Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 12:30   #1
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213

Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??


czesc zwracam się glównie do osób z Poznania. Czy mogłybyście polecić mi jakąś dobrą szkołę języków obcych ? Gdzie chodziłyście , gdzie Wam sie najbardziej podobało, ile placiłyście , ile godzin tygodniowo czy zrobiłyście duże postępy? Chodzi mi o naukę języka angielskiego. Pozdrawiam i z góry dziekuję
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 15:11   #2
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Podbijam, bo też mnie to interesuje.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:37   #3
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Cytat:
Napisane przez morelka1987 Pokaż wiadomość
czesc zwracam się glównie do osób z Poznania. Czy mogłybyście polecić mi jakąś dobrą szkołę języków obcych ? Gdzie chodziłyście , gdzie Wam sie najbardziej podobało, ile placiłyście , ile godzin tygodniowo czy zrobiłyście duże postępy? Chodzi mi o naukę języka angielskiego. Pozdrawiam i z góry dziekuję

Nie mogę ci podać szczegółów, bo skończyłam z tym dwa lata temu, ale trochę podpowiedzi i sugestii , tylko na bazie moich doświadczeń. Ja całkiem dobrze się nauczyłam języka w Studium Języka Angielskiego UAM na Słowackiego. Chodziłam zwykle dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny, przerobiłam też intensywny kurs przed egzaminami FCE i CAE, gdzie było chyba 3 razy w tygodniu. Jako pracownik UAM nie płaciłam. Studenci i osoby spoza UAM, niestety, muszą płacić. Aktualne szczegóły na stronie, lub pod telefonem podanym na niej: http://main2.amu.edu.pl/~sjauam/
Dobra szkoła nie potrzebuje luksusów ani cudów, tylko porządnych nauczycieli i małe grupy, w których sie dużo, dużo mówi, możliwie bez stresu. Przed egzaminami - odpowiednie kursy przygotowujące do nich. Dla mnie SJA było dobre, rozgadali mnie. Panował specyficzna fajna atmosfera trochę akademicka, trochę na ludzie , były wyjazdowe szkolenia poza Poznaniem w Obrzycku. Kiedyś pracowało tam też wielu native speakerów, z którymi zawsze lubiłam mieć zajęcia, teraz jest z tym chyba trochę gorzej. Bardzo dobrą opinię ma prywatna szkoła Intersection, też w rejonie Jeżyc - chyba mówi samo za siebie to, ze przejęła od SJO organizację i dokumentację egzaminów Cambridge, tak że jeśli zależy ci na tych egzaminach, to pewnie lepiej tam. Przeszła tam jedna z moich ulubionych nauczycielek z SJO UAM... http://www.intersection.com.pl/

To by było tyle moich subiektywnych doświadczeń.
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 12:21   #4
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Dziekuję za odpowiedź A może jeszcze inne znacie ??
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 18:11   #5
BBardot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Opierając się na własnym doświadczeniu,na kolanach mogę dziękować
załodze z profi-lingua.Od lat fascynował mnie francuski, zasłuchiwałam
się muzyką, oglądałam filmy, ale brakowało mi jaj, żeby naprawdę
zacząć się go uczyć, przerastała mnie gramatyka i akcent. Początki
były trudne, ale świetny lektor,native i asortyment materiałów w
wersji książkowej, mp3 i avi sprawiły, że nie tylko rozumiem każdą
piosenkę ale i sama mogę co nie co tworzyć
BBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 12:49   #6
marta2991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Na pewno mogę polecić szkołę językową ENJOY w Poznaniu. Szkoła znajduje się na ulicy Kazimierza Wielkiego(więc Ja z Rataj miałam bardzo blisko)
Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu po półtora godziny. Co do ceny bardzo atrakcyjna, można rozłożyć na raty. W tym roku zamierzam kontynuować naukę bez dwóch zdań. Oprócz angielskiego istnieje jeszcze możliwość uczenia się hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego i francuskiego, więc pewnie też się zdecyduję i coś dobiorę)
marta2991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 07:43   #7
KDych
Raczkowanie
 
Avatar KDych
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 68
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

W moim przypadku mam pozytywne doświadczenie ze szkołą językową Supermemo. Jak ktoś kojarzy, to jest właśnie taki popularny system nauki supermemo i ta szkoła właśnie na tym bazuje. Dlatego oprócz samej nauki na zajęciach otrzymuje się dostęp do powtórek online (obojętnie czy na smartfonie czy laptopie). Poza tym dla mnie chyba najprzydatniejszy był coach językowy, który ustala plan nauki, do tego super motywuje do uczenia się i dodatkowo można z nim umawiać się na różne konwersacje w języku obcym (były już w cenie kursu). Kurs może kosztował trochę więcej niż w innych szkołach, ale za to poziom usług jakie oferują był mega wysoki.
KDych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 10:33   #8
mucha21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Ja natomiast mogę polecić szkołe językową DA GAMA. z tego co wiem teraz otworzyli drugi oddział w Poznaniu. Ceny ok, lektorzy młodzi i ogólnie atmosfera całkiem przyjazna
mucha21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 12:07   #9
kasia3k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Ja już 2 dziecko wysyłam do szkoły empik w poznaniu, mają super podejście do dzieciaków, niby poprzez zabawę ale jednak sporo zapamiętują i jest na czym potem bazować.
Teraz mają 1 zajęcia z rodzicem ZA DARMO: http://☠☠☠☠☠☠☠.com/zxvvsdz
kasia3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 11:51   #10
klaraoch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Ja właśnie szukam dla siebie szkoły i znalazłam fajną wyszukiwarkę langzie.pl i przynajmniej widzę, które szkoły są blisko mnie i od razu mogę spojrzeć tutaj na opinie o tych szkołach
klaraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 14:49   #11
krzysiooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Polecam szkołę Świat lingwisty na górczynie. Prowadzą zajęcia indywidualne i w grupach. Ja uczęszczam tam na włoski, i jak dla mnie rewelacja. Nie jest to żadna przereklamowana komercyjna szkoła. Jest świetna atmosfera i poziom nauczania bardzo profesionalny. Jak dla mnie był to strzał w 10, a szkoła zrobiła na mnie takie wrażenie chyba przez to, że lektorzy, którzy tam pracują nauczają nie z obowiązku a z pasji - i to widać gołym okiem.
krzysiooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 16:16   #12
Maria1972
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Tez od jakiegos czasu zastanawiam się nad szkołą językową, ale nie wiem którą wybrać.
Maria1972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 15:13   #13
MadameAg
Przyczajenie
 
Avatar MadameAg
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Rozważając wybór - warto mieć na uwadze, że w ramach jednej szkoły można mieć do czynienia z różnymi lektorami i rekomendacja może dotyczyć niekoniecznie tego lektora, z którym potem spotkamy się na lekcji. Generalnie polecam metodę, gdzie poza lekcjami z lektorem przewidziano także spotkania z native speakerem. W szkole, gdzie uczestniczyłam w kursie native był znakomity, czego natomiast nie mogę powiedzieć o lektorce - generalnie niezbyt sympatycznej i bez grama charyzmy. Było dla mnie nawet pewną zagadką, dlaczego renomowana szkoła zatrudnia kogoś takiego. O moim wyborze, dodam, zadecydowało, że szkoła była czołówce szkół w rankingu "Newsweeka". Oosbiście uważam,że istnieją "gusta i guściki" - i dla każdego liczą się bardzo różne wytyczne.
MadameAg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 09:41   #14
KasiaN34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 3
Dot.: Szkoły językowe w POZNANIU-jaką polecacie??

Ja polecam Miłą Szkołę Językową Są teraz na Tylnym Chwaliszewie, ale prowadzą też zajęcia online. Ogólnie dostosowują się do tego na czym Ci najbardziej zależy, ale najważniejszy jest dla nich praktyczny aspekt języka, tak by można się było w komforcie rozgadać i robić regularne postępy.
KasiaN34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-21 10:41:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.