Nieodwracalne zmiany? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-20, 17:58   #1
kreskakropkakreska
Przyczajenie
 
Avatar kreskakropkakreska
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15

Nieodwracalne zmiany?


Hej!

Kilkanaście lat temu zaczęłam prostować codziennie włosy. Po jakimś czasie włosy były w opłakanym stanie. Od tego czasu nie tykam prostownicy, zaczęłam też dbać o swoją fryzurę- regularnie podcinać końcówki, olejować włosy, spać na satynowej poszewce w luźnym warkoczu, suszyć włosy chłodnym nawiewem.
Minęło już 10 lat. Włosy rosną mi ponad 1 cm na miesiąc, więc na logikę już DAWNO powinny mi odrosnąć. Niestety, wyglądają tak samo tragicznie jak tuż po maratonach prostowania, są pokruszone, spuszone, cienkie. Czy może to oznaczać, że zaszły w nich jakieś nieodwracalne zmiany i już do końca życia będę się borykać z konsekwencjami mojej głupoty sprzed lat?
Załączam zdjęcie sprzed 15 lat (przed zniszczeniem) oraz sprzed kilku dni.

Liczę na Waszą pomoc


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5311.jpg (171,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5172.jpg (125,1 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez kreskakropkakreska
Czas edycji: 2021-02-20 o 18:58
kreskakropkakreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 07:18   #2
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Nieodwracalne zmiany?

Cytat:
Napisane przez kreskakropkakreska Pokaż wiadomość
Hej!

Kilkanaście lat temu zaczęłam prostować codziennie włosy. Po jakimś czasie włosy były w opłakanym stanie. Od tego czasu nie tykam prostownicy, zaczęłam też dbać o swoją fryzurę- regularnie podcinać końcówki, olejować włosy, spać na satynowej poszewce w luźnym warkoczu, suszyć włosy chłodnym nawiewem.
Minęło już 10 lat. Włosy rosną mi ponad 1 cm na miesiąc, więc na logikę już DAWNO powinny mi odrosnąć. Niestety, wyglądają tak samo tragicznie jak tuż po maratonach prostowania, są pokruszone, spuszone, cienkie. Czy może to oznaczać, że zaszły w nich jakieś nieodwracalne zmiany i już do końca życia będę się borykać z konsekwencjami mojej głupoty sprzed lat?
Załączam zdjęcie sprzed 15 lat (przed zniszczeniem) oraz sprzed kilku dni.

Liczę na Waszą pomoc


To co masz na głowie to już nie jest efekt prostownicy.Na logikę:tego włosa który był prostowany 10 lat temu juz nie ma. Wypadanie włosów to tez nie efekt prostowania.Widać że solidnie przerzedziły się , stąd moim zdaniem to puszenie.Jak dla mnie powinnaś udać się do trychologa, oceni stan skóry głowy, cebulek, może pokieruje na jakieś badania hormonalne.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 17:21   #3
kreskakropkakreska
Przyczajenie
 
Avatar kreskakropkakreska
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Nieodwracalne zmiany?

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
To co masz na głowie to już nie jest efekt prostownicy.Na logikę:tego włosa który był prostowany 10 lat temu juz nie ma. Wypadanie włosów to tez nie efekt prostowania.Widać że solidnie przerzedziły się , stąd moim zdaniem to puszenie.Jak dla mnie powinnaś udać się do trychologa, oceni stan skóry głowy, cebulek, może pokieruje na jakieś badania hormonalne.
Tak chyba zrobię... Nie wiem, może zmieniły się pod koniec okresu dojrzewania i już mi takie zostały?
kreskakropkakreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 07:10   #4
mariola_rudakowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 289
Dot.: Nieodwracalne zmiany?

A ja jeszcze dodam,że żaden włos,nie rośnie szybciej niż centymetr na miesiąc. Polecam suplementy diety.
__________________
Bywam zgryźliwa.Szybko mi przechodzi
mariola_rudakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-08 08:10:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.