie o nim trochę poczytać w sieci.
pozdrawiam
http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon35.gif
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-22, 10:52   #17
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: dr Mielechow - powiekszanie ust restylane

Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. Przerazilo mnie
troszke ze Restylane jest wyczuwalny w dotyku, pisalam co
prawda o minimalnej ilosci, by usta byly bardziej wyraziste
(same usta na szczescie posiadam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif ale jesli mialabym
czuc sie jak z czyms sztucznym w ustach nie wspominajac juz
o moim narzeczonym to sama juz nie wiem....
Zlokalizowalam pana Ignaciuka, przyjmuje on NIESTETY w
gabinecie Bella, mam bardzo negatywne wrazenia wyniesione
stamtad po mikrodermabrazji, ktora kosztowala dwa razy tyle
co powiekszanie a efekty byly doslownie zadne. Zrazilam sie,
bo odnioslam wrazenie naciagania klientek. Przemoglam sie
jakos i zadzwonilam, ten nowy preparat to bio-in-blue,
trwalosc do roku, niestety sama konsultacja jest platna, nie
wiadomo ile kosztuje zabieg, trzeba sie umowic na
konsultacje w ciemno by sie czegokolwiek dowiedziec, sama
nie wiem, znowu czuje sie naciagana http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif A moze
dr Ignaciuk przyjmuje jeszcze gdzie indziej????? Moze ma
wlasna dzialalnosc??? Czy pan doktor Jankowiak moze sie
orie
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-22, 11:26   #18
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: dr Mielechow - powiekszanie ust restylane

Dobrze rozmieszczony Restylan nie przeszkadza. Problem staje się istotny przy dużych ilościach preparatu. Rzeczywiście chodzi o Bioinblue. Dr Ignaciuk samodzielnie przyjmuje w ...Lublinie. Mikrodermabrazją nie zajmuje się (przynajmniej tak było) Po raz kolejny pozostaje mi polecić zorientowanie się w cenach pociągów na zachód Polski, choć jest to pewnie czasochłonne i w sumie wycieczka zajmie cały dzień.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-01-21, 12:53   #19
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
powiększenie górnej wargi

Chciałabym się czegos dowiedzieć. Od kilku lat "chodzi" po mnie pomysł powiększenia górnej wargi, która jest cieniutka jak kreseczka, przez co usta mają "jędzowaty" wyraz.
Nie chcę "krojenia", myślę o zastrzyku, ale trwałym, którego efekt pozostaje na zawsze (kolagen?). Jaka jest mniej-więcej cena i gdzie w Krakowie można cos takiego zrobić? A także jakie są zagrożenia? Opuchlizna, siniaki? Wykonuje sie wczesniej próby alergiczne? Błagam o sensowną poradę - kazdy mówi co innego!
PS: Bardzo mi zalezy własnie na trwałym efekcie. Przez długi czas zbierałam pieniądze - 1500zł - bo to moje marzenie. Zabieg nietrwały mnie nie satysfakcjonuje, bo nie uzbieram na nastepny. Po prostu...
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-25, 17:24   #20
malgo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 20
Re: powiększenie górnej wargi

Pamietam, ze na tym forum byl kiedys podobny watek i wtedy dr Jankowiak polecil Dr Eugeniusza Mielechow z kliniki Aurepio-Med, ktora niestety miesci sie w Warszawie. Polecil tez preparat "Restylane". Znalazlam tel 022 620 91 46, ul Jana Pawla II nr 11 Warszawa. Mysle, ze najlepiej bedzie jak tam zadzwonisz i dowiesz sie wszystkiego z pierwszej reki. Ja sama kiedys powaznie myslalam o delikatnym powiekszeniu ust, ale z czasem, mi przeszlo..hmm...chociaz wcale nie do konca http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
malgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-12, 22:11   #21
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Powiększanie ust

Czy któraś z was girls, ma jakieś doświadczenia związane z powiększaniem ust kwasem hialuronowym?

Jakie to daje efekty? ile zabiegów trzeba wykonać? Czy gra jest "warta świeczki"?

Mam takie małe usteczka, chciałbym żeby były pełniejsze troszkę...potrzebuje rady http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-14, 00:35   #22
PtAsiek
Raczkowanie
 
Avatar PtAsiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 101
Re: Powiększanie ust

hej
Jest bardzo ciekawy wątek odnośnie podobnych problemu na forum medycyny estetycznej.Polecam ! Nie pamietam teraz dokladnie tytułu, ale coś w stylu '' rozmazany kontur ust ''.
pozdrawiam serdecznie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
PtAsiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-14, 10:22   #23
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Powiększanie ust

dziękuje za info. Już biegne poczytać. Pa
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-29, 09:38   #24
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Aquamid

Panie doktorze - zamierzam delikatnie powiekszyc sobie usta tym
preparatem, pare miesiecy temu robilam restylanem u dr. Ignaciuka i
efekt byl ale na 1 tydzien... A mial trwac rok. Pan doktor namawia
mnie jeszcze na bioinblue, ale boje sie ze bedzie to samo, i znowu
zmarnuje pieniadze. Z tego co slyszalam aquamid sie nie wchlania i
dlatego lekarze sa dosc ostrozni bo nie mozna sie tego pozbyc. Ale
tak nie chcialabym stracic kolejnego tys. zl. Jestem prawie
zdecydowana, czy pan doktor moglby sie na ten temat
wypowiedziec???
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-10, 16:34   #25
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: Aquamid

Czy ktos mi pomoze?????
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-24, 17:26   #26
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: Aquamid

up!
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-28, 11:45   #27
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Aquamid

Jeśli nie jest jeszcze za póżno, to pomoże. Proszę chwilowo zapomnieć. Dr Ignaciuk ma niestety rację. Trudno mi wytłumaczyć tak krótki okres działania, teoretycznie nie jest to możliwe. Może po prostu ilość preparatu była zbyt mała i po ustąpieniu obrzęku wydaje się, że jest jak przed zabiegiem. niestety takie odczucie jest normalne. Nawet u osób przerażonych zbyt wyraźnym efektem zabiegu po np. 2 tygodniach gdy obrzęk całkowicie ustąpi występuje pokusa zwiększenia ilości preparatu. W przypadku Bioinblue usta są znacznie bardziej naturalne w dotyku, natomiast trochę trudniejsze jest delikatne wymodelowanie ust. Jeśli po roku, dwóch wypełniania materiałem wchłanialnym nadal będziesz chciała je powiększać i uda się już uzyskać dokładnie zamierzony przez Ciebie efekt można użyć materiału permanentnego, ale musisz mieć świadomość, że taki materiał za np. 10-15 lat NA PEWNO się przemieści i trzeba będzie zabieg powtarzać, być może usuwać materiał, co nigdy nie jest łatwe. Nie wiem ile masz lat, ale zapewniam, że w wieku 40, 50 i więcej lat nadal będziesz chciała być atrakcyjną kobietą i problemy z niewłaściwym kształtem ust mogą być Twoim głównym zmartwieniem.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-28, 11:52   #28
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: Aquamid

Panie doktorze dziekuje za szczera odpowiedz. Jeszcze nie jest za
pozno - na aquamid chcialam sie umowic za miesiac. Przykro mi ze
jestem takim ewenementem - ale tego restylanu NA PRAWDE nie
widac - przyznalam sie dwom osobom - zadna nie mogla sie wprost
dopatrzyc jakiejkolwiek roznicy, szkoda mi pieniedzy, jesli taka akcja
mialaby sie powtorzyc. Na wizazu znalazlam bardzo entuzjastyczna
opinie dziewczyny ktora rozbila zabieg aquamidem chyba kilka lat
temu, na razie nie ma zadnych skutkow ubocznych - stad moje
rozterki. Nie chce znowu wyrzucic pieniedzy w bloto.
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-28, 14:10   #29
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Aquamid

Decyzja jest dość poważna. Czy materiału nie ma to da się stwierdzić przy badaniu. Osoby postronne najczęściej też nie widzą różnicy, nawet jeśli wiedzą. Podanie 1 ampułki 0,5 ml rzeczywiście może być widoczne tylko na 2 zdjęciach obok siebie przed i po. Co do wypełniania preparatami permanentnymi zdania nie zminię. Jedyne co mogę doradzić jeszcze, to wizytę w Poznaniu przed podjęciem takiej radykalnej decyzji. Z pewnością ocenię to obiektywnie, a obecność materiału da się stwierdzić. Podejrzewam, że materiału mogło być więcej, ale doktor nie chciał Pani narażać na nadmierny efekt. No cóż, często oczekiwania pacjenta i decyzje lekarza się różnią.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-28, 15:09   #30
sniegotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: Aquamid

Panie doktorze, dziekuje za odpowiedz. Pomysle jednak nad tym bioin
blue. Jaka bylaby jego trwalosc???
sniegotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 15:25:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.