Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-07, 14:59   #3451
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
"Wierzę, że bog nie istnieje" to inne zdanie niż "nie wierzę, że bóg istnieje".

Jak mówię "nie wierzę, że jednorożce istnieją", to nie znaczy, że jestem pewna, że ich nie ma. Tylko że nie widzę powodu, żeby uznawać ich istnienie.

Agnostycyzm to nie jest magiczne pomiędzy.

Jeśli teizm jest zielony, to ateizm jest nie-zielony. A agnostycyzm i gnostycyzm są kształtami, w ogóle nie odpowiadają na to pytanie.

Jeśli cos jest zielone - to jest zielone.
Jeśli cos jest nie-zielone - to nie jest magicznie czerwone. Tylko może być każdym innym kolorem.

Teista wierzy w istnienie boga.
Nie-teista nie wierzy.

Bycie agnostycznym ateistą to cos jak być dużym i nie-zielonym. Żadnej sprzeczności tu nie ma.

Jeśli możesz z przekonaniem stwierdzić "wierzę w istnienie boga" to jesteś teistą. Jeśli nie, to jesteś ateistą. I tyle. Ateizm jie niesie za sobą absolutnie nic więcej. Czy ty chodzisz do kościoła, czy lubisz kler, czy wiesz, czy nie wiesz, że bóg istnieje. To wszystko nie ma znaczenia.
Dziękuję. Mój błąd logiczny.
Wygrałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 17:16   #3452
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Mój błąd logiczny.
Wygrałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 21:01   #3453
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88052169]Ja nie jestem wyrozumiala, po prostu nie mam juz zadnych oczekiwan wobec kosciola katolickiego, bo zawsze byl jaki byl. Musial sobie zawsze znalezc jakiegos kozla ofiarnego, wielkiego grzesznika, na ktorym mozna snuc wizje o wiecznym cierpieniu w piekle i prawic soczyste kazania. Dlatego sama kieruje sie od jakiegos czasu w kierunku kosciola ewangelickiego, bo podoba mi sie, ze narracja jest inna, nagle wszystko to, co kiedys sprawialo, ze bede grzesznikiem w piekle, w ogole nie jest istotne, bo nie przeszkadza w byciu dobrym czlowiekiem.[/QUOTE]


Pytasz co mają mówić kiedy przytaczam wypowiedzi pełne pogardy i nienawiści. Można nie mieć żadnych oczekiwań wobec tej organizacji ale język przemocy i wykluczenia jednak warto dostrzegać zamiast naiwnie pytać: no a co mają mówić skoro są przeciwko homoseksualizmowi ? Serio ?

Ja mam jedno oczekiwanie: żeby przestał siać nienawiść i wzmagać podziały w społeczeństwie. Odkąd kler zbratał się z PiSem na wierzch wypłynęło sporo brązu w tej organizacji. Kiedyś jednak bardziej się hamowali, a teraz walą na odlew bez opamiętania.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 21:09   #3454
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88053594]Pytasz co mają mówić kiedy przytaczam wypowiedzi pełne pogardy i nienawiści. Można nie mieć żadnych oczekiwań wobec tej organizacji ale język przemocy i wykluczenia jednak warto dostrzegać zamiast naiwnie pytać: no a co mają mówić skoro są przeciwko homoseksualizmowi ? Serio ?

Ja mam jedno oczekiwanie: żeby przestał siać nienawiść i wzmagać podziały w społeczeństwie. Odkąd kler zbratał się z PiSem na wierzch wypłynęło sporo brązu w tej organizacji. Kiedyś jednak bardziej się hamowali, a teraz walą na odlew bez opamiętania.[/QUOTE]Napiszę tylko o "dorzynaniu watahy", "ślepym snajperze", "moherowej koalicji", "zabierz babci dowód", akcji PO "***** ***", "zimny Lech". A to tylko mały ułamek mowy milosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 21:18   #3455
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 21:25   #3456
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Dwa kościelne małżeństwa, dwa razy prezesem reżimówki, po co marnować doświadczenie
I wola Dudy znowu została tak bardzo uszanowana. Ten to jednak jest wpływowy.


A, i warto wspomnieć, że Lichocka znowu została wiceprzewodniczącą komisji, uwaga: kultury

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-08-07 o 22:05
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 21:30   #3457
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Napiszę tylko o "dorzynaniu watahy", "ślepym snajperze", "moherowej koalicji", "zabierz babci dowód", akcji PO "***** ***", "zimny Lech". A to tylko mały ułamek mowy milosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obie strony jadą jak czołgi.

Faktu to nie zmienia. Jednak w/w akcje rażą mnie nieco mniej, gdyż akurat PO nie wyciera sobie stale gęby Bogiem. A jeśli ktoś działa w imieniu Boga (nawet samozwańczo), który w Biblii nakazuje pokorę, miłość, przebaczenie a jednocześnie szczuje na innych ludzi to coś jest mocno nie tak.

Po cwaniakach wiem, czego się spodziewać- cwaniactwa.
Po osobach tak zakłamanych a jednocześnie fanatycznych nigdy nie wiadomo.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-08, 09:48   #3458
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 09:49   #3459
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bardzo madre slowa.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 10:26   #3460
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 11:19   #3461
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ależ tak.
Jak napisałam, obie strony dokładają do pieca aż miło.
Przykre to, że ludzie tak ulegają wpływom tych, którzy napuszczają jednych na drugich ( mam na myśli obie strony).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-08, 11:22   #3462
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 11:30   #3463
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak to mogło zabrzmieć. Ale to, że mi się cos wydaje mniej rażące to wcale nie znaczy, że naprawdę jest mniej rażące.

Kurczę, a obie strony stale deklarują, że są otwarte na dialog
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 14:21   #3464
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 22:17   #3465
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Na Białorusi sytuacja skończy się jak co wybory. Gawiedź pokrzyczy i nic z tego nie wyniknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 00:12   #3466
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta



Kaczyński wrzuca nowe tematy zastępcze i nikt nie mówi, że ten zdrajca chce sprzedać dużą część Lotosu.
Pajac z Żoliborza zadowolony.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 08:02   #3467
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze. Krzyczą o toleracji, a innych od siebie mają w poszanowaniu. Hipokryci. I nie ogólniaj mówiąc, ze inni nie są aresztowani, bo to takie puste gadanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się.

Ja nie wiem, jak można w imię walki o tolerancję i szacunek nawalić działacza organizacji o odmiennych poglądach i zgrywać jeszcze ofiarę.

Ja nic do osób LGBT nie mam. Jakby to ode mnie zależało i miała taką moc, to bym jeszcze dzisiaj podpisała ustawę o związkach partnerskich. Ale bardzo nie podobają mi się działania znacznej części aktywistów LGBT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bardzosmutnadziewczyna
Czas edycji: 2020-08-10 o 08:11
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 08:30   #3468
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88052169]Ja nie jestem wyrozumiala, po prostu nie mam juz zadnych oczekiwan wobec kosciola katolickiego, bo zawsze byl jaki byl. Musial sobie zawsze znalezc jakiegos kozla ofiarnego, wielkiego grzesznika, na ktorym mozna snuc wizje o wiecznym cierpieniu w piekle i prawic soczyste kazania. Dlatego sama kieruje sie od jakiegos czasu w kierunku kosciola ewangelickiego, bo podoba mi sie, ze narracja jest inna, nagle wszystko to, co kiedys sprawialo, ze bede grzesznikiem w piekle, w ogole nie jest istotne, bo nie przeszkadza w byciu dobrym czlowiekiem.[/QUOTE]

Wiesz, u protestantów orientacja homo też nie za bardzo dozwolona, ale nie spotkałam się tam ani z obrażanem osób o innej orientacji, ani z przyzwoleniem na obrażanie, ani z nawoływaniem do obrażania.

W kościele katolickim (osobliwie w Polsce) mamy do czynienia ze sprzeczną narracją i sprzecznym komunikatem: z jednej strony miłość bliźniego, z drugiej agresja i przyzwolenie na agresję (nieważne, czy słowną czy werbalną) wobec bliźniego. Dlatego może to mnie tak razi. Biblia wyraźnie mówi, że bliźnim jest każdy człowiek i można nienawidzieć grzechu, ale nie grzesznika.

Ja chyba powinnam stworzyć jakąś własną religię, bo absolutnie nie przeszkadza mi kto i jak kocha, jeśli to dobrowolny i szczery akt miłości dwojga świadomych osób. Wszyscy jesteśmy Bożymi dziećmi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 08:39   #3469
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wiesz, u protestantów orientacja homo też nie za bardzo dozwolona, ale nie spotkałam się tam ani z obrażanem osób o innej orientacji, ani z przyzwoleniem na obrażanie, ani z nawoływaniem do obrażania.

W kościele katolickim (osobliwie w Polsce) mamy do czynienia ze sprzeczną narracją i sprzecznym komunikatem: z jednej strony miłość bliźniego, z drugiej agresja i przyzwolenie na agresję (nieważne, czy słowną czy werbalną) wobec bliźniego. Dlatego może to mnie tak razi. Biblia wyraźnie mówi, że bliźnim jest każdy człowiek i można nienawidzieć grzechu, ale nie grzesznika.

Ja chyba powinnam stworzyć jakąś własną religię, bo absolutnie nie przeszkadza mi kto i jak kocha, jeśli to dobrowolny i szczery akt miłości dwojga świadomych osób. Wszyscy jesteśmy Bożymi dziećmi.
To też, swoją drogą, prawda. Kościół katolicki jest bardzo specyficzny. Oprócz wiary w Boga i Biblię trzeba wierzyć też w wiele zasad, które zostały wyklarowane przez księży na przestrzeni wielu lat i nie jest o nich wspominane w Piśmie Świętym. Od jakiegoś czasu też zastanawiam się nad tym, czy przejście na protestantyzm nie byłoby dobrym pomysłem, bo naprawdę wierzę w Jezusa Chrystusa, ale to, co odwalają księża (patrz np. drugi ślub kościelny Kurskiego) zniechęca mnie do uczestniczenia w życiu kościoła.

PS: W sumie jeśli znalazłaby się tu osoba, które właśnie przeszła z kościoła z katolickiego do kościoła protestanckiego i chciałaby o tym pogadać na priv o swoich doświadczeniach, to byłoby super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bardzosmutnadziewczyna
Czas edycji: 2020-08-10 o 08:43
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-10, 08:49   #3470
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
To też, swoją drogą, prawda. Kościół katolicki jest bardzo specyficzny. Oprócz wiary w Boga i Biblię trzeba wierzyć też w wiele zasad, które zostały wyklarowane przez księży na przestrzeni wielu lat i nie jest o nich wspominane w Piśmie Świętym. Od jakiegoś czasu też zastanawiam się nad tym, czy przejście na protestantyzm nie byłoby dobrym pomysłem, bo naprawdę wierzę w Jezusa Chrystusa, ale to, co odwalają księża (patrz np. drugi ślub kościelny Kurskiego) zniechęca mnie do uczestniczenia w życiu kościoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla jednych wyklarowane, dla innych wypaczone (jak choćby dziesięć przykazań, można sprawdzić w Biblii). Przejscie na religię protestancką polecam. Choćby dlatego, że w kazaniach pastora nigdy nie usłyszałam nic o polityce a skupiają się one wokół tego, na czym kazanie chrześcijańskie skupiać się powinno.

Kościół Katolicki może się opamięta, jak kościoły zaczną świecić pustkami. Co wcale nie jest niewykluczone gdy odejdzie starsze pokolenie. Dlatego tak usilnie indoktrynują każdego od przedszkola, bo widzą, że wiernych im ubywa. Kościół Katolicki musi sam się oczyścić i to dogłębnie. Ja odeszłam od kościoła dawno temu. Po prostu miejsca dla Boga tam nie było.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 09:01   #3471
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dla jednych wyklarowane, dla innych wypaczone (jak choćby dziesięć przykazań, można sprawdzić w Biblii). Przejscie na religię protestancką polecam. Choćby dlatego, że w kazaniach pastora nigdy nie usłyszałam nic o polityce a skupiają się one wokół tego, na czym kazanie chrześcijańskie skupiać się powinno.

Kościół Katolicki może się opamięta, jak kościoły zaczną świecić pustkami. Co wcale nie jest niewykluczone gdy odejdzie starsze pokolenie. Dlatego tak usilnie indoktrynują każdego od przedszkola, bo widzą, że wiernych im ubywa. Kościół Katolicki musi sam się oczyścić i to dogłębnie. Ja odeszłam od kościoła dawno temu. Po prostu miejsca dla Boga tam nie było.
Czy ja wiem, czy będą świecić pustakami? W mojej poprzedniej parafii faktycznie było bardzo dużo starszych pań, ale to było bardzo stare osiedle, więc pewnie dlatego. Przeprowadziłam się i teraz mam nową parafię, tutaj na msze przychodzi bardzo dużo młodych ludzi: nastolatków, młodych rodziców z małymi dziećmi biegającymi po kościele...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 09:32   #3472
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Czy ja wiem, czy będą świecić pustakami? W mojej poprzedniej parafii faktycznie było bardzo dużo starszych pań, ale to było bardzo stare osiedle, więc pewnie dlatego. Przeprowadziłam się i teraz mam nową parafię, tutaj na msze przychodzi bardzo dużo młodych ludzi: nastolatków, młodych rodziców z małymi dziećmi biegającymi po kościele...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Być może, nie wiem, nie bywam w katolickich kościołach. Może zalezy to od województwa/ części Polski?

Ja mogę jedynie stwiedzić po grupach pielgrzymkowych, które przechodziły tradycyjnie moją ulicą. Po wprowadzce te grupy były bardzo liczne, z roku na rok coraz mniej. W ubiegłym roku nawet ruchu nie zakłócały.

Mówi się, że kościół to wspólnota wiernych. Pewnie tak. Ale jak się idzie na nabożeństwo to chciałoby się posłuchać o duszy a nie o LGBT i o polityce.

Dlaczego nie katolicyzm? Załączam link do jednego z wykładów pastora Jarka Jarosza:
https://www.youtube.com/watch?v=SSN1...IJ9HeI&index=6
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 09:59   #3473
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Być może, nie wiem, nie bywam w katolickich kościołach. Może zalezy to od województwa/ części Polski?

Ja mogę jedynie stwiedzić po grupach pielgrzymkowych, które przechodziły tradycyjnie moją ulicą. Po wprowadzce te grupy były bardzo liczne, z roku na rok coraz mniej. W ubiegłym roku nawet ruchu nie zakłócały.

Mówi się, że kościół to wspólnota wiernych. Pewnie tak. Ale jak się idzie na nabożeństwo to chciałoby się posłuchać o duszy a nie o LGBT i o polityce.

Dlaczego nie katolicyzm? Załączam link do jednego z wykładów pastora Jarka Jarosza:
https://www.youtube.com/watch?v=SSN1...IJ9HeI&index=6
Później zerknę na ten film.

Znaczy... Nie każdy ksiądz od razu prawi kazania o polityce. Księża są różni i każdy ma swój własny styl mówienia kazań, co się da zauważyć, jak poobserwuje się takiego księdza przez kilka mszy. Nie można tak od razu wrzucać wszystkich do jednego wora, bo to też jest krzywdzące. Ale wiadomo, takie polityczne kazania najbardziej zapadają nam w pamięć, szczególnie jeśli ksiądz opowiada się za "nie naszą" opcją polityczną. Znam różnych księdzy. Znam takiego, który potrafi mówić co tydzień BARDZO polityczne, wręcz niepoprawne polityczne (obrażające środowiska lewicowe) kazania. Znam takiego, który lubi pogadać na kazaniu na kontrowersyjne tematy np. o aborcji - ale tutaj, moim zdaniem, nikogo nie powinno szokować, że ksiądz jest przeciwko, bo jest to zgodne z religią. Znam też księdza, co mówi w ogóle takie teologiczne kazania, że zwykłych śmiertelnik nic z tego nie zrozumie. Znam też wielu fajnych, życiowych, charyzmatycznych księży, za którymi młodzież wręcz przepada.

Dużo w naszych postrzeganiu kościoła zależy do księży, na których trafimy w naszym środowisku lokalnym. No ale nie da się ukryć, że władze polskiego kościoła ostatnio robią różne dziwne rzeczy.

W sumie to myślę, że szybciej niż sami wierni to skończą się kandydaci na księży. W seminarium w moim mieście jest po około 3 osoby na jednym roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bardzosmutnadziewczyna
Czas edycji: 2020-08-10 o 10:02
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:26   #3474
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Dużo w naszych postrzeganiu kościoła zależy do księży, na których trafimy w naszym środowisku lokalnym. No ale nie da się ukryć, że władze polskiego kościoła ostatnio robią różne dziwne rzeczy.

W sumie to myślę, że szybciej niż sami wierni to skończą się kandydaci na księży. W seminarium w moim mieście jest po około 3 osoby na jednym roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tylko w Polsce i nie tylko ostatnio. Myślę, że wykład wiele wyjaśni.

Nie wiem, jakie to miasto, ale jakoś braków kadrowych wśród katolickich księży nie zauważyłam. Piszesz, że wszystko zależy od danych księży. Tylko, że niestety, szkodliwych księży nie da się wywalić z roboty, co najwyżej przesunać na inną parafię, gdzie dalej szkodzą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:32   #3475
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dla jednych wyklarowane, dla innych wypaczone (jak choćby dziesięć przykazań, można sprawdzić w Biblii). Przejscie na religię protestancką polecam. Choćby dlatego, że w kazaniach pastora nigdy nie usłyszałam nic o polityce a skupiają się one wokół tego, na czym kazanie chrześcijańskie skupiać się powinno.

Kościół Katolicki może się opamięta, jak kościoły zaczną świecić pustkami. Co wcale nie jest niewykluczone gdy odejdzie starsze pokolenie. Dlatego tak usilnie indoktrynują każdego od przedszkola, bo widzą, że wiernych im ubywa. Kościół Katolicki musi sam się oczyścić i to dogłębnie. Ja odeszłam od kościoła dawno temu. Po prostu miejsca dla Boga tam nie było.

Mnie też wkurzał Kościół Katolicki więc zacząłem sobie o nim czytać.

Po tym jak zobaczyłem Salę Audiencji Generalnych w Watykanie zacząłem czytać o czasie jej budowy i kto rządził wtedy Watykanem.






1. Okna to oczy,
2. filary to kły,
3. Sufit to łuski
4. dróżka pomiędzy siedzeniami to języczek
5. wygląd zewnętrzny



Pięć elementów kluczowych by wyglądało to jak wąż, więc z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że to nie jest przypadek.

Całość tworzy symbol Szatana z Biblii czyli węża w 3D.





Wygląda to poetycko, bo o ile większość ziemi, na której jest ta Sala Audiencji Generalnych Pawła VI, leży na terenie Włoch, to to miejsce, gdzie są kły, ten skrawek jest ziemią Watykanu. Jakby wąż zębami wbijał się w Watykan.



W środku nie ma Krzyży i jest obrzydliwa rzeźba. W niej w głowie "Jezusa" jest kolejny wąż, a w ciele "Jezusa" jest połowa głowy kozła.
Kozioł to tez symbol Szatana w okultyzmie.




A tu połowa głowy kozła.







Symetria lewej połowy rzeźby.











Kto musiałby mieć władzę, by wybudować w Watykanie te symbole Szatana? Kiedy ją wybudowano?



Wybudowano ją po Soborze Watykańskim II, który był rewolucją w Kościele.
Poczytajcie sobie o Soborze i o tym jakie było dziwne konklawe w 1958 roku. Tłum na placu widział biały dym przez pięć minut i cały świat wiedział, że nowy papież został wybrany, ale po 5 minutach dym zmienił się w czarny. Po paru dniach jako papież wyłonił się Jan XXIII.


Cały Sobór Watykański II, którego owocem była ta budowla, był sprzeczny z Biblią. Dodatkowo gdybyście nie wiedzieli czemu nowe kościoły są takie brzydkie, to Paweł VI w instrukcji z 1969 nakazał takie właśnie budowanie kościołów. Mój kościół wygląda jak bunkier i jest obrzydliwy, co ciekawe nie chcieli mnie w nim ochrzcić i w opiniach google ludzie do dziś piszą, że nie chce ten "kościół" chrzcić.


W Polsce i na świecie celem większości wysokich hierarchów jest zniechęcanie ludzi do ich "kościoła". Zwyczajnie Watykan został zinfiltrowany przez satanistów i psychopatów.


Tutaj Franciszek w Panamie i symbole jakimi posługują się bogaci pedofile z bazy FBI.
Uroczystość to Światowe Dni... Młodzieży 2019 w Panamie.



Warto to zobaczyć na filmie

https://www.youtube.com/watch?v=lwSTlaOoxQw






Ten "kościół" jest zupełnie odwrotny do Kościoła Katolickiego sprzed 1958 roku. My właściwie nie znamy Kościoła Katolickiego, bo to co jest w Watykanie teraz to raczej AntyKościół.




Kto nominował tych chamów i prostaków jak Głódź, Jędraszewski, Hoser, itd. itd.? Jan Paweł II, który zanim został księdzem był... aktorem.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2020-08-10 o 10:33
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:40   #3476
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Nie, nie.
Nie będziemy tu rozpętywać nagonki na nikogo. Biblia uczy, że grzechu można nienawidzić a grzesznika kochać. A nienawiść jest szkodliwym uczuciem. Co innego spokojnie dyskutować, co innego nienawidzić i szczuć. W to ostatnie się nie bawię. Tobie też radzę więcej powściągliwości i umiaru. Chyba to Ci się wymknęło spod kontroli.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:44   #3477
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Masz rację.
Zmieniam to zdanie i zamiast

"Watykan został zinfiltrowany przez psychopatów i pedofilów."



napiszę


"Watykan został zinfiltrowany przez ludzi czyniących złe rzeczy dzieciom, Wierze i Kościołowi."
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:48   #3478
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Wybacz, w tej formie nie umiem i nie chcę dyskutować.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:56   #3479
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wybacz, w tej formie nie umiem i nie chcę dyskutować.

Ja im życzę, żeby się nawrócili. Chcę żeby się nawrócili.


Nie ciekawi Cię, kto miał tam wtedy taką władzę, by wybudować takie budowle będące symbolami satanistycznymi w Watykanie?
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:58   #3480
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Mnie też wkurzał Kościół Katolicki więc zacząłem sobie o nim czytać.

Po tym jak zobaczyłem Salę Audiencji Generalnych w Watykanie zacząłem czytać o czasie jej budowy i kto rządził wtedy Watykanem.






1. Okna to oczy,
2. filary to kły,
3. Sufit to łuski
4. dróżka pomiędzy siedzeniami to języczek
5. wygląd zewnętrzny



Pięć elementów kluczowych by wyglądało to jak wąż, więc z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że to nie jest przypadek.

Całość tworzy symbol Szatana z Biblii czyli węża w 3D.





Wygląda to poetycko, bo o ile większość ziemi, na której jest ta Sala Audiencji Generalnych Pawła VI, leży na terenie Włoch, to to miejsce, gdzie są kły, ten skrawek jest ziemią Watykanu. Jakby wąż zębami wbijał się w Watykan.



W środku nie ma Krzyży i jest obrzydliwa rzeźba. W niej w głowie "Jezusa" jest kolejny wąż, a w ciele "Jezusa" jest połowa głowy kozła.
Kozioł to tez symbol Szatana w okultyzmie.




A tu połowa głowy kozła.







Symetria lewej połowy rzeźby.











Kto musiałby mieć władzę, by wybudować w Watykanie te symbole Szatana? Kiedy ją wybudowano?



Wybudowano ją po Soborze Watykańskim II, który był rewolucją w Kościele.
Poczytajcie sobie o Soborze i o tym jakie było dziwne konklawe w 1958 roku. Tłum na placu widział biały dym przez pięć minut i cały świat wiedział, że nowy papież został wybrany, ale po 5 minutach dym zmienił się w czarny. Po paru dniach jako papież wyłonił się Jan XXIII.


Cały Sobór Watykański II, którego owocem była ta budowla, był sprzeczny z Biblią. Dodatkowo gdybyście nie wiedzieli czemu nowe kościoły są takie brzydkie, to Paweł VI w instrukcji z 1969 nakazał takie właśnie budowanie kościołów. Mój kościół wygląda jak bunkier i jest obrzydliwy, co ciekawe nie chcieli mnie w nim ochrzcić i w opiniach google ludzie do dziś piszą, że nie chce ten "kościół" chrzcić.


W Polsce i na świecie celem większości wysokich hierarchów jest zniechęcanie ludzi do ich "kościoła". Zwyczajnie Watykan został zinfiltrowany przez satanistów i psychopatów.


Tutaj Franciszek w Panamie i symbole jakimi posługują się bogaci pedofile z bazy FBI.
Uroczystość to Światowe Dni... Młodzieży 2019 w Panamie.



Warto to zobaczyć na filmie

https://www.youtube.com/watch?v=lwSTlaOoxQw






Ten "kościół" jest zupełnie odwrotny do Kościoła Katolickiego sprzed 1958 roku. My właściwie nie znamy Kościoła Katolickiego, bo to co jest w Watykanie teraz to raczej AntyKościół.




Kto nominował tych chamów i prostaków jak Głódź, Jędraszewski, Hoser, itd. itd.? Jan Paweł II, który zanim został księdzem był... aktorem.
XDDD

Śmieszne są te Twoje teorie spiskowe. xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.